X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Testy owulacyjne
Odpowiedz

Testy owulacyjne

Oceń ten wątek:
  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3019 2346

    Wysłany: 2 marca 2022, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A oprócz testów badacie szyjke? Jak zapisujecie w apce? Jak badam w pracy gdzieś koło 11 to szyjke mam wysoko A wieczorem mam nisko. Nie ogarniam tego...

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
  • Aga.f Autorytet
    Postów: 642 113

    Wysłany: 2 marca 2022, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola :) wrote:
    A oprócz testów badacie szyjke? Jak zapisujecie w apce? Jak badam w pracy gdzieś koło 11 to szyjke mam wysoko A wieczorem mam nisko. Nie ogarniam tego...
    Ja nigdy nie badałam, bo nie umiem. Tzn. Czytając wydaje się to proste, ale wyczuc nie moge

  • Gosia84 Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 6 marca 2022, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś 23 dc czuje ból jk na okres i plamienie brązowe . Dostałam tez opryszczkę ( ostatnio tez dostałam jak byłam na początku ciąży ale poroniłam ) wołać u ginekologa progesteron ?

  • *Iskrzynka* Autorytet
    Postów: 515 402

    Wysłany: 6 marca 2022, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, w tym wątku jestem nowa. Od tego cyklu postanowiłam robić testy owulacyjne. Moje cykle są dość regularne 30-32 dniowe, wg wyliczeń aplikacji owulacja powinna wypadać więc między 17-19 dc.
    Testy zaczęłam robić wczoraj, tj. w 15 d.c. i wydaje mi się, że wyszedł pozytywny (górny test). Dziś też zrobiłam, kreska testowa jest już bledsza i chyba test jest już negatywny (test dolny)
    c8818a37327a.jpg
    Wczoraj też miałam najwiecej płodnego śluzu, dziś już mniej. Myślicie, że to znaczy, że jest już po owulacji? Trochę wcześnie, jak na moje cykle.
    Dodam jeszcze, że w czwartek rano (13 d.c.) byłam na badaniu estradiolu i wynik był 179,53 pg/ml, wyczytałam, że na jedną dojrzała komórkę jajową przypada ok. 200 pg/ml, nie wiem, jak było wczoraj z tym estradiolem, bo już na badaniu nie byłam, nie wiem też, jak szybko on rośnie, ale może dobił od czwartku do tych 200 i wczoraj była faktycznie ta owulka, jak myślicie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2022, 12:12

    KONIEC.💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2022, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Iskrzynka* wrote:
    Cześć, w tym wątku jestem nowa. Od tego cyklu postanowiłam robić testy owulacyjne. Moje cykle są dość regularne 30-32 dniowe, wg wyliczeń aplikacji owulacja powinna wypadać więc między 17-19 dc.
    Testy zaczęłam robić wczoraj, tj. w 15 d.c. i wydaje mi się, że wyszedł pozytywny (górny test). Dziś też zrobiłam, kreska testowa jest już bledsza i chyba test jest już negatywny (test dolny)
    c8818a37327a.jpg
    Wczoraj też miałam najwiecej płodnego śluzu, dziś już mniej. Myślicie, że to znaczy, że jest już po owulacji? Trochę wcześnie, jak na moje cykle.
    Dodam jeszcze, że w czwartek rano (13 d.c.) byłam na badaniu estradiolu i wynik był 179,53 pg/ml, wyczytałam, że na jedną dojrzała komórkę jajową przypada ok. 200 pg/ml, nie wiem, jak było wczoraj z tym estradiolem, bo już na badaniu nie byłam, nie wiem też, jak szybko on rośnie, ale może dobił od czwartku do tych 200 i wczoraj była faktycznie ta owulka, jak myślicie?

    Iskrzynka owulka odbywa się po około 24 h od pozytywnego testu owulacyjnego, niekiedy ten czas wydłuża się nawet do 36 h. Jeśli wczoraj miałaś pozytyw to owulka wypada ci najpewniej dziś

    *Iskrzynka* lubi tę wiadomość

  • *Iskrzynka* Autorytet
    Postów: 515 402

    Wysłany: 6 marca 2022, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    Iskrzynka owulka odbywa się po około 24 h od pozytywnego testu owulacyjnego, niekiedy ten czas wydłuża się nawet do 36 h. Jeśli wczoraj miałaś pozytyw to owulka wypada ci najpewniej dziś
    Dzięki za odpowiedź 🙂

    A orientujesz się, jak jest z tym estradiolem? Nie za niski mi wyszedł, żeby była pełnowartościowa owulacja?
    Norma dla środkowej fazy cyklu 38-649 pg/ml.
    I czy mógł jeszcze trochę urosnąć przed owu?

    Robiłam też wtedy progesteron i też wyszedł nisko 0,17 ng/ml, co ogólnie jest ok na tym etapie (norma w pierwszej fazie cyklu 0,1-0,3), ale na podstawie tych wyników sądziłam, że do owulacji jest jeszcze trochę czasu i tak bardzo nie przejęłam się wynikiem estradiolu, a teraz trochę się martwię, czy nie jest za niski, jak na 3 dni przed owulacją.

    KONIEC.💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2022, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Iskrzynka* wrote:
    Dzięki za odpowiedź 🙂

    A orientujesz się, jak jest z tym estradiolem? Nie za niski mi wyszedł, żeby była pełnowartościowa owulacja?
    Norma dla środkowej fazy cyklu 38-649 pg/ml.
    I czy mógł jeszcze trochę urosnąć przed owu?

    Robiłam też wtedy progesteron i też wyszedł nisko 0,17 ng/ml, co ogólnie jest ok na tym etapie (norma w pierwszej fazie cyklu 0,1-0,3), ale na podstawie tych wyników sądziłam, że do owulacji jest jeszcze trochę czasu i tak bardzo nie przejęłam się wynikiem estradiolu, a teraz trochę się martwię, czy nie jest za niski, jak na 3 dni przed owulacją.

    Iskrzynka na estradiolu się nie znam. Ale co do progesteronu to możesz sobie zrobić go za 7 dni. Jak będzie w okolicy 10 to prawdopodobnie owulacja się odbyła

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2022, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale wydaje mi się, że estradiol jest w porządku. Robiłaś go 3 dni przed owulką, więc miał czas jeszcze urosnąć chociaż do tych 195

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2022, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskrzynka normy dla estradiolu https://zapodaj.net/573dfeeb5ac43.jpg.html

  • *Iskrzynka* Autorytet
    Postów: 515 402

    Wysłany: 6 marca 2022, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki 🙂, ogólnie wiem jakie są widełki norm estradiolu. Laboratorium, w którym wykonałam badanie też podało normy (podałam je wyżej), ale to jest dość szeroki zakres, a mnie bardziej interesuje ile powinno być estradiolu, żeby owulacja była wartościowa. Natrafiłam na informację, że dojrzała komórka zdolna do zapłodnienia to 200 pg/ml i więcej. U mnie wynik był poniżej, dlatego się niepokoję. Z drugiej strony pocieszam się, że jeśli to był wynik z czwartku rana, a test owulacyjny wskazał, że pik LH, który jest prowokowany przez maksymalny w cyklu poziom estradiolu, wystąpił u mnie w sobotę wczesnym popołudniem, to może przez te 2 doby od badania, estradiol jeszcze dobił do tych min. 200 i komórka jest w miarę ok.
    No nic, sprawdzę jeszcze progesteron za tydzień, jego poziom też wiele powie, czy owulacja była i jakiej jakości.

    KONIEC.💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2022, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Iskrzynka* wrote:
    Dzieki 🙂, ogólnie wiem jakie są widełki norm estradiolu. Laboratorium, w którym wykonałam badanie też podało normy (podałam je wyżej), ale to jest dość szeroki zakres, a mnie bardziej interesuje ile powinno być estradiolu, żeby owulacja była wartościowa. Natrafiłam na informację, że dojrzała komórka zdolna do zapłodnienia to 200 pg/ml i więcej. U mnie wynik był poniżej, dlatego się niepokoję. Z drugiej strony pocieszam się, że jeśli to był wynik z czwartku rana, a test owulacyjny wskazał, że pik LH, który jest prowokowany przez maksymalny w cyklu poziom estradiolu, wystąpił u mnie w sobotę wczesnym popołudniem, to może przez te 2 doby od badania, estradiol jeszcze dobił do tych min. 200 i komórka jest w miarę ok.
    No nic, sprawdzę jeszcze progesteron za tydzień, jego poziom też wiele powie, czy owulacja była i jakiej jakości.

    Trzymam kciuki, żeby owulka się odbyła 🙂🤞

    *Iskrzynka* lubi tę wiadomość

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 7 marca 2022, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Dostałam zalecenie od Ginekologa robić testy owulacyjne od 11 dc. Starając się o pierwsza córkę robiłam raz testy nie wychodziły w ogóle a z tego cyklu mam coreczke. Wiec je popierniczyłam.
    O drugie maleństwo staramy się już rok czasu pojawiły się problemy niepłodności wtórnej.
    No i właśnie mam robić te testy, chciałam kupić coś hurtem np na Allegro ale nie wiem, które testy są na prawdę wiarygodne.
    Możecie mi coś polecić?

    age.png
    age.png
  • Aga.f Autorytet
    Postów: 642 113

    Wysłany: 7 marca 2022, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Cześć dziewczyny. Dostałam zalecenie od Ginekologa robić testy owulacyjne od 11 dc. Starając się o pierwsza córkę robiłam raz testy nie wychodziły w ogóle a z tego cyklu mam coreczke. Wiec je popierniczyłam.
    O drugie maleństwo staramy się już rok czasu pojawiły się problemy niepłodności wtórnej.
    No i właśnie mam robić te testy, chciałam kupić coś hurtem np na Allegro ale nie wiem, które testy są na prawdę wiarygodne.
    Możecie mi coś polecić?
    Ja polecę Facelle z rosmanna, może idzie kupic na allegro w większych ilosciach

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 7 marca 2022, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zrobiłam dziś test ovu rano, negatyw. Teraz wieczorem był pozytyw i ogolnie przez całe dzień objawy owulacji, śluz, brzuch, pod wieczór jakby pęcherzyki powietrza w brzuchu coś zagulgało. Tylko, że dziś też byłam na usg. 16dc, przy cyklach 28 dniowych a tam pęcherzyk 25mmx18mm. Średnica 20mm. Jak się ma teraz ten test piku LH do obrazu na usg, z którego wynikało, że lada moment miało pęknąć. Czy może być tak, że pecherzyk w ogole nie pęknie czy co? Z testu wiem, że 24-36h ale to trchę za duży pecherzyk, żeby tak było. Kurcze w kązdym cyklu inna wielkość i rożny dzień ovu :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2022, 20:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2022, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Dziewczyny zrobiłam dziś test ovu rano, negatyw. Teraz wieczorem był pozytyw i ogolnie przez całe dzień objawy owulacji, śluz, brzuch, pod wieczór jakby pęcherzyki powietrza w brzuchu coś zagulgało. Tylko, że dziś też byłam na usg. 16dc, przy cyklach 28 dniowych a tam pęcherzyk 25mmx18mm. Średnica 20mm. Jak się ma teraz ten test piku LH do obrazu na usg, z którego wynikało, że lada moment miało pęknąć. Czy może być tak, że pecherzyk w ogole nie pęknie czy co? Z testu wiem, że 24-36h ale to trchę za duży pecherzyk, żeby tak było. Kurcze w kązdym cyklu inna wielkość i rożny dzień ovu :(

    Mt testów owulacyjnych nie powinno robić się rano, siuśki nie mogą być pierwsze po nocce. Mogło być tak, że test był pozytywny już w południe ewentualnie po południu i w nocy pęcherzyk bądź nad ranem pęknie. Lub się wchłonie bo taka możliwość też niestety jest. Ale nie ma co zakładać najgorszego scenariuszu, działajcie z przyszłym tatą i wybierz się za kilka dni na monitoring, żeby potwierdzić czy owulka była. Życzę owocnej owulacji ❤️😀

    mt30, GlamAnonimRe lubią tę wiadomość

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 7 marca 2022, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    Mt testów owulacyjnych nie powinno robić się rano, siuśki nie mogą być pierwsze po nocce. Mogło być tak, że test był pozytywny już w południe ewentualnie po południu i w nocy pęcherzyk bądź nad ranem pęknie. Lub się wchłonie bo taka możliwość też niestety jest. Ale nie ma co zakładać najgorszego scenariuszu, działajcie z przyszłym tatą i wybierz się za kilka dni na monitoring, żeby potwierdzić czy owulka była. Życzę owocnej owulacji ❤️😀
    Z rana były drugie. Dr mi przepisał ovitrele, ale nie wiem czy jest sens podawać? Od piku ma nastaąpić pęknięcie w ciągu 12h czy 24-36 bo róznie piszą. Ja nie wyobrażam, że moje jajo się wykluje od dziś za 36h, za bardzo to odczuwam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2022, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Z rana były drugie. Dr mi przepisał ovitrele, ale nie wiem czy jest sens podawać? Od piku ma nastaąpić pęknięcie w ciągu 12h czy 24-36 bo róznie piszą. Ja nie wyobrażam, że moje jajo się wykluje od dziś za 36h, za bardzo to odczuwam.

    Na wszelki wypadek może podaj ten ovitrelle. 36 h to maksymalny czas, zwykle to 24 h. Wydaje mi się, że jutro rano najpóźniej pęknie

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 7 marca 2022, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    Na wszelki wypadek może podaj ten ovitrelle. 36 h to maksymalny czas, zwykle to 24 h. Wydaje mi się, że jutro rano najpóźniej pęknie
    Ale jak nawet wezmę to znów od wzięcia zastrzyku może pęknąć już a może za 24 h, . To nie przyspieszy?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2022, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Ale jak nawet wezmę to znów od wzięcia zastrzyku może pęknąć już a może za 24 h, . To nie przyspieszy?

    Pęcherzyk ładny i dojrzały, nawet jak po ovitrelle szybciej pęknie to będzie to udana owulacja

  • Aniulka1992 Przyjaciółka
    Postów: 141 38

    Wysłany: 8 marca 2022, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny zrobiłam sobie test owulacyjny dwa różne na jednym widać dwie kreski a na drugim tylko cień któremu wierzyć ?

    https://zapodaj.net/e1011ccc01346.jpg.html

‹‹ 134 135 136 137 138 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ