X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Czy ktoś miał błędny wynik testu beta hcg?
Odpowiedz

Czy ktoś miał błędny wynik testu beta hcg?

Oceń ten wątek:
  • sernik Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    proszę doradźcie coś mi.
    mam cykle 30 dniowe, ostatnia @ 08-11. Dzisiaj powinnam dostać okresu. I pytanie, bo dzisiaj ginekolog powiedziała mi, że najprawdopodobniej jestem w ciąży.
    Do cykli mogłabym zegarek ustawiać, takie regularne.
    Czy jest możliwe, że jak robiłam dzisiaj betę i wyszła mniejsza niż 2 (norma dla ciąży to od 5), czyli brak ciąży i progesteron 6,36 (norma dla ciąży to od 9,3)
    to mimo wszystko jestem w ciąży?
    Jak nigdy piersi mnie bolą, zasypiam na stojąco, nad ranem mi słabo, mam podwyższoną temp. i czuję się niewyraźna.
    Mam taką cichą nadzieję, którą mi lekarz moja pogłębiła, że może za wcześnie żeby badanie wykazało ciążę?
    Co myślicie?

    BasiaAnia lubi tę wiadomość

  • abatka Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skoro masz regularne cykle wiec owu byla kolo 16 dc (więc zakładamy, że wtedy mogłaś "zaciążyć") to jakim cudem ginekolog wgl podejrzewa ciążę po tak krótkim czasie?

  • abatka Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie beta dziś z rana <0,5. Chyba czas uwierzyć, że nie jestem w ciąży. Pewnie mam zaburzenia przez stres ktory towarzyszy mi od 3 miesiecy i to w takim stopniu ze mam napady lęku..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sernik wrote:
    proszę doradźcie coś mi.
    mam cykle 30 dniowe, ostatnia @ 08-11. Dzisiaj powinnam dostać okresu. I pytanie, bo dzisiaj ginekolog powiedziała mi, że najprawdopodobniej jestem w ciąży.
    Do cykli mogłabym zegarek ustawiać, takie regularne.
    Czy jest możliwe, że jak robiłam dzisiaj betę i wyszła mniejsza niż 2 (norma dla ciąży to od 5), czyli brak ciąży i progesteron 6,36 (norma dla ciąży to od 9,3)
    to mimo wszystko jestem w ciąży?
    Jak nigdy piersi mnie bolą, zasypiam na stojąco, nad ranem mi słabo, mam podwyższoną temp. i czuję się niewyraźna.
    Mam taką cichą nadzieję, którą mi lekarz moja pogłębiła, że może za wcześnie żeby badanie wykazało ciążę?
    Co myślicie?

    Progesteron 6,36 nie wskazuje owulacji wogóle. Miałaś cykl bezowulacyjny, a te potrafią przedłużać się.

  • sernik Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za szybkie odpowiedzi :)

    Dlaczego wartość progesteronu wskazuje na cykl bezowulacyjny? Pytam, bo się nie znam :) Norma fazy lutealnej zaczyna się od 3,34 a ja mam ponad 6.

    Wczoraj około godziny 8 powinnam okresu dostać. Dwa razy w życiu mi się @ spóźniła. Pierwszym razem - ciążą, drugim razem miałam zapalenie przydatków.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jestem tu zupełnie nowa. Chciałam się Was poradzic miałam inseminację, po 8 dniach miałam lekkie plamienie, chyba implantacyjne, 11 dpo zrobilam test z krwi na bete, wyszedl 0..... wiem nadzieja umiera ostatnia, ale tak pomyslalam, ze sie pospieszylam z badaniem, skoro hcg zaczyna byc produkowane 48h po implementacji.... badanie powtorze za kilka dni.... ale co myslicie, sa jeszcze szanse? Mialyscie taka sytuacje?

  • abatka Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po 14-15 dniach powinien być już 100 % wiarygodny , więc powtórz :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sernik wrote:
    Dziękuję za szybkie odpowiedzi :)

    Dlaczego wartość progesteronu wskazuje na cykl bezowulacyjny? Pytam, bo się nie znam :) Norma fazy lutealnej zaczyna się od 3,34 a ja mam ponad 6.

    Wczoraj około godziny 8 powinnam okresu dostać. Dwa razy w życiu mi się @ spóźniła. Pierwszym razem - ciążą, drugim razem miałam zapalenie przydatków.

    Norma normą, ale po owu progesteron co najmniej ma być 10, a czasem dziewczyny przy progesteronie 12-13 nie miały owulacji.

  • martika Autorytet
    Postów: 1445 870

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bzdura, Sernik, cykl mógł być normalnie owulacyjny i prawdopodobnie taki był, tylko progesteron spadł już na miesiączkę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 21:25

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martika wrote:
    Bzdura, Sernik, cykl mógł być normalnie owulacyjny i prawdopodobnie taki był, tylko progesteron spadł już na miesiączkę.

    Tyle, że dziewczyna 9 grudnia pisze, że wtedy powinna dostać okres, a wczoraj pisze, że okres powinna mieć 16 grudnia. Czyli w gruncie rzeczy nie wiemy ile dpo robiła badanie progesteronu. Za pewnik wzięłam 7-8dpo. Przyjmując, że fl ma 14-dniową i okres powinna mieć 16-go to progesteron robiła 7-8dpo. Czyli był za niski.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2014, 07:06

  • 1988 Koleżanka
    Postów: 62 14

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jestem 5 dni po terminie. Zrobilam sikanca i dzis bete niestety negatywne. Tempetatura nadal nie spada.
    Czy mialyscie tak ze beta negatywna a ciaza byla tylko bardzo wczesna.
    Dodam ze mam cykle nieregularne ale tyle dni to nie mialam.
    POMOCY

  • sernik Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 16 stycznia 2015, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1988 szczerze mówiąc sama dobrze się nie znam, ale możesz betę powtórzyć i udać się do ginekologa. Chyba luteinę się dostaje na wywołanie? Możemy pogdybać, ale ostatecznie nie udzielimy odpowiedzi.


    Nie pisałam, że powinnam @ dostać 16 grudnia :) tylko 10 grudnia napisałam, że "wczoraj" :)
    W każdym bądź razie miałam taki okropny okres miesiąc temu, że wolę o tym nie pamiętać.

  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm... Przeczytałam tu wszystkie wpisy chyba i jakoś nie znalazłam do końca odpowiedzi na moje wątpliwości. Proszę o rade w mojej sytuacji.
    Zacznę od tego, że jestem pół roku po odstawieniu tabletek anty. Na początku mój cykl przynajmniej swoją długością był w miarę normalny, ale z miesiąca na miesiąc było coraz gorzej: 29-33-40-38 - tyle trwały dni moje cykle. Teraz trwa piąty cykl, a dziś jest jego 39 dzień. To mój pierwszy cykl z OVU i wydaje się, że owulacyjny, bo program wykrył owulację w 24 dc. Czyli dzisiaj jest 15dpo. Nie mam @, o objawach trudno mówić bo mogą wskazywać jednocześnie i na ciążę i na zbliżającą się @. Temperatura jeśli nie liczyć dzisiejszej bo zmierzyłam ją po wstaniu z łóżka to stoi wysoko 36,9. Testy ciążowe wychodzą mi negatywnie. Dziś odebrałam wczoraj robioną betę i wyszło 4,5mlU/ml. Co to oznacza?
    Dodam jeszcze, że oprócz późnej owulacji mogło także późno dojść do zagnieżdżenia zarodka tj 11dpo (zerknijcie na mój wykres). Czy w takiej sytuacji beta robiona 3 dni po zagnieżdżeniu się zarodka mogła być zrobiona za szybko? Czy to w ogóle możliwe?
    Martwię się tym, bo w zeszłym cyklu miałam podobnie. Ginka nawet podejrzewała ciążę choć nie robiłam wtedy bety. Czy to możliwe aby w tym cyklu i w poprzednim to była ciąża biochemiczna? Załamię się chyba...

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodajesz mi chęci życia Morisek28 :-)

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Zaparcia, wzdęcia ale zdarza mi się też normalnie je mieć
    *Częstomocz, j.w.
    *Nerwowa jestem maksymalnie
    *Pryszcze mam jak nastolatka praktycznie od owulacji.
    *Zmęczenie, senność, ale podobno ostatnio takie przymulone dni są
    *Parę dni temu miałam epizod z zapachem. Strasznie mi przeszkadzał zapach wypranego prania na suszarce tak, że nie mogłam spać! Nikt inny tego nie zauważył by płyn do płukania był zbyt drażniący...
    *Jak mi pielęgniarka pobierała krew to mi się słabo zrobiło jak nigdy nie miałam z tym problemów - nie wiem czy to jakiś objaw.
    Jeśli chodzi o przeczucia to nie jestem w tym mocna. Ale trzymam sie tej ciąży rękami i nogami...

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ... no i zawsze przed okresem bolały mnie piersi. Teraz nic. Tylko sutki mam wrażliwe.
    Bolał mnie tez brzuch, czułam takie napięcie w podbrzuszu. Teraz też coś jest ale jakoś tak inaczej chyba...

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Wkropce Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey Dziewczyny! Jestem tu nowa. Dzis mija 52 dzien mojego cyklu. Testy "sikane" i hcg (nie beta) wyszły "ujemne". Ginekolog w trakcie badania był bardzo oszczędny w słowach. Usg wykazało brak patologii, tylko pogrubione endometrium "jakby zaraz miało sie zluszczac". Powiedział rownież, ze na tym etapie ciazy i tak nie byłoby widac. Dostałam luteine ale i skierowanie na ponowne badanie krwi tym razem bete tak dla pewności. Po co? Cykle zawsze miałam regularne 28-30 dni. Stosunek z finałem w srodku miał miejsce w sylwestra. Powiedział rownież, ze nie wie dlaczego miesiaczka sie nie pojawiła. Czuje sie strasznie przeciążona. Przed tym bardzo zle sie czułam, wymiotowalam, miałam mdlosci. Zrzucam winę na stres, którego ostatnio mi nie brakuje. Czekam i czekam, a miesiaczki brak. Czy istnieje możliwość, zeby jednak była to ciaza? Dodam, ze wynik badania był <0,5 i były wartości minimalne i maksymalne: 0,1 i 3. Nigdy tez nie miałam wodnistego wręcz lejącego sie sluzu. Jestem w kropce, bo nie wiem co sie ze mna dzieje. Nigdy nic podobnego nie miało miejsca.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2015, 22:28

  • Madzia1196 Koleżanka
    Postów: 68 4

    Wysłany: 15 marca 2016, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    jestem tu nowa mam nadzieje ze ktos mi pomoze. okres mam co 28/29 dni w 12 13 14 dc wspozylam z chlopakiem . staramy sieo dziecko. 22dc zrobilam badanie beta hcg z krwi wyszlo 1,2mIU/mL czy to za szybko czy po prostu sie nie udalo ?? :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze poczekaj, bo może być za wcześnie,bo owulację mogłaś mieć później a i wiadomo zarodek potrzebuje czasu na zagnieżdżenie, powtórz test za 48 h i będziesz miała jakiś lepszy obraz sytuacji.

    Madzia1196 lubi tę wiadomość

  • Madzia1196 Koleżanka
    Postów: 68 4

    Wysłany: 15 marca 2016, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jest jakas szansa ze moge byc w ciazy? naprawde juz sie nie mozemy doczekac dzidziusia i to czkekanie mnie wykancza. a po jakim czasie najlepiej wykonuje sie test beta z krwi ?

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ