X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie And the Oscar goes to… - czyli lutowe testowanie 
Odpowiedz

And the Oscar goes to… - czyli lutowe testowanie 

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2020, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szonka b.wazny temat poruszyłaś i nie uważam, żeby ktokolwiek mógł poczuć się tym urażony ;) taka jest prawda, że niektórzy "jedzą"prochy jak cukierki. Ja np w pierwszej ciąży brałam ogromne ilości magnezu, bo 6szt dziennie, poród był wywoływany, szyjka nie chciała puścić, a syn miał ogromne wnm i onm, a do tego zaburzenia SI. Nie bez przyczyny pierwsze pytania rehabilitantów to pytania o przebieg ciąży, przyjmowane leki! I przebieg samego porodu. I nikt nie mówił, że to przez hurtowe ilości magnezu, ale jednak to ziarno niepewności zostało zasiane.
    Do wszystkiego trzeba podchodzić z dużą ostrością po prostu.
    Miłego dnia dziewczyny!

    szona, Mildred lubią tę wiadomość

  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 21 lutego 2020, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadza się, nospa może powodować takie problemy. I problemy logopedyczne też, i tu znam osobiście taki przypadek, bo córka koleżanki była rehabilitowana, a teraz ma 5 lat i prawie nie mówi. Koleżanka od połowy ciąży brała bardzo często nospę

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 21 lutego 2020, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z kolei innej koleżance ginekolog nie zalecał Nospy, tylko Buscopan

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 21 lutego 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgoniu, jesteś super mamą. Czemu miałabyś nie ogarnąć? Wiadomo, że ogarniesz wszystko. To wszystko jest nowe dla Ciebie i pewnie dlatego myślisz, że nie dajesz sobie rady. Ja też często nie wyrabiam na zakrętach, ale myślę, że to co najważniejsze ogarniam. Terapia logopedyczna, rehabilitacja starszej, z Tomkiem też będę musiała wybrać się do fizjoterapeuty, codziennie gdzieś muszę z nimi jeździć, a Tomek w aucie się drze, ale jakoś powoli do przodu wszystko idzie, i Ty też dasz radę ogarnąć, uwierz w siebie :)

    Malgonia lubi tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2020, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nie siusia?

    Malgonia trzymam kciuki 😘

    Ja używam nospy tylko przy okresie ;) dobrze wiedzieć, że jest i coś innego :)

    Malgonia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2020, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia i ja tu wbije się w wątek, ale chce ci dodac otuchy, a wiem ze czasem człowiek lepiej poczuje się kiedy zda sobie sprawę, ze nie jest jedyny ze swoim problemem, ze u innych jest/było podobnie.
    U nas dokładnie tak jak u Moni przy problemach z kp i mm był dramat, płacz, kłótnie z eM. i nie tylko...czułam się zostawiona sama z problemem 😒 szczerze mówiąc to nawet rady udziela e w dobrej wierze potrafiły mnie zdenerwować 😒
    Serio, na samo wspomnienie tamtego okresu chce mi się płakać 😢
    Ale, do sedna, żeby dodać ci otuchy: to mija ❤️ A jak minie, to jest cudownie!
    Trzymam moocno kciuki, żeby ten trudniejszy okres jak najszybciej Wam minął 😘

    Frez, cudowna kijanka 😍😍 i teraz już się nie stresuj tak!

    A wszystkim staraczkom niezmiennie kibicuje ✊✊ i może niedługo do Was dołączę 😉

    Anka 37, szona, Malgonia, moni05, moyeu, Sasanka55. lubią tę wiadomość

  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 21 lutego 2020, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgoniu, moja wiedza w temacie noworodków jest żadna, ale jedno wiem na pewno: wszystko robisz prosto z serca, Ala ma u Ciebie jak paczek w maśle i trzymam kciuki, żeby szybko minął czas stresu i zostały tylko te cudowne momenty, o których napisały Cabrera i Moni.

    Btw. Cabrera, wbijaj się częściej ;)

    Cabrera, Malgonia lubią tę wiadomość

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 21 lutego 2020, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgonia początki napewno są trudne, na myśl o tym dostaję gęsiej skórki, a zwłaszcza właśnie boję się karmienia piersią, ale to chyba naturalne obawy... Wiem mniej od Ciebie, ale sto tysięcy razy sobie powtarzam w głowie, że będzie dobrze, przecież to moje własne dziecko, minie trochę czasu zanim będę wiedziała o co mu chodzi. WIerzę, że sobie z tym wszystkim poradzisz i oby mąż był wsparciem. Jesteś najlepszą mamą dla swojej córeczki, to jest pewne :*

    Malgonia lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 21 lutego 2020, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy ANA1, ASA i AOA trzeba robić w jakimś konkretnym momencie cyklu? Wydaje mi się, że nie 🤔 Jednocześnie czy badanie komórek NK z krwi ma sens?

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 21 lutego 2020, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szona wrote:
    Dziewczyny, czy ANA1, ASA i AOA trzeba robić w jakimś konkretnym momencie cyklu? Wydaje mi się, że nie 🤔 Jednocześnie czy badanie komórek NK z krwi ma sens?
    Bez względu na cykl :)
    NK z krwi ma sens, ale musiałabyś sprawdzić jakie leki trzeba odstawić przed badaniem. Na pewno sterydy trzeba odstawić.

    szona lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 21 lutego 2020, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Bez względu na cykl :)
    NK z krwi ma sens, ale musiałabyś sprawdzić jakie leki trzeba odstawić przed badaniem. Na pewno sterydy trzeba odstawić.

    O, dzięki! To po pracy zrobię sobie na rozgrzewkę ANA1. Nie biorę w sumie żadnych leków, tylko Ovarin, koenzym, l-arganinę, acard, wit. D. Muszę jakoś ustalic czy cokolwiek trzeba odstawić - w Diagnistyce nie ogarniają swojego życia, wiec nie liczę na instrukcje, a gin boję się pytać :D bo jest przeciwna badaniu immunologii na tym etapie ;p Daaaamn!

    Jutro aTPO, aTG i tsh, mam skierowanie od endo. I umowie się na usg cycek, obiecałam sobie robić co rok. I jakoś to będzie, powoli do przodu.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2020, 12:08

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2020, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szona, ja oznaczałam dwa razy NK z krwi (ważne, żeby bylo to w drugiej połowie cyklu przed @) - tak swojego czasu zalecał Paśnik (choć immunolog, do którego chodzi Monika_89 chyba już twierdził, ze nie na to znaczenia - ale to juz niech Monika się wypowie, bo może cos pomyliłam).

    Tak czy siak najważniejsze to znaleźć ogarniętego immunologa!
    Ja jeździłam z Poznania do Łodzi...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2020, 12:12

    szona lubi tę wiadomość

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 21 lutego 2020, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szona wrote:
    O, dzięki! To po pracy zrobię sobie na rozgrzewkę ANA1. Nie biorę w sumie żadnych leków, tylko Ovarin, koenzym, l-arganinę, acard, wit. D. Muszę jakoś ustalic czy cokolwiek trzeba odstawić - w Diagnistyce nie ogarniają swojego życia, wiec nie liczę na instrukcje, a gin boję się pytać :D bo jest przeciwna badaniu immunologii na tym etapie ;p Daaaamn!

    Jutro aTPO, aTG i tsh, mam skierowanie od endo. I umowie się na usg cycek, obiecałam sobie robić co rok. I jakoś to będzie, powoli do przodu.
    od siebie polecam dorzucić n-acetylocysteinę i zamiast ovarinu kupić sobie mioinozytol w proszku np. ze Swansona, wychodzi duuuuuużo taniej

    szona lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Anka 37 Przyjaciółka
    Postów: 63 23

    Wysłany: 21 lutego 2020, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Zrobiłam dziś progesteron i betę..
    Czekam na wyniki...
    Nie nastawiam się za bardzo bo to 23 dc..
    Co ma być to będzie 🙈

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 21 lutego 2020, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera wrote:
    Szona, ja oznaczałam dwa razy NK z krwi (ważne, żeby bylo to w drugiej połowie cyklu przed @) - tak swojego czasu zalecał Paśnik (choć immunolog, do którego chodzi Monika_89 chyba już twierdził, ze nie na to znaczenia - ale to juz niech Monika się wypowie, bo może cos pomyliłam).

    Tak czy siak najważniejsze to znaleźć ogarniętego immunologa!
    Ja jeździłam z Poznania do Łodzi...
    Masz dobrą pamięć 😘 Moja immuno mówiła, że NK robimy w dowolnym dniu cyklu, ale czytałam na innych wątkach, że przed @ najlepiej. Ja robiłam to jakoś na początku cyklu chyba 🤔

    Cabrera, szona lubią tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Lola* Koleżanka
    Postów: 36 64

    Wysłany: 21 lutego 2020, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia a ja do Ciebie mam pytanie, czy mogłabyś napisać coś jeszcze na temat dr Wrony? Gdzie do niego chodziłaś? Czy jest też dobrym andrologiem? Gdybyś mogła coś opisać to byłabym wdzięczna, może być na priv 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2020, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pochwalę się! Mam skierowanie do poradni leczenia niepłodności 💪 lecę się zapisać dziś do tego Uczkinu. Jak będzie do niczego to badania w łapę i uderzam do dr Wrony. Mam plan i będę się go trzymać 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2020, 14:21

    Suszarka, frezyjciada, agge, Rucola, MonikA_89!, ElfiaKsiężniczka, Pati96, Izape_91, MamaStasia :), szona, Gosiek1993, Salome, Iseko, kittinka, aeiouy, Mlodamezatka, Malgonia, Irvine90, Ewelina29, Malinowa91, Misiaa, Magddullina2, nowa na dzielni, moni05, Nuch2, moyeu, Sasanka55. lubią tę wiadomość

  • Judit Autorytet
    Postów: 1535 1397

    Wysłany: 21 lutego 2020, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szona a wiesz już ile kosztuje to badanie NK? Bo pisałaś coś o tych 60zł.Ja szukałam i znalazłam w swoim mieście jedynie info na gyncentrum i tam 450zł bulą.

    ultra długi protokół:
    8dojrzałych komórek
    7 się zapłodniło
    ❄4AA na pokładzie-jest z nami na świecie 👣
    została ❄ 4AA

    13.02 kriotransfer ❄️4AA
    14.03 jest serduszko❤️

    endometrioza 2/3st,hashimoto, kir aa, ANA 1,2
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 21 lutego 2020, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judit wrote:
    Szona a wiesz już ile kosztuje to badanie NK? Bo pisałaś coś o tych 60zł.Ja szukałam i znalazłam w swoim mieście jedynie info na gyncentrum i tam 450zł bulą.
    Ja płaciłam ponad 300zł w diagnostyce 🤔
    Robiłam też subpopulacje limfocytów i za oba badania zapłaciłam ok 600zł

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 21 lutego 2020, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judit wrote:
    Szona a wiesz już ile kosztuje to badanie NK? Bo pisałaś coś o tych 60zł.Ja szukałam i znalazłam w swoim mieście jedynie info na gyncentrum i tam 450zł bulą.

    Jeszcze niestety nie sprawdzałam. Napiszę Ci, gdy tylko się dowiem. Kurdeeee, gdzie ja widziałam tę cenę 🤔
    Jednocześnie sprawdziłam Diagnostykę i BCAM w kontekście ASA, AOA i ANA1 - to wychodzi o 100 zł drozej w diagnostyce.

    Edit: widzę na testDNA, że za 450 zł jest badanie immunofenotypu i w tym badane są też komórki NK. Wiec może na stronie kliniki za taką cenę badają wszystko - czyli poszczególne typy limfocytów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2020, 13:42

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
‹‹ 93 94 95 96 97 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ