X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację testy owulacyjne??
Odpowiedz

testy owulacyjne??

Oceń ten wątek:
  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 15 lutego 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    takczynie wrote:
    Tak, jednocześnie. Byłam dziś na monitoringu. 12dc Endometrium 1.0cm i pęcherzyki 1.62cm 1.22 cm. W sumie doktor nie powiedział czy to ok, kazał przyjść w piątek na kolejne usg. Nie wiem czy np. Euthyrox ma wpływ na wyniki testu ? Zadnych innych leków oprócz kwasu foliowego i wit. B6 nie zażywam.
    I co, byłaś dziś na USG ?

  • takczynie Przyjaciółka
    Postów: 102 43

    Wysłany: 16 lutego 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam, lekarz powiedział, że doszło do owulacji, bo widać płyn. Na zdjęciach z usg na jednym widać właśnie ten płyn (chociaż dla mnie to biało czarne plamki) a na drugim widać jeszcze jeden pęcherzyk 16mm, który pewnie się wchłonie. Endometrium 1.4cm. Testy owulacyjne dalej wychodzą tak samo, a skoku temperatury jeszcze nie zanotowałam. Wszystko to dziwne jakieś, ale usg chyba jest najpewniejsze.

  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 18 lutego 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    faktycznie jakieś to wszystko pomieszane

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • Love_Blueberry Znajoma
    Postów: 24 21

    Wysłany: 20 lutego 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ,
    Mam pytanie. Jestem w pierwszym cyklu po całkowitym poronieniu samoistnym. Wczesna ciąża w 5 tygodniu. Po konsultacji z lekarzem uznał, ze nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań do starania się o dziecko już w pierwszym cyklu.
    Postanowiłam wiec zakupić testy owulacyjne i z ich pomocą próbować zajść w ciąże. Krwawienie trwało 8 dni (6,7 dzień to już było w zasadzie plamienie ). Testowanie zaczęłam zaraz po ustaniu plamienia czyli w 9 dniu cyklu.
    Czy mogę prosić o pomoc w rozszyfrowaniu tych wyników :

    1F25CD7D-_qwswaqs.jpg


    https://zapodaj.net/88b62857aca63.jpg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 11:30

    Starania 17 cykli o pierwsze
    4.02.2019 Wczesne samoistne poronienie , 5 tydzień ciąży.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love_Blueberry wrote:
    Hej dziewczyny ,
    Mam pytanie. Jestem w pierwszym cyklu po całkowitym poronieniu samoistnym. Wczesna ciąża w 5 tygodniu. Po konsultacji z lekarzem uznał, ze nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań do starania się o dziecko już w pierwszym cyklu.
    Postanowiłam wiec zakupić testy owulacyjne i z ich pomocą próbować zajść w ciąże. Krwawienie trwało 8 dni (6,7 dzień to już było w zasadzie plamienie ). Testowanie zaczęłam zaraz po ustaniu plamienia czyli w 9 dniu cyklu.
    Czy mogę prosić o pomoc w rozszyfrowaniu tych wyników :

    1F25CD7D-_qwswaqs.jpg


    https://zapodaj.net/88b62857aca63.jpg.
    Według mnie ten z 18 jest pozytywny

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2019, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też kupiłam ostatnio domowe laboratorium z rossamana, za 7 testów zapłaciłam 24 zł. Myślę, że są okej, chociaż dopóki nie wyszedł jeden wyraźniejszy(testowa ciemniejsze od kontrolnej) to trudno było mi je odczytać bo kreski były łudząco podobne do siebie, prawie takie same

  • takczynie Przyjaciółka
    Postów: 102 43

    Wysłany: 20 lutego 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie ten ciemniejszy test z 18go moze byc pozytywny. Ja robiłam dwoch firm na raz i jeden byl mega pozytywny a drugi juz słabo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 20:42

  • takczynie Przyjaciółka
    Postów: 102 43

    Wysłany: 20 lutego 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://i67.tinypic.com/9la5o2.jpg tak to wyglądało u mnie.

  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 20 lutego 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love_Blueberry wrote:
    Hej dziewczyny ,
    Mam pytanie. Jestem w pierwszym cyklu po całkowitym poronieniu samoistnym. Wczesna ciąża w 5 tygodniu. Po konsultacji z lekarzem uznał, ze nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań do starania się o dziecko już w pierwszym cyklu.
    Postanowiłam wiec zakupić testy owulacyjne i z ich pomocą próbować zajść w ciąże. Krwawienie trwało 8 dni (6,7 dzień to już było w zasadzie plamienie ). Testowanie zaczęłam zaraz po ustaniu plamienia czyli w 9 dniu cyklu.
    Czy mogę prosić o pomoc w rozszyfrowaniu tych wyników :

    1F25CD7D-_qwswaqs.jpg


    https://zapodaj.net/88b62857aca63.jpg.
    Żaden z tych testów nie jest pozytywny, ale temu z 18 najbliżej do pozytywnego. Test jest pozytywny jeśli kreska testowa jest tak samo ciemna albo ciemniejsza niż kontrolna. Nawet ta 18 nie jest tak samo intensywna.
    Ale to nie znaczy że nie było piku LH czy owulacji. Po pierwsze te testy nie są nieomylne , a po drugie jesteś tuż po poronieniu, może hormony troszkę sfiksowały.

  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 20 lutego 2019, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    takczynie wrote:
    http://i67.tinypic.com/9la5o2.jpg tak to wyglądało u mnie.
    Test z tym zielonym zdecydowanie pozytywny. Jakiej to firmy test, LH Vitam ?

  • Love_Blueberry Znajoma
    Postów: 24 21

    Wysłany: 20 lutego 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny za pomoc i odpowiedzi.
    Faktycznie jestem dopiero co po poronieniu ale mam nadzieje ze Nam się uda :( to byłby piękny prezent od życia za to co przeszliśmy przy pierwszej ciąży ..

    Starania 17 cykli o pierwsze
    4.02.2019 Wczesne samoistne poronienie , 5 tydzień ciąży.
  • takczynie Przyjaciółka
    Postów: 102 43

    Wysłany: 21 lutego 2019, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielony jest LH Vitam a niebieski horien medical. Oba są niby tej samej czułości a wyszły inaczej, nie wiadomo dlaczego. Chyba pewniejszy jest jednak monitoring, bo testy wychodzą bardzo różnie.

  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 22 lutego 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love_Blueberry wrote:
    Dziekuje dziewczyny za pomoc i odpowiedzi.
    Faktycznie jestem dopiero co po poronieniu ale mam nadzieje ze Nam się uda :( to byłby piękny prezent od życia za to co przeszliśmy przy pierwszej ciąży ..

    życzę Ci tego z całego serca <3

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • malwa88 Autorytet
    Postów: 358 301

    Wysłany: 23 lutego 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym cyklu zaczęłam stosować testy clearblue, które wykazują 4 dni płodności. W poprzednich cyklach wg temperatury owu niby w 16dc. Póki co wszystkie testy negatywne a dziś już 15 dc :/
    Nie wiem czy u mnie coś nie tak, czy nie działają czy może owulacja się przesunie? :/

    Październik 2017 synek <3
  • Karmelova23 Ekspertka
    Postów: 239 80

    Wysłany: 25 lutego 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam takie pytanie, czy jeśli test owulacyjny wyjdzie pozytywny to w tym samym dniu się staracie? Czy np po 24 godzinach od pozytywnego testu ?

  • Monalisar Autorytet
    Postów: 1313 2305

    Wysłany: 26 lutego 2019, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelova23 wrote:
    A ja mam takie pytanie, czy jeśli test owulacyjny wyjdzie pozytywny to w tym samym dniu się staracie? Czy np po 24 godzinach od pozytywnego testu ?

    Pozytywny test informuje ,ze w przeciągu najbliższych 12-36 godzin nastąpi owulacja. Plemniki żyją średnio 3 dni, czasem nawet 5 dni, więc można współżyć już w dniu pozytywnego testu lub w kolejnym.

    atdchdgexzsa3c7x.png

    AMH 1,11-grudzien 2018
    AMH 0,67-pazdziernik 2019
    Mutacja MTHFR heterozygota
    04.2019 ciąża naturalna-poronienie 7 tc.
    10.2019 ciąża naturalna
    21.11.2019 bije serduszko ♥️
    04.07.2020 Pola jest już z Nami 3480 g 52 cm
  • Karmelova23 Ekspertka
    Postów: 239 80

    Wysłany: 26 lutego 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monalisar wrote:
    Pozytywny test informuje ,ze w przeciągu najbliższych 12-36 godzin nastąpi owulacja. Plemniki żyją średnio 3 dni, czasem nawet 5 dni, więc można współżyć już w dniu pozytywnego testu lub w kolejnym.

    Niby tak chociaż dziś robiłam test i już był negatywny..

  • Monalisar Autorytet
    Postów: 1313 2305

    Wysłany: 27 lutego 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego bezpieczniej współżyć nawet 1-2 dni przed owulacją bo i tak plemniki są nadal w drogach rodnych
    Tak powiedziała moja ginekolog.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2019, 08:13

    atdchdgexzsa3c7x.png

    AMH 1,11-grudzien 2018
    AMH 0,67-pazdziernik 2019
    Mutacja MTHFR heterozygota
    04.2019 ciąża naturalna-poronienie 7 tc.
    10.2019 ciąża naturalna
    21.11.2019 bije serduszko ♥️
    04.07.2020 Pola jest już z Nami 3480 g 52 cm
  • Ewelka9 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 28 lutego 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, również skusiłam się na testy owulacyjne, jednakże zastanawiam się ile maksymalnie dni może utrzymać się wynik pozytywny? Robię 3 dzień i jest cały czas pozytywny, trochę się martwię, że stężenie LH jest cały czas wysokie i zastanawiam, czy faktycznie doszło do owulacji. Proszę o pomoc.

  • takczynie Przyjaciółka
    Postów: 102 43

    Wysłany: 28 lutego 2019, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam kilka dni z rzędu pozytywne testy (2 kreski o tym samym odcieniu) i tylko jeden test z kreska testowa ciemniejsza od kontrolnej. Testy byly pozytywne od 9 dc. Miałam prowadzony w tym samym czasie monitoring i lekarz potwierdził owulacje, ze wystąpila okolo 14dc. Wydaje mi sie, ze nic tak nie potwierdzi owulacji jak usg.

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ