X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Czerwcowe testowanie, czyli wakacje z pasażerem na gapę ;)
Odpowiedz

Czerwcowe testowanie, czyli wakacje z pasażerem na gapę ;)

Oceń ten wątek:
  • Bonda Autorytet
    Postów: 299 360

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Owu mogła być dzień później niż na wykresie - wiele dziewczyn tak ma, że owu wypada w drugi dzień rosnącej tempki. Wtedy dzis by byl 6 dpo.
    Zresztą i taki prog wystarczy jako potwierdzenie owulacji. Ale przy takich wynikach koniecznie dupek albo lutka.
    Z porad ciotki Niki - l-arginina i vitex poprawiają proga w 2 fazie ;)
    Bardziej niepokoi niski estradiol - na szczęście jego też można suplementować w ciąży.

    Jest też gorsza możliwość - owu była, ale jajko kiepskie i wtedy raczej nic z tego w tym cyklu. Badałaś AMH i sprawdzałaś, czy nie masz endomendy (jest jakby toksyczna dla komórek jajowych).

    Jeśli takowy będzie, w nowym cyklu powtórz badania - to może być jednorazowy wybryk - u każdej się zdarza!
    Estradiol w 17dc wynosił 138,tym bardziej się dziwię skąd aż taki spadek.
    AMH kiedyś badalam,ale przez PCOs mam wysokie.Jaki prog w końcu mówi o owu?od jakiej wartości?

    f2w3rjjgl4va9bg3.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonda, jedni mówią że od 7ng inni mówią ze tak definitywnie to dopiero 10 ng.
    Wiec 9 styknie :)
    A 17 dc to było u Ciebie tuż przed owu - w tym okresie powinien być conajmniej 200 pg na pęcherzyk.
    Kurczaczki, może ten cykl był jednak z jakąś gorszą komórą? Wtedy rośnie pęcherzyk i nawet pęka ale niebardzo ma się co zapładniać, więc hormony z 1 fazy są fajne, a estradiol i prog niskie.
    Przy PCOS właśnie jest ten problem, że nie każda komóra jest dobra. Moje pcosiowe AMH prawie 12 rok temu - czyli mam w pip komórek, z czego większość do niczego się nie nadaje. Stąd mój poprzedni gin uparł się żeby stymulować mi cykle tak, żeby co miesiąc pękaly 2-3 pęcherzyki - większa szansa, ze któres jajko będzie wartościowe. A u mnie wystymulowanie choć 1 pęcherzyka było wyzwaniem :/

    Jakość komóry można trochę poprawić:
    Q10
    Omega3
    r-ALA
    wit E

    A estradiol zawsze mocno spada po owu - jeśli dochodzi do implantacji znowu odbija

    Bonda lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Bonda Autorytet
    Postów: 299 360

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Bonda, jedni mówią że od 7ng inni mówią ze tak definitywnie to dopiero 10 ng.
    Wiec 9 styknie :)
    A 17 dc to było u Ciebie tuż przed owu - w tym okresie powinien być conajmniej 200 pg na pęcherzyk.
    Kurczaczki, może ten cykl był jednak z jakąś gorszą komórą? Wtedy rośnie pęcherzyk i nawet pęka ale niebardzo ma się co zapładniać, więc hormony z 1 fazy są fajne, a estradiol i prog niskie.
    Przy PCOS właśnie jest ten problem, że nie każda komóra jest dobra. Moje pcosiowe AMH prawie 12 rok temu - czyli mam w pip komórek, z czego większość do niczego się nie nadaje. Stąd mój poprzedni gin uparł się żeby stymulować mi cykle tak, żeby co miesiąc pękaly 2-3 pęcherzyki - większa szansa, ze któres jajko będzie wartościowe. A u mnie wystymulowanie choć 1 pęcherzyka było wyzwaniem :/

    Jakość komóry można trochę poprawić:
    Q10
    Omega3
    r-ALA
    wit E

    A estradiol zawsze mocno spada po owu - jeśli dochodzi do implantacji znowu odbija
    Pięknie mi to rozpisałaś.Chyba muszę poszukać innego endo gin,bo wg tej wszystko jest w jak najlepszym porządku.Nawet wysoka PRL nic nie robi.No a chyba jednak tak super to to nie jest.
    Dżizys,chyba się z tego tytułu dziś napiję.

    Nenusia,jak się czujesz?Czy już wiesz coś nowego?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2018, 19:20

    f2w3rjjgl4va9bg3.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonda - jak prolaktynkę masz wysoko, a w 2 fazie niski prog, to łykaj Vitex - pomaga wielu dziewczynom z PCO.

    Bonda lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja wszyskiego najlepszego z okazji rocznicy! :)

    Nadzieja22 lubi tę wiadomość

  • Bonda Autorytet
    Postów: 299 360

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Bonda - jak prolaktynkę masz wysoko, a w 2 fazie niski prog, to łykaj Vitex - pomaga wielu dziewczynom z PCO.
    Mówisz o niepokalanku?Łykam od tego cyklu :-)

    f2w3rjjgl4va9bg3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja oby kolejne 5 lat razem było równie owocne jak ostatni miesiąc ;)
    Ciesze się, że smakowało! Ostropest to najlepszy lek na wątrobę ;) udanego wieczoru!

    Nadzieja22 lubi tę wiadomość

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonda wrote:
    Mówisz o niepokalanku?Łykam od tego cyklu :-)
    Tak, to to ziółko. Tylko np castagnus ma chyba 40 mg w tabletce a Vitex z 400 (serio to już nie pamiętam, ale jakoś dużo więcej). Patrz żeby dawka była sensowna.

    Bonda lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frezyjciada wrote:
    Nadzieja oby kolejne 5 lat razem było równie owocne jak ostatni miesiąc ;)
    Ciesze się, że smakowało! Ostropest to najlepszy lek na wątrobę ;) udanego wieczoru!
    Haha, może i ja zaparzę po tym moim wymyślnym obiedzie :) Dobrze, że przypominasz

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika na zdrówko!

  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik34 wrote:
    Hej Ef!!dobrze pamietasz i dziekuje ze pytasz:)
    Jestem po usg wg.niego 5w2 idealnie odpowiada tm (chyba nawet troche przewyzsza).
    Jest pecherzyk ciazowy 86mm oraz pecherzyk zoltkowy.
    Za 2 tyg kolejna wizyta-tym razem serduszkowa:))
    Kamien z serca.
    Bardzo sie ciesze oby teraz bylo dobrze do konca:)
    A ty kiedy masz wizyte??

    Super! ;) Bardzo lubię takie wiadomości!
    Trzymam kciuki za Twojego malucha, niech zdrowo rośnie!

    Ja wizytę mam dopiero w środę, trochę nie mogę się doczekać a trochę się już denerwuję...

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • Bonda Autorytet
    Postów: 299 360

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Tak, to to ziółko. Tylko np castagnus ma chyba 40 mg w tabletce a Vitex z 400 (serio to już nie pamiętam, ale jakoś dużo więcej). Patrz żeby dawka była sensowna.
    Zamówiłam Vitex.Faktycznie ma 400mg,a castagnus 4,5!Czy do czasu przesyłki łykać więcej tabletek castagnusa?
    A propos Q10 znalazłam info o uchibinolu - podobno lepsza absorbcja Q10.Ciekawe czy warto.Moja apteczka pęka już w szwach.

    f2w3rjjgl4va9bg3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ef36 wrote:
    Super! ;) Bardzo lubię takie wiadomości!
    Trzymam kciuki za Twojego malucha, niech zdrowo rośnie!

    Ja wizytę mam dopiero w środę, trochę nie mogę się doczekać a trochę się już denerwuję...
    ja mam tak samo. jakoś musimy wytrzymać... :)

  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia wrote:
    ja mam tak samo. jakoś musimy wytrzymać... :)
    Damy radę!

    Achia lubi tę wiadomość

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonda nie wirm czy warto, ale jak królowa supli Nika poleca, to nie ma co dyskutować.

    Moj emek nie polazl na trening. Wkurzona jestem dalej na niego, ale jak nie chce kolejnego cyklu spisac na straty to chyba musze schowac dume do kieszeni i zrobic kolejne podejscie :/
    Szkoda, ze on sie tak o moje samopoczucie nie martwi jak oczekuje ode mnie.

    Bonda lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • kubekkawy Ekspertka
    Postów: 232 84

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1dc :)

    Nika, trzymaj się dzielnie :)
    Bonda, hmm.. czy jest możliwe, aby pęcherzyk tak szybko urósł ? a z drugiej strony ja też w pierwszej fazie miałam takie górki i pagórki i nawet dużo powyżej linii podstawowej.
    Wichura - czekam na jutro :)
    Malgoni, gratuluję cierpliwości do M.. ja to już chyba dawno bym się poddała. Bez wsparcia czasem trudno..

    To będzie dobry dzień, ale najpierw kawa.
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Bonda nie wirm czy warto, ale jak królowa supli Nika poleca, to nie ma co dyskutować.

    Moj emek nie polazl na trening. Wkurzona jestem dalej na niego, ale jak nie chce kolejnego cyklu spisac na straty to chyba musze schowac dume do kieszeni i zrobic kolejne podejscie :/
    Szkoda, ze on sie tak o moje samopoczucie nie martwi jak oczekuje ode mnie.
    Mówiłam, żeby mu nogę złamać!
    A tak serio. Powiedz mu otwarcie - kochany, nie widzę najmniejszych szans na dziecko z Tobą. A dziecko jest w tej chwili dla mnie priorytetem i nie mam czasu, by czekać, aż się ogarniesz. Porozmawiajmy szczerze o
    -inseminacji
    -zapłodnieniu nasieniem dawcy
    -ivf z adopcją zarodka.
    Powiedz że w sytuacji, gdy on zaprzepaszcza wszystkie szanse, nie możesz mu dawać kolejej, więc niech wybiera z powyższych.

    Ja wiem, że chciałoby się naturalnie i bez kliniki, ale czasem bardziej by się chciało już i teraz ;) Pytanie, czy sama jesteś na to gotowa.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia! Masz anielską cierpliwość! Oby przyniosła ona pożądane efekty!
    Ja dziś też liczę na małe co nie co, ale czy mąż będzie dziś spał w domu, czy będzie miał ochotę i siłę, czy młody da zająć się sobą? Eeeeh tyle niewiadomych...

    Szukam pomysłu na zdrową, lekką, sycącą koalicję, ktoś coś? Jestem wiecznie głodna ostatnio, a ze względu na ryzyko cholestazy nie mogę sobie na wiele rzeczy pozwolić :( ratunku!

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonda wrote:
    Zamówiłam Vitex.Faktycznie ma 400mg,a castagnus 4,5!Czy do czasu przesyłki łykać więcej tabletek castagnusa?
    A propos Q10 znalazłam info o uchibinolu - podobno lepsza absorbcja Q10.Ciekawe czy warto.Moja apteczka pęka już w szwach.
    Ja raz brałam ubuchinol - a co tam, nìe będę oszczedzac na potencjalnym dziecku, a czasem zwykłe q10 np z Doppel Herz, jak nie chciałam tyle wydawać. Myślę, że ten normalny też fajnie działa.

    A co do castagnusa - jak kiedyś brałam to było straszne - ból cycków przez cały cykl i bolesny okres (akurat 1 ma 3 miesiące brania leku) - na cykle nie pomogło, jedynke prolaktyna ciupkę spadła.
    Nie wiem, jak bym przeżyła większą dawkę - cyce bym sobie pewnie odgryzła :/
    Po vitexie nie miałam skutków ubocznych, a prolaktynę wyregulował mi pięknie i miałam normalny okres.
    Także wolę Vitex - brałam od Swansona.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Bonda Autorytet
    Postów: 299 360

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kubekkawy wrote:
    1dc :)

    Nika, trzymaj się dzielnie :)
    Bonda, hmm.. czy jest możliwe, aby pęcherzyk tak szybko urósł ? a z drugiej strony ja też w pierwszej fazie miałam takie górki i pagórki i nawet dużo powyżej linii podstawowej.
    Wichura - czekam na jutro :)
    Malgoni, gratuluję cierpliwości do M.. ja to już chyba dawno bym się poddała. Bez wsparcia czasem trudno..
    No właśnie nie bardzo możliwe żeby urósł.3 dni po domniemanej owu to może i by urósł.Ale czemu estradiol tak niski?Magia czarna

    f2w3rjjgl4va9bg3.png
‹‹ 307 308 309 310 311 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ