X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Beta HCG

Oceń ten wątek:
  • Monii11 Znajoma
    Postów: 25 8

    Wysłany: 2 lipca 2022, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczka wrote:
    Gratuluje !!!
    W którym tyg poszłaś na usg wg Twoich obliczeń i czy różnią się z obliczeniami uzyskanymi przez lekarza podczas usg ?
    Pozdr
    Byłam u lekarza w 12 dc i na usg zadnego pecherzyka dominujacego nie bylo, nic sie nie zanosiło na owulacje ale byla jakis tydzień pozniej. Jak poszlam na piersze usg to lekarz wiedzial ze musialam miec pozniejsza owulacje i po wielkosci pecherzyka ciazowego ustalil ze to 4/5 tydzien a po dwoch tygodniach widoczny zarodek i bijace serduszko i 7+1

    Kaczka lubi tę wiadomość

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 2 lipca 2022, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Solejukowa11 wrote:
    Wiem ze to nie temat tutaj, ale tak sobie leze w tym szpitalu i nagle taki ruch się zrobił to się zainteresowałam.
    Zmarła 41 kobieta, miała wczoraj ten sam zabieg co ja. Co prawda źle się czuła ale wiadomo po narkozie roznie człowiek reaguje.
    Dziś też slyszalam jak cały dzień wymiotowała.
    Zostawiła 2 dzieci 10 lat i 15 lat.
    Jprd 🙄

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2022, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem 16 dpo 29.06 beta 7 dzis była beta 23 co o tym myśleć. Już raz w marcu poronilam i boję się że znowu się to stanie.

  • Solejukowa11 Ekspertka
    Postów: 210 237

    Wysłany: 4 lipca 2022, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula5 wrote:
    Dziewczyny jestem 16 dpo 29.06 beta 7 dzis była beta 23 co o tym myśleć. Już raz w marcu poronilam i boję się że znowu się to stanie.
    Ja bym kontrolowała betę , co 48h i sprawdzała przyrost. Na tą chwilę widzisz ze jest dobrze.
    Tez startowałam od niższej i pięknie rosła ale mój przypadek jest inny.
    A progesteron ?
    Czy po poronieniu robiłaś badania ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2022, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Solejukowa11 wrote:
    Ja bym kontrolowała betę , co 48h i sprawdzała przyrost. Na tą chwilę widzisz ze jest dobrze.
    Tez startowałam od niższej i pięknie rosła ale mój przypadek jest inny.
    A progesteron ?
    Czy po poronieniu robiłaś badania ?


    Chciałam robic ale i lekarz i ginekolog mowi że nie muszę bo nie widzą nic co by przeszkadzało. Tamta ciążę straciłam jeszcze przed planowana miesiaczka

  • Martyna1234 Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 1 sierpnia 2022, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Dziewczyny ,pomóżcie w marcu poroniłam w 10tc . Kwiecień dostałam pierwsza miesiączkę. Cykle od tej sytuacji mam od 30-36 dnia . Ostatnia miesiączka po równo 30 dniach . Dziś mam 34 dzień cyklu . Wiec patrząc na ostatni miesiączkę troszkę się spóźnia . Nie czuje żebym miała dostać jedynie co pokuwa mnie jeden jajnik . Robiłam betę 29 dnia cyklu wyszła 0,1 powtórzyłam 31 dni wyszła 0,8 ,a teraz 34dc i wyszła 1,2 co mam o tym myśleć ? Przez te nieregularne cykle ciężko cokolwiek wyliczyć . Stosunki były od 17 dnia cyklu praktycznie codziennie . Czy bez ciąży beta tez wzrasta?

  • Tyyskaa Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 4 sierpnia 2022, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wczoraj odebrałam wynik bety - 33 ( to mój 30 dc), według moich obserwacji owulację miałam ok 15-16 dc, cykle mam zwykle 27-28 dniowe, zdazaly się 29. Wykres piękny książkowy... Ale zamiast się cieszyć, martwię się beta, że jest taka niska... W poprzednich ciążach (druga donoszona) na tym etapie miałam kolejno wartości 87 i 200, tu wynik 33... Nie wiem co o tym myśleć. Jutro idę powtórzyć, ale chyba oszaleje do jutra.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2022, 15:50

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 4 sierpnia 2022, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyyskaa wrote:
    Hej, wczoraj odebrałam wynik bety - 33 ( to mój 30 dc), według moich obserwacji owulację miałam ok 15-16 dc, cykle mam zwykle 27-28 dniowe, zdazaly się 29. Wykres piękny książkowy... Ale zamiast się cieszyć, martwię się beta, że jest taka niska... W poprzednich ciążach (druga donoszona) na tym etapie miałam kolejno wartości 87 i 200, tu wynik 33... Nie wiem co o tym myśleć. Jutro idę powtórzyć, ale chyba oszaleje do jutra.
    Powtórz i nie martw się na zapas :)

    sara9555 lubi tę wiadomość

  • Tyyskaa Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała87 wrote:
    Powtórz i nie martw się na zapas :)


    Dzięki 😅, ja za dużo analizuje, za bardzo się wczytuję, a przecież każda ciąża inna, prawda ? 😅

  • Roksi Autorytet
    Postów: 1097 655

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie lepiej powtorzyc. Ja teraz tez beta w dniu miesiączki 60 a z córka miałam już wtedy 180, ale zrobiłam kolejne dwie i przyrastały ok..wiec zobaczymy. Pewnie kwestia owulacji w innym dc, późniejszego/wcześniejszego zagnieżdżenia itp…mam nadzieje! Powodzenia!

    U mnie dziś wizyta 😩

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2022, 08:23

    age.png
    23.03.2023 💙
    39+1 3950g | 35+6 3100g | 32+6 2200g | 29+1 1450 g | 24+6 860 g | 22+6 600 g | 21+1 400 g |12+6 👶🏻 6.5 cm | 9+0 👶🏻 2 cm | 6+2 ♥️ |17.07.22 ⏸
    👧🏻 24.04.21
  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyyskaa wrote:
    Dzięki 😅, ja za dużo analizuje, za bardzo się wczytuję, a przecież każda ciąża inna, prawda ? 😅
    My kobiety kochamy analizować 😂 znam to bardzo dobrze 🙈😂 i ja też bardzo wyczytałam się w objawy, w internecie cuda wyczytałam 😁 a jak mi ktoś powiedział ze na ciążę są takie same objawy jak na okres to mowie ze to nie możliwe to przecież odwrotny stan 😂
    Udało się w cyklu w którym się owszem staraliśmy ale ja byłam myślami zajęta czymś innym. Dostałam leki na IO I hashi, miałam dietę więc pomyślałam ze jak nie zajdę to będę miała mega figurę na lato 😁 oprócz tego firma, budowa na głowie... i w szczęśliwym cyklu czułam się jak na okres 😂 który już 26 tygodni się spoznia 😂 test zrobilam dla fanu w dniu miesiączki, i dwie kreski wyczekiwane, ale wpadłam w taka panike, ze mowie do meza "co my teraz zrobimy?" 😂to była sobota i myslalma ze do poniedziałku zwariuje, bo wtedy dopiero mogłam zrobić betę. Wynik 196,9 i też analiza czy nie za mało 😁
    Tak więc jak mówią zeby wyłączyć myślenie to działa 😍

  • Tyyskaa Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała87 wrote:
    My kobiety kochamy analizować 😂 znam to bardzo dobrze 🙈😂 i ja też bardzo wyczytałam się w objawy, w internecie cuda wyczytałam 😁 a jak mi ktoś powiedział ze na ciążę są takie same objawy jak na okres to mowie ze to nie możliwe to przecież odwrotny stan 😂
    Udało się w cyklu w którym się owszem staraliśmy ale ja byłam myślami zajęta czymś innym. Dostałam leki na IO I hashi, miałam dietę więc pomyślałam ze jak nie zajdę to będę miała mega figurę na lato 😁 oprócz tego firma, budowa na głowie... i w szczęśliwym cyklu czułam się jak na okres 😂 który już 26 tygodni się spoznia 😂 test zrobilam dla fanu w dniu miesiączki, i dwie kreski wyczekiwane, ale wpadłam w taka panike, ze mowie do meza "co my teraz zrobimy?" 😂to była sobota i myslalma ze do poniedziałku zwariuje, bo wtedy dopiero mogłam zrobić betę. Wynik 196,9 i też analiza czy nie za mało 😁
    Tak więc jak mówią zeby wyłączyć myślenie to działa 😍


    Właśnie odebrałam wynik i 51, wychodzi przyrost poniżej normy bo 54%...

    Załamka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2022, 14:23

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyyskaa wrote:
    Właśnie odebrałam wynik i 51, wychodzi przyrost poniżej normy bo 54%...

    Załamka
    Na spokojnie, o niczym to jeszcze nie świadczy, najważniejsze że wzrosła :) Powtórzyłabym betę za kolejne 48h, i zapisałabym się do gina na wizytę ;)
    Robiłaś dzisiaj wyniki o tej samej godzinie co poprzednie?

  • Martyna1234 Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 7 października 2022, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co o tym myślicie .
    9dpo beta 11,8
    11dpo beta 35,7
    13dpo beta 77,13

    Czy nie za mało rośnie ?
    Jestem po dwóch biochemach i jednym poronieniu wiec się martwię . Tymbardziej ze prawy jajnik ciągnie ,kuje zastanawiam się czy wszystko w porządku .

  • Cassie M. Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 11 października 2022, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam pytanie. Zrobiłam beta hcg 10 dni po w 21 dniu cyklu, wynik 2,3.
    Normy w laboratorium to:
    1 tydzień - 10 tydzień: od 2,3 do 417430.
    Jak mam to rozumieć? Czy jest szansa że w 28 dc jak powtórzę betę to wzrośnie, czy już koniec.
    Z drugiej strony czy wartość nie powinna być np. 0,1 jeśli kompletnie nic by nie było?
    Cykle zwykle 28 dni. co myślicie?

    Przy pierwszej ciąży 5 dni po spodziewanej miesiączce dopiero wyszły mi pozytywne testy ledwo widoczne, a betę wtedy miałam ok. 40

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 11 października 2022, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betę powtarza się co 48h jeśli rosnie to dobrze :)

  • KingaN17 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Zgodnie z zaleceniem lekarza zrobiłam dzisiaj bete, wynik 2,48. Jestem w 21dc a cykle mam 28 dniowe. Będę powtarzać badanie w sobotę, ale może któraś z Was miała podobny wynik?

  • kasiastaxo Koleżanka
    Postów: 61 13

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KingaN17 wrote:
    Cześć dziewczyny,

    Zgodnie z zaleceniem lekarza zrobiłam dzisiaj bete, wynik 2,48. Jestem w 23d a cykle mam 28 dniowe. Będę powtarzać badanie w sobotę, ale może któraś z Was miała podobny wynik?

    Hej ☺️ u mnie w 23 dc beta 1 mlU/ml a w 25dc beta 5 mlU/ml cykle zwykle 30 dniowe.. owulacja w 15 bądź 16dc.
    Będę powtarzac betę w poniedziałek. Liczę ze coś może się z tego narodzić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2023, 16:05

  • Asiulka123 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny
    12 dpo beta 49,5
    15 dpo beta 193,1
    18 dpo beta 353,8
    19 dpo beta 442,5
    Co myślicie o tych wynikach?

  • 94Magda Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    12dpo beta <0,20 U/I już raczej nic z tego?

‹‹ 68 69 70 71 72
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ