X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację testy owulcyjne
Odpowiedz

testy owulcyjne

Oceń ten wątek:
  • magda8869 Koleżanka
    Postów: 319 17

    Wysłany: 17 lutego 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unlike wrote:
    Ale po kiego grzyba robisz testy tak późno? Od ciąży są testy ciążowe, NIE owulacyjne. Nie ma co sobie mętlik w głowie robić, odstawić testy i czekać.
    wiem ale obserwuje moje cialo pierwszy raz i chcialam zobaczyc co bede pokazywac i wogole kiedy pokaza dodatnio a niestety nie moglam robic ich od poczatku bo ich jeszcze nie mialam

    dloh6igc2uxqckov.png

    iv093e5e5trsnkol.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 17 lutego 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda8869 wrote:
    http://t-time.pl/dni-plodne?fertilex=true

    dziewczyny zobaczcie...14 lutego w kalulatorze pokazuje ze poziom progesteronu moze pokazywac owulacje i zgadzaloby sie dokladnie w tym dniu test zaczal pokazywac dodatnio owulacje ...potem co mi sie zgadza wedlug kalkulatora to to ze niby okolo 7 luyetgo byla owulacja tez mis ei tak wydaje bo wtedy byl pierwszy sok temperatury a temparatura [isze w kalulatorze ze moze byc podwyzszona tak na prawde dopiero po dniach spodziewanej miesiaczce wiec chyba zrobilam sobie jakas nadzieje ze to moze wczesna ciaza
    Takie kalkulatory to raczej nie ida w parze z organizmem bo organizm w przeciwieństwie do kalkulatora to nie maszyna.
    Owulację potwierdza skok temp. i utrzymanie się jej na wyższym poziomie przez dłuższy czas a u ciebie poszła w górę i spadła tak jakby owulacja została przerwana. Niepotrzebni sie nakręcasz i wałkujesz temat na kilku wątkach co ma być to będzie. Jeden cykl obserwacji nie wnosi wiele wiadomości.
    magda8869 wrote:
    7 luyetgo byla owulacja tez mis ei tak wydaje bo wtedy byl pierwszy sok temperatury a temparatura [isze w kalulatorze ze moze byc podwyzszona tak na prawde dopiero po dniach spodziewanej miesiaczce
    To nie prawda że temp po owulacyjna podnosi się po miesiączce...

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 17 lutego 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda8869 wrote:
    https://ovufriend.pl/biezacy-cykl.html#

    pomozce co do testow 26,27 i dzis 29 dzien cyklu testy uwulacyjne pozytywne????tak pozno bede miala owulacje tuz przed okresem czy cykl sie opozni czy moze to wczesna ciaza???

    87b34b10b1d405929cba4ab171654b50.png
    Na ciazowy to nie wyglada ten twoej wykres bo ani tempka ci nie odbija ani nie wznosi sie..dla mnie to cykl bezowulacyjny jest niestety -na moje oko oczywiscie...,,,,

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • magda8869 Koleżanka
    Postów: 319 17

    Wysłany: 17 lutego 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    Na ciazowy to nie wyglada ten twoej wykres bo ani tempka ci nie odbija ani nie wznosi sie..dla mnie to cykl bezowulacyjny jest niestety -na moje oko oczywiscie...,,,,

    skad wiesz ze bezowulacyjny ???a testy ktore potwierdzily owulacje e ostatnich dniach ????co sygnalizuja????tzn wiez ze nie mowia o owulacji ale o przygotowanius ie do niej ale....sma juz nie wiem

    dloh6igc2uxqckov.png

    iv093e5e5trsnkol.png
  • magda8869 Koleżanka
    Postów: 319 17

    Wysłany: 17 lutego 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    To nie prawda że temp po owulacyjna podnosi się po miesiączce...

    nie chodzilo mi ze temp podnosi sie po miesiaczce tylko na jednym wyczytalam ze jak ciaza jest to wiarygonie podwyzszona jest od dnia spodziewanej miesiaczki przez kiilkanascie dni iw tedy mozna wierzyc ze to na 100 procent ciaza

    dloh6igc2uxqckov.png

    iv093e5e5trsnkol.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 18 lutego 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda8869 wrote:
    nie chodzilo mi ze temp podnosi sie po miesiaczce tylko na jednym wyczytalam ze jak ciaza jest to wiarygonie podwyzszona jest od dnia spodziewanej miesiaczki przez kiilkanascie dni iw tedy mozna wierzyc ze to na 100 procent ciaza
    Tak ale chodzi o to że po owulacji się podniesie i nie spada przed @ ani w dniach spodziewanej @ ale u Ciebie tak jak bodajże kapturnica pisała wygląda to na cykl bezowulacyjny ewentualnie późną owulację. W ciążowych wykresach tak temp nie spada na kilka dni.
    Najlepiej dla własnego spokoju idź na betę bo mam wrażenie że drążysz temat bo chcesz aby Ci ktoś wreszcie potwierdził że Twój wykres jest ciążowy :)
    Życzę Ci aby to była ciąża :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2014, 11:28

    kapturnica lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • magda8869 Koleżanka
    Postów: 319 17

    Wysłany: 20 lutego 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zrobilam rano bete ...okolo 18 mam miec wynik a pani z labo powiedziala ze nie jest realne zeby owulacja byla tak pozno zobaczymy a od nowego cyklu koncze z tampe obserwacjami wykresami itp to nie dla mnie za bardzo sie spinam denerwuje a program dziala wedlug swoich decyzj a my nie maszyna :) i kazda kobita jest inna.... moze jeden mam bezowulacyjny nie wiem ale wyniki wszystko ma w normie mam nadzieje ze owulacja wystepuje bez zarzutu a pani w labo tez mowila ze jak sie zablokuje to mozna nawet zablokowac sobie wlasnie ta plodnosc tzn owulacje itp wiec od nowego cyklu olewam wszystko trzeba korzystac z sexu cieszyc sie nim nadchodzaca wiosna i tyle nikt nie zajdzie jak bedzie sie tak blokowal a u mnie mierzenie temp za duzy stres i wogole z pierwszym podeszlam inaczej bardzo chcialam ale nic nie robilam nic nie obserwowalam tylko sex i szybko sie udalo wiec teraz trzeba tez tak zrobic ....i innym tez tak radze znam dziewczyne co przez blokade starala se 3 lata inna rok a trzeca 1,5 wiec do niczego dobrego to nie prowadz....narka wszystkich pozdrawiam i zycze powodzenia w planowaniu

    dloh6igc2uxqckov.png

    iv093e5e5trsnkol.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 21 lutego 2014, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko że olanie wszystkiego i wyluzowanie nie wszystkim pomoże... jak jest jakiś problem to luz nie wyeliminuje przyczyny niepłodności.

    Monique, kapturnica, dojrzała lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 21 lutego 2014, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda owulke niektóre dziewczyny miały tutaj nawet po 30 dc. Fakt - to dość nietypowe, ale była. U Ciebie też wg nie owulka była tak jak wyznaczył program :)

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 23 lutego 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Słuchajcie nie wiem co jest z tym moim cyklem. Robiłam test owulacyjny w 16 d.c. Wyszły dwie ładne równe kreseczki. Myślałam, że mam w tym dniu owulację, ponieważ spadła temperatura a mnie bolało podbrzusze jak na owulację wrażliwe piersi gorsze samopoczucie. Typowe objawy. Teraz jest 19 d.c. zrobiłam test jak tylko dla sprawdzenia i znów wyszły dwie równe kreski tzn. druga nie jest ciemniejsza ale taka sama jak kontrolna. Tempka już się podwyższyła. Skąd pozytywny test ? Może któraś z Was tak miała i co to może oznaczac. Z góry dziękuję za poradę.
    P.s. jutro znów zrobię test owu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2014, 13:26

  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 23 lutego 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    testy owulacyjne robimy do pierwszego pozytywu. dalej to nie ma sensu. poziom LH może utrzymywac sie wysoki jeszcze przez kilka dni, a później opada. więc jeszcze przez kilka dni testy mogą wychodzic pozytywne, co niczego do obserwacji nie wnosi;)

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 23 lutego 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kochana za odpowiedź w takim razie skasuję ten wynik z wykresu.:-)

  • Majka86 Ekspertka
    Postów: 197 186

    Wysłany: 28 lutego 2014, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wczoraj zrobiłam z ciekawości dwa różne testu owu. I każdy wyszedł inaczej: ten z allegro negatywny, a z rossmanna pozytywny (ewidentnie kreska testowa była ciemniejsza od kontrolnej). W sumie niewiadomo któremu wierzyć. Ja oczywiście bardziej jestem za tym z rossmanna ;P ale dzisiaj jeszcze raz zrobię i zobaczę.

    Beta 2.01 - 4120 (19dpo)
    Beta 4.01 - 8317 (21dpo)
  • azibomba Koleżanka
    Postów: 80 7

    Wysłany: 28 lutego 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny 21DC g.22 test pozytywny kreska testowa ciemniejsza od kontrolnej, następnego dnia 22dc rano testowa już dużo słabsza, kiedy najlepiej dziełać? 21dc, 22dc i jeszcze 23 dc?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2014, 15:58

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 28 lutego 2014, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak jest - 21, 22 i 23 na pewno :)

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 3 marca 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majka86 wrote:
    wczoraj zrobiłam z ciekawości dwa różne testu owu. I każdy wyszedł inaczej: ten z allegro negatywny, a z rossmanna pozytywny (ewidentnie kreska testowa była ciemniejsza od kontrolnej). W sumie niewiadomo któremu wierzyć. Ja oczywiście bardziej jestem za tym z rossmanna ;P ale dzisiaj jeszcze raz zrobię i zobaczę.
    Kochana u mnie było identycznie zrobiłam sobie w tym cyklu dwa testy owu dla porównia. Na tym z allegro wyszedł w zasadzie negatywny druga kreska była, ale jaśniejsza od kontrolnej. Na teście z apteki wynik pozytywny. Druga kreska może nie ciemniejsza ale taka sama jak kontrolna. Owulację miałam bo były objawy świadczące o owulacji i temperatura w dół. Ja szczerze mówiąc wierzę testom z apteki. Fakt są droższe, ale wiarygodniejsze.

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 3 marca 2014, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was staraczki. Mam małe pytanko do Was Kochane. Jestem w zasadzie przed okresem jeszcze nie przyszedł ale jest już pewnie za rogiem. 28 d.c. W ciąży raczej nie jestem bo nic o tym nie świadczy. Dopiero rozpoczęłam pierwszy cykl z duphastonem. I chyba hormony mi się rozchwiały. Dziś chciałam coś sprawdzic na teście owu i ku mojemu zdziwieniu wyszedł pozytywny. To znaczy druga kreska nie jest ciemniejsza ale taka sama jak kontrolna. Czy to możliwe w tej fazie cyklu? Czy ze mną jest coś nie tak? A wizyta u ginka dopiero 20 marca. Czy któraś z Was doświadczyła czegoś podobnego?? Buziaki dla Was.

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 4 marca 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki :)

    Może mogłybyście pomóc, bo zgłupiałam? :P

    Mam cykle 42 dniowe, owu mi przypada na 14-16 marca a dzisiaj wyszedł test pozytywny :O jaka może być tego przyczyna ?

    Pozdrawiam! :)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Mambella Autorytet
    Postów: 526 357

    Wysłany: 4 marca 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny macie jakies doswiadczenie z testami z rossmana (chyba domowe labolatorium) ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2014, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja się zaopatrzyłam na allegro, bo bym zbankrutowała od tych z aptek, już od 8 miesięcy się staramy, a mając 50 prób, spokojnie i po dwa razy dziennie robię. U mnie testy się sprawdzają, ale każda ma inna strategię.

‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ