Forum W oczekiwaniu na owulację wielkosci pecherzyka - jaka najkorzystniejsza do zaplodnienia?
Odpowiedz

wielkosci pecherzyka - jaka najkorzystniejsza do zaplodnienia?

Oceń ten wątek:
  • Kacha Koleżanka

Wysłany: 19 czerwca, 15:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, odświeżam wątek. U mnie też wyrósł gigant - 27x19mm, usg 2 dni temu pokazywało 20x19mm, więc urósł jak szalony 7mm w 2 dni :O
    Nie wiem czy pęknie i czy w ogóle się nadaje taki duży, usg robiła mi położna więc o wielkości się nie wypowiedziała, powiedziała tylko że może akurat trafiłyśmy na owu bo struktura ścianki pęcherzyka była jakaś dziwna.

iku094w.png
  • Ana__33 Przyjaciółka

Wysłany: 19 czerwca, 18:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kacha, ja mialam podawany pregnyl przy pecherzykach 16,18,20 i 22 mm, jeden już pękł, dwa raczej dzis w nocy, bo tez lekarz na usg widzial, ze zaczyna pękać i wszystkie tak przy wielkosci ok 23-24 mm, doktorek powiedzial, ze wielkosc ksiazkowa, wiec u Ciebie tez raczej wielkosc ok :-) i tak komorka najważniejsza, wiec powodzenia w staraniach 😀

Kacha lubi tę wiadomość

Starania od 2014
    Nieudane ivf - 3 transfery
    12.2017- cb
    Luty 2019-aniołek 12 tc ❤
    Metformax, bromergon, euthyrox
    MTFHR A1298c hetero
    1 cs z clo
  • Kacha Koleżanka

Wysłany: 23 czerwca, 20:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana__33 wrote:
    Hej Kacha, ja mialam podawany pregnyl przy pecherzykach 16,18,20 i 22 mm, jeden już pękł, dwa raczej dzis w nocy, bo tez lekarz na usg widzial, ze zaczyna pękać i wszystkie tak przy wielkosci ok 23-24 mm, doktorek powiedzial, ze wielkosc ksiazkowa, wiec u Ciebie tez raczej wielkosc ok :-) i tak komorka najważniejsza, wiec powodzenia w staraniach 😀
    I tak jest coś u mnie porąbane, w piątek już pęcherzyk był pekniety więc owulacja prawdopodobnie była, a temperatura niska i skacze, więc nie nastawiam się żeby coś z tego było.

iku094w.png
  • groszeek Przyjaciółka

Wysłany: 22 lipca, 22:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Bylam dzis na monitoringu 11 dc pecherzyk 27 mm endometrium 14 mm. Od dwoch dni mam stan podgoraczkowy i ogolne oslabienie ale dzisiaj to juz apogeum. Lekarz podal mi ovitrelle i mowil ze dzis pewnie bedzie owulacja i po tym zastrzyku oslabienie sie wzmocnilo, musialam wziac cos przeciwgoraczkowego. Kiedys juz mialam taka sytuacje na clo (obecnie mialam letrozol) ale wowczas mialam 5 pecherzykow i estradiol 800 wiec lekarz mowil ze to bylo przyczyna. A teraz przy jednym taka sytuacja. Mialyscie cos podobnego? W ogole zdziwilam sie wielkoscia pecherzyka w tym dc.

Starania od 11.2017
    11.2018 - pierwszy cykl z Clo - 5 pecherzykow - nieudany/torbiele
    01.2019 - pierwszy cykl z Letrozolem - pęcherzyki pękły - 12 dc endomentrium 15 mm -nieudany
    02.2019 - drugi cykl z Letrozolem - 13 dc 2 pęcherzyki 18 i 19 mm, endometrium 15 mm - nieudany
    03.2019 - trzeci cykl z Letrozolem -13 dc 2 pecherzyki 22 i 18 mm, endometrium 15 mm - nieudany
    04.2019 - czwarty cykl z Letrozolem - 12 dc 3 pecherzyki 16, 16 i 12 mm, 15 dc 1 pecherzyk 22 mm, endometrium 15 mm -

Wysłany: 23 lipca, 09:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie odstatnio był pęcherzyk 23x21mm i pękł na drugi dzień. Moja gin jak go obejrzała, to stwierdziłą, że jest przerośniety ale u mnie to chyba norma, że takie rosną, bo poprzedni miał 20x18 i pękł po 3 dniach, więc pewnie też zdążył sporo urosnąć. Nie wiem czy to normalna wielkość, czy powinnam brać coś żeby pękł wcześniej?

27.01.2016 SN - Dobrawa 2830g, 55cm
    Starania o drugie od sierpnia 2017 z ok 6 miesięczna przerwą
    08.2018 - ciąża biochemiczna
    03.2019 - ciąża biochemiczna
    Oba jajowody drożne, TSH 1,12
    Od listopada 2019 staraczkowy urlop
  • Hope&Baby Autorytet

Wysłany: 23 lipca, 21:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny byłam dziś na usg. Brałam clo od 5-9dc dziś 13dc i pj. Pęcherzyk 18,7 . Lj 16,6 I 10,6. Jak myślicie kiedy może pęknąć? Martwię się bo Endo 6,5 :( powiedział że jak na ten dzień cyklu to ok ale nie wydaje mi się.
    Jest szansa w ogóle żeby jeszcze je trochę podratowac czymś? Żeby wzrosło

02.2019- laparoskopia z elektrokauteryzacją
    03.2019- szczęśliwy cykl ❤
    05.2019- Aniołek [*]👼
    11.07.2019 powrót do walki ✊
  • SylwiaLu Autorytet

Wysłany: 24 lipca, 14:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla pj to dawałabym jakieś 2/max3 doby do pęknięcia, może i ten większy z lj się załapie i pękną oba tego życzę :)
    Endometrium faktycznie ma jeszcze szansę podrosnąć, a ponoć migdały i czerwone wino dobrze mu służą. (ja stosuję :) )

c55fs65gljq5btwz.png

XII 2018 poronienie zatrzymane; Łucja - 10tc [*]
    Hashimoto od 2007
    Starania od XII 2015
    jajowody drożne, histeroskopia ok
    Mąż - morfologia 6%
    AMH 8,07; 3 x UIU :(
    X 2018 elektrokauteryzacja jajnika, usunięcie ognisk endometriozy
    mthfr hetero, kwas metylowany i wit prenatalne
  • Hope&Baby Autorytet

Wysłany: 24 lipca, 20:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    SylwiaLu wrote:
    Dla pj to dawałabym jakieś 2/max3 doby do pęknięcia, może i ten większy z lj się załapie i pękną oba tego życzę :)
    Endometrium faktycznie ma jeszcze szansę podrosnąć, a ponoć migdały i czerwone wino dobrze mu służą. (ja stosuję :) )
    Jutro sobie zakupie.
    W pt idę na usg jeśli nie pęknie to może zastrzyk ? Boję się że mogą nie pęknąć nie wiem czemu.
    A te migdały to jak tak normalnie jeść?

SylwiaLu lubi tę wiadomość

02.2019- laparoskopia z elektrokauteryzacją
    03.2019- szczęśliwy cykl ❤
    05.2019- Aniołek [*]👼
    11.07.2019 powrót do walki ✊
  • SylwiaLu Autorytet

Wysłany: 25 lipca, 12:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja migdały po prostu kupuję za wagę i zajadam do serialu zamiast chipsów ;)
    mleko migdałowe można zrobić, nie wiem w sumie co jeszcze ;)

c55fs65gljq5btwz.png

XII 2018 poronienie zatrzymane; Łucja - 10tc [*]
    Hashimoto od 2007
    Starania od XII 2015
    jajowody drożne, histeroskopia ok
    Mąż - morfologia 6%
    AMH 8,07; 3 x UIU :(
    X 2018 elektrokauteryzacja jajnika, usunięcie ognisk endometriozy
    mthfr hetero, kwas metylowany i wit prenatalne
  • Hope024 Koleżanka

Wysłany: 26 lipca, 14:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś na usg i jestem zrozpaczona. Mój pęcherzyk ponad 24mm dr nie dał zastrzyku bo pow ze trzeba dac mu samemu pęknąć . Boli mnie brzuch jajniki nie mam sił.
    Do tego jak zapytałam o drugi jajniki powiedział że nawet nie mierzy bo są małe pęcherzyki i faktycznie na usg były same małe. To gdzie te co miały dwa dni temu 10,5 I 16,5 mm? Dziś temp skończyła do góry i wczoraj test ovu pozytywny.
    Załatwiłam sobie receptę na zastrzyk ale sama to muszę zrobić. I się zastanawiam czy ryzykować. Czy przy takiej wielkości pęknie w ogóle po nim. Jest ki przykro że jestem zdana na siebie . Nie wiem co robić. Dzwonię po lekarzach nigdzie nie ma miejsc.
    Ps zmiana konta

Poprzedni Nick Hope&Baby
    f509bfe64c5861889e8b8060d639f279.png
  • Agusik1992 Debiutantka

Wysłany: 22 sierpnia, 09:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, w poprzednim cyklu miałam piękny sluz plodny, ból lewego jajnika nigdy mnie tak wcześniej nie cieszył.. niestety nie powiodły się nasze starania. W tym cyklu byłam u gin (9 dzień cyklu) w LEWYM jajniku pęcherzyk 22mm. W prawym kilka malutkich, więc lewy jajnik dominuje, ale w poprzednim cyklu czułam ból lewego jajnika, czy to oznacza że pęcherzyk nie pękł w poprzednim cyklu i teraz rośnie aby się wchłonąć? Czy to oznacza 2 zmarnowane cykle (poprzedni bo nie pękł i obecny bo musi się wchłonąć)?

• Wik89 Autorytet

Wysłany: 22 sierpnia, 21:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusik1992, niekoniecznie. Mogłas normalnie miec owulacje w tamtym cyklu z lewego i w tym też z lewego, albo w tamtym cyklu mimo że czułaś ból po lewej stronie owu mogła być z prawego (miałam tak kiedyś, gin powiedział, że często pacjentki odczuwają bol po lewej stronie nawet jesli owu jest z prawego jajnika). Myśle, że jakby to byla jakas pozostalosc z poprzedniego cyklu, to gin by Ci o tym powiedział.
    Powodzenia!:)

Starania od maja 2018, hormony OK, obustronna drożność, w oczekiwaniu na poprawę słabych wyników nasienia, X 2019 histeroskopia (usunięte polipy)
  • Magdalena Debiutantka

Wysłany: 28 sierpnia, 10:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusik, raczej na pewno miałaś w poprzednim cyklu owulację z lewego. Mi się dość często zdarza mieć pod rząd owulki z tego samego jajnika. Raz miałam trzy pod rząd z prawego, a ból odczuwałam po lewej stronie i gdyby nie monitoringi, to myślałabym, ze to lewy jajnik pracuje. Teraz mam drugą pod rząd owulkę z jajnika lewego. To jest zupełnie normalne podobno :)

‹‹ 5 6 7 8 9

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)