X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Beta HCG

Oceń ten wątek:
  • Agata98 Autorytet
    Postów: 504 118

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    94Magda wrote:
    12dpo beta <0,20 U/I już raczej nic z tego?
    12dpo raczej już by coś wyszło. Możesz powtórzyć badanie jeśli okresu nie dostaniesz

    Ona♀️:
    -PCOS
    -Cukrzyca typ 2
    -Hiperandrogenizm
    -💊Inofem, Ovulomed max, siofor 3x1000, kwas foliowy, miovelia nac, Wit. A, D, E, K, kwas Omega 3-6-9
    -badania podstawowe w normie

    On♂️:
    -wszystkie badania w normie

    Starania od 2 lat z przerwami po poronieniach oraz leczeniu, czekamy na⏸️ w 2023❤️
  • Nati12131 Znajoma
    Postów: 18 36

    Wysłany: 17 października 2023, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    07.10 zrobiłam test ciążowy, a nawet 5 wyszły pozytywne, zrobiłam ich aż tyle bo byłam 3 dni przed miesiączką. Miesiączkę powinnam mieć 11.10 do dziś jej brak. Robiłam betę w piątek wyszła 84, zrobiłam też w niedziele i wyszła 84 czy wie ktoś czy jest możliwe aby wyszedł ten sam wynik ?

  • Astereae Autorytet
    Postów: 1316 683

    Wysłany: 17 października 2023, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłaś w tym samym laboratorium?

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • Nati12131 Znajoma
    Postów: 18 36

    Wysłany: 17 października 2023, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieszkam na stałe w Szkocji, badania były robione w szpitalu. Niestety dziś z badania wyszedł spory spadek, uznali to za poronienie.. krwawienia niestety nadal brak 😭

  • Anne89 Ekspertka
    Postów: 202 90

    Wysłany: 23 grudnia 2023, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś wie jak to zinterpretować? W dzień spodziewanej miesiączki zrobiłam test i wyszła bardzo blada kreska. Kolejny dzień - kreska blada ale ciut ciemniejsza. Poszłam na betę i w drodze do labu dostałam okres ( normalne krwawienie, nie plamienie) ale badania zrobiłam i tak, oto wyniki
    Beta 6,7 mlU/ml
    progesteron Progesteron (N55)
    0,34 ng/ml
    czy dobrze myślę, że to był biochem?

  • Inka Koleżanka
    Postów: 69 8

    Wysłany: 26 grudnia 2023, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anne89 wrote:
    Dziewczyny, czy któraś wie jak to zinterpretować? W dzień spodziewanej miesiączki zrobiłam test i wyszła bardzo blada kreska. Kolejny dzień - kreska blada ale ciut ciemniejsza. Poszłam na betę i w drodze do labu dostałam okres ( normalne krwawienie, nie plamienie) ale badania zrobiłam i tak, oto wyniki
    Beta 6,7 mlU/ml
    progesteron Progesteron (N55)
    0,34 ng/ml
    czy dobrze myślę, że to był biochem?
    Wygląda na to że tak :(
    U mnie 3 dni przed terminem @ beta 30 a progesteron 25 niestety też poroniłam ale w 9tc.

  • Anne89 Ekspertka
    Postów: 202 90

    Wysłany: 26 grudnia 2023, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź. Przykro mi w 9 tc to musialo być trudniejsze :( Czy ciąża biochemiczna wymaga konsultacji z lekarzem? Czy traktować to jak normalny cykl i dalej sie starać?

  • Inka Koleżanka
    Postów: 69 8

    Wysłany: 27 grudnia 2023, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anne89 wrote:
    Dzięki za odpowiedź. Przykro mi w 9 tc to musialo być trudniejsze :( Czy ciąża biochemiczna wymaga konsultacji z lekarzem? Czy traktować to jak normalny cykl i dalej sie starać?
    Z tak niską betą traktowałabym jako "normalny" cykl. Życzę powodzenia 🥰

    Anne89 lubi tę wiadomość

  • Ona97 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 28 grudnia 2023, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy beta z krwi robiona 2razy <2. 30 13 dni i 17 dni po stosunku będzie wiarygodna?

  • Justinka1986 Ekspertka
    Postów: 124 66

    Wysłany: 11 stycznia, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wspierające kobietki.
    27.12 zaczęła się miesiączka
    Dziś jest 12 dpo owulacji i 27 dc , zazwyczaj są 28-29 dniowe , chociaż okres wskazuje na niedzielę., ale o tak by się przesunął bo od 08.01 24dc biorę przez 10 dni duphaston. Miałam dziwne objawy pieczenie sutek czy biegunke w niedzielę i poniedziałek i dziś o 5:15 też mnie obudziła więc stwierdziłam że zrobię test i zrobiłam 3 , druga kreska bladsza ale była. Poszłam na betę 54 , progesteron 49,4, wiem że beta jest w normie ale boję się że trochę za mała ? Z pierwszym dzieckiem jak robiłam w 29dc to miałam 297 betę już i dlatego teraz ta mnie stresuje. Idę w sobotę na powtórkę…

    d8a9cf0caa29b.jpghttps://zapodaj.net/plik-9JKEM2Igxi

    preg.png
    Justyna 38 lat Bartosz 35 lat Nadia 3,5 roku- starania ponad dwa lata
    AMH -072
    II kreseczki - 11.01.2024 - prawie 2 lata starań (stymulacja lametta)
    Beta 11.01.2024 - 54 Progesteron 49,60
    Beta 13.01 -155 Progesteron 56
    Beta 15.01 377 Progesterin 58,6
    Odstawienie Duphaston Progesteron 17.01-37,6
    18.01.2024 - wizyta wg kalendarzyka 4w5 wg usg 5w0 widoczny tylko pecherzyk ciązowy 4 mm
    22.01.2024- pęcherzyk ciążowy 7,5mm, pęchezryk żółtkowy 1,7mm i gdzies chyba błąkał się przy nim zarodek ale lekarz nie mógł go nawet uchwycic . Napisał pojedyńczy pęcherzyk ciążowy z echem pęchezryka żółtkowego i zarodka
  • Inhabituel Przyjaciółka
    Postów: 96 198

    Wysłany: 13 stycznia, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Właśnie odebrałam wyniki bety
    Jestem dziś 10dpo i wyniki to <2.30 mlU
    Czy jeszcze jest szansa, że może to wzrosnąć? Do miesiączki jakby jeszcze 5 dni?
    Czy któraś z Pań miała taką sytuację?

    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 501 486

    Wysłany: 13 stycznia, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inhabituel wrote:
    Hej
    Właśnie odebrałam wyniki bety
    Jestem dziś 10dpo i wyniki to <2.30 mlU
    Czy jeszcze jest szansa, że może to wzrosnąć? Do miesiączki jakby jeszcze 5 dni?
    Czy któraś z Pań miała taką sytuację?



    tak do czasu okresu masz szansę na ciąże, po co tak wcześnie beta? wkazania jakieś?

    🇮🇪
    IO, stan przedcukrzycowy, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    2.5 roku starań
    29.05.2018 Nikodem 3090g 51 cm 🥰
    22.09.2019 Lena 3730g 56 cm 🥰
    Starania o trzecie ❤ 3cs
  • Inhabituel Przyjaciółka
    Postów: 96 198

    Wysłany: 13 stycznia, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulaG wrote:
    tak do czasu okresu masz szansę na ciąże, po co tak wcześnie beta? wkazania jakieś?
    Właśnie strasznie miałam bóle jajników więc zrobiłam i też mam luźne stolce od 3 dni
    Temp między 37-37.2
    Jeden dzień tylko spadek 36.7
    Więc pomyślałam aby może zrobić ale racja, że za szybko
    Spróbuję w terminie miesiączki :)

    preg.png
  • ninjaxrr Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 3 marca, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, też bym chciała dodać coś od siebie.
    ostatnia miesiączka 12.02
    od 2-7 dnia cykl stymulowany lamettą, monitoring 3x
    pęcherzyk na lewym jajniku 28mm, endo 12 mm
    kontrola w 18dc pęcherzyk pękł, ciałko żółte obecne
    lekarz wyliczył, że doszło do pęknięcia 16/17 dc
    badania progesteronu 17,47 ng/ml i estradiolu 52,5pg/ml
    dodam też, że immunolog zapisał accofil od potwierdzonej owu i 7,5 mg encortonu
    po w/w badaniach dostałam od gin luteinę 2x2, estrofem 2x1 i acard 75 1x1 i mam zrobić betę po 7 dniach od przyjmowania leków (to będzie 26 dzień cyklu) jak negatyw - leki odstawić i tutaj mam trochę obawy… bo moje cykle sa bardzo nieregularne, a od 3 dni po owulacji odczuwam bóle brzucha, podwyższoną temperaturę i ogólne osłabienie…
    trochę długo opisane, ale nie ukrywam, że staramy się 3 lata a od roku leczę się w klinice i wszystkie możliwe badania mamy porobione i teraz tli się we mnie trochę nadziei, że a nuż widelec się udało…

  • VillemoR Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 4 marca, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, pomożecie?
    Beta 10dpo 11.3
    Dzisiaj 12dpo 10.4 🥺

    To znaczy, że nic nie było? Wg. Laboratorium ciąża jest od 5,8 nie wiem, co myśleć 🥺

  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 488 401

    Wysłany: 5 marca, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VillemoR wrote:
    Hej, pomożecie?
    Beta 10dpo 11.3
    Dzisiaj 12dpo 10.4 🥺

    To znaczy, że nic nie było? Wg. Laboratorium ciąża jest od 5,8 nie wiem, co myśleć 🥺
    Oznacza to, że najprawdopodobniej to ciąża biochemiczna jeśli HCG stoi lub spada, niestety, bardzo często spotykana sytuacja, szacuje się, że każda kobieta doświadczy tego w swoim życiu, stąd zalecenia by robić testy w dniu miesiączki, między innymi po to by uniknąć rozczarowań, spokojnie, już w następnym cyklu możesz działać

    🧑 1985 🧒 1980
    Czerwiec 2022 piękny chłopiec, 10 apgar
    Marzec 2023 🫄
    Kwiecień 2023 💔
    15.02 6.5mm dziecka 😍 bije serduszko
    21.02 8.2mm bije ❤️
    05.03 28.2mm bije ❤️ rusza głową i rączkami 😍
    26.03 badanie prenatalne, dzidzia zdrowa, 5.8cm, mamy chłopczyka 🙂 niskie ryzyka 💪
    17.04 poczułam pierwszy raz twoje ruchy ❤️
    preg.png
  • VillemoR Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 5 marca, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta.R. wrote:
    Oznacza to, że najprawdopodobniej to ciąża biochemiczna jeśli HCG stoi lub spada, niestety, bardzo często spotykana sytuacja, szacuje się, że każda kobieta doświadczy tego w swoim życiu, stąd zalecenia by robić testy w dniu miesiączki, między innymi po to by uniknąć rozczarowań, spokojnie, już w następnym cyklu możesz działać


    Hej, dzięki za odpowiedź. Ginekolog przez telefon - nie moja prowadzaca- powiedziała, że to może być biochem, rąk, albo pozamaciczna. Dodam, że 3 tygodnie przez tym wszystkim, robiłam komplet badań i byłam zdrowa. Doktor na mnie nakrzyczała, że niepotrzebnie Beta została zrobiona. Zrobiłam ją, bo test domowy dał mocna kreskę i wykazał ciążę w sobotę. A dla pewności, czy rośnie, zrobiłam w poniedziałek. Jutra na szczęście mam wizytę u swojej ginekolog, więc wg. Tej pierwszej doktor, będzie pod USG widać, co się ewentualnie stało 🥺 wiem, se biochem jest częsty, ale w tym cyklu na nic nie liczyłam - trochę się z mężem nie postaraliśmy 😂- a i tak coś wyszło. Martwi mnie tylko powód biochem 🥺

  • Nowa99 Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 6 marca, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Owulacje ( przypuszczam ) mialam 21 lutego. Ostatnia miesiączka 9 lutego. Testy wychodzą pozytywne. Byłam na becie hcg 04.03 wynosiła 9.59 po 2 dniach czyli 06.03 beta wynosi 15.48. Moje pytanie brzmi czy to ciaza ? Czy możliwe że cykl mi się przesunął i owulacja była pozniej i temu takie wyniki bety bo bardzo wczesna ciaza ? Czy jednak nie ma żadnej nadzieji

  • Paima Autorytet
    Postów: 451 817

    Wysłany: 6 marca, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa99 wrote:
    Witam. Owulacje ( przypuszczam ) mialam 21 lutego. Ostatnia miesiączka 9 lutego. Testy wychodzą pozytywne. Byłam na becie hcg 04.03 wynosiła 9.59 po 2 dniach czyli 06.03 beta wynosi 15.48. Moje pytanie brzmi czy to ciaza ? Czy możliwe że cykl mi się przesunął i owulacja była pozniej i temu takie wyniki bety bo bardzo wczesna ciaza ? Czy jednak nie ma żadnej nadzieji


    Czy jest to ciąża? Tak. ❤️
    Sprawdź betę za dwa dni- 8.03
    Wynik pokazuje przyrost ale na poziomie ok.60%
    Tu dokładna informacja z kalkulatora:
    "Przyrost hormonu HCG jest poniżej normy. Uzyskany wynik może (ale nie musi!) świadczyć o tym, że ciąża nie rozwija się prawidłowo - skonsultuj to z lekarzem oraz najlepiej wykonaj powtórne badanie za kolejne 48 godzin, aby sprawdzić czy hormon HCG przyrasta prawidłowo."

    Powodzenia i daj znać ❤️

    Nowa99 lubi tę wiadomość

    👩🏻32
    🧔🏻38

    👧🏻❤️2018
    9.03 II ❤️ 31 dzień cyklu (5cs)
    17.04 2.4cm 🍓 i ❤️
    13.05 prenatalne
    15.05 wizyta 🩺

    preg.png
  • Nowa99 Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 6 marca, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paima wrote:
    Czy jest to ciąża? Tak. ❤️
    Sprawdź betę za dwa dni- 8.03
    Wynik pokazuje przyrost ale na poziomie ok.60%
    Tu dokładna informacja z kalkulatora:
    "Przyrost hormonu HCG jest poniżej normy. Uzyskany wynik może (ale nie musi!) świadczyć o tym, że ciąża nie rozwija się prawidłowo - skonsultuj to z lekarzem oraz najlepiej wykonaj powtórne badanie za kolejne 48 godzin, aby sprawdzić czy hormon HCG przyrasta prawidłowo."

    Powodzenia i daj znać ❤️


    Czyli mimo tak niskiej bety jest nadzieja ? Bo juz mam głowę tak pełna złych myśli :( Czy to możliwe że cykl mi się przesunął z jakiegoś powodu ? Dodam ze miesiączki po 1 ciąży mam nieregularne

‹‹ 68 69 70 71 72
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ