X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja na podstawie swojej Luśki mogę powiedzieć, że może być ciężko.. Ona uznaje tylko mamusię i jej cycusie. Tatuś i inni są spoko, ale tylko na trochę.
    A że karmienie piersią jest na żądanie to nigdy nie wiadomo kiedy jej się zechce.. smoczka i butelek nie uznaje.

    Więc przede wszystkim powinnaś wcześniej przyzwyczaić dzieciątko do butelki. No i poszukać suknię z łatwym dostępem do piersi. Może w salonie sukien ślubnych coś poradzą. Bo inaczej mogą się z cyców zrobić bolesne kamienie..

    A co do opieki - może jakieś dyżury? Trochę Ty, trochę mąż, dziadkowie..

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj na to chyba nie będzie czasu. My już po cywilnym 1,5 roku temu i też nie było. Nie nasze klimaty.
    A właśnie liczę na to że będzie do pilnowania kolejka i jakoś przeżyjemy do rana. Ślub o 15. Zanim sala to pewnie 17 będzie. Więc też długo dzieciaki nie posiedzą.

    Melevis lubi tę wiadomość

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z sukienką nie doradzę - ja szyłam u krawcowej, bo niewymiarowa jestem. Myślę, że jak poprosisz dobrą krawcową o jakis myk na szybkie rozpinanie do karmienia to coś wymyśli, żeby to pogodzić z Twoim wymarzonym krojem. Gotowce z salonu to już musisz pewnie ocenić przymierzając.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Jadranka Autorytet
    Postów: 692 946

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    A co do sukienek :) Dziewczyny kupowałyście coś z Happy Mum? Polecacie czy nie bardzo?

    Czaję się na dwie rzeczy, ale jakoś nie mam odwagi.. a z drugiej strony wiem, że za 2-3 tygodnie będę już potrzebowała czegoś z miejscem na brzuszek.

    Tak. W tej brałam ślub miesiąc temu i jestem nią zachwycona <3
    http://m.happymum.pl/d927,sukienki_wizytowe-glam_ruby_dress.html
    W krakowie mamy ich salon wiec kilka innych też mierzyłam i układają się dobrze. I jakość tez super, więc polecam :)

    summer86 lubi tę wiadomość

    3jvzcwa1t1jbpiaq.png
    8.04.2018 3160 g Emilka
    13.08 || <3 8 cs
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadranka, śliczna :) a jak z rozmiarem? Raczej brać standardowo? Bo u mnie salonu nie ma, więc muszę z neta zamówić.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Jadranka Autorytet
    Postów: 692 946

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Standardowo. Na pewno nie bierz większej. Ja brałam S A w XS tez bym spokojnie weszła, ale akurat z tego modelu nie ma :)

    summer86 lubi tę wiadomość

    3jvzcwa1t1jbpiaq.png
    8.04.2018 3160 g Emilka
    13.08 || <3 8 cs
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mogę jedynie polecić Zalando - np. taką https://www.zalando.pl/zalando-essentials-maternity-sukienka-z-dzerseju-black-zx029f000-q11.html
    a resztę kupowałam w H&M, ale też tylko kilka ubrań do tej pory i nie wiem czy na tym się nie skończy.
    Przed ciążą uwielbiałam workowaty styl sukienek, więc służą mi do tej pory :)

    GGirl - kciuki za USG.


    age.png
  • gilmoregirl Ekspertka
    Postów: 152 348

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wyszłam z usg. Ciąża nadal bardzo wczesna, jest młodsza niż wynika z daty ostatniej miesiączki. Widać wyraźnie pęcherzyk w macicy i ciałko żółtkowe, jest tez malusieńska kropka z boku która prawdopodobnie jest tworzącym się zarodkiem. Generalnie na tym etapie wszystko jest ok.

    Następne usg 13.01 :)

    Lusesita, mi88, Flowwer, Jadranka, pilik, JuicyB, olik321, Ruth, Bajkaaa, aiwlys lubią tę wiadomość

    Pierwsze dziecko - córka - sierpień 2018
    Druga ciąża - 24.03 (11 dpo) beta 45, przewidywany TP 3.12.2020
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gilmoregirl, najważniejsze że jest ciałko i kropuś. Teraz czekamy dalej do 13.01 i nadal trzymam kciuki :)

    Juicy, też mam sporo luźniejszych sukienek, ale ostatnio jakoś poczucie kobiecości mi podupadło i czuję potrzebę, żeby trochę się "ogarnąć" wyglądowo.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania bo to jest karygodne. Są koszule do karmienia, staniki do karmienia, bluzki do karmienia.... może jakiś projektant pomyslalby o sukni ślubnej dla karmiącej? :-)

    Gilmoregirl super że jest ok :-)

    mi88, gilmoregirl, Ania1003 lubią tę wiadomość

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nakrzyczcie na mnie. Zrobiłam test ciążowy na pamiątkę i kreska jest słabsza, niż testowa. Wiem, że to już taki tydzień, że beta może stanąć/spadać, itd., ale nie myślałam, że aż tak.
    Maluch na USG dwa dni temu był taki, jak powinien, biło mu serduszko - powiedzcie, że jestem głupia i szukam problemów :P
    Mogłam nie robić tego głupiego testu.

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi, krzyczę na Ciebie :) robienie testu na tym etapie nie ma już sensu. Poza tym wiesz, że z sikaniem jest w ciąży różnie, mocz mógł być za bardzo rozcieńczony itd.
    Na tym etapie wierzymy tylko USG :)

    mi88 lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi88 ja też krzyczę na Ciebie.
    Test wyschnie i kreska będzie piękna ;-)

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi oszalałaś! Testy tak maks do 6-7 tygodnia. Teraz inaczej nerki pracują, krwi więcej, pewnie więcej pijesz i sikasz. Nawet jakby się cokolwiek podziało to na tym etapie beta by Ci z miesiąc spadała!
    Odłóż to na bok i ciesz się sylwestrem :)

    mi88 lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dostaniesz po dupie i to w sylwestra!!!


    Aniu co do sukienki, nie musisz rezygnować z zabudowanej, jest dużo rozwiązań ala bluzki z koronki właśnie, zapinane z tyłu i wygląda to jak całość nigdzie się nie odcina, dla karmiących rozwiązanie idealne !

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88 wrote:
    Dziewczyny, nakrzyczcie na mnie. Zrobiłam test ciążowy na pamiątkę i kreska jest słabsza, niż testowa. Wiem, że to już taki tydzień, że beta może stanąć/spadać, itd., ale nie myślałam, że aż tak.
    Maluch na USG dwa dni temu był taki, jak powinien, biło mu serduszko - powiedzcie, że jestem głupia i szukam problemów :P
    Mogłam nie robić tego głupiego testu.
    Proszę bardzo - jesteś głupek i szukasz problemów :D

    Jak 2 dni temu widziałaś zdrowego maluszka, to chyba by Ci musieli zrobić rano całkowitą transfuzję krwi, żebyś miała niską betę. Test widać taki i fajnie - może robić za takiego pierwszego nieśmiałego bladziocha ;)
    A ja mój pierwszy schowałam ;) Najcenniejszd siki w karierze!

    mi88 lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi88 - też tak zrobiłam jak Ty i też mi wyszła słabsza krecha. Byłam zawiedziona.. Ale słyszałam, że to normalne, więc się nie przejęłam.
    Luśka się urodziła cała i zdrowa ;)
    Więc już proszę nie schizować! ;)

    mi88 lubi tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi88, ja też dołączam do krzyczących, a co! :-)

    Summer, pytałaś o ból brzucha w drugim trymestrze - ja wczoraj miałam, i to bardzo silny. W sumie całą ciążę brzuch mnie pobolewa, ale wczoraj było mało śmiesznie. Mimo że leżałam cały dzień. Wzięłam podwójną porcję zaleconego magnezu, jedna nospę i ostatecznie przeszło w nocy. Tak więc chyba nie ma reguły - w każdym trymestrze brzuch może boleć.

    Dziewczyny, a na nowy rok życzę Wam wszystkim szczęścia z pociech - tych tycich rozwijających się dopiero pod sercem, tych większych bijących Was w żebra, i tych, które się nie moga od Was oderwać mimo że już dawno są poza Wami. No i wszystkim czekającym na poród w 2018 - szcześliwego rozwiązania w terminie!

    mi88, summer86, Flowwer, Ruth, Bajkaaa, Sarna84, olik321 lubią tę wiadomość

  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteście kochane! Piszę w paru wątkach na forum, ale kiedy coś się dzieję (wtedy, kiedy USG wyszło źle, teraz z betą) i potrzebuję merytorycznego pocieszenia, to bez zastanowienia wchodzę tutaj - tu wiem, że nigdy mi nikt nic złego nie powie, wszystkie macie wiedzę i doświadczenie nabyte jeszcze nawet podczas starań :) Wspaniały różowy wątek :)

    Już się nie martwię. I przyznam się bez bicia, że podczas zakupów sylwestrowych kupiłam jakiś no-name test w Auchanie - stwierdziłam, że i tak gorzej nie wyjdzie niż ten poranny. I wyszedł tak, jak powinien - testowa kreska różowa i tłuściutka, dokładnie taka, jaki mój dzidziuś będzie w wakacje :D
    Uciekam już z moimi fobiami, bo aż wstyd zarzucać Was takimi obawami, kiedy naprawdę nie mam do tego podstaw. Już będę grzeczna.

    Ale dziewczyny w młodszych ciążach, niż ja - pamiętajcie, niech Was Bóg broni robić sobie test na pamiątkę! Ja specjalnie czekałam z tym pamiątkowym testem do USG, żeby w razie czego nie spanikować, ale pomogło to tylko odrobinkę.

    Nadrobiłam dwie ostatnie strony.

    Ania, bardzo dobrze, że nie przesuwasz ślubu na wcześniej! Od podstawówki (tak, w podstawówce już miałam takie rozkminy! :D) byłam przeciwniczką brania ślubu w ciąży. Nigdy nie wiesz, jak się będziesz czuć, to jest nakładanie sobie dodatkowego stresu niepotrzebnie. Słyszałam o ślubie, w którym panna młoda nie uczestniczyła, wypisała się tylko ze szpitala na żądanie na czas ceremonii w kościele. Przecież to bez sensu.
    Suknię kupiłabym taką, jaka Ci się podoba. Możesz tylko pomyśleć o tym, żeby przeszyć u krawcowej w razie czego guziczki na suwak (taki niewidoczny, zakryty pseudo-guziczkami) z tyłu, żeby góra się łatwo zdejmowała. I możesz karmić w tym pokoju na górze, będzie chyba najwygodniej z rozbieraniem się.
    A maluchem w razie czego zawsze się ktoś zajmie. Ludzie chodzą z takimi maleństwami na ślub we dwójkę jako goście, a Ty będziesz miała całą rodzinę dookoła do pomocy :)

    Małgonia, jeszcze nic nie jest przesądzone. Znam dużo historii słabo rosnącej bety i zdrowych maluszków (w sierpniu się tego naczytałam, a Nika pewnie w ogóle przeczytała cały internet :) ). Szczególnie, że koło tysiąca beta czasem zaczyna świrować i straszyć. Pamiętam, że kiedyś odwodziłam Pilik od pomysłu powtarzania bety, kiedy zaczęła zbliżać się do tego magicznego tysiąca.

    Ale wiem, że też bym pewnie czekała jak na wyrok - zresztą, tak właśnie przeczekałam dwa dni po pierwszej becie. Ze strachu nie tykałam nawet testów.
    A termometr to odłożyłam do szuflady trzy dni po owulacji - teraz używam go do sprawdzania temperatury wody w wannie, jak czasem w weekend jestem u rodziców (u mnie tylko znienawidzony przeze mnie prysznic). Swoją drogą - kąpiel w 37 stopniach to nie kąpiel, szczególnie jak powietrze w łazience zimne :P Okropieństwo.

    I w ogóle Małgonia, zmieniaj awatar na jakiś wózkowo-ciążowy. Wesoły musi być, to działa ;)

    A, Nika - cały czas myślę o Tobie i trzymam kciuki za Zarodkusia. Albo Płodkusia - on już chyba na dniach ewoluuje w Płodkusia :)



    Rucola lubi tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, i jeszcze Wam opowiem o moim mężu. Dziś po powrocie z zakupów zapakował mnie do łóżka i powiedział, że mam odpoczywać, a on posprząta mieszkanie i ugotuje obiad. On umie gotować, zresztą zwykle wychodzi mu to lepiej, niż mnie - ale zawsze gotujemy razem, więc są potrawy, których nigdy nie przyrządzał sam.
    I tak było z dzisiejszym spaghetti.
    Pierwsze pytanie, jakim mnie rozbroił, było - "a mięso mielone też się myje, tak, jak filety?".
    Kiedy już wszystko było gotowe, zawołał, żebym się szykowała na jedzenie, bo już sos się kończy odparowywać i zaraz nakłada na talerze.
    Problem był taki, że zapomniał o makaronie :D

    Lusesita, Anna Stesia, Jadranka, Bajkaaa, olik321 lubią tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
‹‹ 107 108 109 110 111 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ