X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Czerwcowe staraczki :)
Odpowiedz

Czerwcowe staraczki :)

Oceń ten wątek:
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeden raz robiłam betę, bo było za wcześnie na test sikany a miałam wyjazd służbowy i wiecie wolałam wiedzieć... Nigdy wcześniej i później w trakcie starań tak nie beczałam jak zobaczyłam wynik.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • kasieniaczek Autorytet
    Postów: 872 1199

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misKolorowy wrote:
    Tez mnie to zastanawiało na początku, ja staram się prawie rok, a bety nigdy nie robiłam :P wydaje mi się, że szkoda kasy i nerwów, lepiej poczekać na rozwój sytuacji, ale to tylko moja opinia :)

    Z drugiej strony, są dziewczyny, które robią testy od 10 dpo co 2 dni. U mnie beta kosztuje 20 zł, wiec tyle co 2 testy ciążowe, a zrobiona w odpowiednim dpo daje 100% pewności. Wynik przeważnie po 14, więc też dość szybko. W takim przypadku rozumiem niektóre, że wolą betę zamiast testów.

    Olcc. lubi tę wiadomość

    Awf3p2.png
  • misKolorowy Autorytet
    Postów: 666 673

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda, że beta daje prawie 100% pewności, ale równie dobrze można poczekać do terminu @ i dopiero robić testy lub betę. Rozumiem, że są różne sytuacje i dziewczyny robią badanie przed imprezą, dużym wysiłkiem fizycznym, czy odstawieniem leków itp. by mieć pewność, że ciąży nie ma, ale robienie co miesiąc bety, bo się niecierpliwie to trochę bez sensu, bo jeśli wyjdzie ujemna to i tak dziewczyny stwierdzają, że było za wcześnie i często idą znowu... ale to sprawa indywidualna każdej pary.

    AJA_S lubi tę wiadomość

    zem3i09k8uqplda3.png
    04.04.2017 Misiu ❤️
    Starania o drugiego bobasa od 09.2018
    "Nie rezygnuj z marzeń, to że coś nie dzieje się teraz, nie znaczy, że nigdy się nie wydarzy."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili_87 wrote:
    MisiaZ88 ja juz sie zastanawiam czy jakies inne szczegolowe badania nie zrobic tylko nie wiem jakie.. jak za rok dalej nic nie bedzie to chyba do inseminacji przystapimy..



    Mój mąż powtórzył badanie nasienia teraz w czerwcu i wyszły lepsze niż grudniowe. Ale poszedł na usg do androloga i wyszły mu żylaki powrózka nasiennego do operacji. Ale w sumie ma dobre wyniki i nie wiemy czy to ruszać. Końcem lipca mam wizytę w klinice niepłodności i jeżeli nas nie wyślą na inseminację to idziemy prywatnie. Szkoda mi czasu

  • Crisperss Autorytet
    Postów: 409 481

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w moim mieście beta kosztuje 40zł więc nie mam dylematu czy kupić Bobo test za 6zł czy lecieć do labo :D jak wychodzi kreska, to dopiero idę sprawdzać wartości. Zazdraszczam, że macie takie tanie badania... u mnie za każdym razem szło ponad 100zł w ciągu tygodnia... beta 1 , beta 2 + morfo + progest.... oszaleć można...

    Malwa30, kark lubią tę wiadomość

    6sut9jcgeodkavnc.png
    6sutdf9heulgg01i.png
  • Lili_87 Koleżanka
    Postów: 71 15

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaZ88 wrote:
    Mój mąż powtórzył badanie nasienia teraz w czerwcu i wyszły lepsze niż grudniowe. Ale poszedł na usg do androloga i wyszły mu żylaki powrózka nasiennego do operacji. Ale w sumie ma dobre wyniki i nie wiemy czy to ruszać. Końcem lipca mam wizytę w klinice niepłodności i jeżeli nas nie wyślą na inseminację to idziemy prywatnie. Szkoda mi czasu



    Ja tez na Waszym miejscu bym sie zastanawiala czy w ogole jest sens to ruszac u meza, my bysmy tez poszli szybciej na inseminacje ale poki co jestesmy za granica wiec nie mamy za bardzo jak...

    Lili_87
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili_87 wrote:
    Ja tez na Waszym miejscu bym sie zastanawiala czy w ogole jest sens to ruszac u meza, my bysmy tez poszli szybciej na inseminacje ale poki co jestesmy za granica wiec nie mamy za bardzo jak...


    My raczej zdecydujemy się w ostateczności na operację. Ale tak naprawdę te wyniki są dobre.

    A na inseminację poszlibyśmy już teraz, ale zaraz dostaniemy mieszkanie od dewelopera i czeka nas wykończenie mieszkania, więc na spokojnie podejdziemy na jesieni pewnie :) Chyba, że się uda na nfz to zaczniemy pewnie sierpień/wrzesień.

    Ale Ci na nfz to tylko gadają: jesteście młodzi, zdrowi, starajcie się....

  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasieniaczek wrote:
    U mnie beta kosztuje 20 zł, wiec tyle co 2 testy ciążowe.
    W Ziko testy ciążowe kosztują 5zł :)

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • kasieniaczek Autorytet
    Postów: 872 1199

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż musiałam sprawdzić co to jest to Ziko :) U mnie w mieście w aptekach test ok. 10 zł, z sieciówek z testami jest tylko Rossmann. Jak widać co miasto to inaczej ;)

    Awf3p2.png
  • Skrzydlata Autorytet
    Postów: 853 318

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi badaniami bety to pewnie tez zależy od tego, jak kto się długo stara. Ja mam jeszcze póki co luz. Niby się staramy od stycznia ale z przerwami, i dopiero w tym miesiącu mogę powiedzieć tak z ręką na sercu, że podeszliśmy do tego rzetelnie. No ale co by to było wtedy za szczęście jakby się od razu udało hehe. Do pozazdroszczenia.
    A w ogóle wiele kobiet, co łatwo w ciążę zachodzą, to nawet nie wiedzą, co to za zaleta i jak wiele z nas tego nie ma.

    21cs - Kalina 25.09.2018 <3
    10cs - Florian 08.03.2021 <3
    Wreszcie ten świat ma barwy i smak :)

    wibs9x0h2j4mp6wk.png
  • Fipsik Autorytet
    Postów: 3078 3207

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam kupiłam 30 testów z allegro po 1zł i se sikam od 10dpo codziennie :D

    kark lubi tę wiadomość

    c55fcsqv7zvb1aan.png
    gyxw8u69g8jufhg3.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fipsik wrote:
    Ja tam kupiłam 30 testów z allegro po 1zł i se sikam od 10dpo codziennie :D
    Haha można i tak :)

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze czekam na @ jeśli jej nie ma 2dni dopiero kupuje test... Może dlatego, że nie wierzę że się uda...

    17.11.17-poronienie całkowite
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie beta droga, z maluchem ciężko się gdzieś wybrać i ja zdecydowanie robie testy za wcześnie :D

  • Iśka79 Przyjaciółka
    Postów: 155 49

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panan12 - nie pamiętam dokładnie jak reszta, ale ja pierwszą betę robiłam 14dpo, dwa dni po tym jak zobaczyłam cień cienia cienia na teście, to był dzień po przewidywanej miesiączce, uważałam, że wcześniej to nie ma sensu

    2nn3gov3pka4krpz.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odkąd prowadzę wykresy wiem, w który dzień dostanę @, nie spóźnia się.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Malwa30 Ekspertka
    Postów: 182 114

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Crisperss wrote:
    w moim mieście beta kosztuje 40zł więc nie mam dylematu czy kupić Bobo test za 6zł czy lecieć do labo :D jak wychodzi kreska, to dopiero idę sprawdzać wartości. Zazdraszczam, że macie takie tanie badania... u mnie za każdym razem szło ponad 100zł w ciągu tygodnia... beta 1 , beta 2 + morfo + progest.... oszaleć można...

    u nas także beta 40zł a za to testy pink /bobo czy insze za 3,49 /4,40 w aptece :)

    kark lubi tę wiadomość

    xnw4krntb6zbdc82.png
  • Skrzydlata Autorytet
    Postów: 853 318

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrobię test jak mi się będzie dwa dni spóźniać @.
    A tak z innej beczki to podoba mi się prowadzenie tego wykresu. Niby tak się nieprzychylnie mówi o obserwacjach, naturalnym planowaniu rodziny itp. ale z tego się można naprawdę dużo o swoim organiźmie dowiedzieć. I to jest cenne :)

    misKolorowy, Iśka79, AJA_S lubią tę wiadomość

    21cs - Kalina 25.09.2018 <3
    10cs - Florian 08.03.2021 <3
    Wreszcie ten świat ma barwy i smak :)

    wibs9x0h2j4mp6wk.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się ze Skrzydlastą :)

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Fipsik Autorytet
    Postów: 3078 3207

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak. Mi się otwiera szyjka 3 dni przed @. Więc jak 11dpo szyjka zamknięta to sobie sikam na testy. Jak otwarta to sensu nie ma i nie sikam. Znając swój organizm można dużo zaoszczędzić (pieniędzy na testy i bety jak i stresu)

    c55fcsqv7zvb1aan.png
    gyxw8u69g8jufhg3.png
‹‹ 150 151 152 153 154 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ