X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie CZERWCOWE TESTOWANIE 2017- pierwszy powiew lata
Odpowiedz

CZERWCOWE TESTOWANIE 2017- pierwszy powiew lata

Oceń ten wątek:
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Flowwer, odnośnie limfocytów znalazłam opis na stronce diagnostyki:

    http://diag.pl/katalogi/badanie/hematologia/profil-limfocytarny-podstawowy-t-b-nk-t-pom-t-supr/

    Czy Twoje badanie miało szerszy zakres?
    2 tyg temu chciałam to zrobić w diagnostyce i nie mieli tego badania w systemie. Pani nie wiedziała dlaczego na www jest.
    W systemie brak, wiec nie mogłam zrobić.

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • wannsees Przyjaciółka
    Postów: 90 125

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Jak wyjdę z obecnego stanu to chyba się za to wezmę..

    Powiedziałam dziś rodzicom o staraniach i obecnej sytuacji. Chyba nigdy tyle łez nie bylo ani u mnie ani u nich w rozmowie..


    Jeszcze zaświeci słońce i jeszcze doczekasz się tej upragnionej fasolki. I Ty i reszta dziewczyn, wierzę w to mocno...

    Dobrze jest mieć wsparcie najbliższych w tak trudnym czasie.

    w5wq8iiktvbrghmo.png
    f2w39n733lo6nd9o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najwazniejsze jest wsparcie najblizszych. Mojemu tacie napisalam dzis ze jeszcze nie zostanie znowu dziadkiem i troche mu smutno bylo.
    Ja dzis musialam glowe zajac. Zrobilam sernik na zimno. Usmazylam 35 golabkow bez zawijania. Bylam u przyjaciolki. Rano pomoglam kolezance przy zakupach bo szczeniaka kupila i z nia go odebralam.
    Moj syn dzis mial super dzien. Taki grzeczny dawno nie byl. Ani focha nie strzelil. Nawet pomogl mi i kurze powycieral w pokoju duzym. Nic nie narzekal. A za 15 dni na oboz jedzie i 10dni go nie bedzie. Mysle ze sobie poradzi i dobrze robimy.

  • ja1986 Autorytet
    Postów: 548 357

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Emi będzie pięknie bić serduszko, zobaczysz. Trzymam mocno kciuki! Mam nadzieję, że dobrze się czujesz w ciąży :)

    Ja1986 witaj :) znamy się z wątki o IUI ;) Trzymam kciuki za testowanie!

    hej summer

    dzięki:)

    przykro mi że twoja sytuacja nadal nie do końca jasna - ale wiem jak boli strata ,także myślę o Tobie :*

    16.09.2016 I AID :( 18.10.2016 II AID :) CP :( usunięty prawy jajowód 06.06.2017 III AID :(
    02.11.2017 IV AID :) beta 14 dpo 99,96 18dpo 521,08
    iv09vcqgxm883epp.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    2 tyg temu chciałam to zrobić w diagnostyce i nie mieli tego badania w systemie. Pani nie wiedziała dlaczego na www jest.
    W systemie brak, wiec nie mogłam zrobić.

    Bertha, dzięki że piszesz. W takim razie zanim tam pójdę najpierw zadzwonię czy w ogóle robią to badanie. Mam trochę plecy z nadrabianiem forum, ale doczytałam że zmieniliście klinikę. Trzymam mocno kciuki aby wszystko poszło dobrze i żebyś w 2018 została mamą. Powodzenia!

    ja1986, widzę że u Ciebie podobnie się druga IUI skończyła jak u mnie.. tym bardziej mocno kibicuję aby 3 okazała się szczęśliwa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2017, 22:58

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Jak wyjdę z obecnego stanu to chyba się za to wezmę..

    Powiedziałam dziś rodzicom o staraniach i obecnej sytuacji. Chyba nigdy tyle łez nie bylo ani u mnie ani u nich w rozmowie..
    Wsparcie rodziny jest ważne razem przejdziecie przez ten trudny czas. Czasem uczucia, emocje i płacz trzeba wrzucić z siebie.

    emi2016 lubi tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Aneczka12 Ekspertka
    Postów: 162 78

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inna - gratulacje ❤❤❤ przenudnej ciąży Ci życzę!
    Summer - tulę! Nie poddawaj się ✊

    Mam dziewczyny do Was pytanko, ile dni po Pregnylu warto zrobić badanie progesteronu?

    rok od odstawienia anty. durne PCOS.
    Glucophage XR 1000 mg + Ovarin + wit. D
    44c874a369cc7eb63c9f645f899d8bce.png
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    2 tyg temu chciałam to zrobić w diagnostyce i nie mieli tego badania w systemie. Pani nie wiedziała dlaczego na www jest.
    W systemie brak, wiec nie mogłam zrobić.
    Wiem że w laboratorium synevo dużo wykonuje badać np. Test CBA muszę jeszcze zobaczyć czy inne też

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka12 wrote:
    Inna - gratulacje ❤❤❤ przenudnej ciąży Ci życzę!
    Summer - tulę! Nie poddawaj się ✊

    Mam dziewczyny do Was pytanko, ile dni po Pregnylu warto zrobić badanie progesteronu?

    Standarowo w 7-8 dpo. Wiesz kiedy miałaś owu po Pregnylu? Jeśli nie to założyłabym 2 dni i zrobiłabym w 9 dniu po zastrzyku.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Aneczka12 Ekspertka
    Postów: 162 78

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Standarowo w 7-8 dpo. Wiesz kiedy miałaś owu po Pregnylu? Jeśli nie to założyłabym 2 dni i zrobiłabym w 9 dniu po zastrzyku.

    Nie wiem, ale myślę, że była dziś. Zobaczymy czy jutro tempka skoczy, ale od podania minęło już jakieś 55 h, więc powinna była być.

    rok od odstawienia anty. durne PCOS.
    Glucophage XR 1000 mg + Ovarin + wit. D
    44c874a369cc7eb63c9f645f899d8bce.png
  • Aneczka12 Ekspertka
    Postów: 162 78

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile czasu po owu powinien wzrosnąć progesteron? Bo ja właściwie miałam zrobić badanie, żeby potwierdzić owu. Ale wydaje mi się, że 3 dni po zastrzyku to trochę wcześnie?

    rok od odstawienia anty. durne PCOS.
    Glucophage XR 1000 mg + Ovarin + wit. D
    44c874a369cc7eb63c9f645f899d8bce.png
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melunia to wiem komu mam się wprosić na chatę:D a sernik mniammmmmm
    Aneczka a idziesz jeszcze na monitoring czy pękł?

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Aneczka12 Ekspertka
    Postów: 162 78

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Melunia to wiem komu mam się wprosić na chatę:D a sernik mniammmmmm
    Aneczka a idziesz jeszcze na monitoring czy pękł?
    Już nie idę :) moja gin twierdzi, że pęknie na pewno. I mam dla potwierdzenia właśnie zrobić progesteron.

    rok od odstawienia anty. durne PCOS.
    Glucophage XR 1000 mg + Ovarin + wit. D
    44c874a369cc7eb63c9f645f899d8bce.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka12 wrote:
    A ile czasu po owu powinien wzrosnąć progesteron? Bo ja właściwie miałam zrobić badanie, żeby potwierdzić owu. Ale wydaje mi się, że 3 dni po zastrzyku to trochę wcześnie?

    Dla potwierdzenia owu bada się progesteron w 8 lub 8 dniu po owulacji.

    Aneczka12 lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    Oki, to w Zabrzu mam blisko od teściów. A w Gliwicach jakieś prywatne lab na przyszłość żebym wiedziała gdzie jest?
    Wiesz może czy zrobi się gdzieś w Gliwicach badanie KIR albo limfocyty albo test lct?
    Bertha, ŚLA ma punkty na pewno na Wrocławskiej i Czajki :) Badania szybko wykonują też w Gliwickiej onkologii - ten sam dzień, tylko pobranie nie może być później niż o 14 :)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Jak wyjdę z obecnego stanu to chyba się za to wezmę..

    Powiedziałam dziś rodzicom o staraniach i obecnej sytuacji. Chyba nigdy tyle łez nie bylo ani u mnie ani u nich w rozmowie..
    Kochanych rodziców masz. My tu wszystkie jesteśmy całym sercem z Tobą ale dobrze że masz oparcie w kimś namacalnym, wsparcie rodziny to podstawa. Ja tak jak reszta dziewczyn myślę że płacz jest oczyszczający, ze łzami wylewasz swój żal.To lepsze niż pielęgnować go w sercu. Summer życzę Ci aby ta sytuacja jak najszybciej się wyklarowała ♡

    Czarna81
    22 cs.
  • Abs Ekspertka
    Postów: 137 62

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta podczytuje Was co jakiś czas. Cieszę się ze wszystkim serduszek i żałuję że jest ich tak mało. Jestem aktualnie na urlopie i dlatego tak mało się udzielam. Pozdrawiam więc z pięknych Tatr. Niestety dziś od samego rana leje.

    Któraś z Was pisała (niestety wybaczcie nie zapamiętałam która, a teraz nie mogę znaleźć tej wiadomosci) jakiś czas temu o swoich komplikacjach ciążowych i padło hasło odklejenia łożyska. U mnie to hasło klucz bo przytrafiło mi się to w 28tc. Chciałabym się dowiedzieć jakie jeszcze badania mogę zrobić na to świństwo (zespół antyfosfolipidowy, antykoagulat stocznia i trombofilia mam wykluczone). No i jakie są zalecenia co do prowadzenia kolejnej ciąży? Bo co lekarz to ma inne i jestem w rozterce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2017, 07:16

    2016 Pawełek 28tc
    2018 Weronika moja największa radość
    2020 Piotruś moja druga największa radość
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozdrawiam z Bieszczad! Chyba tu zostanę bo temperatura tu szczytuje :-D ovu zwariował przez to i 3 raz mi przestawił owulacje. nie ma netu ale staram się na bieżąco w telefonie czytać.

    nowa na dzielni lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer, synevo powinno robić. Ja robiłam w Medicoverze we Wro, a oni korzystają z synevo właśnie (w ograniczonej liście badań niestety, ale subpopulacje limfocytów są)

    Flower, test CBA, to są te wszystkie cytokiny, tak? Bo już mi się myli wszystko..

    Dzięki inna! Będę już wiedziała na przyszłość :)

    innamorata88 lubi tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • wannsees Przyjaciółka
    Postów: 90 125

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abs wrote:
    Dziewczęta podczytuje Was co jakiś czas. Cieszę się ze wszystkim serduszek i żałuję że jest ich tak mało. Jestem aktualnie na urlopie i dlatego tak mało się udzielam. Pozdrawiam więc z pięknych Tatr. Niestety dziś od samego rana leje.

    Któraś z Was pisała (niestety wybaczcie nie zapamiętałam która, a teraz nie mogę znaleźć tej wiadomosci) jakiś czas temu o swoich komplikacjach ciążowych i padło hasło odklejenia łożyska. U mnie to hasło klucz bo przytrafiło mi się to w 28tc. Chciałabym się dowiedzieć jakie jeszcze badania mogę zrobić na to świństwo (zespół antyfosfolipidowy, antykoagulat stocznia i trombofilia mam wykluczone). No i jakie są zalecenia co do prowadzenia kolejnej ciąży? Bo co lekarz to ma inne i jestem w rozterce.

    Czuję się wywołana do tablicy.
    Przykro mi, że Ciebie też to spotkało...

    Jeśli chodzi o badania to nie wiele Ci mogę podpowiedzieć, byłam sporo młodsza i bardzo nie świadoma :/ Masa badań, przede wszystkim tych związanych z krzepliwością i wszystkie wyszły ok. Dopiero po drugiej ciąży mój lekarz rodzinny(!) wpadł na pomysł, żeby sprawdzić stan mojej tarczycy tak dokładnie, wcześniej jedynie miałam sprawdzane samo tsh i zazwyczaj było w górnej granicy (o dziwo nikt sobie z tego nic nie robił, a ja jeszcze wtedy nic na ten temat nie wiedziałam, że może być przyczyną m.in. przedwczesnego odklejenia się łożyska, różnego rodzaju wad :/). Zdiagnozowano hashimoto, bardzo długo nie leczone stąd też prawdopodobnie wada serca z którą urodziła się moja córka (badania genetyczne robiliśmy, wszystko jest ok, a jeden z lekarzy po jej urodzeniu rzucił tylko raz "czy pani badała tarczycę?"-dlatego jestem pewna, że to moja wina :( )

    Jeśli chodzi o ciąże po, to z pewnością "bardzo oszczędny tryb życia". To w końcu ciąża wysokiego ryzyka. A badania- mój aktualny ginekolog stwierdził, że jak nam się uda, to na bieżąco będziemy obserwować i myśleć, co dalej, bo teraz nie ma co gdybać.

    Jednak to jest prawda, że dopóki same się nie weźmiemy za siebie i nie będziemy sprawdzać, szukać, to nikt za nas tego nie zrobi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2017, 09:04

    w5wq8iiktvbrghmo.png
    f2w39n733lo6nd9o.png
‹‹ 204 205 206 207 208 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ