X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację wielkosci pecherzyka - jaka najkorzystniejsza do zaplodnienia?
Odpowiedz

wielkosci pecherzyka - jaka najkorzystniejsza do zaplodnienia?

Oceń ten wątek:
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 18 października 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja miałam podobną sytuację u mnie lekarka od razu przepisała lamette na wzrost pęcherzyka i kazała przyjść za tydzień przyszłam i powiedziała, że jest pęcherzyk ładnie urósł do 16 mm przepisała zastrzyk ovitrelle na pęknięcie. Może Twój lekarz dopiero przygląda się czy masz cykle owulacyjne? No moja od razu zadziałała...

    Szpinak lubi tę wiadomość

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 21 października 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz kazał przyjść na USG w 14 dniu cyklu, wtedy pęcherzyk miał 12x13 mm, endometrium 8 mm. Ponownie byłam u niego wczoraj tj. 17- ty dzień cyklu, pęcherzyk 16x17 mm, endometrium 10 mm. Gino zalecił zastrzyk z Pregnylu lub Ovitrelle w 19 - dniu cyklu. Zaskoczył mnie tym totalnie, że tak od razu chce działać. Dodam, że staramy się z mężem od miesiąca tak naprawdę, a na obserwacji cyklu byłam po raz pierwszy. Myślałam, że najpierw poobserwuje mój cykl. Lekarz chyba widział moje zaskoczenie, zapytał się jak długo się staramy i stwierdził że na razie możemy z zastrzyku zrezygnować, mam przyjść do niego w piątek tj w 24 dniu cyklu na USG. Na moje pytanie lekarz jeszcze dodał, że wg niego ten pęcherzyk sam nie pęknie, a na pytanie czy to normalne, że w 17 dniu cyklu pęcherzyk ma tylko 17 mm powiedział że nie, bo u 98 % populacji kobiet pęcherzyk pęka w 14 dniu cyklu.....
    Źle zrobiłam że zrezygnowałam na razie z tego zastrzyku ???
    Co prawda chce zajść jak najszybciej bo zegar mi cyka ( mam 33 lata ) ale z drugiej strony zastanawiam się czy lekarz nie powinien trochę poobserwować moje cykle zanim zaleci mi zastrzyk .... dodam, że mam niedoczynność tarczycy, zażywam Euthyrox 50, poziom TSH uregulowany (1,5) A od wtorku tj 21 dnai cyklu mam brać Duphaston

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2017, 12:18

  • miamia Koleżanka
    Postów: 40 1

    Wysłany: 4 listopada 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem nowa w tym wątku i chętnie się czegoś od Was dowiem :)
    Widzę, że większość ma problem z za dużym pęcherzykiem. Mi się wydaje, że moje są za małe. Na usg wychodzi np.12-14mm a dwa dni później jest prawdopodobnie owulacja. Teoretycznie może być skok ale średnio pęcherzyk rośnie 1-2mm na dobę ponoć...
    Piszecie, że można zrobić badania z krwi żeby potwierdzić owulację. Może kto napisać coś więcej w tym temacie? Czy można podstymulować pęcherzyki żeby szybciej rosły?

  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 4 listopada 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miamia zeby potwierdzic owulacje mozna zbadac progesteron 7 dni po owulacji.

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • miamia Koleżanka
    Postów: 40 1

    Wysłany: 4 listopada 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam brać luteinę w drugiej fazie cyklu więc chyba wynik będzie zafałszowany niestety... :(

  • Natalek Przyjaciółka
    Postów: 122 35

    Wysłany: 21 listopada 2017, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Byłam na monitoringu wczoraj i dzisiaj. wczoraj pęcherzyk 22mm (10dc)-endo 9mm, dzisiaj pęcherzyk już 25mm (11dc)endo 10. Nie martwi mnie to ze tak szybko tak duży bo mam krótkie cyke 24-27dni ale rośnie 3mm na dobę i jeszcze i nie pękł. Trochę duży się robi... staramy się już 3 lata prawie i po raz pierwszy ktoś dogłębnie bada moje cykle. Chyba nie jest tak kolorowo jak myślałam... za dwa dni znów monitoring. Mam nadzieje ze pęknie skubaniec dzisiaj bo potem to już chyba za duży będzie na zapłodnienie.... :(

    Miałyscie kiedyś tak duży pęcherzyk który pękł?

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 21 listopada 2017, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalek wrote:
    Hej dziewczyny.
    Byłam na monitoringu wczoraj i dzisiaj. wczoraj pęcherzyk 22mm (10dc)-endo 9mm, dzisiaj pęcherzyk już 25mm (11dc)endo 10. Nie martwi mnie to ze tak szybko tak duży bo mam krótkie cyke 24-27dni ale rośnie 3mm na dobę i jeszcze i nie pękł. Trochę duży się robi... staramy się już 3 lata prawie i po raz pierwszy ktoś dogłębnie bada moje cykle. Chyba nie jest tak kolorowo jak myślałam... za dwa dni znów monitoring. Mam nadzieje ze pęknie skubaniec dzisiaj bo potem to już chyba za duży będzie na zapłodnienie.... :(

    Miałyscie kiedyś tak duży pęcherzyk który pękł?

    Faktycznie spory już jest. Jak nie pęknie, to pewnie dostaniesz duphaston na wchłonięcie. Przy kolejnym cyklu może warto by pomyślećo zastrzyku, np ovitrelle, który pomaga przy pękaniu

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Natalek Przyjaciółka
    Postów: 122 35

    Wysłany: 22 listopada 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten cykl typowo miał być naturalny żeby zobaczyć jak idzie bez wspomagaczy. W zeszłym dostałam zastrzyk przy 18mm. Wczoraj bolał mnie ten jajnik a lekarz mówił ze niby widzi otoczke ktora wyglada jakby miała pęknąć. Moze akurat się udało bo dzisiaj juz nie boli :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2017, 08:55

  • Anna705 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 29 listopada 2017, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem tu nowa. Staramy się z mężem o dziecko, byłam wczoraj na usg i w 12 dniu cyklu dominujący pęcherzyk miał 15 mm. Ginekolog powiedziała, że za ok 5 dni powinna być owulacja. Cykle mam 29-dniowe. Endometrium 7 mm, zapytałam, czy to nie za mało, ale powiedziała, że nie, że każdego dnia będzie przyrastać. Rzeczywiście, ovu wyznacza mi zawsze owulację na 16-17 dzień cyklu. Moje pytanie: którego dnia zacząć się starać? 16? 17? Czy już wcześniej?

  • niteczka Przyjaciółka
    Postów: 94 22

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chcialabym trochę odświeżyć temat...
    Lekarz w 10dc powiedział że w tym cyklu owulacja się nie zapowiada mimo iż miałam 12mm pecherzyk, cykle 29 dni , nie rozumiem na forum piszą co innego ? A dopiero zaczynam przygodę z monitoringiem:)

    Szyszka1 lubi tę wiadomość

    07.2017 [*]
    01.2018 cb
    10.2018 cb
    rux7mag.png
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 00:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niteczka nie rozumiem twojego gin czemu nie zapowiada sie na owu. Ja tez mam takie cykle, a dzisiaj na USG w 9 dc mam pecherzyk 11mm i spokojnie on moze urosnac i za tydzien peknac.. ja mam owulacjw ok 16dc.

    niteczka, Szyszka1 lubią tę wiadomość

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • Nagroda2013 Znajoma
    Postów: 20 5

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Nietczka wczoraj byłam na monitoringu - 11dc a pęcherzyk 15mm. Myślę że u Ciebie podobna sytuacja. Jest szansa na owu. Mamy późniejszą owulacje i nie ma w tym nic niepokojącego... tak myślę

    8cs
    11.2013 córka ❤
    Miovarian
  • niteczka Przyjaciółka
    Postów: 94 22

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie też tego nie rozumiem :/ chyba pójdę do innego lekarza bo miałam wrócić za 2-3 dni i sprawdzić czy się powiększa ale lekarz powiedział że nie ma potrzeby bo jest za mały i raczej nic z tego nie będzie... Ale widzę dziewczyny że nie mam się czym martwić że to normalna wielkość w tym dniu cyklu, dziękuję za wsparcie :) jeszcze pójdę w pon do innego i zobaczymy czy urośnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2018, 19:17

    Nagroda2013, plemniczka lubią tę wiadomość

    07.2017 [*]
    01.2018 cb
    10.2018 cb
    rux7mag.png
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać, ja mam kolejny monit w srode ☺

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • Szyszka1 Ekspertka
    Postów: 218 189

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niteczko ja w 10 dc miałam ponad 10 mm i lekarz mi pogratulował pęcherzyka, nic nie wspomnial, że za mały... potem w 13 dc miałam tylko 13 mm, monit robiła inna lekarka i też powiedziała, że jej zdaniem to pęcherzyk wzrastający, ktremu trzeba dać szansę.

    c6bc98262226b9dff363104a7b4a8939.png
  • antubis84 Ekspertka
    Postów: 194 82

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niteczko, moim zdaniem z Twoim pęcherzykiem wszystko jest ok. Pęcherzyk pęka jak ma ok 20-25 mm, a rośnie średnio 1,5 mm do 3 mm na dobę. Za mną 3 cykle monitorowane i tak one wyglądały :
    I : w 14- stym dniu cyklu PG (Pęcherzyk Graafa) 13 mm, w 17 - stym dniu cyklu PG 16 mm, a pękł w 22/23 dniu cyklu (długi cykl, trwał 32 dni)
    II: w 12- stym dniu cyklu PG 14 mm, w 16- stym dniu cyklu PG 19 mm, a pękł w 18 0- stym dniu cyklu (cykl trwał30 dni)
    III: w 14 dniu dniu cyklu PG 18 mm, a pękł w 15/16 dniu cyklu (cykl trwał 28 dni)

  • niteczka Przyjaciółka
    Postów: 94 22

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj miała 15mm - 13 dc , dobrze mam nadzieję choć chyba troszkę za mało przyrósł przez te 3 dni bo o 3mm, nie wiem czy iść dalej na wizytę bo lekarze jakoś niechętnie przyjmują.
    Widzę dziewczyny że u Was ładnie rosną:)
    Antubis84, a u Cibie mogę spytać skąd takie nieregularne cykle ? Bo pęcherzyki ładnie Ci pękają:)
    Szyszka1 i pękł ten pecherzyk ?

    Ps.pisze z tel więc przepraszam za ewentualne błędy;)

    Edit: dziś rano ok 11 też byłam i pęcherzyka nie było, pękł tak szybko ? Ehh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2018, 16:18

    07.2017 [*]
    01.2018 cb
    10.2018 cb
    rux7mag.png
  • gabusia212 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem tu nowa i tak jak pewnie większość z was chciałabym ujrzeć te wymarzone 2 kreseczki na teście :)
    Jestem po stymulacji owulacji CLO. Wczoraj byłam na USG w 14 dniu cyklu i miałam 2 pęcherzyki w prawym jajniku 22 mm a w lewym 28 mm, dr powiedziała że mamy korzystać i w za 2 dni przyjść na kolejne usg. Jak myślicie, po waszych doświadczeniach, jest szansa że uda się nam w tym cyklu ?:)

    gabusia212
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niteczka mogl usrosnąć w 1 dzien o te 3 mm i pęknąc, albo sie zlutenizowac i wtedy owulacji nie ma, jakie masz endometrium?
    ja niestety mam podobnie w tym cyklu :( nie wiem czy owulacja byla, czy pecherzyk pekl czy sie wchlonąl

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabusia od roznych czynnikow zalezy czy sie uda, najwazniejsze by byla owulacja, jestes stymulowana, pod kontrolą, wiec pewnie dojdzie do owulacji, chociaz ten pecherzyk 28 mm juz na pograniczu za duzego... ale ten 22 idealnu do pekania. Jakie masz endometrium? od tego tez wiele zalezy czy sie ewentualny zaplodniony zarodek zagniezdzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2018, 23:05

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ