X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Beta HCG

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2016, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    starajaca933 wrote:
    Ja pojechalam do szpitala... Niestety musze to zostac do czawartku, e beta wzrosla w ciagu 48h z 84 na 282 :)
    No to cudownie, a jak plamienia? Ustały? Bierzesz duphaston?

  • Polajna Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 10 lipca 2016, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, piszę do Was, bo nikt tak nie zrozumie kobiety jak druga kobieta borykająca się z podobnymi problemami. Mam synka 5-letniego, teraz z mężem zaczęliśmy się starać o drugie dziecko. ostatnią @ miałam 07 czerwca, a 9 czerwca miałam wyjętą wkładkę antykoncepcyjną (be hormonów). Ewidentnie w czerwcu miałam owulację i oczywiście szaleliśmy z mężem w tym czasie po jakimś tygodniu zaczęły robić się fioletowe sutki i wargi sromowe, z każdym dniem bardziej bolały piersi i mogłabym ciągle spać- dokładnie tak samo miałam w I ciąży. Ale, no właśnie jest ale wczoraj czyli w 29 dc zrobiłam test i negatywny, pobolewa mnie brzuch jak na @ ale to też nic złego przecież. Wczoraj przed południem zauważyłam u siebie jakieś brązowe upławy, myślałam, że jednak przyszła@ le nie później już nic nie było. Dzisiaj znowu raz brązowe upławy na papierze i znowu czysto. Takich rzeczy wcześniej nie miałam. Jestem w zasadzie pewna, że doszło do zapłodnienia bałam się czy to nie ciąża pozamaciczna albo obumarcie płodu (ale gin powiedział ,że nie). Oczywiście mąż tylko powtarza będzie dobrze.....07.07 myślałam, że dostałam okres ale to było dziwne brązowa wydzielina w strasznych (początkowo) ilościach więc zadzwoniłam do swojego gina i kazał iść na betę, zrobiłam. Wynik 12,91 ucieszyłam się ale gin oczywiście sprowadził mnie na ziemię za 48 godzin powinien być przyrost poszłam i było 13,22 dzwoniła go gina i powiedział, że z tego nic nie będzie mam wziąść gorącą kąpiel i będzie po wszystkim. Wzięłam gorącą kąpiel ale nadal mam wrażenie, że w moim brzuchu jednak coś kiełkuje, co o tym myślicie? ech

  • robaczek świętojanski Koleżanka
    Postów: 54 7

    Wysłany: 10 lipca 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polajna wrote:
    Cześć dziewczyny, piszę do Was, bo nikt tak nie zrozumie kobiety jak druga kobieta borykająca się z podobnymi problemami. Mam synka 5-letniego, teraz z mężem zaczęliśmy się starać o drugie dziecko. ostatnią @ miałam 07 czerwca, a 9 czerwca miałam wyjętą wkładkę antykoncepcyjną (be hormonów). Ewidentnie w czerwcu miałam owulację i oczywiście szaleliśmy z mężem w tym czasie po jakimś tygodniu zaczęły robić się fioletowe sutki i wargi sromowe, z każdym dniem bardziej bolały piersi i mogłabym ciągle spać- dokładnie tak samo miałam w I ciąży. Ale, no właśnie jest ale wczoraj czyli w 29 dc zrobiłam test i negatywny, pobolewa mnie brzuch jak na @ ale to też nic złego przecież. Wczoraj przed południem zauważyłam u siebie jakieś brązowe upławy, myślałam, że jednak przyszła@ le nie później już nic nie było. Dzisiaj znowu raz brązowe upławy na papierze i znowu czysto. Takich rzeczy wcześniej nie miałam. Jestem w zasadzie pewna, że doszło do zapłodnienia bałam się czy to nie ciąża pozamaciczna albo obumarcie płodu (ale gin powiedział ,że nie). Oczywiście mąż tylko powtarza będzie dobrze.....07.07 myślałam, że dostałam okres ale to było dziwne brązowa wydzielina w strasznych (początkowo) ilościach więc zadzwoniłam do swojego gina i kazał iść na betę, zrobiłam. Wynik 12,91 ucieszyłam się ale gin oczywiście sprowadził mnie na ziemię za 48 godzin powinien być przyrost poszłam i było 13,22 dzwoniła go gina i powiedział, że z tego nic nie będzie mam wziąść gorącą kąpiel i będzie po wszystkim. Wzięłam gorącą kąpiel ale nadal mam wrażenie, że w moim brzuchu jednak coś kiełkuje, co o tym myślicie? ech

    Powtórz może jeszcze raz bete bo a nóż podskoczy ostro do góry i będzie wszystko w porządku :) bo niestety ten wynik nie wskazuje na prawidłowy rozwój.

    "Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
    Jesteś a więc musisz minąć, miniesz- a więc to jest piękne."
  • starajaca933 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 11 lipca 2016, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juliette25 wrote:
    No to cudownie, a jak plamienia? Ustały? Bierzesz duphaston?
    Tak ustaly, mam nadzieje ze bedzie wszystko ok :)

    Klaudiaa93
  • Polajna Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 11 lipca 2016, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myślę, że powtórzę betę tylko poczekam jeszcze kilka dni. dzisiaj robiłam test siusiany i wyszła druga kreska ale baaaaaaaaaardzo blada. A mnie dalej kłuje w brzuchu, czuję takie ciągnięcie ale ani plamienia ani krwawienia i jak tu coś rozumieć?

  • robaczek świętojanski Koleżanka
    Postów: 54 7

    Wysłany: 11 lipca 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś byłam na kontroli i doktorek stwierdził że się pięknie oczyscilo i ze jest idealnie. W czwartek musze zrobić bete, pierwszy raz w życiu będę się modlić żeby wynik był zero :)

    "Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
    Jesteś a więc musisz minąć, miniesz- a więc to jest piękne."
  • Polajna Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 11 lipca 2016, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    robaczek świętojanski wrote:
    Ja dziś byłam na kontroli i doktorek stwierdził że się pięknie oczyscilo i ze jest idealnie. W czwartek musze zrobić bete, pierwszy raz w życiu będę się modlić żeby wynik był zero :)


    Trzymam kciuki za wynik :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2016, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polajna wrote:
    Cześć dziewczyny, piszę do Was, bo nikt tak nie zrozumie kobiety jak druga kobieta borykająca się z podobnymi problemami. Mam synka 5-letniego, teraz z mężem zaczęliśmy się starać o drugie dziecko. ostatnią @ miałam 07 czerwca, a 9 czerwca miałam wyjętą wkładkę antykoncepcyjną (be hormonów). Ewidentnie w czerwcu miałam owulację i oczywiście szaleliśmy z mężem w tym czasie po jakimś tygodniu zaczęły robić się fioletowe sutki i wargi sromowe, z każdym dniem bardziej bolały piersi i mogłabym ciągle spać- dokładnie tak samo miałam w I ciąży. Ale, no właśnie jest ale wczoraj czyli w 29 dc zrobiłam test i negatywny, pobolewa mnie brzuch jak na @ ale to też nic złego przecież. Wczoraj przed południem zauważyłam u siebie jakieś brązowe upławy, myślałam, że jednak przyszła@ le nie później już nic nie było. Dzisiaj znowu raz brązowe upławy na papierze i znowu czysto. Takich rzeczy wcześniej nie miałam. Jestem w zasadzie pewna, że doszło do zapłodnienia bałam się czy to nie ciąża pozamaciczna albo obumarcie płodu (ale gin powiedział ,że nie). Oczywiście mąż tylko powtarza będzie dobrze.....07.07 myślałam, że dostałam okres ale to było dziwne brązowa wydzielina w strasznych (początkowo) ilościach więc zadzwoniłam do swojego gina i kazał iść na betę, zrobiłam. Wynik 12,91 ucieszyłam się ale gin oczywiście sprowadził mnie na ziemię za 48 godzin powinien być przyrost poszłam i było 13,22 dzwoniła go gina i powiedział, że z tego nic nie będzie mam wziąść gorącą kąpiel i będzie po wszystkim. Wzięłam gorącą kąpiel ale nadal mam wrażenie, że w moim brzuchu jednak coś kiełkuje, co o tym myślicie? ech
    Prawidłowo beta powinnam przyrastać minimalnie o 66% w ciągu 48h.
    Mogło dojść do zapłodnienia, ale ciąża się nie utrzymała lub faktycznie jest to ciąża pozmaciczna.
    Zawsze możesz powtórzyć bete i zobaczyć jak przyrosła. Jednak ten malutki przyrost nie wróży dobrze.

  • Monikamonia Koleżanka
    Postów: 61 13

    Wysłany: 13 lipca 2016, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochane.
    Kolejny cykl- kolejna szansa :)

    W niedziele/poniedziałek miałam owulacje( nie jestem w stanie określić dokładnie, ale kłuł mnie jajnik i obserwowałam śluz). Od wczoraj biorę Luteinę dopochwowo, będę brała 10 dni i wtedy robię betę. Haj nie będzie ciàży to odstawiam.

    Jednak cały czas mam nadzieję i przeczucie, że tym razem się uda :)
    Jestem ponad 2 tygodnie po poronieniu.

    Tarczyca wyrelugowana.
    Biorę Acard (na zagniezdzenie), wit B6, wit B12, wit D3, Femibion Natal 1, Euthyrox 100, Jodit i Luteinę

    Nie mogę się doczekać bety. Trzymajcie kciuki :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2016, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 tygodnie po poronieniu?
    Nie nastawiałabym się zbyt optymistycznie skoro nie miałaś jeszcze normalnego okresu po krwawieniu poporonnym. Tym bardziej, że to niebezpieczne. Macica nie jest jeszcze na tyle zregenerowana..
    Sama w drugą ciążę zaszłam dość szybko.
    Poroniłam 26.03, a w ciążę zaszłam z cyklu zaczętego 02.05 - pierwszy okres po poronieniu. Ciążę miałam zagrożona i nakazem leżenia cały czas i z wylądowaniem w szpitalu w połowie ciąży.

  • robaczek świętojanski Koleżanka
    Postów: 54 7

    Wysłany: 13 lipca 2016, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aiwlys wrote:
    2 tygodnie po poronieniu?
    Nie nastawiałabym się zbyt optymistycznie skoro nie miałaś jeszcze normalnego okresu po krwawieniu poporonnym. Tym bardziej, że to niebezpieczne. Macica nie jest jeszcze na tyle zregenerowana..
    Sama w drugą ciążę zaszłam dość szybko.
    Poroniłam 26.03, a w ciążę zaszłam z cyklu zaczętego 02.05 - pierwszy okres po poronieniu. Ciążę miałam zagrożona i nakazem leżenia cały czas i z wylądowaniem w szpitalu w połowie ciąży.

    Ja jestem tydzień po poronieniu i mój doktor mówił ze jeśli tylko cykl ruszy to to jest najlepszy cykl i tez będziemy działać żeby go wykorzystać :)

    "Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
    Jesteś a więc musisz minąć, miniesz- a więc to jest piękne."
  • robaczek świętojanski Koleżanka
    Postów: 54 7

    Wysłany: 13 lipca 2016, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikamonia wrote:
    Witajcie kochane.
    Kolejny cykl- kolejna szansa :)

    W niedziele/poniedziałek miałam owulacje( nie jestem w stanie określić dokładnie, ale kłuł mnie jajnik i obserwowałam śluz). Od wczoraj biorę Luteinę dopochwowo, będę brała 10 dni i wtedy robię betę. Haj nie będzie ciàży to odstawiam.

    Jednak cały czas mam nadzieję i przeczucie, że tym razem się uda :)
    Jestem ponad 2 tygodnie po poronieniu.

    Tarczyca wyrelugowana.
    Biorę Acard (na zagniezdzenie), wit B6, wit B12, wit D3, Femibion Natal 1, Euthyrox 100, Jodit i Luteinę

    Nie mogę się doczekać bety. Trzymajcie kciuki :)

    To jesteśmy w podobnej sytuacji tylko ze ja jeszcze musze poczekać do jutra i zrobić bete. Jak będzie zero i cykl ruszy to w przyszłym tygodniu będę miała transfer :) w którym tygodniu poronilas? Ja na koniec 9 tygodnia :(

    "Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
    Jesteś a więc musisz minąć, miniesz- a więc to jest piękne."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2016, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    robaczek świętojanski wrote:
    Ja jestem tydzień po poronieniu i mój doktor mówił ze jeśli tylko cykl ruszy to to jest najlepszy cykl i tez będziemy działać żeby go wykorzystać :)
    W takim razie co lekarz to inna opinia. U mnie na którego lekarza nie trafiałam mówili żeby odczekać nawet i dwa cykle.

  • robaczek świętojanski Koleżanka
    Postów: 54 7

    Wysłany: 13 lipca 2016, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aiwlys wrote:
    W takim razie co lekarz to inna opinia. U mnie na którego lekarza nie trafiałam mówili żeby odczekać nawet i dwa cykle.

    No tak to jest niestety. Pewnie też zależy od przyczyny i przebiegu poronienia. Ale trzymaj kciuka żeby się udało :)

    "Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
    Jesteś a więc musisz minąć, miniesz- a więc to jest piękne."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2016, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poroniłam 18.06 odrazu po poronieniu zrobili mi badania pod kontem immunologi czy organizm sam nie odrzuca zarodka... Teraz czekam na @i bede miec robioną histeroskopie... I pewnie dopiero od września zaczniemy na nowo starania. Mój lekarz jest strasznie dociekliwy i odrazu wszystko sprawdza :) trochę mnie wkurza ze muszę tyle czekać ale z drugiej strony bede miec pewność ze z moim organizmem jej aby na pewno wszystko ok

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    robaczek świętojanski wrote:
    No tak to jest niestety. Pewnie też zależy od przyczyny i przebiegu poronienia. Ale trzymaj kciuka żeby się udało :)
    Trzymam, trzymam :)

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 13 lipca 2016, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy też czy był zabieg czy samoistne całkowite, jeśli samoistne to lekarze przeważnie nie każą czekać jeśli nie ma zdiagnozowanych żadnych problemów.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Monikamonia Koleżanka
    Postów: 61 13

    Wysłany: 13 lipca 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poroniłam, i dostałam normalny okres. I rozpoczął się normalny cykl. Zarówno mój gonekolog, jak i ginekolog-endokrynolog mówią, że starać się od razu od tego cyklu :) wszystko samo się ładnie wyczyściło.

    Przyczyna poronienia najprawdopodobniej tarczyca, niewydolność ciałka żółtego, zbyt niski progesteron.

    To już kolejny raz jak poroniłam w 6 tygodniu, także bardzo wczesna ciąża.
    Tylko teraz pierwszy cykl z wspimagaczami :)
    Acard, wit B6 i B12 oraz Luteina. Dlatego jestem pełna nadzieji :)

    Już mam jedną córkę-10 lat i od długiego czasu staramy się o drugie. Jednak wcześniej miałam zbyt wysokà tarczycę, a teraz w końcu od ponad miesiàca w normie.

    Jednak moja ginekolog-endokrynolog mowi że miałam od razu zwiekszyc dawkę leku na tarczyce o połowę i przyjsc od razu na zastrzyk z gonodatropiny. Nie wiedziałam, nie poszłam, poroniłam....

    Teraz tylko czekam na II kreski i zasuwam na zastrzyk :)

  • Monikamonia Koleżanka
    Postów: 61 13

    Wysłany: 13 lipca 2016, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    robaczek świetojański- dokładnie. Tak samo mówią moi lekarze. Jeśli się wszystko samo oczyściło i nie ma żadnych przeciwskazań trzeba działać od razu. Mój gin mówi, że jest nawet większe prawdopodobieństwo zajścia w prawidłową ciąże niż jak sie zwleka.

  • robaczek świętojanski Koleżanka
    Postów: 54 7

    Wysłany: 14 lipca 2016, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety jeszcze beta dość wysoka - dziś 202.
    Monikamonia po jakim czasie u ciebie spadło do zera i cykl ruszył?

    "Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
    Jesteś a więc musisz minąć, miniesz- a więc to jest piękne."
‹‹ 28 29 30 31 32 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ