X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!
Odpowiedz

Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, ja dziś ze stresu nie popracuję...:( po pracy mam podgląd i zobaczymy co tam się zadziało...
    Tak bardzo nie chciałabym tabletek łykać...umrę z niecierpliwości przez te miesiące...ale z drugiej strony po robić kolejną laparoskopię, skoro eM. i tak nie kwapi się do IVF :(

  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 9 lipca 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Kochane serduszko dalej bije..<3 jestem szczęśliwa :-)
    Jestem szczęśliwa razem z Tobą! :-)

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 9 lipca 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bociek nie wiem czy nocleg w Warszawie Cie interesuje, ale jak cos, to sie nie krepuj. Tylko jak chcesz ciasto to trzeba sie zapowiedziec ;)

    Cabrera trzymam mocno kciuki.

    Tosia ja to mam stale paranoje, ze mogla mi zostac jedna komoreczka z prawidlowym kariotypem i ze moge ja przeoczyc.. ale z drugiej stony jak juz zajde to musze zrobic wszystko by ciaze utrzymac wiec chyba warto :)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgonia a w tej straconej ciazy zarodek był chory czy inna przyczyna poronienia?

  • Bocianiątko Autorytet
    Postów: 11030 13100

    Wysłany: 9 lipca 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane moje! <3 ja tutaj na żadną prowizję nie liczę! Cieszę się jak mogę Wam pomóc :) proponuje ogólnodinusiową burzę mózgów! :D tylko po kolei, żebyśmy się nie pomyliły co u której ;) na początek Kargo napisz co wiesz i co masz zbadane :) Ty i eMek ofkors ;)

    Cabrera dziś trzymam mocno kciuki ale szykuj się, bo będziesz następna! :P

    Nenusia, bardzo się cieszę :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2018, 16:40

    reset, Tosia2323, Aga9090 lubią tę wiadomość

    event.png

    🍍FET 09.04.2022 ⛄4.1.1 💙
    6 dpt beta 35.4
    10 dpt beta 192
    12 dpt beta 412
    14 dpt beta 994
    18 dpt (5+1) GS 9x5mm; YS 2mm
    7+1 CRL 1 cm FHR 136
    8+3 CRL 1.99 cm FHR 166
    10+1 CRL 3.36 cm FHR 158
    15+4 130g
    17+3 200g
    20+2 337g 💕córeczka
    23+2 583g
    26+4 925g
    28+4 1125g
    31+4 1764g
    34+2 2200g
    35+4 2350g
    36+4 2475g
    37+4 2840g
    38+4 16.12.2022 Zosia 2815g, 51 cm miłości ❤️ 🥰👶🏻👨‍👩‍👧😍

    3️⃣ IMSI 11.2021: zostało ❄❄❄❄❄ na zimowisku 🥰
    2️⃣ ICSI 01.2021: ❄ 3.2.3 FET ❌
    1️⃣ IVF+ICSI 2019-2020: ET 8c ❌ ❄ bl2+M3 FET ❌
    🧪2x IUI 2018 ❌
    ⏰starania od 2016 ❌
    PAI-1 4G homo, ANA 1:1280, rozsiana zaawansowana adenomioza, mięśniaki, silne skurcze macicy, Hashimoto, niedoczynność tarczycy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny,
    U mnie wyrok odroczony do czwartku
    Po lewej stronie bez zmian: torbiel ale nie wiadomo czy czynnościowa ( była już w 11 dc) czy endometrialna 4 cm
    Po prawej stronie pęcherzyk urósł do 19 mm, endo 10 mm, ale lekarz widzi „słaba dynamikę”
    Kolejna wizyta w czwartek, jeśli pęknie pęcherzyk to progesteron ( może zadziała na zmianę po lewej stronie - tego akurat nie donca rozumiem), a jeśli nie pęknie lub przyjdzie @ to prawdopodobnie tabletki :(
    Ale lekarz zrobił pozytywne wrażenie, wszystko pamiętał właściwie bez zaglądania do karty :)

  • Ptysia Autorytet
    Postów: 1057 469

    Wysłany: 9 lipca 2018, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Dziewczyny aż muszę się tu pochwalić, mam wyniki histopatologiczne wynik:

    1)torbiel surowicza wielokomorowa
    2)Przekrwienie jajowodu.

    Dziękuję tym co w nas wierzyły :*
    Czyli to nie był żaden guz tylko torbiel? Aga, wspaniała wiadomość, cieszę się razem z Tobą! Tyle stresu przeszlas, ale jesteś mega silna babka i Twój dzidziuś także! Super!

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 9 lipca 2018, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosia2323 wrote:
    Karma i Yos cudowne informacje <3

    Ptysia ja nigdy się nie inetresowałam homocysteiną, ale dziewczyny tutaj pisały, żeby robić w labie, które bada na miejscu.

    Mam już wyniki, chyba nie jest źle?
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4a51a52a16dc.jpg
    To APTT ciut za nisko - lepsze by było w górnej granicy, a tak to faktycznie minimalnie za gęstą masz krew. Ale pozostałe wyniki superowe. Może u Ciebie obejdzie się bez szaleństw - wystarczg jak zmienicz kwas foliowh na metylowany i może dorzucisz acard (to kosztuje grosze)?
    Ale i tak zachęcam do wizyty u immunologa. Nie ma to jak zawodowiec mówiący Ci prosto w oczy, że jest dobrze - nic tak nie poprawia humoru.

    Bocianiątko lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 9 lipca 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Help! Mam się martwić czy nie?

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/79a944ed37a4.jpg
    Nie.

    Scl 70 masz tylko graniczny, czyli bez znaczenia. Poczytaj o objawach twardziny i jak nie masz to olej to. Jak Ci coś podpasuje to zbadaj ACA i idź do reumatologa. Ale takie graniczbe o niczym nie świadczą.

    ds DNA poznałam lepiej z autopsji (mam na poziomie 126). To jest już bardziej problematyczne przeciwciałko - może być tak, że organizm atakuje obce DNA - zarodki, przeszczepy itd, ale u Ciebie jest na niskim poziomie, bez znaczenia klinicznego.

    Także można odetchnąć ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2018, 18:09

    reset lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 9 lipca 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bocku jestem za, tylko czy Kargo wie, ze jak skonczymy to bedzie musiala mieszkanie zastawic?

    Tosiu nie wiadomo, bo wolalam ta kase w badania zainwestowac. Mozna jedynie po dacie pironuenia zgadywac, ze to batdzo prawdopodobne.

    Nika czy ginekologow na nfz zaliczamy do zawodowcow?


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Kargo31 Autorytet
    Postów: 1738 1275

    Wysłany: 9 lipca 2018, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ejj, jakie mieszkanie?? :D

    Ale spoko, jak kogos zawieje na dziki zachod, to jakis nocleg sie znajdzie i ciacho tez :D

    A ja mialam badana prolaktyne (43 z norma do 20) - zbita bromkiem i biore go caly czas. Tsh kolo 2, biore euthyroks 25, biore tez glucophage, do wynikow z insuliny musze sie dogrzebac za chwilkę, miam 2 razy badany progesteron 7dpo i byl chyba 11 i 16. Owu wrocilo po bromku, pecherzyki rosna dobrze i same pekaja. W tantym cyklu hsg, oba drozne. M mial badanie nasienia 6% morfologia i w sumie tyle. W tym cylku mialam lamett,zeby cykl po hsg mial kopa, jak dostane @ to zadzwonie czy w tym cyklu tez brac i jaka dawka. To w sumie tyle. Nie wiem co jeszcze pisac :P

    *starania od marca 2017

    *iui x 3 - nieudane
    - I - 17.07.2020: 1 pęcherzyk,
    - II - 10.09.2020: 2 pęcherzyki,
    - III - 9.12.2020: 2 pęcherzyki.

    *I ivf - krótki protokół, 15 pecherzyków - 3 komórki - 2 zarodki:
    - I FET 27.08.2021 (57cs) - 3 dniowy Maluch
    11dpt- beta88,9, prog16,1
    13dpt- beta218,9, prog14,3
    19dpt -beta 2541, prog 16,6
    26dpt- ❤
    28.10.2021 poronienie zatrzymane (Aniołek 8tc-11tc)
    - II FET 13.01.2022 (59cs)- 6-dniowy Maluch 4ba
    6dpt- beta 0, prog 12,5
    11dpt -beta 0, prog 40,33

    *II ivf - dlugi protokół (7 komórek, 2 zarodki)
    - I FET - 3 Dniowy Maluch - beta 0
    - II FET 23.012023 - zarodek 4BB
    5dpt bladzioch
    7dpt negatyw
    10dpt beta 0
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 9 lipca 2018, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę Wam pokazać co zrobiłam dziś na obiad- ostatnio coraz lepiej idzie mi w kuchni!

    Faszerowane cukinie :)
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f772ef34d583.jpg

    Cheresta, Malgonia, Aga9090, StaraczkaNika, frezyjciada, Tosia2323, Cabrera, Minie Black, KateKum, Kaczorka, Bocianiątko, Czrna 81, Lunaris lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 9 lipca 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przykro mi z powodu negatywnych testów :(
    Yoselyn i nenusia teraz musi być już tylko dobrze ;)
    U mnie zaczął się już najgorszy czas, apka mi pokazuje że @ za 2 tygodnie. Odstawiam donga i próbuje nie świrować. I tu pojawia się pytanie, otóż mam ginka na NFZ za tydzień. Myślicie że jest sens iść. Powie mi czy była owu? Czy lepiej poczekać na @ i iść do invimedu bo w tym programie u nich mam monitoring za darmoszke
    Tak przy okazji- bocku dziś już 09.07 zaczynam trzymać kciuki :)

    Bocianiątko lubi tę wiadomość

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptysia wrote:
    Czyli to nie był żaden guz tylko torbiel? Aga, wspaniała wiadomość, cieszę się razem z Tobą! Tyle stresu przeszlas, ale jesteś mega silna babka i Twój dzidziuś także! Super!
    Tak tylko torbiel (mówią na to też guz/cysta). Zmiana łagodna :)

    Tosia2323, StaraczkaNika, Cabrera, Ptysia lubią tę wiadomość

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 9 lipca 2018, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Nika czy ginekologow na nfz zaliczamy do zawodowcow?
    Nie, im nie można ufać - oni marzą tylko żeby szybko cię załatwić i następna, następna, następna. Może dlatego nie mają czasu się wgryzać w każdy przypadek. Jak chodziłam do ginów na NFZ to proponowali mi tylko antyki na kilka miesięcy, a potem jak po 3 miesiącach starań nie wyjdzie to wrócić. Nie chciałam im mówić gdzie mają sobid wsadzić antyki, skoro ja chciałam dziecko JUŻ, TERAZ, NATYCHMIAST.

    Ja za zawodowców mam tych, co zawodowo leczą, a nie udają, że pomagają.

    Oczywiście są przypadki super lekarzy pracujących w NFZcie i tylko oni ratują tę instytucję i tym nardziej trzeba ich doceniać. Ale mało ich :(

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 9 lipca 2018, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta wrote:
    Dziewczyny przykro mi z powodu negatywnych testów :(
    Yoselyn i nenusia teraz musi być już tylko dobrze ;)
    U mnie zaczął się już najgorszy czas, apka mi pokazuje że @ za 2 tygodnie. Odstawiam donga i próbuje nie świrować. I tu pojawia się pytanie, otóż mam ginka na NFZ za tydzień. Myślicie że jest sens iść. Powie mi czy była owu? Czy lepiej poczekać na @ i iść do invimedu bo w tym programie u nich mam monitoring za darmoszke
    Tak przy okazji- bocku dziś już 09.07 zaczynam trzymać kciuki :)
    Idź - gin sprawdzi czy jest ciałko żółte (powinno jeszcze być na jajniku) i będzie mógł potwierdzić owulację

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    To APTT ciut za nisko - lepsze by było w górnej granicy, a tak to faktycznie minimalnie za gęstą masz krew. Ale pozostałe wyniki superowe. Może u Ciebie obejdzie się bez szaleństw - wystarczg jak zmienicz kwas foliowh na metylowany i może dorzucisz acard (to kosztuje grosze)?
    Ale i tak zachęcam do wizyty u immunologa. Nie ma to jak zawodowiec mówiący Ci prosto w oczy, że jest dobrze - nic tak nie poprawia humoru.

    Acard i metyle na pewno będę brać. Immunologa mam dopiero za 2 miesiące. Te wyniki też mi się wydają całkiem ok, ale bardziej mnie martwi ten antykoagulant tocznia

  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 9 lipca 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Idź - gin sprawdzi czy jest ciałko żółte (powinno jeszcze być na jajniku) i będzie mógł potwierdzić owulację
    O ile w ogóle była owu :/ jakoś tak mam z tyłu głowy że nie wyhoduje tego jajka w kolejnym cyklu i przez to nie będzie inseminacji w ramach programu, że przeze mnie nic z tego nie wyjdzie

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju macie taaaaaką wiedzę, że myślę, że nie jeden gin nie ma nawet połowy!!!! Ach żeby moja siostra chciała założyć konto i trochę się posłuchać mądrzejszych, to pewnie dawno by była w ciąży... A tak :( 32 lata, chyba z 5 lat starań a nawet drożności nie ma zrobionej, bo jej lekarz nie widzi sensu. Płakać mi się chcę jak myślę o tym jaka ona jest uparta głupio....
    A jak już macie taką wielką wiedzę, to może któraś ogarnia i techniczne sprawy? Bo mój telefon, bądź moja karta pamięci chyba umiera a ja nie wiem czy ratować i co ratować i czy się da uratować....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika nie pamiętam czy tu pisałaś relację z wizyty, ale widziałam post na ex-testerkach (podczytuję Was tam z ukrycia). Cudownie, że maleństwem wszystko ok. A szyjka mam nadzieje nie będzie się już skracać. Teraz musisz lezeć i pachnieć :)

    StaraczkaNika lubi tę wiadomość

‹‹ 125 126 127 128 129 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ