X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację wielkosci pecherzyka - jaka najkorzystniejsza do zaplodnienia?
Odpowiedz

wielkosci pecherzyka - jaka najkorzystniejsza do zaplodnienia?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2018, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam niby 16.6 mm i następnego dnia pękł (?) też martwi mnie ta wielość :( przy czym pojawił się znikąd .. bo 2 dni wcześniej nie było nic.. dziwne / monit na 2 rożnych usg inni lekarze ale obaj potwierdzili; endo było 10 mm

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2018, 21:53

  • MOJE Autorytet
    Postów: 1101 671

    Wysłany: 15 lutego 2018, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko to faktycznie niespodzianka. A miałaś stymulowany cykl ?
    Ja byłam potwierdzić czy olbrzym pękł po zastrzyku. Na szczęście tak. Ufff. Jest płyn w zatoce,a reszta pęcherzyka się powoli zapada.
    Jutro idę do endokrynologa na wizytę. Ciekawe co mi powie o moim dotychczasowym staraniu. Jest też ginekologiem więc mam ogromną nadzieję że się zna na rzeczy.
    Trafienie na dobrego gin to jest najtrudniejsza część staran

    7.02.2019 NASZE dwa Aniołki odeszły w 11 tygodniu :(
    👰 36 LAT
    AMH 17.11 (1.05-55)
    AMH (2021 rok) 25.2
    ANGELIUS- zabieg jajniki i reszta u mnie ok.

    🧑37 LAT
    Nasienie słabe 09.2021
    Liczba plemników 12 mln :( ( norma od 39 mln)
    Morfologia 2%
    Lepkość za duża
    Starania o dzieciątko od 9 lat 😔😔😔

    Nasienie 03.2022 😰😰😰
    Liczba 6,9
    Morfologia 2%
    09.2023
    Za mała ilość żeby zrobić morfologię 😭
    07.12.2023 zabieg żylaków powrózka nasiennego 🙏
    CZEKAMY NA CIEBIE MALUSZKU ❤️❤️
  • Martusia31 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 19 lutego 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, posiadam Pregnyl 2x i chętnie się pozbęde. Priv

  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje pęcherzyki rzadko osiągają ponad 20 mm, dzisiaj miałam IUI na pęcherzyku 19,5 mm endometrium ok 9 mm) i wg lekarki jest ok.

  • mAAlinAA Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie,

    wczoraj byłam na usg w celu potwierdzenia czy wszystko fizycznie ze mną jest okej.
    Był to 14dc, pęcherzyk 20 mm i endometrium jednorodne 8.7 mm. Co myślicie ?
    Lekarz powiedział, że wszystko jak najbardziej w porządku i myśli że w ciągu dwóch-trzech dni pęcherzyk powinien pęknąć, a endometrium jest podobno też okej, jednakże czytając tutaj posty zastanawiam się czy nie jest ono za cienkie ?
    Dodatkowo na wydruku z badania mam napisane że kanał szyjki macicy zamknięty , czy nie powinna być już otwarta ? Czy myślicie że przy takich wielkościach może się udać ?
    Cykle mam 31 dniowe, kiedy najlepiej się intensywnie starać przy takich wielkościach w 14 dc ? ( wiem najlepiej iść znów na usg niestety wyjeżdżamy z mężem i nie mam jak w najbliższych dniach odwiedzić doktora, a szkoda byłoby zaprzepaścić ten cykl )

    bardzo dzięki z góry za odpowiedź bo już zaczynam wariować :)

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może spróbuj robić testy owulacyjne? Ale jeśli opierać się tylko na wyliczeniach, to skoro cykle masz 31-dniowe to 17 dc teoretycznie powinna wystąpić owulacja (przy 14-dniowej fazie lutealnej, a więc takiej najczęściej spotykanej). No więc najlepiej starać się na 1-2 dni przed dniem owulacji i w dzień owulacji poprawić ;)

    Co do endometrium to skoro lekarz mówi, że jest ok, to ja bym przyjęła, że jest ok :) Szyjka też się nie przejmuj, na pewno się otworzy, kiedy będzie trzeba ;) Teraz bym się skupiła na staraniach i tylko na tym, a resztę zostawiła naturze :) Powodzenia!

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny przy pierwszym monitoringu pęcherzyk urósł mi naturalnie do 24, prawie 25 mm, wtedy miałam podane Ovitrelle, niestety się nie udało, ale nurtuje mnie sprawa czy to troche nie za późno? Pęcherzyk rosł bardzo szybko, ponad 2 mm na dzień. Więc jak pękł po dobie, to miał może 27-28m.. Macie jakiś pomysl?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2018, 13:16

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 9 maja 2018, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś czytałam, że pęcherzyki większe niż 22 mm to już torbiele, czyli przerośnięte pęcherzyki, a z drugiej strony przy cyklach stymulowanych rosną duże pęcherzyki i to jest niby normalne. Pewnie co ginekolog to inna opinia.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • water Przyjaciółka
    Postów: 315 29

    Wysłany: 28 maja 2018, 01:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    2023 - wracam do gry
    podejrzenie adenomiozy
    ♂️ - nasienie - 3.2023 - 0 :(

    plan na badania:
    ♀️ - hormony, histero


    2019 - 2021 przerwa
    2018 - nie poszło
    pjp - III-V.2017 :(
  • lanikita Koleżanka
    Postów: 72 10

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam wczoraj na usg. Pęcherzyk ma 15x11mm (8dc). Tu wszystkie piszecie średnicę pęcherzyków, a mój jest splaszczony. Nie wiem czy to coś znaczy.
    I jak przyjmujemy wymiar pęcherzyka? Uznajemy ze ma 15mm czy wyciągamy średnia?

  • KEJTI_M Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    byłam dziś u gina na monitoringu. W 11dc mam 3 pecherzyki 10mm, 10mm, 12,5mm, powiedział, że z tego 12,5mm cos może być. Jest to cykl stymulowany Aromekiem w 3dc.
    Jak myślicie kiedy najlepiej serduszkować? Cykle mam nieregularne więc ciężko ogarnąć.
    Skoro niby pecherzyki rosną 1-2mm na dobę to około 22mmczyli kiedy mogłby pęknąc miałby w wtorek/środa czwartek? Czy dobrze myślę? Proszę o pomoc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dzis jest moj 14 dc bylam na monitoringu i lekarz oszacowal ze mam pecherzyk okolo 27mm mowil ze powinien lada chwila pęknąć. Byl bardzo zadowolony ale teraz jak czytam Wasze wypowiedzi to boje sie ze jest on juz za duzy

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamunia2608 wrote:
    Hej, dzis jest moj 14 dc bylam na monitoringu i lekarz oszacowal ze mam pecherzyk okolo 27mm mowil ze powinien lada chwila pęknąć. Byl bardzo zadowolony ale teraz jak czytam Wasze wypowiedzi to boje sie ze jest on juz za duzy

    Ja miałam cykl na Clo i 2 pęcherzyki 25 i 26mm dostałam wtedy Pregnyl na pęknięcie. Gin też był zadowolony z wielkości ale niestety ciąży z tego nie było.. też się zastanawiam czy nie były za duże.. teraz jestem 2 cykl na Clo i zobaczę jak sytuacja będzie się rozwijala..

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 i jak tam u Ciebie? U mnie nie ma skoku tempki i sluz dalej plodny takze juz glupieje bo tak jakby dalej owulki nie bylo

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamunia2608 wrote:
    Adele27 i jak tam u Ciebie? U mnie nie ma skoku tempki i sluz dalej plodny takze juz glupieje bo tak jakby dalej owulki nie bylo

    hej dzis ost tabl Clo i w pt monitoring.. zobaczymy co uroslo..ale mam juz wykupiony Pregnyl wezme go ze soba wrazie czego.szkoda,ze tobie tego 14dc nie podal zastrzyku

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Olga_89 Autorytet
    Postów: 1152 2430

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem tu nowa. Od 11 miesięcy staramy się z mężam o maleństwo. Jestem w trakcie pierwszego cyklu stymulowanego CLO i Ovitrelle. HSG wykazało niedrożnośc lewego jajowodu, prawy jest ok. Byłam wczoraj na monitoringu i wytworzyły mi sie z prawej strony dwa ładne pęcherzyki 15mm i 16mm (12 dzień cyklu). Myślicie że jak zrobię zastrzyk 14dc wieczorem powinno byc ok?

    8p3oskjozzzi1rdx.png
    Udzial w badaniach lkinicznych, Kriobank Bialystok-IVF
    AMH 8.62
    lekko Policystyczne jajniki
    07.03. 19 transfer 5 dniowego kropka 4AA
    mamy jeszcze:❄️❄️❄️
    15.03.19 8dpt beta 0
    Crio 05.04.19 4AA
    9dpt--> beta 178 😍 prog 15.53... 11dpt--> beta 389 😊 18dpt-->beta 8630 😄
    05.05--> serce wali jak dzwon :) <3 mamy 11mm :)
    07.07.19--> znamy plec :) chlopczyk! Gabrys <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 daj znac jak po monitoringu ☺ ja tez żałuję, ale w ogole nie mialam pojecia wtedy jakie pecherzyki sa odpowiednie do zaplodnienia

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby najlepiej podawać jak mają ok.20-22 mam jakoś.. ale ile w tym prawdy ? Nie wiem..

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olga_89 wrote:
    Hej dziewczyny, jestem tu nowa. Od 11 miesięcy staramy się z mężam o maleństwo. Jestem w trakcie pierwszego cyklu stymulowanego CLO i Ovitrelle. HSG wykazało niedrożnośc lewego jajowodu, prawy jest ok. Byłam wczoraj na monitoringu i wytworzyły mi sie z prawej strony dwa ładne pęcherzyki 15mm i 16mm (12 dzień cyklu). Myślicie że jak zrobię zastrzyk 14dc wieczorem powinno byc ok?

    Myślę,że byłoby ok ;)

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Ania Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 6 marca 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Jestem tutaj nowa. Od 19 miesięcy staram się z mężem o mamuszka. Niestety w grudniu 2017 r. poroniłam na samym początku jak się dowiedziałam, obyło się bez łyżeczkowania. W lipcu 2018 r ponownie poroniłam tak samo jak wcześniej. Od dłuższego czasu jestem pod obserwacja lekarza. Niestety mam od kilku dni co do niego jakieś złe nastawienie ponieważ wszystko sama muszę od niego wyciągać. Nie wychyla się by co kolwiek wytłumaczyć. W grudniu 2018 r wykrył podejrzenia policystycznych Jajników od tej pory do teraz przyjmuje leki acard. Miositogin oraz sofor 500.
    Na wizycie 4 marca powiedział mi że wszystko jest okej nawet widoczny jest z prawej strony pęcherzyk o śr 20 mm, endometrium 7.4.
    I tutaj mam do was pytanie może wy będziecie wiedziały. Jak myślicie czy mogłoby udać mi się zajsc w tym cyklu? Uprawiam stosunek od wizyty u ginekologa co 2 dzien żeby nie przeoczyć owulacji.
    Dodam że wcześniej moje @ były nie regularne od poronienia w lipcu @ dostałam dopiero w listopadzie. Ale wszystko wróciło do normy ostatni cykl miał 38 dni. Także na dni płodne wychodzi za szybko. Może przez te przyjmowane leki zmienił mi się termin dni płodnych. Ale z wizyty u ginekologa jest zupełnie inaczej. Widoczny jest pęcherzyk pęknąć może w każdej chwili z tego co mi się wydaje. Już chyba głupiej. Proszę powiedzieć czy możliwe jest że tym razem nam się uda. Tracę już po mału nadzieję.

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ