X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Przyczyny późnej owulacji - help!
Odpowiedz

Przyczyny późnej owulacji - help!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, proszę powiedzcie mi jak to jest - czy późna owulacja (w okolicy 20 dnia cyklu +/- 2 dni) przy prawidłowej długości fazy lutealnej 14 +/- 2 dni, to normalna rzecz? Zrobiłam podstawowe badania, typu LH, prolaktyna, TSH, FSH, Estradiol w 3 dniu cyklu, no i progesteron 6 dni przed okresem. Wszystkie wartości mam w granicach normy (dla odpowiedniej fazy cyklu). Ze skoku temperatury wynika, że do owulacji dochodzi, ale późno. Kiedy robię testy owulacyjne, to druga kreska jest wyraźna, ale nie tak bardzo jak pierwsza. Pójdę z wynikami do ginekologa, ale chciałam zapytać czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Z góry dziękuję! :-)

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaki wysoki masz progesteron?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    17,63

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A badanie robiłam dokładnie w 6 dniu po owulacji

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 14 kwietnia 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron bardzo ładny. Jeśli reszta hormonów jest w normie, to nie ma się co przejmować późną owulacją. Jeśli cykle są regularne, masz owulację i prawidłową fazę lutealną, to wszystko jest ok. Jeszcze zapytam z ciekawości jakie te testy robisz, bo z tego co tu często czytam, to np. te z allegro są kiepskie. Jeśli Cię to martwi, to możesz zawsze zrobić w laboratorium badanie LH i estradiolu dzień przed owu.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Agulaa30 Autorytet
    Postów: 501 189

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam z allegro i tez myslalam ze kiepskie...nic nie pokazywaly.. dzisiaj 17 dzien cyklu i wlasnie zrobilam test i 2 mocne krechy....jupiii.... czekam juz na wieczor i bierzemy sie :)

    w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M_d_f, dzięki za odpowiedź. Kupiłam faktycznie na allegro, płytkowe, takie same jak moja koleżanka (jej wychodziły wyraźne krechy). No nie wiem. A z tą regularnością okresu, to od 2 cykli (czyli odkąd mierzę temperaturę i korzystam z ovufriend) wszystko mi się powydłużało (przedtem 32 dni, teraz 36).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulaa30 - powodzenia! :-)

  • Agulaa30 Autorytet
    Postów: 501 189

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki i wzajemnie...szczerze to.nawet chyba juz wiem czemu tak ostatnio nie wychodzilo...testy negatywne do 15 dnia cyklu i potem je rzucalam w kąt z nerwow...i tak samo z seksem...pare razy do 12 dnia cyklu a potem nic...moze dlatgo sie.nie udawalo... a ja.myślałam ze owu.nie.mam

    w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było podobnie - 4 cykle "na czuja", nie wychodziło, więc od 2 cykli mierzę temperaturę, robię testy i korzystam z ovufriend. Dzięki temu dowiedziałam się, że owulację mam dopiero koło 20 dnia cyklu. Tyle że i tak na razie nic nie wychodzi (a ze staraniami teoretycznie trafiamy idealnie). Zobaczymy co dalej. A Ty od jak dawna się starasz?

  • Agulaa30 Autorytet
    Postów: 501 189

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pol roku ...ale 8 lat tabletki bralam...mam juz dzieci i chce kolejne ...juz ostatnie po tych 8 latach przerwy..ale mialam problemy z owulacja ...zobaczymy tym.razem ..8 lat temu tez po pol roku zaszlam '...

    truskawa lubi tę wiadomość

    w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam też 8 lat przerwy :-) Syn skończy w lipcu 8 lat. Jak się staraliśmy to udało nam się za drugim cyklem, bez żadnych podchodów, mierzenia temperatury itd. Miałam nadzieję, że teraz też będzie podobnie, a tu zonk. No nic, próbujemy dalej. Trzymam za Ciebie kciuki!

  • Cathleen Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 1 maja 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co myślicie o owulacji w 17-18 dniu cyklu przy cyklach 28-29 dni? Test owulacyjny facelle wyszedł pozytywny dopiero 17dc. Podłamało mnie to, bo w lutym miałam ciąże biochemiczną i zastanawiam się czy to nie przez późne owu i niski progesteron. Ten będę badać dopiero za kilka dni a reszta hormonów w normie, martwi mnie tylko stosunek lh/fsh który wynosi 0,68. Co myślicie?

  • Olaa86 Ekspertka
    Postów: 164 83

    Wysłany: 1 maja 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cathleen ja tak mam - cykle co 18 dni a owulacja 18-19 dzien cyklu - oatatnia faza trwa 9-10 dni.

    Szymon - 07.02.2012
    Mateusz - 02.08.2016
    Mamy to :) trzecia ciąża :)
    Wyniki bety: 11 dpo - 20, 14 dpo - 96, 18 dpo - 475
  • Cathleen Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 2 maja 2018, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaa86 wrote:
    Cathleen ja tak mam - cykle co 18 dni a owulacja 18-19 dzien cyklu - oatatnia faza trwa 9-10 dni.

    Co o tym mówi Twój ginekolog? Bierzesz coś na wydłużenie fazy lutealnej?

    Takbardzochce lubi tę wiadomość

  • Olaa86 Ekspertka
    Postów: 164 83

    Wysłany: 2 maja 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poprzedni ginekolog stwierdził ze to nie możliwe bo ta faza powinna wynosic 14 dni... a ja mam 10 i przez to rowniez podczas ciąż od razu po pozytywnym tescie dostaje duphaston bo jest niski - przed ciazami o tym nie wiedzialam i poszly sobie 3 ciazy w 5 rygodniu ich trwania.
    Jak juz wiem ze jest problem z tym progesteronem bo on nie ma jakproblemu siew rozkrecic to tylko pilnowanie jego wartosci na poczatku ciazy czypi zaraz po pozytywnym tescie pozwoli mi na 2 spokojne ciaze jesli, od razu włączę duphaston

    Szymon - 07.02.2012
    Mateusz - 02.08.2016
    Mamy to :) trzecia ciąża :)
    Wyniki bety: 11 dpo - 20, 14 dpo - 96, 18 dpo - 475
  • Olaa86 Ekspertka
    Postów: 164 83

    Wysłany: 2 maja 2018, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jakos pozniej juz nowemu ginekologowi nie mowilam ze mam problem z ostania faza bo do niego trafilam jak bylam w pierwszej ciazy na samym poczatku a za drugim razem wiedzac z, czym mialam problem czyli z progesteronem od razu po informacji telefonicznej ze wyszedl mi test pozytywny włączył duphaston

    Szymon - 07.02.2012
    Mateusz - 02.08.2016
    Mamy to :) trzecia ciąża :)
    Wyniki bety: 11 dpo - 20, 14 dpo - 96, 18 dpo - 475
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2018, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cathleen wrote:
    Dziewczyny a co myślicie o owulacji w 17-18 dniu cyklu przy cyklach 28-29 dni? Test owulacyjny facelle wyszedł pozytywny dopiero 17dc. Podłamało mnie to, bo w lutym miałam ciąże biochemiczną i zastanawiam się czy to nie przez późne owu i niski progesteron. Ten będę badać dopiero za kilka dni a reszta hormonów w normie, martwi mnie tylko stosunek lh/fsh który wynosi 0,68. Co myślicie?


    Jeśli stosunek lh:fsh był robiony w 2-3dc, to może on świadczyć o:
    - niskiej rezerwie jajnikowej,
    - wysokiej prolaktynie.

    W pierwszym wypadku warto zrobić 2-3dc AMH.
    W drugiej diagnozie pomocne będzie oznaczenie prolaktyny 2-3dc. I tutaj prolaktyna odpowiada bardzo mocno za jakość owulacji. Skoro masz późną owulkę i krótką fl to najprawdopodobniej PRL tutaj miesza. Zarodek nie może się przyczepić i zanim dostajesz Dupka, ciaża przestaje się rozwijać, bo organizm szykuje się praktycznie zaraz po owulce do @.

    Żaden lekarz nie skupiał się na prolaktynie? Warto ją pobadać przez kilka cykli i obserwować. Może potrzebny będzie np. Norprolac.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podstawowe terminy co i kiedy badać. Krótki opis jak powinno być i o czym mogą świadczyć nieprawidłowości.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ab086c314b98.jpg

  • Izka86Ss Przyjaciółka
    Postów: 126 33

    Wysłany: 9 maja 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)

    Jestem Tu nowa... Mam kilka pytań dotyczących moich obaw...
    Powiedzcie mi bo po raz pierwszy robie tes ovu... staram sie juz rok o 2 dziecko i nic. Wczoraj ok 20 zrobiłam test z ovu (kupiony w rossmanie)i miałam jedna kreskę mocną i jedna bardzo bladziutką - w instrukcji pisało że brak kreski lub bardzo jasna znaczy ze nie ma ovulacji, wiec jak to mozliwe ze sie wogole pojawiła..? blada bo blada ale jest... Test robiłam w 14dc a cykle mam 31 dniowe.
    I mój drugi problem

    Mam 3 letniego syna. Piwrwsza ciaże poroniłam w 11tc. Od porodu Synka odkąd dostałam pierwsza miesiaczke mam dziwne plamienia po okresie, tzn okres konczy mi sie po 5 dniach i pozniej mam do połowy cyklu brudzenie... byłam u 4 ginekologów i nikt nie stwierdził NIC. ze niby wszystko ok.... czy to mozliwe by takie cos było normą? Dodam ze plamienia nie są czerwone a brazowe... takie typowe brudzenie - jakby oczyszczanie sie macicy ;/ sama juz nie wiem gdzie szukac pomocy.

    2014 Ł<3 Aniołek
    2015Adaś 3 latka <3
    starania o kolejną ciąże rok i nic :(
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ