X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację testy owulacyjne??
Odpowiedz

testy owulacyjne??

Oceń ten wątek:
  • Anytram Ekspertka
    Postów: 123 106

    Wysłany: 11 marca 2019, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co sądzicie o tym teście owulacyjny? Mam dziś 11dc dopiero, w poprzednim cyklu owu potwierdzona monitoringiem w 15dc po clo. ten cykl bez wspomagacz y, tylko suplementy. Tempka spadła dziś rano. Codziennie do Wczoraj 36.4, a dziś 36.2 co sądzicie? Możliwe że owu tak wcześnie?

    42dc02ca0df9.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2019, 18:03

    147d3f1af2.png[/url]
  • takczynie Przyjaciółka
    Postów: 102 43

    Wysłany: 11 marca 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może temperatura jeszcze wzrosnie, musisz obserwować. Najlepiej pójsć na monitoring. Ja miałam w 10dc pęcherzyk 15mm więc do owulacji jeszcze troche, a test owu pozytywny, różnie to bywa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2019, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może być tak że w dniu w którym temp spada jest owu, a potem na drugi dzień będzie wyższa niż przed spadkiem (poprawcie jeśli błędnie piszę)

  • Anytram Ekspertka
    Postów: 123 106

    Wysłany: 12 marca 2019, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syvv wrote:
    Może być tak że w dniu w którym temp spada jest owu, a potem na drugi dzień będzie wyższa niż przed spadkiem (poprawcie jeśli błędnie piszę)
    Dziś mierzyłam i znów jest niska 36.2 nie podskoczyla, dziwne to wszystko, śluzu płodnego też brak.

    147d3f1af2.png[/url]
  • Monalisar Autorytet
    Postów: 1313 2305

    Wysłany: 13 marca 2019, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anytram wrote:
    Dziewczyny co sądzicie o tym teście owulacyjny? Mam dziś 11dc dopiero, w poprzednim cyklu owu potwierdzona monitoringiem w 15dc po clo. ten cykl bez wspomagacz y, tylko suplementy. Tempka spadła dziś rano. Codziennie do Wczoraj 36.4, a dziś 36.2 co sądzicie? Możliwe że owu tak wcześnie?

    42dc02ca0df9.jpg.html
    Myślę, że lepsze efekty daje monitoring u ginekolog oraz testy owulacyjne. Ostatnio aplikacja na telefon pokazywała, że jestem juz po owulacji, a u ginekolog okazało się, że nastąpi to dopiero za 3-4 dni.

    atdchdgexzsa3c7x.png

    AMH 1,11-grudzien 2018
    AMH 0,67-pazdziernik 2019
    Mutacja MTHFR heterozygota
    04.2019 ciąża naturalna-poronienie 7 tc.
    10.2019 ciąża naturalna
    21.11.2019 bije serduszko ♥️
    04.07.2020 Pola jest już z Nami 3480 g 52 cm
  • jabkatarzyna Koleżanka
    Postów: 100 6

    Wysłany: 13 marca 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie testy owulacyjne polecacie? Jak się je stosuje?

  • takczynie Przyjaciółka
    Postów: 102 43

    Wysłany: 13 marca 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem zdania, że najpewniejszy jest monitoring u lekarza. Stosowałam testy owulacyjne lh vitam i one byly najbardziej zbliżone do tego co widział lekarz na usg. Testy wykonuje się przeważnie wieczorem (nie mogą być robione rano z pierwszego moczu, bo wynik może być zafałszowany).

  • Anytram Ekspertka
    Postów: 123 106

    Wysłany: 14 marca 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    takczynie wrote:
    Ja też jestem zdania, że najpewniejszy jest monitoring u lekarza. Stosowałam testy owulacyjne lh vitam i one byly najbardziej zbliżone do tego co widział lekarz na usg. Testy wykonuje się przeważnie wieczorem (nie mogą być robione rano z pierwszego moczu, bo wynik może być zafałszowany).
    Ja stosuje lh vitam właśnie i robię je zawsze o 18. W tamtym cyklu z clo pokazały owulacje idealnie (potwierdzoną monitoringiem) a w tym cyklu się nie zgadza, w 11dc pozytywny, od tamtej pory negatyw i niska tempka cały czas..

    147d3f1af2.png[/url]
  • takczynie Przyjaciółka
    Postów: 102 43

    Wysłany: 14 marca 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem po monitoringu, owulacja potwierdzona, temperatura niska i testy negatywne. Jak się nie uda teraz to postanowiłam odrzucić te wszystkie testy i sprawdziany, wystarczy kontrola lekarza, bo bardziej się tylko stresujemy, a to nie wskazane :) i tak niczego się nie przyspieszy :P

  • Monalisar Autorytet
    Postów: 1313 2305

    Wysłany: 15 marca 2019, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jabkatarzyna wrote:
    Jakie testy owulacyjne polecacie? Jak się je stosuje?

    Uzywam LH test z rossman, wynik pokrywa się z monitoringiem u ginekologa.

    atdchdgexzsa3c7x.png

    AMH 1,11-grudzien 2018
    AMH 0,67-pazdziernik 2019
    Mutacja MTHFR heterozygota
    04.2019 ciąża naturalna-poronienie 7 tc.
    10.2019 ciąża naturalna
    21.11.2019 bije serduszko ♥️
    04.07.2020 Pola jest już z Nami 3480 g 52 cm
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 19 marca 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    takczynie wrote:
    Ja też jestem po monitoringu, owulacja potwierdzona, temperatura niska i testy negatywne. Jak się nie uda teraz to postanowiłam odrzucić te wszystkie testy i sprawdziany, wystarczy kontrola lekarza, bo bardziej się tylko stresujemy, a to nie wskazane :) i tak niczego się nie przyspieszy :P
    A kiedy masz planowy termin @?(oby nie przyszła :-))

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • takczynie Przyjaciółka
    Postów: 102 43

    Wysłany: 19 marca 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś mam 22 dc, @powinna byc za jakis tydzien. Dzis bylam na badaniu progesteronu i taki wynik
    https://zapodaj.net/1f5d15dcd6020.jpg.html, dziwne troche.

  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 20 marca 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    takczynie wrote:
    Dziś mam 22 dc, @powinna byc za jakis tydzien. Dzis bylam na badaniu progesteronu i taki wynik
    https://zapodaj.net/1f5d15dcd6020.jpg.html, dziwne troche.
    No to już blisko testowania oby @ nie przyszła. A stronka z wynikami mi się nie otwiera...

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 20 marca 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jabkatarzyna wrote:
    Jakie testy owulacyjne polecacie? Jak się je stosuje?
    U mnie sprawdziły się te z allegro :-)

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • takczynie Przyjaciółka
    Postów: 102 43

    Wysłany: 20 marca 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No narazie czekam, jak się spóźni to zrobię test. A wynik progesteronu był 5.18 ng, nie wiem co myśleć, zobaczymy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) U nas pierwszy cykl z testami owu.
    Cykle 30dniowe i byłam święcie przekonana, że owu będzie ok 16dc A tu niespodzianka.. 11dc i test owu miał ciemna kreskę. Mam nadzieję , że nie spoznilismy się z ❤ i udało się ustrzelić jajeczko 😂

    Potem kilka dni robiłam testy o różnych porach i już żaden nie wyszedł taki jak pierwszy. A testy kupiłam na Amazon, 20szt za 8€.

    Pozdrawiam:)

  • Bernika Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, który test jest waszym zdaniem pozytywny?

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d430b12fd4ed.jpg

    11.2017 [*]
  • Agata7890 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, Używam różnych testów, ale zazwyczaj tych z rossmana (plastikowych). Obojętnie w jakim dniu cyklu jestem pokazują blada druga kreskę. Czekam na miesiączkę i dzis tez wyszła blada kreska :/

    Wam tez tak wychodzą te testy? Nigdy nie wychodzi zupełnie biała ?

    W tym cyklu mam problem z niepeknietym pęcherzykiem i postała torbiel - zastanawiam się czy to nie problem.

  • takczynie Przyjaciółka
    Postów: 102 43

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berenika - jak dla mnie oba takie same chociaż ten drugi jest "świeższy" lepiej zrobić jeszcze po tym i zobaczyć jak bledną a w tym czasie się starać od pierwszego pozytywnego :)

    Agata7890 - pozytywny test owulacyjny to taki, którego kreska testowa jest ciemniejsza lub taka sama jak kontrolna, bledsze się nie liczą raczej. Jeśli pęcherzyk nie pęka- nie ma owulacji. Polecam Ci jednak monitoring USG i kontrole lekarza, bo testy nie dają pewności.

    A ode mnie: czy któraś z Was robiąca monitoring USG miała pęcherzyk 23 mm w 12 dniu cyklu?

  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takczynie jak u Ciebie sytuacja?

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ