X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację testy owulcyjne
Odpowiedz

testy owulcyjne

Oceń ten wątek:
  • slodka100 Autorytet
    Postów: 1688 1468

    Wysłany: 7 maja 2014, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie: Czy robiąc testy owulacyjne nie pijecie wcale przez 2g przed zrobieniem ich? Ja zaczelam stosowac płytkowe firmy Amil i piszą żeby ograniczyc spozywanie napojow aha i zeby codziennie robic je o w miare tej samej godzinie.
    Zrobiłam juz 3szt przy czym:
    pierwszy godz 19: 22dc cien kreski drugiej, wypiłam 1 kawę w ciagu 2h
    drugi godz 19: 23dc brak drugiej kreski, tez wypiłam 1 kawę
    trzeci godz 19.10: 24dc druga kreska jasno rózowa widoczna ale to jeszcze za słaba na pozytyw, nie wypiłam żadnego napoju przez 2h

    Zastanawiam się czy może na tym ost tescie ovu ta kreska wyszla taka dlatego, że moze zrobilam go pozniej o 10min (chociaz czy to 10min robi az taka roznice?), lub moze przez to, że w ten dzien nic nie pilam przez 2h

    Dziewczyny prosze pomożcie mi co o tym sadzicie??

    Podzielcie sie swoimi doswiadczeniami ;)

    atdc2n0ay3iuybl8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2014, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja raz robilam testy od 11 dc do 19 i nawet cienia cienia nie bylo, wzrost tem byl, ale moze byl bezowulacyjny?

    teraz w 12 dc druga jasna kreska, 13dc ciemniejsza 14 dc obie takie same, 15 dc testowa ciemnejsza od kontrolnej no i dalej juz nie sprawdzałam bo robi się je d o pierwsszego pozytywu :) i były robione w obu cyklach zwykłymi testami za 1 zł z allegro z drugiego porannego moczu.

    Dodam, że np 14 dc zrobilam z 2 moczu dwie takie same kreski i w ten sam dzien zrobilam znowu test i wynik nie był już jednoznaczny to samo w 15dc. Stąd wniosek że w cale o tak nie jest ze nalezy go robix wieczorem bo stezenie LH jest najwyzesze ;) a ja nie robilam testow z pierwszego moczu a z drugiego wiec mowy o zafałszowanym wyniku też być nie może :) spróbuj więc robić rano do godz 11 nmax wlasnie z drugiego moczu :)

  • ANDI87 Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 9 maja 2014, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja stwierdziłam ze dla mnie naj lepza godzina to 18:) i o tej bede robiła testy piszę że powinno się ograniczyć dwie godziny przed płyny no ale też bez przesady;)

  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 9 maja 2014, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś i wczoraj jednocześnie robiłam dwa testy owulacyjne, taki z allegro za 1 zł i taki ze sklepu firmy "domowe laboratorium".
    Ten z allegro ma czułość 25mlU/MI a ten ze sklepu 40mlU/MI.
    Wynik testu z allegro wczoraj i dziś: kreska kontrolna ciemna, kreska testowa jasna, czyli wynik negatywny
    Wyniki testu ze sklepu wczoraj i dziś: kreska kontrolna i testowa tak samo ciemne, czyli wynik pozytywny

    Kochane, który wynik jest wiarygodny? Czy może być tak, że czułość 25mlU/MI jest po prostu za mały dla mnie? Dodam, że te testy z allegro zawsze wychodzą mi negatywnie.

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2014, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm dziwne, boo te z allegro mają większą czułość...

  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 10 maja 2014, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli 25mlU/MI jest bardziej czuły niż 40mlU/MI ?

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2014, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tak bo wykrywa hormon w mniejszym stezeniu tak samo jak ciazowe sa lepsze 10 niz 25 ;)

    julita lubi tę wiadomość

  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 10 maja 2014, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja już nic nie rozumiem... Dziwne testy

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 11 maja 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam takie pytanko: Czy przy przypuszczalnej ciązy moze test owulacyjny wyjsc pozytywny, czy raczej negatywny?

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 12 maja 2014, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita wrote:
    Dziś i wczoraj jednocześnie robiłam dwa testy owulacyjne, taki z allegro za 1 zł i taki ze sklepu firmy "domowe laboratorium".
    Ten z allegro ma czułość 25mlU/MI a ten ze sklepu 40mlU/MI.
    Wynik testu z allegro wczoraj i dziś: kreska kontrolna ciemna, kreska testowa jasna, czyli wynik negatywny
    Wyniki testu ze sklepu wczoraj i dziś: kreska kontrolna i testowa tak samo ciemne, czyli wynik pozytywny

    Kochane, który wynik jest wiarygodny? Czy może być tak, że czułość 25mlU/MI jest po prostu za mały dla mnie? Dodam, że te testy z allegro zawsze wychodzą mi negatywnie.

    kochana, mam tak samo - może jednak oszczędzają na barwniku na tych tanich.
    Ja na testach z allegro nigdy nie miałam nawet takich samych kresek, brałam tą najciemniejszą za pozytyw.
    Teraz na teście z rossamna, 2 dni ciemniały, aż jedna była naprawdę ciemniejsza od kontrolnej.
    Po raz pierwszy miałam naprawdę pozytywny test owu.
    Ja doszłam do wniosku, że będę te tanie stosować żeby zobaczyć, czy w ogóle jest sens, a potem jednak te droższe.
    Julita, może my tak mamy. :)
    Zwłaszcza, że ten wyrzut lh potwierdził mi monitoring, pęcherzyk własnie pękał :)

  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 12 maja 2014, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka-Minnie wrote:
    Mam takie pytanko: Czy przy przypuszczalnej ciązy moze test owulacyjny wyjsc pozytywny, czy raczej negatywny?

    Myszka, na of jest nawet osobny wątek, cześć dziewczyn pisze, że im potwierdził, część, ze nie.
    Jak masz tanie testy zawsze możesz spróbować ;)
    aha, i piszą, że to tylko w bardzo wczesnej ciązy te dwa hormony są tak podobne, z tego co czytalam to około 8 dpo...

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 12 maja 2014, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elfik,

    Dzieki bardzo za odpowiedz. Wlasnie wczoraj robilam test owulacyjny bo jakos mnie pokusilo. Od kilku dni zalewa mnie sluz...hmmm owulka, nie to nie moze byc. Test wyszedl bardzo pozytywny, a do testowania jeszcze kilka dni.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 12 maja 2014, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka-Minnie wrote:
    Elfik,

    Dzieki bardzo za odpowiedz. Wlasnie wczoraj robilam test owulacyjny bo jakos mnie pokusilo. Od kilku dni zalewa mnie sluz...hmmm owulka, nie to nie moze byc. Test wyszedl bardzo pozytywny, a do testowania jeszcze kilka dni.

    To ciekawe co mówisz, brzmi obiecująco :)

    Ale nakrecac nie będę, lepiej się przyjmenie zdziwić.
    Myszko a który masz teraz dpo?

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 12 maja 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nakrecac to sie nie nakrecam,ale strasznie mnie ciekawosc zrzera. Musze uzbierac sie w cierpliwość. A dzis wedlug programu to jest 15 dpo.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 12 maja 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm, to chyba można już zatestować? ;)

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 12 maja 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę sprawdzić swoją cierpliwosc. Plan jest taki by w sobote testować ;-)

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • sandra80 Autorytet
    Postów: 2540 7744

    Wysłany: 12 maja 2014, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny, ja też tak się zastanawiam, bo test w 14dc wyszedł blado a w 15dc mocniej (testy z allegro), a skok temperatury był w 14dc i OVU pokazał wtedy owulację) nie wiem co o tym mysleć, może za słabe są te testy z allegro?

    gann9jcgo804inbp.png

    1lxlm6r.png

    sandra80
    "Nie narzekaj, że masz pod górę skoro zmierzasz na szczyt"
  • Ankara Ekspertka
    Postów: 171 83

    Wysłany: 14 maja 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny....
    Jak to jest z tymi testami. Testuje je trzeci cykl dwókrotnie wychodziła mi po testach owulacja ok 16-17 dnia cyklu-testowałam od 12 dc. W tym miesiacu 12 dc zaczełam tesowanie a tu piękne MEGA wyrażne dwie kreski, 13 dc to samo.... to mozliwe ze tak szybko przyszła owulacja? no a co z 11 lub 10 dc? Przeciez wtedy nie robiłam tesów wiec moze juz wtedy była owulka? Zakręciłam sie w tym wszystkim. Co o tym, sądzicie?

    Ankara
    w57vyx8djq1w45pi.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do sprzedania:

    - Testy owulacyjne LH (do wyznaczania dni płodnych) Firma Domowe Laboratorium, 3 opakowania orginalnie zapakowane; Łacznie 15 szt + 3 gratis; cena 15 zł za opakowanie
    http://www.doz.pl/apteka/p2947-LH_Test_owulacyjny_1_opakowanie__5_testow

    Mozliwośc wysyłki od 20.lipca do 8.sierpnia. 2014 r

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ