X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 3 lipca 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna - cyc dalej jest.. ale tylko do spania. Czyli raz w dzień, raz na noc i raz nad ranem.
    Ogólnie mam wątpliwości czy w ogóle mam mleko, ale jak pytałam ostatnio Aluśki, to mówi że jest i że jest mniam, mniam :p

    Staraczka - kciuki, żeby udało się spełnić marzenie o bliźniakach :)

    Podziwiam wszystkie, które "bawią się" w słoiki! Ja to jakaś lewa w tym temacie jestem..
    I chyba mam przy okazji coś z głową, bo mnie obrzydza jedzenie ze słoików.
    Póki co mam to szczęście, że mam mamę na miejscu i będzie mi dostarczać jedzonko, gdy mnie Olka pozbawi możliwości wyjścia do kuchni ;)

    Ale przez Wasze wpisy o sosach pomidorowych nabrałam ochoty na gołąbki.. :p

    Malgonia - kojec nie uczyni Cię wyrodną matką :) jest to dość często stosowane rozwiązanie, gdy dziecko staje się mobilne a jeszcze jest na tyle nierozumne, że pcha wszystko do buzi. Lub wtyka paluchy nie tam gdzie trzeba ;)

    staraczka1111, Malgonia, Rucola, pilik, Anna Stesia lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 3 lipca 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!
    Jako że nie wekuje (co najwyżej mroze) oraz że nie mam wiedzy w temacie odstawienia od piersi to dziś tylko wpadam pochwalić się (no dobra, ginekolog będzie się czepiał, że znów tyje, więc słowo pochwalić się jest nie na miejscu) moim brzuszkiem.

    bc8b009eab1e.jpg

    Achia, Kaczorka, staraczka1111, Cabrera, Malgonia, Jeżowa, emi2016, Rucola, sliweczka92, pilik, frezyjciada, Anna Stesia, Bocianiątko, Lena21, Lusesita lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 3 lipca 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, dobrze pamiętasz - miałam właśnie to łożeczko.
    My je dostaliśmy w prezencie. Korzystaliśmy z niego do 7m-ca życia Ani gdyż potem zaczęła wstawać i nie było dla niej bezpiecznej. A jakoś nie wyobrażałam sobie by zapinać ją w pasach na drzemkę.

    plusy:
    - kółka (można spokojnie przewozić dziecko między pomieszczeniami)
    - możliwość zmiany wysokości (dzięki temu mogłam podnosić wyżej by nie przeciążać kręgosłupa gdy wkładałam do łóżeczka a potem dostosować do wysokości łóżka by pełniło funkcję dostawki)

    minusy:
    - irytowała mnie grająca muzyczka, jak dla mnie za głośna
    - nie skorzystaliśmy z opcji krzesełka

    Małgonia, u nas w salonie w tej chwili mamy łóżeczko turystyczne, które pełni funkcję kojca. Przy czym nie korzystamy z niej zbyt często. Staramy się dostosować pomieszczenia do młodej czyli by na jej wysokości nie było niczego co zagraża jej życiu. Dzięki temu ma dość dużą swobodę. Zresztą to nie jest typ dziecka, które pozwoli się zamknąć na dłużej w jakiejkolwiek przestrzeni.

    Rucola, jeszcze w temacie wielo. Jak przyjdą Ci kieszoki z Ali to daj znać jak wrażenia i jak one się mają Twoim zdaniem do tych polskich.

    Reset, uprzejmie informuję Cię, że w ciąży kobiety tyją. Jeśli Twój ginekolog o tym nie wie to może trzeba go o tym poinformować? :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2019, 13:34

    Rucola lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset ale w ciąży się tyje- to normalne :) wyglądasz super!

    Malgonia- my będziemy mieli kojec drewniany. Chce go ustawić w kształcie prostokąta. Jak Oskar ruszy do przodu,bo chce mieć możliwość zrobienia obiadu, czy wyjścia do toalety bez obaw że coś sobie zrobi. Na razie leży na macie po prostu, a potem będzie miał swoją przestrzeń ;) nie znaczy to ,że będzie tam całe dnie zamknięty oczywiście :)

    Malgonia lubi tę wiadomość

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 3 lipca 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Reset, uprzejmie informuję Cię, że w ciąży kobiety tyją. Jeśli Twój ginekolog o tym nie wie to może trzeba go o tym poinformować? :P

    Chyba wie :) Ale pilnuje mnie mocno, bo tyję za szybko i stąd co wizyta mnie gani. Zresztą wczoraj był w temacie wagi piękny dialog u mojego immunologa (zna mnie od 2016r., bywałam u niego co tydzień nawet):

    - Ciąża pani służy! O, i insulina na czczo jaka ładna... W ogóle to pani COŚ przytyła w tej ciąży? - patrzy na mnie lustrująco, a byłam w kiecce sprzed ciąży i dość obcisłej.

    - Hmm. no tak... wg ginekologa to nawet za dużo, bo już 6 kg.

    - No to za dużo! Trzeba uważać!

    Także tego... ;)

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset, u mnie już też +7kg...na szczęście teraz troszkę waga wyhamowała (pewnie przez te upały, bo jadłam tylko arbuzy), bo już sama przerażona byłam...

    Grunt, żeby Maluchy zdrowo rosły <3

  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 3 lipca 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, to i ja Wam mój brzuchol wrzucę :D tradycyjnie z toalety (tym razem z kliniki badań prenatalnych) :p
    Minę zasłaniam, bo jak głupek wyszłam ;)

    a83c713123f1.jpg

    Reset - u mnie na wadze podobnie - 5.5-6kg na plusie..
    A teraz akurat zaczął się ten etap, gdy w ciąży z Aluśką przybywał mi kilogram na tydzień.. strach na wagę wchodzić!

    summer86, Cabrera, Jeżowa, reset, Achia, Aga9090, emi2016, Malgonia, Rucola, pilik, frezyjciada, Anna Stesia, Lunaris, Lena21, Lusesita lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 3 lipca 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera. Kaczorka- pocieszacie mnie! Bo z jednej strony się pilnuję i jem rozsądnie oraz naprawdę ostatnio sporo chodzę (cały zeszły tydzień mam po 10 tyś kroków dziennie), a waga była jaka była. Wiem, że lekarz mówił to z troski, ale nic nie poradzę, że tyję i dokładnie mi zmartwień w tym temacie nie było potrzebne. Najważniejsze, że moja bezimienna wciąż córka ma się dobrze, rośnie idealnie, wyniki mam niezłe, więc nawet jak skończę ciążę mając o te 2 kg więcej niż chciał ginekolog to się z tego powodu nie będę załamywać.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 3 lipca 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje, że przybieranie na wadze w ciąży jest wpisane w naszą genetykę. Są przecież kobiety, które serio dużo w ciąży nie jedzą a przybierają na wadze po 25-30kg. A są takie, które wciągają wszystko i u nich kończy się na 5-7kg.

    Nie wiem ile dokładnie przybyło mi w ciąży z Aluśką, bo ostatnie ważenie mam z 34tc, ale już wtedy miałam około 15kg na plusie. I nikt dramatu z tego nie robił. Po ciąży straciłam 25kg, więc nie ma co panikować :)

    Zwłaszcza, że tygodnie od 20 do około 28 to te, w których z reguły najwięcej kilogramów wpada :p

    veritaserum, reset, Rucola, frezyjciada, Anna Stesia, pilik lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 3 lipca 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez nie planuje dziecka trzymac w kojcu non stop, ale wlasnie obiad, siku, jakies porzadki czy z czym tam w czasie drzemki sie nie wyrobie.

    Reset ja tez spanikowalam ze mi w miesiac 2 kg przybylo, a przecirz to puerwszy trymestr byl, to tylko smial sie W ze mnie, ze spokojnie, nim sie obejrze to 4 kg z wizyty na wizyte przybedzie i nie martwic sie tym. Po to mam zwolnienie zeby muec czas soboe gotowac i chodzic na spacery i poki nie jem swinst to jesc tyle, ile organizm sie dopomina.

    Brzuszki macie przepiękne :)
    Ja Wam wrzuce sprzed kilku dni:
    c7c5077d60fb.jpg


    Jeżowa, reset, Cabrera, Kaczorka, veritaserum, Aga9090, Achia, emi2016, Rucola, summer86, sliweczka92, JustynaG, frezyjciada, Anna Stesia, Lena21, pilik, Lusesita, Lunaris lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudne, piękne brzuszki!!:) Brakowało tu tego widoku :)

    Melduje się ze spaceru z wózkiem przodem do mnie i co? Oskar szczęśliwy, śmiał się do mnie, pogadał i zasnął.... To tyle na dzień pierwszy i pierwsze wyjście. Ah jakie spacery są fajne! :D

    Malgonia, Kaczorka, Rucola, summer86, Lena21, pilik, Lunaris lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset nie patrz na to ile przytyjesz w ciąży. Serio masz na to mały wpływ ( tak uważam ) . Ja cała ciążę trochę " straciłam " na zamartwianie się jak szybko tyje a bardzo się pilnowałam. Zresztą pisałam to już . Mam wrażenie że dla mojego organizmu przytycie 30 kg w ciąży nie byłoby wyczynem. Przytylam chyba 18 kg mimo restrykcji.

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 3 lipca 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie najważniejsze w temacie tycia jest to, czy przytycie w jakiś sposób jest zagrożeniem dla zdrowia dziecka czy matki. Osobiście nie sądzę, ze przytycie a raczej przybranie 20 kg u względnie szczupłej osoby bez cukrzycy ciążowej jest jakimkolwiek problemem. Ja przybrałam 17kg, które zrzucałam 10 miesięcy, bo waga pokazała magiczne 55 z przodu dziś. No i mimo tego, ze waga idealna to sylwetka mocno zmieniona. Nie żebym narzekała, ale dążę do tego, ze nawet jesli waga jeśli "prawidłowa" to nie znaczy że ciało jest takie jak przed ciążą. I tego już się nie cofnie. takie jest moje zdanie.

    Anna Stesia, pilik lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 3 lipca 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia super, ze test z wózkiem wyszedł pozytywnie :) To już teraz wiesz czego mniej więcej szukać.
    dziewczyny piękne macie brzuszki!!! Małgo, Twój widzę pierwszy raz i musze Ci napisac, że jest cudowny!!!
    Kaczorka w Twój się mocno zaokraglił :) A swoją drogą ładne macie łazienki w tej klinice, to niespotykane hahahaha
    Z prywaty chciałam Wam napisać, ze chyba zmieniam pracę. Dostałam propozycję "nie do odrzucenia". Praca bardzo blisko, na nogach 2 minuty, świetny sprzęt, lepsza kasa, lepsze godziny pracy, wolne soboty.... Chyba nie ma się nad czym zastanawiać... A najważniejszy argument to to, że zyskam około 1,5 godziny które marnuje na dojazdy.... 1,% godziny dla synka <3

    Malgonia, Achia, reset, summer86, JustynaG, Kaczorka, Jeżowa, veritaserum, emi2016, Anna Stesia, Bocianiątko, Lena21, pilik, Minnie89, Lunaris, Lunaris lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2019, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola super że wpadła Ci taka propozycja! Z doświadczenia wiem, że praca blisko domu to jest mega komfort.a jak jest dziecko to już w ogóle extra!

    "Obudziłem się, ale widzę mamę, więc jest fajnieeee" ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2019, 21:06

    Malgonia, summer86, sliweczka92, staraczka1111, JustynaG, Kaczorka, Rucola, Jeżowa, veritaserum, Anna Stesia, pilik, Lunaris lubią tę wiadomość

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 3 lipca 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia no tak sie slofko usmuecha, ze az telefon ucalowalam.

    Rucola dziekuje :)

    Achia lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 3 lipca 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola- gratuluję, super wieści!

    A co do wagi to ja już to traktuję z przymrużeniem oka. Wiadomo, nie jest mi najmilej na wizytach, ale serio - nie będę rezygnować z dwóch kostek czekolady do kawy w pracy czy lodów w niedzielę na spacerze w imię 1 kilograma mniej. Bo tyle może mam nadstanu z powodu folgowania, reszta to ciąża :P

    I tak jak pisze Rucola - wyniki mam świetne, cukier tak nisko, że wszyscy się dziwią, tsh idealne, nawet morfologia nieco lepsza, więc Pączek ma jak w maśle. A ja się będę martwić potem ;) Mam całą zimę na zrzucanie i ukrywanie sadła pod swetrami :P

    Malgonia, Achia, Rucola lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 3 lipca 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    My już wróciliśmy. Było pięknie choć trochę za gorąco. Całe dnie na świeżym powietrzu, Hania zadowolona.

    Jutro jakoś 7-9 mam USG, więc proszę Was bardzo o kciuki. :)

    Dziewczyny, piękne brzuszki! <3

    Malgonia, summer86, Achia, JustynaG, Aga9090, Kaczorka, Rucola, Cabrera, Anna Stesia, pilik, Lunaris lubią tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sliweczka- kciuki będą zaciśnięte :) a powiedz, kiedy Ty dostałaś @ po porodzie? I jak wyglądało Twoje karmienie?bo jestem ciekawa czy ja dostanę @ ,czy może będę czekać tak jak Pilik...

  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 3 lipca 2019, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie jestem dobrym przykładem, mimo karmienia dostałam zaraz po połogu...

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
‹‹ 3376 3377 3378 3379 3380 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ