X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację testy owulcyjne
Odpowiedz

testy owulcyjne

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2014, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dojrzała wrote:
    ja się zaopatrzyłam na allegro, bo bym zbankrutowała od tych z aptek, już od 8 miesięcy się staramy, a mając 50 prób, spokojnie i po dwa razy dziennie robię. U mnie testy się sprawdzają, ale każda ma inna strategię.
    Te testy daja tylko 95% takze mozesz miec owulacje i test nie pokaze. Ja robilam parokrotnie na roznych trzech testach, znowu bo chcialam sprawdzic wiarygodnosc na jednym mi wyszlo, a na dwoch nie. I dlatego po prostu nie ma co sie na to patrzec, to taka tylko wskazowka, ale za bardzo nie ma tym sie co ekscytowac.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zacznijmy od tego, że testy owulacyjne nie pokazuję samej owulacji, a wzrost poziomu LH. Z tego też względu bardzo często np. u kobiet z PCO wychodzą one + mimo, że owulacji tak naprawdę nie było. Konsultowałam się w tej sprawie z 2 ginekologami, kazali mi testy wywalić do śmietnika ;) mówili, że już się nasłuchali różnych cudów od pacjentek, często wychodzi im +, przychodzą na monitoring i co? owu nie ma i nie było. Ja też miałam takie sytuacje, nawet w poprzednim cyklu specjalnie chciałam znowu udowonić sobie, że testy się mylą, bo byłam 2x na usg: kilka dni po usg zrobiłam test i kilka dni później poszłam na kolejne usg. Testy pokazał ciemne 2 krechy, a owulacji ani nie było ani nie miała być.
    Dodam też, że wszelakie objawy owulki miałam (co nawet gin potwierdził zdziwiony, że mam tak dobry śluz) - szyjka w dobrym miejscu, śluz idealny. Owulki brak :)

    aszka, kapturnica, czekamynadzidzie lubią tę wiadomość

  • Brawurka84 Autorytet
    Postów: 279 206

    Wysłany: 16 marca 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,a mam pytanie-byłam po raz pierwszy w życiu na usg -monitoring,w 15 dniu cyklu.Chciałam sprawdzić czy owulacja się przesunęła czy już może była itp.Wyszło,że na lewym jajniku jest pęcherzyk 18mm-to dużo czy mało? Jak wróciłam od lekarza około 11,to zrobiłam test owulacyjny:od razu pokazały się dwie grube kreski.Dodam,że dzień wcześniej wieczorem i w poprzednie dniu druga kreska była blada.
    I teraz mam pytanie:bo przytulanki z mężem były późnym wieczorem w dniu pozytywnego testu owu-czy to nie za wcześnie,nie za późno?
    To mój pierwszy cykl z testami owu (w poprzednie 2 ciąże-zaszłam w 1 cyklu,bazując jedynie na objawach:czyli śluz płodny plus ból jajników).
    Tymczasem czekam na okres,dziś 8 dzień po owulacji i test ciążowy negatywny...

    f2w36vgcw27bl5wp.png
    Tymek- mój trzyletni Skarb
    Aniołek Matylda - 06.10.2013 (13tc)
    Aniołek - 20.07.2014 (6tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2014, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawurka84 wrote:
    Dziewczyny,a mam pytanie-byłam po raz pierwszy w życiu na usg -monitoring,w 15 dniu cyklu.Chciałam sprawdzić czy owulacja się przesunęła czy już może była itp.Wyszło,że na lewym jajniku jest pęcherzyk 18mm-to dużo czy mało? Jak wróciłam od lekarza około 11,to zrobiłam test owulacyjny:od razu pokazały się dwie grube kreski.Dodam,że dzień wcześniej wieczorem i w poprzednie dniu druga kreska była blada.
    I teraz mam pytanie:bo przytulanki z mężem były późnym wieczorem w dniu pozytywnego testu owu-czy to nie za wcześnie,nie za późno?
    To mój pierwszy cykl z testami owu (w poprzednie 2 ciąże-zaszłam w 1 cyklu,bazując jedynie na objawach:czyli śluz płodny plus ból jajników).
    Tymczasem czekam na okres,dziś 8 dzień po owulacji i test ciążowy negatywny...
    Poczekaj do dwoch tygodni po owulce i sprawdz.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiara wrote:
    zacznijmy od tego, że testy owulacyjne nie pokazuję samej owulacji, a wzrost poziomu LH. Z tego też względu bardzo często np. u kobiet z PCO wychodzą one + mimo, że owulacji tak naprawdę nie było. Konsultowałam się w tej sprawie z 2 ginekologami, kazali mi testy wywalić do śmietnika ;) mówili, że już się nasłuchali różnych cudów od pacjentek, często wychodzi im +, przychodzą na monitoring i co? owu nie ma i nie było. Ja też miałam takie sytuacje, nawet w poprzednim cyklu specjalnie chciałam znowu udowonić sobie, że testy się mylą, bo byłam 2x na usg: kilka dni po usg zrobiłam test i kilka dni później poszłam na kolejne usg. Testy pokazał ciemne 2 krechy, a owulacji ani nie było ani nie miała być.
    Dodam też, że wszelakie objawy owulki miałam (co nawet gin potwierdził zdziwiony, że mam tak dobry śluz) - szyjka w dobrym miejscu, śluz idealny. Owulki brak :)
    Ano właśnie. BO to tylko 95%.

  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 17 marca 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maracuja wrote:
    z tymi testami rzeczywiście bywa różnie i nie zawsze się sprawdzają. Tak jak napisała jedna z poprzedniczek, jedyną 100% metodą jest monitoring. Ja w tym cyklu nic nie robię, nie mierzę temperatury, nie testuję i naprawdę czuję się dużo spokojniejsza. Byłam sama zaskoczona do jakiego poziomu stresu i nakręcenia się doprowadzałam. Nie ma co nikomu radzić, żeby się wyluzować. Lekarz mi mówił, żeby się uspokoić i wyluzować, ale wtedy nie umiałam. To nie działa w ten sposób. Myślę, że u każdej kobiety prędzej czy później przyjdzie taki czas, że trochę odpuści. Na pewno jest wtedy trochę lżej.

    Maracuja!!! masz 100 % racji!!! same doprowadzamy się do tego!Zwariować mozna! miłosci nie da sie zmierzyć, obliczyć, wyliczyć... wytestować!!! A DZIECKO TO PRZECIEŻ OWOC MIŁOŚCI! wiadomo trzeba szczęściu i miłości troche pomagać ale do czego to doprowadza??? przez ostatnie dni miałam tyle stresu, bezzeność, wyolbrzymione objawy boze!!! byłam jak nie ja!!! i postanowiłam - nie. Bo zapędzę się w ślepą uliczkę... tylko temperatura i regularne współżycie bez zabezpieczenia... i oby było ok :) powodzenia!!!

    Kate

    np55zzc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kittykate trzeba troszke dać się na wstrzymanie, spróbowac podchodzić mniej emocjonalnie :)

  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 17 marca 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka tak zgadzam się, czasem przez coś takiego można się nieźle zablokować...
    Znam taki przypadek znajomi moich rodziców - starali się o dziecko chyba 3 lata wszystko było ok. Ale nie zachodzili, w koncu postanowili adoptowac. Kilka miesiecy pozniej ona zaszła w ciąże... tak bardzo chciała mieć dziecko- tak bardzo chciała być matka, i dopiero jak sie pogodziła z tym że moze nie jest jej dane organizm się odblokował, wiem że to nie zaden wyznacznik, ale jesli wszystko jest ok po co sie sztucznie nakrecac ? wtedy nawet seks staje sie narzedziem...

    aszka lubi tę wiadomość

    Kate

    np55zzc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kittykate właśnie, często są włąsnie takie przypadki. Natomiast moja jedna kolezanka po 1.5 roku zaszła a byla zdrowa, bo przez pierwsze pol roku wylacznie o dziecku a jak w koncu powiedziala, a tam na razie przerwa to bec i zaszła :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2014, 15:34

  • ANDI87 Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natawienie jest najwazniejsze, ja kupiłam te tety owulacyjne obiecałam sobie że nie bede sie w tym cyklu nakrecac i nie bede

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi na jakich testach owulacyjnych bazujecie? Bo ja mam dwa z apteki i z allegro i jest znaczna różnica. Tez allegro pokazują np ujemny a z apteki dodatni w sumie nie wiadomo jaki wynik prawidłowy.

  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 27 kwietnia 2014, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia79 wrote:
    Dziewczyny powiedzcie mi na jakich testach owulacyjnych bazujecie? Bo ja mam dwa z apteki i z allegro i jest znaczna różnica. Tez allegro pokazują np ujemny a z apteki dodatni w sumie nie wiadomo jaki wynik prawidłowy.

    Misia, mam ten sam problem, wzięłam testy od innej osoby z allegro i negatywy.
    apteczny pozytywny lub prawie pozytywny, trudno mi jednoznacznie powiedzieć.
    Może te z apteki są bardziej czułe?
    Poprzednie z allegro coś pokazywały, wyglądały tak samo jak te obecne z allegro :(

  • meganos Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 02:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny! mam pytanie czy testy owulacyjne to sa dla dziewczyn ktore maja nieregularne cykle? no bo normalnie owulacja przypada na 14dzien cyklu, czy to trzeba jeszcze jakos dodatkowo sprawdzac poprzez te testy..?

  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    owulacja w cale nie musi przypadać na 14 dc. U jednych może owulacja być wcześniej u innych później.Panuje taki mit, że owulacja zawsze przypada w 14 dc i kobitki właśnie wówczas współżyją i w ciążę zajść nie mogą. Test owulacyjny wykazuje zwiększony poziom hormonu luteinizującego, który jest podwyższony przed owulacją. Testy nie potwierdzają jednak czy na pewno doszło do owulacji tzn. do pęknięcia pęcherzyka. Można wykonywać testy owulacyjne, można chodzić na monitoring cyklu ( ginekolog sprawdza przez USG dopochwowo jakiej wielkości sa pęcherzyki, czy jest jakiś dominujący ( największy) , obserwacją śluzu i codzienne pomiary temperatury mogą pomóc w szybszym zajściu w ciążę.
    Przy nieregularnych cyklach zapewne trzeba wykonać więcej takich testów owulacyjnych po prostu.
    meganos może poczytaj sobie artykuły na tym portalu , więcej się dowiesz o wszystkim :) I oczywiście życzę powodzenia i szybkiego zajścia w ciążę :)

    kapturnica lubi tę wiadomość

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    obserwacja szyjki macicy jest istotna, ale trzeba nauczyć się siebie obserwować i mieć krótkie pazurki, by nie podrażniać delikatnego wnętrza, już też dużo jest wpisów o tym, wytrwałości życzę Meganos a bardziej szczęścia, bo nasze organizmy to same wątpliwości, ja teraz wrzuciłam na luz, po 8 miesiącach mam dość

  • meganos Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 3 maja 2014, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny bardzo dziekuje za odpowiedzi. Ja dopiero zaczelam starania, w sumie od 2 miesiecy, ale z tego co juz poczytalam na forum to zle obliczylam dni plodne. Wiem ze obserwacja szyjki jest istotna, ale to jednak trzeba sie na tym juz troche znac, a mi to srednio jakos wychodzilo. Mam zamiar natomiast obserwowac sluz, wydaje sie to latwiejsze. Pocieszajace jest u mnie to, ze mam okres zawsze jak w zegarku, doslownie. Wiec moze wtedy jest latwiej obliczyc dni plodne? Czytalam, ze jak cykl jest 28-dniowy to wtedy owulacja 14 dzien no i dobrze tez dzialac 3 dni przed i 3 dni po. Jak sie myle to poprawcie mnie:)

  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 5 maja 2014, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nata wrote:
    dziewczyny a uzywacie testów z apteki czy kupujecie na allegro??

    Stosuję akurat te z allegro po 1zł/szt. ale cały czas wychodzą negatywnie.

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    f

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2015, 13:37

    slodka100 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2015, 22:24

  • slodka100 Autorytet
    Postów: 1688 1468

    Wysłany: 7 maja 2014, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka ja też mam wodnisty śluz a @ niby za 7dni moze w ciazy jestesmy hehe:p (żart)

    atdc2n0ay3iuybl8.png
‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ