X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację wielkosci pecherzyka - jaka najkorzystniejsza do zaplodnienia?
Odpowiedz

wielkosci pecherzyka - jaka najkorzystniejsza do zaplodnienia?

Oceń ten wątek:
  • Werka35 Debiutantka
    Postów: 10 9

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,zauważyłam (5cykli-monitoringu)że moje pęcherzyki są przerośnięte- osiągają wielkość od 28-31mm, pękają samoistnie, ale pewnie są bezużyteczne.Lekarz mówi że wszystko ok i nic z tym nie robi:-( Staramy się o ciąże już ponad rok i jak na razie nic nam nie wychodzi.Czy któraś miała taką przypadłość? Czy rzeczywiście z takimi olbrzymami mamy szanse na naturalne poczęcie?

    thgf9n73mp713oee.png
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, zasiegnelabym porady innego lekarza.Z tego co dziewczyny tu pisza, to takie 30mm pecherzyki sa bezuzyteczne... No nie wiem (moje z kolei nie rosna) Na pewno konsultacja z innym lekarzem nie zaszkodzi a rozwieje twoje watpliwosci.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2017, 19:42

    Ojkaojka lubi tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • gosska Przyjaciółka
    Postów: 86 21

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werka35 wrote:
    Cześć dziewczyny,zauważyłam (5cykli-monitoringu)że moje pęcherzyki są przerośnięte- osiągają wielkość od 28-31mm, pękają samoistnie, ale pewnie są bezużyteczne.Lekarz mówi że wszystko ok i nic z tym nie robi:-( Staramy się o ciąże już ponad rok i jak na razie nic nam nie wychodzi.Czy któraś miała taką przypadłość? Czy rzeczywiście z takimi olbrzymami mamy szanse na naturalne poczęcie?
    Werka badałas poziom prolaktyny? Może to przez zbyt wysoki jej poziom

    mini-graphics-aliens-and-space-872204.gif
  • Werka35 Debiutantka
    Postów: 10 9

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, na pewno zasięgnę porady innego lekarza.Co do prolaktyny badałam pół roku temu i była wysoka 34(norma do 35), a w poprzednim miesiącu 3dc-6ng/ml, natomiast 14dc-18ng/ml.Więc myślę że się ładnie wyrównała:-)

    thgf9n73mp713oee.png
  • Werka35 Debiutantka
    Postów: 10 9

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    wczoraj byłam u swojej gin.w 3dc. po rozmowie stwierdziła że ten cykl będzie stymulowany CLO (pomimo występującej owulacji), oczywiście monitoring cyklu, a w odpowiednim czasie zastrzyk z Pregnylu. Zobaczymy czy coś z tego będzie, ale dla mnie to i tak już duży krok do przodu:-)

    thgf9n73mp713oee.png
  • KaśkaKwa Autorytet
    Postów: 951 941

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj mój pęcherzyk w 8 dc po Lameccie miał już 18mm, czy ktoś tak miał ?
    Miała być inseminacja ale okazało się, że na drugim jajniku jest torbiel ;-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2017, 11:57

    cd7c541a76.png
    35 lat / 9 lat starań / 3xIUI /
    3xICSI/1x(*)6tc
    ET-09.10 / 9dpt-II 10dpt-198,99 13dpt-1046,69 15dpt-3295,10 22 dpt - 2xz 2,4mm 35dpt-<3 <3 - PARKA !
  • Poziomka92 Ekspertka
    Postów: 181 72

    Wysłany: 14 maja 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaśkaKwa wrote:
    Wczoraj mój pęcherzyk w 8 dc po Lameccie miał już 18mm, czy ktoś tak miał ?
    Miała być inseminacja ale okazało się, że na drugim jajniku jest torbiel ;-(
    U mnie w 11 dniu cyklu miał 22 mm

    Szczęśliwa mężatka od wrzesień 2018 :-)
    Hysteroskopia - luty 2016
    - ponowne starania od maj 2018 :)
    - progesteron 12,04 ng/ml
    - TSH 0,89 mlU/l - Euthyrox N50
    - badanie nasienia w normie
    - cykle owulacyjne
    - drożne jajowody
    - Hysteroskopia - marzec 2023 - polip 1 cm, adenomioza
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 22 maja 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie w 9 dniu cyklu miał 19 mm i lekarz powiedział, ze nastepnego dnia będzie pękał maks do dwóch dni. W tym cyklu też mam jakoś szybko owulację a to dopiero 9 dzień .

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • katdud Przyjaciółka
    Postów: 315 37

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 06:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    witajcie , w piątek tj. 23 go bylam na usg , lecze się w klinice specjalizującej się w problemach z zajsciem w ciaze, staramy sie 4 lata, mam problem z małymi jajnikami, nawet podczas usg szuka ich lekarz dobre kilka minut. W koncu znalazł ale powiedział ze nic z tego nie bedzie bo nie ma pecherzykow dom i mam wziac duphaston na wywołanie. Cykl ten stymulowany jest letrazolem, no ba clo mój organizm nie działa. Zajechałam do domu, mineło 2 dni i bach mocny ból brzucha po jednej stronie , jajnik rwący itd, kilka dni wczezsniej sluz rozciągliwy a teraz juz ból piersi, czyli teoretycznie objawy owu. No więc wierzyć mu że nic tam nie mogło pęknąć i się zadziać, czy łudzić się choc minimalnie że cos przeoczył , jestem juz załamana tą walką, powiedział że zwieksza letrazol podwojnie a jak nie zadziałą to INVITRO zostaje :(

    bbe4896ced7afcc7149752a674229b7f.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2017, 05:57

  • Malus9393 Koleżanka
    Postów: 40 4

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heej kochane dzis bylam na usg a wlasciwie to juz wczoraj 9 dc pecherzyk 13 mm mam przyjsc znowu za tydzien w srode na kolejne usg sprawdzic jak rosnie ogolnie cykle 32 dni co myslicie ?;) bedzie cos z tego wkoncu ?<3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbadaj estradiol. Mi potrafi pęcherzyk po 2 dniach z 11 skoczyć do 22, więc tydzień czasu to bardzo dużo. Ale to u mnie.
    Poza tym, jak masz takiej długości cykle, to ten pęcherzyk może się wchłonąć przed owulacją i może a nie musi pokazać się inny.
    Zbadaj sobie chociaż z 2x estradiol i lh przed kolejną wizytą.

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 1 września 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ten cykl miałam stymulowany CLO. Byłam na wizycie w 21 dc. Lekarz stwierdził" endometrium poowulacyjne, brak płynu w Zatoce Douglasa, dwa pęcherzyki na prawym jajniku - 27mm i 20mm. To była ta owulacja czy nie? Dzięki za Wasze opinie ;)

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2017, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili87 wrote:
    Dziewczyny ten cykl miałam stymulowany CLO. Byłam na wizycie w 21 dc. Lekarz stwierdził" endometrium poowulacyjne, brak płynu w Zatoce Douglasa, dwa pęcherzyki na prawym jajniku - 27mm i 20mm. To była ta owulacja czy nie? Dzięki za Wasze opinie ;)

    A to były na pewno pęcherzyki czy ciałko żółte? A może to są torbiele?
    Ten 27mm to bardzo sporo już. Najlepiej iść w 4/5dc na usg i zobaczyć czy to zniknęło. Jeśli nie, to na pewno zrobiła się torbiel.

    Ilu dniowe masz cykle? Dostałaś coś na pęknięcie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2017, 11:47

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 1 września 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cykle mam ok 30 dniowe, z owulacją około 16 dnia. Nic nie dostałam na pęknięcie, bo wg lekarza nie było potrzeby. Zasugerował, żeby brać luteinę i czekać. Moja lekarka (była w tym czasie na urlopie) kiedy do niej zadzwoniłam, powiedziała, że w następnym cyklu stymulacja lamettą od 5 dc i mam się zgłosić około 16dc właśnie. No ale jeśli jest torbiel, to przecież stymulacja jest niewskazana... Z drugiej strony lekarz stwierdził, że te pęcherzyki są poowulacyjne, bo mają nieregularne kształty - ale pewny nie był. Nawet skomentował "że to wszystko bardzo dziwne". Ogólnie nic mnie nie boli, czasem czuje ukłucie i tyle. Nie bardzo wiem co robić :(

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz musisz poczekać do @. Torbiel powinna się wchłonąć wtedy.
    Ja też czekałam, ale była dalej. Poszłam po kolejnej owulce i jej już nie było, więc każdy jak widać inaczej reaguje.
    Jeśli nie znika przez kilka cykli, to dostaje się tabletki anty. Niektórzy zalecają laparoskopię.

    Jak lekarz miał wątpliwości, to idź do innego.
    Upewnij się czy to ciałko czy torbiel.
    Przy stymulacji powinno się podawać coś na pęknięcie, bo w większości potem zostają torbiele. I lekarze się tak starają zabezpieczyć.
    Ale dopóki się nie dowiesz co jest w środku, to nikt niczego nie zagwarantuje.

    Na pewno ja bym radziła pójść zaraz po @ na usg. Dosłownie w ostatnim jej dniu. Przed lamettą trzeba sprawdzić czy to znikło czy dalej jest. Bo jak będzie, to stymulacja raczej nie jest zalecana...

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 5 września 2017, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuję Ci za pomoc, tak chyba zrobię, że zaraz po okresie pójdę na usg :) Pozdrawiam :)

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Whoosie Autorytet
    Postów: 420 279

    Wysłany: 6 września 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam problem z niepękającymi pęcherzykami... Dzisiaj byłam na wizycie i mój niepęknięty pęcherzyk ma 25 mm i wedługo mojej Pani doktor to już za dużo....

    basia_siaa lubi tę wiadomość

    12.10.19-Beta 18,85
    14.10.19-Beta 68,21
    21.10.19-Beta 1914,74 <3
    07.11.19- Usłyszałam serduszko <3
    7gayo8r.png

  • gabrika Koleżanka
    Postów: 62 10

    Wysłany: 18 września 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczęta,

    Bardzo proszę o poradę:

    W tym cyklu chodze na monitoring i porównujące wynik z pt i z dzisiaj (pon) wygląda na to, że pęcherzyk dominujący bardzo wolno rośnie... :( W pt miał 11 mm, a dzisiaj gin powiedziała, że ma 14 mm (w 11 dc).

    Miewam cykle między 30 - 35 dni, na podstawie moich obserwacji owulacja występuje dość późno: 17 dc - 20 dc (a raz nawet 23dc)

    Czy logiczne jest zatem sądzisz, że skoro teoretycznie do owulacji jeszcze daleko, to pęcherzyk wolniej rośnie? Czy w takiej sytuacji warto upomnieć się o jakieś "wspomagacze"?

    "Jeszcze będzie pięknie - mimo wszystko! Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie!" - Jan Paweł II
    Aniołek (*) 30.03.2017 9tc / Ciąża biochemiczna - Październik 2017
    f2w3dqk3oz249swl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Jestem po Clo 1 cykl w 8 dniu pecherzyk dominujący 20 mm kiedy może dojść do pęknięcia?

  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 14 października 2017, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny kochane !
    Staramy się z mężem o dziecko. Wczoraj (piątek) miałam 10 dzień cyklu, byłam u ginekologa ns USG. Zapytałam się go czy jest w stanie powiedzieć kiedy będę miała owulacje. Odpowiedział, że na razie nie widzi żadnego pęcherzyka z którego mogłaby się uwolnić komórka jajowa. Mam iść na kolejne USG we wtorek. Czy to nie dziwne, że w 10 dniu cyklu jeszcze nic nie widać ? Dodam, że moje miesiączki nie są zbyt regularne (26-32). Trochę się martwię ....

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ