X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sliweczka92 wrote:
    Ja nie jestem dobrym przykładem, mimo karmienia dostałam zaraz po połogu...
    zależy :) mając w perspektywie 2 potomka to lepiej chyba,że wtedy dostałaś ;)

    sliweczka92 lubi tę wiadomość

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 3 lipca 2019, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia wrote:
    Dzień dobry, ja znów nie śpię od 5. Zaciemnienie pokoju, późniejsze kładzenie spać NIE DZIAŁA. Trafił mi się ranny ptaszek- - po kim? Nie mam zielonego pojęcia...

    Lewko <3 przeuroczy jest!

    Nika- ha, widzisz, moja rodzina jakoś nie jest tak chętna do odwiedzin :p dziękuję za propozycje, dziś zamieniam się z koleżanką wózkami, mam zamiar wyjść z Oskarem dziś na spacer w porze aktywności, będzie mnie widział i zobaczymy. Oczywiście wariant z wyjściem na drzemkę też sprawdze ;) u siebie też mam okienko gdzie mogę go podglądać i on mnie - niestety to nie pomaga.
    A te wózki to już mi się śnią po nocach normalnie :p
    Ale pisz co u Was? ;)
    Heh, a u nas co roku w wakacje mamy hotel ;) W zeszłym roku nikt nie chciał mnie kłopotać, skoro miałam leżeć, więc w tym jest spory ruch i muszę uważać, żeby mi się "turnusy" nie nakładały. Aż kupiłam dodatkowe komplety pościeli!

    Zwykle wyganiam gości żeby sobie sami zwiedzali, wskazuje im tylko co tu mamy fajnego, ale na wieczory zwykle wracają, i tak mi dobrze znowu codziennie gadać z kimś dorosłym i mieć życie towarzyskie :)

    Łusia pełza do tyłu i kręci się o 360 stopni w każdą stronę. Próbuje się podnosić do siadu, ale zwykle konczy się jeszcze na ryku, bo chce, a nie daje rady.
    Przeszła już z głużenia na gawożenie i najwyraźniej ten mały narcyz jest zakochany we własnym głosie, bo nadaje całymi dniami i to tak głośno że na wieczór huczy mi już w głowie.
    Powoli proponuję jej różne warzywka i owoce, ale póki co raczej się na wszystko krzywi i zje może tyle co pół łyżeczki. No ale cośtam trafia do brzuszka, bo mamy nową jakość kupek. W połączeniu z wielopielo, mamy przesrane ;)
    Najbardziej lubi cukinię i maliny z naszej działki.

    No właśnie, Rucola my poszliśmy w wielopielo eko i ekonomicznie - mamy 4 wełniane otulacze z drugiej ręki (mrumru i od Martyny Siemieniuk. Puppi puściłam dalej, bo nam nie leżał na tej krągłej dupci), sryliard tetr i 2 wkłady konopne na noc i póki co nam to wystarcza. Ostatnio prawie zrezygnowaliśmy z pamperków, ale czasem pozwalam mężowi iść na łatwiznę. Dzisiaj był ciężki dzień - cukinkowa kupka w trzech aktach, ale jakoś to ogarnęliśmy.

    Achia, Rucola, pilik lubią tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 3 lipca 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam rozkminę..
    Czy mając łożysko z przodu bardziej się odczuwa ucisk na kręgosłup? Bo z Aluśką miałam na tylnej ścianie i nic nie czułam. A teraz od kilku dni czuję dyskomfort..

    Śliweczka - kciuki za jutrzejsze USG :)

    Achia - super, że udało się znaleźć rozwiązanie na udane spacery z Oskarem :)

    Rucola - świetnie, że dostałaś taką propozycję pracy :)

    sliweczka92, Rucola lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 3 lipca 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczorka, nie wiem jak to jest mieć łożysko na tylnej, ale mając z przodu, plecy mnie bolały większość ciąży, głównie w krzyżu.

    Malgonia, Reset, Kaczorka - piękne brzuszki <3

    Co do tycia, w czasie ciąży odżywiałam się bardzo zdrowo i jak na mnie to jadłam bardzo mało słodyczy, a i tak między 22-23 a 27 tygodniem wpadało po kilogramie co tydzień. Jestem zdania, że dużo zależy od predyspozycji.

    Rucola, podwojne gratulacje, po pierwsze z okazji spadku wagi, podziwiam! A po drugie z racji propozycji pracy, brzmi jak oferta idealna!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2019, 19:16

    Kaczorka, Malgonia, Rucola lubią tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 3 lipca 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer - o dokładnie w krzyżu mnie boli!

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie pieeeeeekne brzuszki 😍😍😍

    Tęsknię za Wami dziewczyny,ale jestem w takim niedoczasie, że aż się dziwię, że tak można funkcjonować.

    Reset ja w ciąży z Tymkiem przytyłam ponad 20 i nikt ani słowem nic się nie czepiał. Tycie to kwestia chyba genetyczna jest, bo bratowa żarła same śmieci, a przytyła 5kg, a ja zdrowo i o...nie zaprzątaj sobie tym głowy, serio! Wyglądasz apetycznie!

    Achia uwielbiam Was podglądać na IG, jesteście przesłodcy!

    Kaczorka ból krzyża to najgorsze wspomnienia z ciąży ze starszakiem, współczuję! Znajdź fizjo, który ogarnia ciężarne, tejpy ciut pomogą.

    Kaczorka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to jeszcze trochę nas z sesji z pikniku trójmiejskich mam ;) polecam w ogóle to wydarzenie, a mają chyba gdzieś jeszcze być w Polsce, zorganizowane to było przez "mymamy"- więc możecie sprawdzić, czy może u Was będą ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2019, 05:34

    Anna Stesia, Kaczorka, Malgonia, Jeżowa, JustynaG, summer86, Rucola, veritaserum, Lena21, sliweczka92, frezyjciada, pilik lubią tę wiadomość

  • bazylkove Autorytet
    Postów: 2054 3417

    Wysłany: 3 lipca 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro temat brzuszków na tapecie to też się pochwalę zdjęciem z weekendu :)

    1b4a58e10e31.jpg

    Reset 6 kg to dużo?! Aż spojrzałam jak to u mnie było i na tym etapie też tyle przybrałam. Teraz mam +9 kg, ale nie dostałam żadnej reprymendy od lekarza, wręcz przeciwnie. No bez przesady :P

    Achia, veritaserum, Rucola, Kaczorka, JustynaG, summer86, Lena21, Malgonia, sliweczka92, Anna Stesia, Aga9090, frezyjciada, pilik, Lusesita, Lunaris, Lunaaa, Cabrera lubią tę wiadomość

    7dpt: 174 mIU/ml, 9dpt: 389 mIU/ml, 11 dpt: 755 mIU/ml, 12 dpt jest pęcherzyk 4 mm, mamy serduszko! <3
    1x HSG, 2x HSC,
    M: fragmentacja DNA 7.5%, HBA 81%, Kariotypy ok
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 3 lipca 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia pięknego masz Synka!!!!!
    Justyna ja mam wszystkie kieszonki z Ali i wszystkie już mi doszły :) więc nie mam porównania :P Tzn mam 4 chinki bobolider, ale jak dla mnie one wszystkie sa podobne i wszystkie pasują na pupsztala Małego :)
    Nika wełniane otulacze rządzą ze względu na termoregulację, ale aktualnie przy zmianie pieluchy Młody mi dosłownie spieprza... i ubieram Go w biegu i przyznaję się że nawet te 2 wełniaki które mamy zakładam przede wszystkim z troski o przyrodzenie w upalne dni :) Trochę kusi mnie wypróbowanie AIO ale nie mam suszarki a z tego co czytalam to długie schnięcie to ich cecha. Zresztą już mam swój zestaw i jestem zadowolona. I tak długo kombinowałam zanim doszłam do pełnego wielopieluchowania :)
    Dziewczyny i co do powrotu do pracy, to teraz wydaje mi się bardziej realny. mam poczucie ze to wszystko ogarnę. Jeszcze wszystko przemyślę przez weekend, ale pewnie przyjmę tę propozycję :)
    Kaczorka ja miałam łożysko z przodu i bolały mnie tylko biodra więc z kręgosłupem nie pomogę :(
    My jutro uciekamy do dziadków, także zapowiada się owocny dzień :)
    edit. Bazylku piękny brzuszek!! Psiak chyba wyczuwa nowego członka rodziny :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2019, 21:52

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 3 lipca 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór :) dogoniłam wreszcie

    Pilik czytając Twoje wpisy spłakałam się jak głupia - znam to tak dobrze, roczek Frania to był ogromny powrót emocji

    Weki - ja muszę mieć wenę, ale jak już zacznę to szaleję :D u nas królują buraczki, w zeszłym sezonnie zjedliśmy ponad 40 słoików, a małosolne od miesiąca robię cały czas ;) zjadamy i robię następne, oprócz tego robiłam paprykę, ajvar, domowy ketchup, ogórki kiszone, sałatkę z ogórków

    Przepiękne macie brzuszki <3 mój teraz rośnie dużo szybciej niż w ciąży z Franiem, jest już widoczny a to dopiero 10 tydzień

    Achia Oskar jak zawsze słodycz, podglądam na IG zawsze z uśmiechem :)

    Reset, Kaczorka gratulacje połówkowych !

    Rucola nic nie dzieje się bez przyczyny, oferta pracy nadeszła w samą porę ! Powodzenia

    Rucola, pilik, Kaczorka, Malgonia lubią tę wiadomość

  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 3 lipca 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sliweczka kciuki za jutrzejsze usg :)

    sliweczka92 lubi tę wiadomość

  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 4 lipca 2019, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliweczka, kciuki za jutro!

    Achia, bardzo się cieszę, że zmiana kierunku pomogła :)

    Małgonia, mój kolega, który ma o rok starszą córkę, mówił mi zawsze, że pierwszy miesiąc jest najgorszy (a potem pierwszy rok :D). I często jest, bo duża część dzieci wcale tak dużo nie śpi, a jak już śpi, to na nas. Tak tylko piszę, żebyś się na nic nie nastawiała.
    O, to na przykład Zosia w wieku jednej godziny :D Te oczka czasem zamykała, ale tylko podczas wydzierania się wniebogłosy :D
    //usuniete

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2019, 20:36

    pilik, Malgonia, frezyjciada, sliweczka92, Lunaaa, JustynaG, bazylkove, Rucola lubią tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2019, 05:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylku- piękny brzuszek!:)) A jak się czujesz? Jak znioslas upały?

    Malgonia- Mi88 dobrze pisze :p Oskar owszem spał, na kolanach,a w nocy na mnie ;) dlatego pisałam, że gdyby nie mąż to chodziłabym głodna i brudna :p za to obejrzeliśmy sporo seriali na słuchawkach wtedy :D ale miejmy nadzieję, że trafi Ci się maluch co tylko śpi (w łóżeczku) i je i będziesz mogła zrobić co tylko będziesz chciała ;)

    mi88 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2019, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sliweczka kciuki !

    Lena a dasz przepis na ajvar ? Bardzo bym chciała zrobić. Buraczki zresztą też jak będziesz miała chwilę !

    Rucola super że z pracą się udało. Ogarniesz na pewno !

    Justyna ja mam kieszonki z Ali z happy flute i dwie polskie firmy. Mommy mouse i milovie. A więc tak te polskie mają - przyjemniejszy pul i polarek wewnątrz , ta kieszonka z mommy mouse to w ogóle jest też mniejsza gabarytowo i wygląda znacznie zgrabniej na tylku , gumki przy pachwinach mają też przyjemniejsze , nigdy nic Ani nie odcisnęło się a te " chinki " potrafią mi się odcisnąć i czuję że są sztywniejsze. To chyba tyle różnić na ten moment użytkowania. Nie wiem czy warto aż tyle więcej płacić za te roznice ( kieszonki dwie z milovi kupiłam po 60 zł, a ta z mm chyba była jeszcze ciut drozsza ale nie pamiętam dokładnie ). Jednak te kieszonkę z mommy mouse lubię najbardziej zakładać .

    U nas noc fatalna, mimo spania razem pobudki z płaczem co 1h ale mamy winowajcę. Górna jedynka wreszcie się przebiła ! Druga jest blisko :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2019, 06:59

    sliweczka92 lubi tę wiadomość

  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 4 lipca 2019, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaserum na buraczki mam od razu w telefonie (30 letnie przepisy mojej cioci - ja czasem mocniej doprawiam, robię różne wielkości słoików i połowę buraczków trę na grubym oczku a połowę na drobnym, bo u nas jest od lat podział w rodzinie w tym temacie :D, najczęściej robie od razu 15 kg ale to jest już dużo pracy i trzeba mieć ogromny gar, żeby to ogarnąć) a ajvar muszę poszukać

    d27cf35b35eb.jpg

    e1e3fd6af6db.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2019, 07:41

    veritaserum lubi tę wiadomość

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 4 lipca 2019, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie macie racje. Ja ciagle mam nadzirje, ze mi sie trafi moja kopia i w ogole bedzie luz blus :p

    Mam pytanko, cos mi wlazlo w bok. Nie wiem czy sobie cos naciagnelam, czy to kolka nerkowa, ale meczacy ten bol jest na maksa. Myslucie ze moge to voltarenem posmarowac, czy jednak napisac smsa do lekarza? Nie chce wyjsc na wariatke co sie masci boi uzyc :/


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2019, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co to jest ajvar?😶

    Małgoś weź ciepłą kąpiel i spróbuj rozmasować, poszukaj sobie fizjo na wszelki wypadek ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2019, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez ajvar to taka pasta z pieczonej papryki i bakłażana. Ja uwielbiam .

    Lena a z 5 kg ile mi wyjdzie słoików tak mniej więcej ? Takich mniejszych ? I tak przeraża mnie tarcie 5kg buraków ;p
    I czy ja dobrze to rozumiem że surowe podarte buraki w wielkim garze zalewam dodaje ten czosnek cebulkę itp i w tym garze zostawiam na 12h ? Po czym zimne nakładam do słoików i pasteryzje ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2019, 08:24

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2019, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia- wiesz co, maści nie bardzo można w ciąży. Jak miałam ból nadgarstka to lekarz mówił, że lepiej nie smarować. Zgadzam się z Frez- spróbuj rozmasować i fizjo :)

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 4 lipca 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapieli nie wezme, bo nie posiadam takiegk luksusu jak wanna ;)
    Moze podusie elektryczna sobie wlacze a potem sprobuje to na rolce rozmasowac. Ale chyba to jednak nie nerka wiec i tak juz plus.
    Juz rok temu po pierwszej ciazy zazyczylam sobie poduszke do spania (wtedy to kregoslup mialam w strzepach juz na etapie 8 tygodnia), ale chyba nie umiem w niej spac i jeszcze bardziej polamana sie budze. Juz nie mowiac o przewracaniu sie z boku na bok jak sie w nia zaplacze i koldre do tego :/
    To sobie ponarzekalam ;)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
‹‹ 3377 3378 3379 3380 3381 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ