X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Testy owulacyjne
Odpowiedz

Testy owulacyjne

Oceń ten wątek:
  • Vanilliowaczekolada Autorytet
    Postów: 262 207

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia90 wrote:
    Kobietki, ja mam takie pytanie dotyczące testów owulacyjnych. Z którego sikańca go mniej więcej robicie? 😆 Czytałam gdzieś w internecie, że nie powinno się robić z pierwszego, bo za duże stężenie może być i wyjdzie zakłamany...z drugiego już powinien wyjść dobry? ☺️
    Zastanawiam się czy dobrze sikam na te testy 😂

    Po tym miesiącu mogę zasugerować, że testy owu najlepiej robić 3 razy dziennie (Ew.2). Np o 14, 18, 22 - żeby nie przeoczyć piku.
    Na pewno nie z pierwszego rannego moczu 😊

    19.02 ⏸
    21.02 BetaHCG 63,2 💚
    23.02 BetaHCG 223 💚💚
    7+5 8,5 mm i bijące serduszko ❤️
    11+6 badania genetyczne ✅ chyba chłopiec 💙
    14+6 kilkanaście centymetrów zdrowego chłopaka! 💙
    18+6 Ok. 274 g 💙
    06.07 badania połówkowe ✊🏻

    Planowany termin: 03.11.2022 💚
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwelaKrk86 wrote:
    Ostatatnie dwa cykle 26, 30 dni.
    Śluz w 11 dc jak bialko, test negatywny.
    Pozniej brak śluzu. W 14 dc kremowy przez jeden dzien. Testy negatywne. Jedyne objawy to bol piersi. Jedynie dzis z rana takie pobolewanie, wrazliwosci podbrzusza. Temperatury nie mierze.

    Ewela jeśli miałaś 11 dc śluz jak białko i wtedy prawdopodobnie owulke to by trzeba zrobić test już 10 dc. Bo te testy owulacyjne pokazują że w ciągu 36 godzin nastąpi owulacja. No ale może jej jeszcze nie było, sama nie wiem

  • EwelaKrk86 Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    Ewela jeśli miałaś 11 dc śluz jak białko i wtedy prawdopodobnie owulke to by trzeba zrobić test już 10 dc. Bo te testy owulacyjne pokazują że w ciągu 36 godzin nastąpi owulacja. No ale może jej jeszcze nie było, sama nie wiem
    Chyba w nastepnym cyklu zaczne robic zaraz po @. Z poprzednich monitoringow zwylke byla w ok 14-17 dc. Wiec nie przypuszczalam ze moze pojawic sie zaraz po @.
    Ale to nasze cialo potrafi zaskakiwac 😉

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo, ciezko niestety cos stwiedzic i nasze cialo potrafi zaskakiwac. Ja wlasnie robilam testy od dnia 10 bo tak bylo napisace na opakowaniu, wszystko spoko, ale bylo 10 testow w paczce, a owulacje mialam w 22 dniu cyklu i musialam je dokupic, w tym miesiacu zaczne chyba testowac od dnia 12/13. Jest to jednak indywidualna sprawa bo z moich doswiadczen mam owulacje raczej pozniej niz wczesniej. Chyba, ze ziolka mnie jakos zaskocza. Wczoraj pilam pierwszy raz, nie byly takie zle jak sobie wyobrazalam😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2022, 14:28

  • EwelaKrk86 Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdak wrote:
    Noo, ciezko niestety cos stwiedzic i nasze cialo potrafi zaskakiwac. Ja wlasnie robilam testy od dnia 10 bo tak bylo napisace na opakowaniu, wszystko spoko, ale bylo 10 testow w paczce, a owulacje mialam w 22 dniu cyklu i musialam je dokupic, w tym miesiacu zaczne chyba testowac od dnia 12/13. Jest to jednak indywidualna sprawa bo z moich doswiadczen mam owulacje raczej pozniej niz wczesniej. Chyba, ze ziolka mnie jakos zaskocza. Wczoraj pilam pierwszy raz, nie byly takie zle jak sobie wyobrazalam😁
    Tez pije ziolka 😁 wlasnie drugi cykl. Moze one przesunely dzien owu? Jeszcze kilka testow mam wiec robie dalej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2022, 22:36

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwelaKrk86 wrote:
    Chyba w nastepnym cyklu zaczne robic zaraz po @. Z poprzednich monitoringow zwylke byla w ok 14-17 dc. Wiec nie przypuszczalam ze moze pojawic sie zaraz po @.
    Ale to nasze cialo potrafi zaskakiwac 😉

    No🙂. Mi się tak zdaje właśnie, że tego 11 miałaś bo taki śluz na owulke. Chyba, że w końcu do niej nie doszło i znów pojawią się symptomy owulacyjne

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziółka są bardzo smaczne :D

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Gosia84 Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 dni do okresu. Lekkie plamienie prawie wcale i czuje takie rozpulchnienie cZy to objaw na okres ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia84 wrote:
    2 dni do okresu. Lekkie plamienie prawie wcale i czuje takie rozpulchnienie cZy to objaw na okres ?

    A ile dni po ovu jesteś?

  • Gosia84 Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    A ile dni po ovu jesteś?
    9 dni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2022, 00:38

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia84 wrote:
    9 dni

    To może być na okres lub plamienie implantacyjne. Ciężko powiedzieć. Jakby ci się nie rozkręciło to we wtorek leć na betę. Trzymam kciuki, żeby było po twojej myśli ❤️

    Gosia84 lubi tę wiadomość

  • Ola-Ola1992 Autorytet
    Postów: 278 108

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :)
    Badałam dzisiaj progesteron (7dpo) i otrzymałam wyniki 13.12 ng/ml jak myślicie owu byla ?? Kompletnie jestem zielona w tych sprawach a dokładnych norm nie widziałam dostalam tylko swoj wynik na SMS.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola-Ola1992 wrote:
    Hej Dziewczyny :)
    Badałam dzisiaj progesteron (7dpo) i otrzymałam wyniki 13.12 ng/ml jak myślicie owu byla ?? Kompletnie jestem zielona w tych sprawach a dokładnych norm nie widziałam dostalam tylko swoj wynik na SMS.

    Hej. Była ovu. Progesteron koło 10 oznacza, że owulka była

    Ola-Ola1992 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka, czyli jak raz mialam cos kolo 3 to wtedy cykl byl bezowulacyjny? Ogolnie wiekszosc mam owulacyjnych i sa wtedy one podobnej dlugosci bo te bezowulacyjne zawsze mialam kilka dni dluzsze. W zeszlym roku mialam chyba 3 na 12 cykli:

  • Tycia88 Koleżanka
    Postów: 75 18

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mam pytanie odnośnie testów owu. Miałam takie vos że 13dc miałam mocne bule jajników i test owu wyszedł mi negatywny 14 dc już mnie tak jajniki nie bolały i test wyszedł pozytywny mocna kreska potem 16 dc też miałam pozytywny kreska taka sama mocna i 18 dc miałam już jaśniejszy czyli schodziło i chciałam się zapytać czy mogłam mieć tego 13 owu jak miałam te bule jajników aż mnie skręcało czy dopiero od pozytywnego 36 gdz mam liczyć z góry dziękuję za odp

  • Paulinaaaa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam clear blue, fioletowego.
    Jak narazie się nie mylą, pokazują owulacje i potwierdza to ginekolog na monitoringu owu 😇

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2022, 00:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdak wrote:
    Natka, czyli jak raz mialam cos kolo 3 to wtedy cykl byl bezowulacyjny? Ogolnie wiekszosc mam owulacyjnych i sa wtedy one podobnej dlugosci bo te bezowulacyjne zawsze mialam kilka dni dluzsze. W zeszlym roku mialam chyba 3 na 12 cykli:

    Magdak tak, najpewniej był cykl bezowulacyjny. Może tak być, że cykl bezowulacyjny jest dłuższy bo organizm przygotowuje się do owulki i ją tak przesuwa z dnia na dzień wydłużając cykl, aż w końcu do owulki wogóle nie dochodzi i przychodzi miesiączka

    Magdak lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2022, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tycia88 wrote:
    Hej mam pytanie odnośnie testów owu. Miałam takie vos że 13dc miałam mocne bule jajników i test owu wyszedł mi negatywny 14 dc już mnie tak jajniki nie bolały i test wyszedł pozytywny mocna kreska potem 16 dc też miałam pozytywny kreska taka sama mocna i 18 dc miałam już jaśniejszy czyli schodziło i chciałam się zapytać czy mogłam mieć tego 13 owu jak miałam te bule jajników aż mnie skręcało czy dopiero od pozytywnego 36 gdz mam liczyć z góry dziękuję za odp

    Tycia liczy się 36 h od pozytywnego testu. Jeśli przez kilka dni wychodzą ci tak samo mocne kreseczki to znaczy, że organizm się przygotowuje do owulki i ją co i rusz przesuwa. Więc ovu miałaś 17 bądź 18

  • Tycia88 Koleżanka
    Postów: 75 18

    Wysłany: 15 stycznia 2022, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    Tycia liczy się 36 h od pozytywnego testu. Jeśli przez kilka dni wychodzą ci tak samo mocne kreseczki to znaczy, że organizm się przygotowuje do owulki i ją co i rusz przesuwa. Więc ovu miałaś 17 bądź 18[/QUOTE dziekuje;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2022, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Natka, zobaczymy jak bedzie w tym cyklu. Dzis 10 dzien i chyba zaczynam widziec plodny sluz wiec zaczelam testowac☺️

‹‹ 102 103 104 105 106 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ