X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Czerwcowe staraczki :)
Odpowiedz

Czerwcowe staraczki :)

Oceń ten wątek:
  • panan12 Autorytet
    Postów: 3023 548

    Wysłany: 17 maja 2016, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny czy miałyście zawsze owulację w tym terminie co wam detektor wyznaczał?

    f2w3k0s3plke7odf.png
  • lis87 Autorytet
    Postów: 848 975

    Wysłany: 17 maja 2016, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, u mnie dzisiaj już grubsza kreska ale chwile na nia musiałam czekać :) minutkę może dwie :) wczoraj udało się serduszkować a już myślałam, że nici będą bo się pokłóciliśmy :D na szczęście mąż ma dzisiaj urodziny wiec już chwile po 12 dałam mu prezent i jakoś tak się potoczyło :) nie wiem kurcze, czy dzisiaj dać sobie spokój czy też spróbować i jeszcze w środę wieczorem - obstawiam, że pęknięcie będzie w czwartek (tak przynajmniej zawsze bywało) czy sądzicie, że za często?
    W ogóle jest tak fatalna pogoda, nie mogę się obudzić. Nie pijam kawy-tylko bezkofeinową i nic ale to nic mi nie pomaga :) poszłabym spać :)
    Dzisiaj w ogóle idę na taką mszę (jeśli mogę to opowiem w skrócie :) ) jest ona raz w miesiącu w kościele organizowana przez wspólnotę - tańce, śpiewy coś pięknego (zobaczyłam z zupełnie innej strony kościół) ale nie w tym rzecz :) msza jest z prośbą o uzdrowienie i uwolnienie, mnóstwo młodych ludzi tam chodzi, z przeróżnymi intencjami- jedni chorzy inni niezrozumiali przez świat, idę się pomodlić tam o nas :) żeby się tu u nas zazieleniło, żebyśmy miały upragnione dzieciaczki :) Prowadzi to fantastczny ksiądz, który na koniec każdego z osobna błogosławi i modli się nad nim...przeżycie niesamowite :)będę was miała w serduszku :)

    atdc2n0anx2cx72s.png
  • Roza86 Ekspertka
    Postów: 231 160

    Wysłany: 17 maja 2016, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lis87, czytałam wczoraj, że współżycie mające prowadzić do poczęcia powinno być poprzedzone 4-5 dniową przerwą ze względu na czas potrzebny do odbudowy DNA plemników. Generalnie na podstawie tych badań wyszło, że serduszkowanie 2 razy w tygodniu. Raz więcej obniża jakość nasienia, raz mniej obniża szanse na zapłodnienie.

    Lekarz mojej serdecznej koleżanki powiedział, że jeśli para się lubi i lubi sex to co drugi dzień i tyle!

    Każdy musi wybrać tak jak uważa :) i na pewno będzie dobrze!

    Trzymam kciuki, daj znać po testowaniu!

    3jgxikgnd94s7ub1.png
  • lis87 Autorytet
    Postów: 848 975

    Wysłany: 17 maja 2016, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O masz to z moim M, nie ma możliwości czekania 4-5dni, to może dzisiaj sobie damy spokój i jeszcze jutro, żeby miał wolny jeden dzień :) dzisiaj musze od niego uciekać :D
    tylko u nas np było tak, że około 1,5 dnia było przerwy i tedy, to może starczyło na ich regeneracje :D muszę być dobrej myśli
    Dzięki Roza :)

    atdc2n0anx2cx72s.png
  • 91Ewela09 Autorytet
    Postów: 1647 2200

    Wysłany: 17 maja 2016, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój gin powiedział że co drugi dzień obowiązkowo + kiedy mamy ochotę. A jeśli chodzi o nasienie to 5 dniowe podobno nie bardzo się nadaje bo jest "stare". Ja mam dosyć bezpośredniego lekarza i twierdzi żeby zrobić dziecko trzeba ruszać miednicą a nie głową, tylko aby nie częściej niż raz dziennie :}

    Nasze najważniejsze i największe szczęście ❤❤❤
    klz9io4pgd9tnf0d.png
    nzjdgzu3oxwel88w.png
  • lis87 Autorytet
    Postów: 848 975

    Wysłany: 17 maja 2016, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie przed chwilą też wyczytałam na internecie, że niby się zaleca co drugi dzień ale wcale tak nie trzeba, można codziennie :) będę testować :) co lekarz i co strona to inna teoria :D

    atdc2n0anx2cx72s.png
  • 91Ewela09 Autorytet
    Postów: 1647 2200

    Wysłany: 17 maja 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym miesiącu idę na rekord i codziennie :) może mąż nie wyzionie ducha hehe
    Jak w tym miesiącu się nie uda (w co wątpię) to w przyszłym cyklu będziemy ćwiczyć co drugi dzień ;)

    Nasze najważniejsze i największe szczęście ❤❤❤
    klz9io4pgd9tnf0d.png
    nzjdgzu3oxwel88w.png
  • lis87 Autorytet
    Postów: 848 975

    Wysłany: 17 maja 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam właśnie co drugi dzień, ale mąż za bardzo mi się spinał i się przejmował także teraz cały dzień go przygotowuje i nakręcam, żeby już w pracy zaczął szybszą produkcję :D musi sie udać nie biorę innej opcji pod uwagę :D
    za ciebie i męża również trzymam kciuki :) później jak będa nas widzieli będą uciekać :D
    oto co znalazłam:

    Współżycie - im częściej, tym plemniki są silniejsze

    „Ale przecież nie można często, bo wtedy nasienie jest gorsze” – słyszą lekarze. Poza tym okres płodny to tylko 2–3 dni w miesiącu, więc wystarczy współżyć wtedy... Specjaliści mają jednak inne zdanie. Częste współżycie jest potrzebne i mężczyźnie, i kobiecie. Mężczyzna im częściej współżyje, tym lepszej jakości ma plemniki. Są badania, które wykazały, że po 7 dniach abstynencji u mężczyzny stwierdza się zmiany, które mogą utrudniać zapłodnienie. A badacze z Sydney dowiedli, że u mężczyzn ze słabymi plemnikami codzienne uprawianie seksu w tygodniu poprzedzającym owulację poprawia jakość plemników, zmniejszając rozmiary uszkodzeń w ich DNA.
    Częste współżycie powoduje, że macica jest zdrowsza

    U kobiety częste stosunki powodują lepsze ukrwienie jajowodów i macicy, a także wzmacniają czynność skurczową macicy, bo nasienie zawiera prostaglandyny – silny środek naskurczowy. Dzięki takiemu „treningowi” dróg rodnych plemniki łatwiej docierają do jajowodów, w których następuje zapłodnienie. Poza tym nasienie może przebywać w narządach rodnych 2–3 dni, więc przy regularnym współżyciu plemniki stale są obecne w ciele kobiety, gdzie mogą czekać na komórkę jajową.


    http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/leczenie-nieplodnosci/chcecie-miec-dziecko-czesto-sie-kochajcie_38931.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2016, 12:45

    atdc2n0anx2cx72s.png
  • 91Ewela09 Autorytet
    Postów: 1647 2200

    Wysłany: 17 maja 2016, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otóż to. Jednak mój lekarz dowcipny ma rację :) Dla mojego codziennie to nie problem.

    Nasze najważniejsze i największe szczęście ❤❤❤
    klz9io4pgd9tnf0d.png
    nzjdgzu3oxwel88w.png
  • Offca88 Autorytet
    Postów: 2116 345

    Wysłany: 17 maja 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny byle nie na siłę, a głupota jakaś, że plemniki są złe jak się codziennie współżyje. One tworzą się długi czas. Ja współżyłam w tym dobrym cyklu co drugi dzień :) Zresztą mój cykl jest dostępny. Jak ktoś ma ochotę to bez krępacji :)
    U nas po prostu nie było na więcej ochoty :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2016, 13:12

    relgh371o1ycy1mg.png

    relgh371v6aoitp9.png
  • lis87 Autorytet
    Postów: 848 975

    Wysłany: 17 maja 2016, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nie wręcz przeciwnie bardziej mysle ot my, ze by człowiek musiał sie spinać, ze za czesto i nie mozna tylko co drugi dzien i takie wyliczanie kiedy chce sie codziennie ;)

    atdc2n0anx2cx72s.png
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 17 maja 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Offca88 wrote:
    Dziewczyny byle nie na siłę, a głupota jakaś, że plemniki są złe jak się codziennie współżyje. One tworzą się długi czas. Ja współżyłam w tym dobrym cyklu co drugi dzień :) Zresztą mój cykl jest dostępny. Jak ktoś ma ochotę to bez krępacji :)
    U nas po prostu nie było na więcej ochoty :)
    Dokładnie nic na siłę, mojemu na hasło dni płodne wszystko opada :) nie mamy nastroju to się do niczego nie zmuszamy, nie ma nic głupszego jak gonić faceta do łóźka - najkrótsza droga do tego, żeby mu wszystko obrzydzić. :D

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • Almanah Autorytet
    Postów: 711 221

    Wysłany: 17 maja 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mówi, że dziecko robimy nawet jak do owulacji daleko. :P Zero spiny.

    lis87, Offca88 lubią tę wiadomość

    Alicja | 24 l | 11 cs
    I will try to find a little more good in me to give to you.
    9tZNp1.pnghftpp2.png
  • 91Ewela09 Autorytet
    Postów: 1647 2200

    Wysłany: 17 maja 2016, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest to samo. Twierdzi że teraz musi się wyszaleć bo później nie będzie dziecku tak często przeszkadzał :)

    lis87 lubi tę wiadomość

    Nasze najważniejsze i największe szczęście ❤❤❤
    klz9io4pgd9tnf0d.png
    nzjdgzu3oxwel88w.png
  • lis87 Autorytet
    Postów: 848 975

    Wysłany: 17 maja 2016, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zeszłym cyklu wlasnie złe postąpiłam, byłam tak przejęta tylko dniami plodnymi , ze nie dałam sie dotykać przed a jak tak to z kapryśna mina-potem owulacja to wyścig ciagle ciagle i ciagle i niestety nici :( moj M był bardzo zły na mnie, ze powinnam teoche wyluzować, zyc chwila, wiecej ❤️ Z miłością namiętnością no i cóż zobaczymy co z tego wyjdzie...jak nie teraz to następny cykl ;) ale latka lecą hehe ;)

    atdc2n0anx2cx72s.png
  • Offca88 Autorytet
    Postów: 2116 345

    Wysłany: 17 maja 2016, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Dokładnie nic na siłę, mojemu na hasło dni płodne wszystko opada :) nie mamy nastroju to się do niczego nie zmuszamy, nie ma nic głupszego jak gonić faceta do łóźka - najkrótsza droga do tego, żeby mu wszystko obrzydzić. :D
    Haha a żebyś wiedziała :D Mój normalnie to nigdy nie miał problemów, a odkąd się staraliśmy to jak tylko wiedział, że teraz to była dupa blada, stał na wysokości zadania , tylko że nie było plemniczków :D
    Dlatego uznaliśmy jak będzie ochota do co drugi dzień, jak rzadziej to rzadziej i jakoś to poszło :) Byle własnie jak mówicie, kochać się w każde dni, nie tylko te płodne.

    innamorata88 lubi tę wiadomość

    relgh371o1ycy1mg.png

    relgh371v6aoitp9.png
  • Tyczka Ekspertka
    Postów: 233 79

    Wysłany: 17 maja 2016, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie kobietki,

    Jestem nowa na forum, moge sie do Was przylaczyc? Staram sie od roku, niedawno okazalo sie, ze mam za wysoka prolaktyne. Kilka dni temu zaczelam ja obnizac, mam taka cicha nadzieje, ze do konca roku sie uda... A kolejny test w czerwcu.

    Pozdrawiam:)

    lis87 lubi tę wiadomość

  • 91Ewela09 Autorytet
    Postów: 1647 2200

    Wysłany: 17 maja 2016, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No oczywiście że można. Witamy :)

    Nasze najważniejsze i największe szczęście ❤❤❤
    klz9io4pgd9tnf0d.png
    nzjdgzu3oxwel88w.png
  • Malwa30 Ekspertka
    Postów: 182 114

    Wysłany: 17 maja 2016, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lis87 wrote:
    Witam, u mnie dzisiaj już grubsza kreska ale chwile na nia musiałam czekać :) minutkę może dwie :) wczoraj udało się serduszkować a już myślałam, że nici będą bo się pokłóciliśmy :D na szczęście mąż ma dzisiaj urodziny wiec już chwile po 12 dałam mu prezent i jakoś tak się potoczyło :) nie wiem kurcze, czy dzisiaj dać sobie spokój czy też spróbować i jeszcze w środę wieczorem - obstawiam, że pęknięcie będzie w czwartek (tak przynajmniej zawsze bywało) czy sądzicie, że za często?
    W ogóle jest tak fatalna pogoda, nie mogę się obudzić. Nie pijam kawy-tylko bezkofeinową i nic ale to nic mi nie pomaga :) poszłabym spać :)
    Dzisiaj w ogóle idę na taką mszę (jeśli mogę to opowiem w skrócie :) ) jest ona raz w miesiącu w kościele organizowana przez wspólnotę - tańce, śpiewy coś pięknego (zobaczyłam z zupełnie innej strony kościół) ale nie w tym rzecz :) msza jest z prośbą o uzdrowienie i uwolnienie, mnóstwo młodych ludzi tam chodzi, z przeróżnymi intencjami- jedni chorzy inni niezrozumiali przez świat, idę się pomodlić tam o nas :) żeby się tu u nas zazieleniło, żebyśmy miały upragnione dzieciaczki :) Prowadzi to fantastczny ksiądz, który na koniec każdego z osobna błogosławi i modli się nad nim...przeżycie niesamowite :)będę was miała w serduszku :)

    czy na koniec ksiądz egzorcysta wykłada ręce na błogosławieństwo nad głowami ochotników-a oni ,,mdleją '' zasypiają w duchu świętym ? byłam raz... siedziałam zamurowana-nie mogłam się ruszyć chyba ze strachu-podejść nie podeszłam :)

    xnw4krntb6zbdc82.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2016, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyczka wrote:
    Witam wszystkie kobietki,

    Jestem nowa na forum, moge sie do Was przylaczyc? Staram sie od roku, niedawno okazalo sie, ze mam za wysoka prolaktyne. Kilka dni temu zaczelam ja obnizac, mam taka cicha nadzieje, ze do konca roku sie uda... A kolejny test w czerwcu.

    Pozdrawiam:)


    witaj w klubie, tez wykryto u mnie za wysoka prolaktyne. biore bromergon od kilku dni.Z tym ze juz 4 lata sie staram.

‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ