X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Druga faza czas start! Opowiadamy i wspieramy :)
Odpowiedz

Druga faza czas start! Opowiadamy i wspieramy :)

Oceń ten wątek:
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 30 września 2022, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo - jesteśmy z emocji zbudowane ;)
    Czasem jest lepiej, czasem gorzej, ale życzę Ci, żeby była tylko tendencja ku lepszemu :)

    Ja za to mam jakiś taki "za dobry" humorek - aż się zastanawiam co pierdyknie :D

    Dominisia35, Andelulla lubią tę wiadomość

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Andelulla Autorytet
    Postów: 835 1495

    Wysłany: 30 września 2022, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj muszę popłakać 😭 wy mnie zrozumiecie.

    Dzisiaj wg aplikacji 4dpo tak mnie napierdziela podbrzusze, w krzyżu, i po lewej stronie jajnika, że nie pamiętam takich dolegliwości.
    W pracy to myślałam że wyjdę z siebie i stanę obok. A wiecie praca biurowa, zamknięcie miesiąca, momentami robiłam przerwy i kołysałam biodrami.

    Jeszcze dziwne uczucie, że mam mokro, a nie ma nic. Dopiero jak na kuckach zbadałam szyjkę to śluz dziwny przezroczysty, gęsty, a szyjka wysoko.

    Nie chcę się nakręcać pochopnie...🙄
    Mąż widzi co się dzieje i pyta czy to dobrze czy źle, że mam takie dolegliwości.
    Idę się poprzytulać do niego i obejrzymy sobie Pierścienie 👑💍
    Wam również miłego wieczora i weekendu ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2022, 20:16

    Mam obustronny niedosłuch (aparat+implant)🦻
    06.2017 - synek 🧒<3 (udało się w 3 cyklu starań)

    22.11 - ⏸ 🍀(7/8cykl)
    23.11 - Beta - 403,9 mIU/ml✊
    28.11 - II beta - 3478,00 mIU/ml✊(przyrost 130.3%)
    02.12 - III beta - 9768,00 mIU/ml ✊(przyrost 67.6%)
    06.12 - mamy pęcherzyk z ❤️
    16.01 - I USG prenatalne🤞🙏🏻 pomiary w normie + Pappa - ryzyka chorób niskie, jedynie ryzyko preeklampsji i porodu przedwczesnego wysokie ➡️ Acard 150 mg💊na noc, 💙?
    27.02 - (19+4) - ✅USG, 200g
    28.02-06.03 - (19+5)🏥, USG, krwinkomocz i białko w moczu.
    20.03 - (21+4) II USG, 430g dziewczynki 🧚‍♀️🌸
    22.05 - (30+4) - III USG, 1750g 🌸
    19.06 - (34+4) - ✅, 2800g 🌸
    29.06 - (36+0) - ✅, 3300g 🌸
    05.07 - (37+0) - 🏥, 3500g KTG, monitoring cukrów itp.
    17.07 - (38+4) - 🌸 Laura, 53 cm, 3750g🌸

    age.png
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 30 września 2022, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andelulla - jajniki mogą boleć po owulacji - mnie w zeszłym miesiącu bolały i po owulacji bywają podrażnione a i próbują wrócić do "normy". Polecam termofor + paracetamol. A co do śluzu, to po owulce tak mam, że nie mam nic - niby jest ale nie ma :)
    4dpo to stanowczo za szybko, żeby się w ogóle nakręcać :)

    Ale przytulanki na kanapie zawsze działają kojąco :)
    Miłego weekendu!

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Kaskaaa. Ekspertka
    Postów: 148 51

    Wysłany: 1 października 2022, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam taki potop ze masakra .
    Nie pamiętam kiedy miałam tyle śluzu wodnistego

  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 1 października 2022, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może masz owulację? Jakimś zagmatwanym cudem? :D

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Kaskaaa. Ekspertka
    Postów: 148 51

    Wysłany: 1 października 2022, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nie wiem co mam o tym myśleć.

  • Kirra Autorytet
    Postów: 781 385

    Wysłany: 2 października 2022, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaskaaa. wrote:
    No właśnie nie wiem co mam o tym myśleć.
    Ale w czym problem? Czasem taki śluz się zdarza. Jeśli nie ma podejrzanego zapachu lub wyglądu to nie ma czym się martwić

    Abcia dobrze Cię widzieć w tak dobrym nastroju i nastawieniu 😊

    🧡 🧡 🧡
    On: podstawowe badania w normie

    Ona:

    TSH 1,4✅
    Ft3, Ft4 ✅
    E2 ✅
    FSH ✅
    Lh✅
    Progesteron✅
    Prolaktyna💊 Dostinex
    Testosteron✅
    DHEA-S✅
    Cytologia, USG ✅
    Owu✅
    Krzywa cukrowa ✅
    DHEA-S ✅
    AMH ✅

    sono HSG - oba jajowody drożne ✅
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 2 października 2022, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakoś w tym cyklu druga faza cyklu okazała się łaskawsza, niestety mam wrażenie, że jednak się nie udało - znowu zaczynają się około okresowe humorki. Do tego znowu chyba zaczyna mi się jakaś infekcja - po ostatnich staraniach ciągle czuję pieczenie :(

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Kirra Autorytet
    Postów: 781 385

    Wysłany: 2 października 2022, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcia wrote:
    Jakoś w tym cyklu druga faza cyklu okazała się łaskawsza, niestety mam wrażenie, że jednak się nie udało - znowu zaczynają się około okresowe humorki. Do tego znowu chyba zaczyna mi się jakaś infekcja - po ostatnich staraniach ciągle czuję pieczenie :(
    Kochana za wcześnie na takie stwierdzenia, nie skupiaj się na tym! Ja w poprzednim cyklu męczyłam się z infekcją... Upierdliwa rzecz! 😤 jeśli to pieczenie po seksie to może spróbuj jakiegoś aptecznego żelu? Może to zwykle otarcie?

    🧡 🧡 🧡
    On: podstawowe badania w normie

    Ona:

    TSH 1,4✅
    Ft3, Ft4 ✅
    E2 ✅
    FSH ✅
    Lh✅
    Progesteron✅
    Prolaktyna💊 Dostinex
    Testosteron✅
    DHEA-S✅
    Cytologia, USG ✅
    Owu✅
    Krzywa cukrowa ✅
    DHEA-S ✅
    AMH ✅

    sono HSG - oba jajowody drożne ✅
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 2 października 2022, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie myślałam, że to otarcie, ale piecze już od 2-3 dni, tak jakby się rozkręcała infekcja. Mam na szczęście jeszcze żel, który ostatnio przyniósł ulgę na dłużej (był na receptę) i zacznę go chyba stosować regularnie.

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Andelulla Autorytet
    Postów: 835 1495

    Wysłany: 2 października 2022, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj zdycham...🥺
    W piątek pisałam, że mam boleści : krzyże, miednica, podbrzusze.
    Od dwóch dni takie głupie sny, że nie udało się być w ciąży itp. 🙄, a organizm co innego....
    Dzisiaj to zdycham dosłownie. Krzyże, miednica nadaje. Mdliło mnie całe popołudnie. Spać mi się chciało. Myślałam, że rosół mi pomoże, a było gorzej 🤢
    W końcu mąż zrobił mi zieloną herbatę z miętą i trochę puściło. 🥺🙄
    Idę jutro proga zmierzyć 7dpo i kusi czy robić betę ale mam wrażenie że to wcześnie.... Lekarz zalecił mi w dniu przewidywanej @ - 11.10 🤞
    W dodatku szyjka wydaje się być średnio, miękkie otwarta i lekki kremowy śluz.
    Takich objawów to ja przed okresem nie miewam/nie miałam...

    Idę się tulić do mojego męża - najlepszy z niego termos ☺️ życzę Wam spokojnej niedzieli ☺️

    Mam obustronny niedosłuch (aparat+implant)🦻
    06.2017 - synek 🧒<3 (udało się w 3 cyklu starań)

    22.11 - ⏸ 🍀(7/8cykl)
    23.11 - Beta - 403,9 mIU/ml✊
    28.11 - II beta - 3478,00 mIU/ml✊(przyrost 130.3%)
    02.12 - III beta - 9768,00 mIU/ml ✊(przyrost 67.6%)
    06.12 - mamy pęcherzyk z ❤️
    16.01 - I USG prenatalne🤞🙏🏻 pomiary w normie + Pappa - ryzyka chorób niskie, jedynie ryzyko preeklampsji i porodu przedwczesnego wysokie ➡️ Acard 150 mg💊na noc, 💙?
    27.02 - (19+4) - ✅USG, 200g
    28.02-06.03 - (19+5)🏥, USG, krwinkomocz i białko w moczu.
    20.03 - (21+4) II USG, 430g dziewczynki 🧚‍♀️🌸
    22.05 - (30+4) - III USG, 1750g 🌸
    19.06 - (34+4) - ✅, 2800g 🌸
    29.06 - (36+0) - ✅, 3300g 🌸
    05.07 - (37+0) - 🏥, 3500g KTG, monitoring cukrów itp.
    17.07 - (38+4) - 🌸 Laura, 53 cm, 3750g🌸

    age.png
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 2 października 2022, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie własnie łupie w krzyżu, ale ja wiem od czego - cały dzień spędziłam przy maszynie do szycia - klnę wtedy często, ale wstaję od niej zrelaksowana jak nigdy. Tym razem szyję kurtkę na jesień/lekką zimę i trzymajcie kciuki, żebym nie mogła jej nosić ;)

    Proga warto zmierzyć, żeby wiedzieć jakiej jakości była owulacja - u mnie dziś 7dpo, na betę za wcześnie.

    Ale mi zrobiłaś chęci na rosół :D A miałam chęć przemycić do koszyka na ostatnich zakupach vifona, ale się powstrzymałam :D Sama ugotować nie potrafię :D

    Miłego wieczora!

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Ania35 Autorytet
    Postów: 677 330

    Wysłany: 2 października 2022, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem załamana,chyba mam nawrót infekcji 🥺🥺Ledwo co dokończyłam kurację, mieliśmy zacząć działać, a dzisiaj uplawy i pieczenie, mam już po prostu dość!!😭😭

  • Kirra Autorytet
    Postów: 781 385

    Wysłany: 2 października 2022, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania35 wrote:
    Hej dziewczyny, jestem załamana,chyba mam nawrót infekcji 🥺🥺Ledwo co dokończyłam kurację, mieliśmy zacząć działać, a dzisiaj uplawy i pieczenie, mam już po prostu dość!!😭😭
    Bardzo Ci współczuję... Pamiętam że w poprzednim cyklu miałyśmy infekcje w tym samym czasie 😤 zdążyłaś wziąć wszystkie leki?

    🧡 🧡 🧡
    On: podstawowe badania w normie

    Ona:

    TSH 1,4✅
    Ft3, Ft4 ✅
    E2 ✅
    FSH ✅
    Lh✅
    Progesteron✅
    Prolaktyna💊 Dostinex
    Testosteron✅
    DHEA-S✅
    Cytologia, USG ✅
    Owu✅
    Krzywa cukrowa ✅
    DHEA-S ✅
    AMH ✅

    sono HSG - oba jajowody drożne ✅
  • Ania35 Autorytet
    Postów: 677 330

    Wysłany: 2 października 2022, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kirra wrote:
    Bardzo Ci współczuję... Pamiętam że w poprzednim cyklu miałyśmy infekcje w tym samym czasie 😤 zdążyłaś wziąć wszystkie leki?
    Okres przyszedł wcześniej, kończyłam kurację jak się skończył. Było parę dni ok i znowu😐Nie mam pojęcia czemu...

  • Kaskaaa. Ekspertka
    Postów: 148 51

    Wysłany: 2 października 2022, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ten cykl to chyba dla większości jest jakiś ciężki.
    Ja dziś od samego rana brzuch jak balon , ciagniecie szyjki i kłucie jajnika .
    Coraz częściej mam dziwne myśli że do listopada nie uporam się z tym wszystkim 😭

  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 2 października 2022, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem co to za epidemia infekcji, choooc obstawiam, że może mój płyn do higieny intymnej jest słaby? Używałam wcześniej Ziaja (albo aa) sport i było ok, od jakiegoś czasu używam jakiegoś innego i faktycznie od tego momentu ciągle mnie coś piecze 🤷🏻‍♀️ A zdarza się, że na zwykłe żele do ciała też mam alergie.

    Kasia, a może Ty faktycznie jesteś po owulce w drugiej fazie cyklu? Wahania hormonów to wzdęcia itd. Żeby Cię uspokoić powiem nawet, że to całkiem normalna sprawa. Nie martw się na zapas!

    U mnie dziś popołudniowo wieczorne bóle jak na okres. Tak jak w zeszłym miesiącu tydzień przed terminem @. To jest dla mnie coś nowego, bo nigdy wcześniej tak szybko nie bolal

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Dominisia35 Autorytet
    Postów: 376 318

    Wysłany: 2 października 2022, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny współczuję wam tych infekcji 🥺 szybkiego uporania się z tą wredota. Ja od siebie mogę polecić lactacyd prebiotic +. Stosuje od dłuższego czasu i tfu tfu odpukać nie pamiętam kiedy miałam 🙈

    Kaskaaa zgadzam się z Abcia, może owulacja faktycznie się odbyła?

    U mnie chocki klocki, wczoraj 17 dc pojawił się śluz rozciągliwy, dzisiaj to mnie wręcz zalała fala przezroczystego ciągnącego się śluzu, szyjka otwarta wysoka i średnio miękka, temperatura płaska ale test owu wyszedł prawie pozytywny czuję że może jutro być pik, czyli 19 dc i teraz pytanie mam do was co sądzicie o późnych owulacjach? Jeżeli jutro będzie pik to owu może wypaść między 20 a 21 dc. Czy taka owulacja jest wartościowa? Gdzieś wyczytałam kiedyś, że tak późna owulka nie jest dobra na zapłodnienie, działałam oczywiście z mężem, ale zaczynam się schizowac tymi informacjami na temat późnej owu.

    👱‍♀️ - 27 lat
    🍀 - Starania od 08.2021
    ✔️ - podstawowe badania
    💊 - Ona: FertilCare, Inofem, Euthyrox 25 On:
    FertilMan
    💔 - 6 cs - ciąża biochemiczna
    ⏸ - 7 cs (10 dpo) --> 👼 7tc/9tc
    ❌ - Hashimoto, IO, PAI 1 4G/5G
    ⏸ - 8 cs (10 dpo)
    👶 - 19.06.2023 godz. 8.33 👑 Pola 3200g 52 cm SN (39+0)

    event.png
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 2 października 2022, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według mnie to nie powinno zależeć od dnia owulacji, tylko ile masz dni fazy lutealnej - teoretycznie 12dpo powinno wystarczyć na zagnieżdżenie :)

    Dominisia35 lubi tę wiadomość

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Kaskaaa. Ekspertka
    Postów: 148 51

    Wysłany: 3 października 2022, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja już sama mam totalny mętlik w głowie. Gin stwierdziła że w tym cyklu owu nie będzie bo jajniki czyste i nic tam nie ma i zaczynamy nowy cykl tymi krwawieniami (trwały niecałe 3dni ) . No ale tw objawy nie dają mi spokoju

‹‹ 435 436 437 438 439 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ