X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 7 listopada 2019, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Fozzie ja najpierw złożyłam o zaległy urlop i jakoś pod koniec tego urlopu złożyłam o zmniejszenie wymiaru godzin. Z tym, ze wczesniej kontaktowałam sie z kadrami i rozmawiałam o tym z kierowniczka.

    Kaczorka Aluśka jest śliczna <3

    Frez współczuję przejść. Życzę dużo siły dla Ciebie i zdrówka dla synka.

    Ja podczytuje, ale niestety bardzo nieregularnie. Praca i dom zabierają mi większość czasu. Nie wiem jak to będzie od stycznia, bo wtedy wracam na cały etat.

    Kaczorka, Fozzie Bear lubią tę wiadomość

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hemoglobina 8,3... Decyzję podejmą jutro... Oczywiście musiałam wynegocjować spotkanie z lekarzem,bo tutaj nie ma bezpośredniego dojścia do pokoju lekarzy, mogą tam otworzyć tylko pielęgniarki i lekarze, bo wejście jest na karty dostępu. Tak to nadal bym nie wiedziała jak wyniki. Sory! Jak wynik, bo reszty mi nie podał oczywiście. I tak był mocno zbulwersowany, że przesadzam mu w szukaniu sobie auta (monitor odbijał się w oknie :P )
    Jedyny plus dzisiejszego dnia jest taki, że wyjęli nam centralkę, więc w końcu pierwsza noc bez kabli!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2019, 18:50

    Aga9090, Yoselyn82, Rucola, Cabrera, sliweczka92, nowa na dzielni lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez to z taką hemoglobina powinni was wypisać z zaleceniem podawania zelaza, trzymam kciuki!

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 7 listopada 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez, dobrze, że cokolwiek się ruszyło! No i fajnie, że macie szansę na spokojniejszą noc, bo zakładam, że jak Florek będzie mnie się szarpał z kablami, to i Ty może choć kwadrans snu dłużej złapiesz :*

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 7 listopada 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fozzie w poradach prawnych mam taki tekst:
    "Analizując treść art. 1867 k.p., można uznać, że wniosek powinien określać datę rozpoczęcia i zakończenia korzystania z obniżenia wymiaru czasu pracy oraz wymiar czasu pracy, do którego ma nastąpić obniżenie. W przepisie brakuje natomiast informacji o terminie, w jakim pracownica powinna złożyć wniosek"

    Wiem że jest mowa o maxymalnym terminie 21 dni ALE! przed czym- przed końcem macierzyńskiego czy też po wykorzystaniu urlopów? Również przechodzę na 32 dni urlopu wypoczynkowego a potem idę na to pół etatu. Z obawy o jakieś przekręty wolę złożyć ten wniosek przed końcem macierzyńskiego co by z palcem w nocniku nie zostać. Acz kolwiek mam obawy że wtedy moja oddziałowa będzie miała dość czasu aby wymyślić dla mnie jakieś super stanowisko pracy ( bo wraz ze zmianą wielkości etatu mogą dokonać przesunięć).

    Jeśli kogoś interesuje temat szerzej to proponuję wpisać w googla obniżenie wymiaru czasu pracy po urlopie macierzyńskim

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2019, 20:22


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 7 listopada 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset to ostatnia noc we własnym łóżeczku tylko we dwoje :D a potem jedziemy z tym Pączkiem <3 :D

    Lusesita miło Cię widzieć :) jak tam dziewczyny?

    Frez -szkoda że musicie czekać na tą "decyzję" do jutra :/ ale wierzę że Was wypuszczą do domu już jutro.


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 7 listopada 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset, trzymam kciuki!

    Frez, szkoda gadać :( Wytrzymaj jeszcze troszkę, najważniejsze, że z Florkiem coraz lepiej <3 Jesteś strasznie dzielna!

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 7 listopada 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez dobrze, że Ty jesteś taka dobra, bo ja bym tam zrobiła taki dym, że byście w wiadomościach usłyszały o matce, która pobiła lekarza :) Dobrze, że ta hemoglobina choć odrobine wyżej - to już jest poziom, który można ratować lekami, trzymam mocno kciuki <3

    Reset ja rodziłam w sobotę i jak coś się dzieje to dzień tygodnia nie ma znaczenia - u mnie było 2 gin, anestyzjolog i tłum położnych, a to mały szpital wiec u Ciebie w Krakowie tym bardziej jestem pewna, że opieka będzie na najwyższym poziomie

    Ninka i Hania to świetne dziewczyny - oby mój syn kiedyś na takie trafił :)

    My dziś po wizycie - wstępnie umówiłam się z prowadzącym na termin cc (on ma urlop w styczniu, bo są ferie na Śląsku) i jakoś mnie to zestresowalo, że jednak powinnam się wziąć za wyprawkę, bo będę podczas cc na allegro kupować :) ogólnie maluszek ma się dobrze, szyjka ponad 4 cm, doppler wyszedł ok, wyniki w normie, przepływy i wody też. Także się cieszę bardzo

    Achia, Aga9090, JustynaG, Cabrera, sliweczka92, Lunaris, pilik, Rucola lubią tę wiadomość

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 7 listopada 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris- widzę, że godnie mnie tu zastępujesz w kwestii porad prawnych, więc spokojnie mogę iść rodzić :)

    Lena- już mi nawet weekend w szpitalu nie straszny, bo sam lekarz powiedział, że zaczynamy działać jutro od razu, więc to nie jest tak, że mnie położą i każą czekać do wtorku. No i jednak będę wprowadzona przez ordynatora, więc to też zapewne nieco 'ustawi' sprawę.
    No i gratuluję dobrych wieści z wizyty :* Któraś z dziewczyn pytała, ale się powtórzę - macie już imię? <3

    Lunaris, pilik lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 7 listopada 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris dziękuję , dobrze :-)
    Choć oczywiście jest jakieś ale...
    Mała kolejny raz przechodzi zapalenie ucha. 2 miesiące temu też miała :-/

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 7 listopada 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym imieniem to u nas jest dalej ta sama sytuacja: mój mąż jest bardzo nastawiony na Filipa, ja dalej nie czuję bluesa :) on praktycznie od pozytywnego testu mówi do mojego brzucha Filipek to Filipek tamto, wiec pewnie się zgodzę na tą opcję, bo też nie chce robić mu jakoś przykrości a widzę, że jemu się to naprawdę bardzo podoba i chyba tylko fakt, że trochę mnie rozczula ten jego ośli upór w tej kwestii przekona mnie do pójścia w ta stronę

    Rucola, reset, summer86, pilik, Kaczorka, Jeżowa, Cabrera, Yoselyn82 lubią tę wiadomość

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 7 listopada 2019, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a wlasciwie mamy dziewczynek :) możecie polecić jakąś fajną lalkę? Taka pierwsza lalka, niekoniecznie musi umieć płakać i sikac na nocnik ;) ale fajnie jakby miała np kołysanki albo coś dodatkowego poza byciem zwykłą lalka i żeby nie kosztowała 300 zł;)

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 7 listopada 2019, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset trzymamy kciuki od rana za Was!

    Agulineczka ja polecam najzwyklejszą lalkę. Fajnie jakby zamykała oczy.
    Nina ma kilka, śpiewającą, w stroju zwierzątka, Murzynke ma nawet 😂 ale najbardziej lubi lalkę którą... wzięłam z punktów na stacji benzynowej 😂 chciałam jakiś kubek, nie było a lala stała w gablocie obok i tak mnie jakoś tknęło i wzięłam, to była pierwsza lalka Ninki i nadal jest ulubiona. Jest taka realistyczna mocno, cała plastikowa, nie za duża. Ładny z niej dzidziuś 😂 i ma buteleczkę i smoczka. I od dnia kiedy ją przynieśliśmy jest to jedna z ulubionych zabawek mimo, że nic nie robi ;) brakuje w niej tylko właśnie oczu zamykanych.
    Ach i do lali koniecznie wózek!
    Generalnie mamy teraz tyle różnych zabawek interaktywnych, że jestem za kupowaniem zabawek jak najbardziej zbliżonych do prawdziwymi w miarę możliwości. u nas się to sprawdza :)
    ee1964564e05.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2019, 23:59

    reset, JustynaG, Achia, Rucola, Lusesita, Lena21, Yoselyn82, Lunaris lubią tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 8 listopada 2019, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka - my mamy jakąś ze Smyka. Głowa i rączki i nóżki są gumowe a tułów miekki. Zamyka oczy, ma wgrane jakieś dźwięki (płacz, guganie, śmiech, pojedyncze słowa) i potrafi ssać butelkę. Taka dość zwykła - w promocji kosztowała 99zł ;)

    1d23fb9b3b16.jpg 2b90d455591e.jpg

    Ale nasza Aluśka chyba od lalek woli piłeczki, samochodziki i.. garnki!! Uwielbia bawić się w gotowanie. Właśnie planujemy jej kupić zestaw kuchenny ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2019, 06:18

    pilik, Achia, Aga9090, Cabrera, Rucola, mi88, Lusesita, Yoselyn82, Lunaris lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 8 listopada 2019, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczorka ale mnie rozczulił te zdjęcia!! Oleńka jest taka maleńka 😍
    Ala przy niej taka wielka się wydaje!
    Ja właśnie rozważałam kuchnie, ale chyba jednak na urodziny. Chociaż też uwielbia, ostatnio otwiera szafki w kuchni i wszystko przekłada w kuchni 🤦🏼‍♀️ Do lodówki też chce zerkać. I „warzywa” drewniane z Lidla lubi kroić bardzo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2019, 07:10

    Kaczorka lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Lunaaa Autorytet
    Postów: 731 1182

    Wysłany: 8 listopada 2019, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninka, Hania, Ala jakie Wy jesteście rozkoszne 😍 Buziaki dla Was dziewczynki ;* dla Oleńko oczywiście też, jaki to okruszek przy tej lali 😍

    Lena gratuluję udanej wizyty, ale mi Twoja ciąża leci. A Filip to śliczne imię, jeśli u nas M nie zgodzi się na Ernesta to ma być Filip :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2019, 07:58

    sliweczka92, Kaczorka lubią tę wiadomość

    Nasz najkochańszy Synek już z nami 💙 29.12.2022 (36+6)

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się Filip podoba! Ale mąż nie pałał entuzjazmem do tego imienia :P

    Kaczorka nie masz wrażenia, że po powrocie z Oleńką do domu Aluśka jakoś tak nagle "dorosła"? Ja pamiętam to dziwne uczucie, zostawiałam w domu maluszka, a po powrocie z juniorem ten maluszek jakiś taki duży i dojrzały mi się zrobił 😅

    Reset mega, mega, MEGA kciuki za Was! pamiętam w modlitwie cały czas!

    My nadal czekamy na obchód... Sąsiadka nasza wczorajsza- wcześniaczka z 25tc! też miała problem z hemoglobiną i żadna żelazowa kuracja nie pomagała. Aż mama trafiła na jakiś nowy lek, mega drogi, bo ponoć stówkę z groszami, ale po miesiącu tego żelaza, mała miała w końcu w normie. Zamierzam i ja je kupić i faszerować Florka. Tak myślę, że może to niskie żelazo wpływa też na jego apetyt?

    reset lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset, ogrooomne kciuki ✊✊✊
    Już niedługo poznasz swoją wyczekane córeczkę ❤️❤️

    reset lubi tę wiadomość

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 8 listopada 2019, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset kciuki i bede zagladac wyczekujac relacji. Oby wszystko poszlo szybko, sprawnie i jak najmniej bolesnie.

    reset lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez nam zalecił lekarz inofer ale nie ten baby tylko zwykły, bo podobno lepiej się wchłania, do tego inovitum b i juvit c. I koniecznie przed podaniem żelaza minimum 30 minut przed i 30 min po nie karmić i dobrze jest te żelazo podać z juvit i popic można najlepiej jakimś sokiem kwaskowatym. Kciuki aby Was puścili!

    Edit tak, anemia to powód mniejszego apetytu (z która ja się od ponad roku zmagam)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2019, 09:06

‹‹ 3520 3521 3522 3523 3524 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ