X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • Minnie89 Autorytet
    Postów: 791 1680

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza - my po wielu próbach postawiliśmy na Lupilu, są miękkie, dobrze leżą i nie przeciekają.
    Z Pampersami Premium mieliśmy często problem, bo one mają taką siateczkę, która przy kupie często się przyklejała do skóry i ją podrażniala, szczególnie latem. Ale przez pierwszy miesiąc zdały egzamin, bo pieluch szło z 10 na dobę, to właściwie cały czas było świeżo ;)

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    dqprhdge2q9dik3m.png
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 06:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tak właśnie temat o pieluszkach pokazuje, że nie ma jednej złotej rady, bo każde dziecko jest inne 🙂

    Ja po Aluśce uważałam, że pajace są zbędne. Nie miałam prawe żadnego. A okazało się, że Olce w nich najwygodniej i co chwilę muszę dokupić jakieś, bo wyrasta 😝 w pierwszych tygodniach tylko w nich była a teraz zakładamy do spania.

    To samo było ze smoczkiem - Ala nigdy smoka nie chciała wziąć do buzi. Olka już chętnie 🙂

    bcffc42ede44.jpg

    Jedyne co je łączy to miłość do cyca 🙈 chociaż Aluśka chyba kocha bardziej 🤦

    A jeszcze mam pytanie - gdzie polecacie kupić okulary przeciwsłoneczne dla dziecka? Chciałam Ali kupić. No i w obecnej sytuacji chyba tylko on-line.. jak się rozmiar dobiera?

    nowa na dzielni, pilik, Izape_91, Rucola, Ochmanka, sliweczka92, Lunaris, Lunaaa lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczorka a ciągle karmisz Aluske? Bo pamiętam jak pisałaś że już chyba koniec? Albo coś pomyliłam :)

    U nas z pieluszek głównie Dada, na początku te pampersy, później wielo (tylko kieszonki), teraz w żłobku głównie Dada. Na nocnik w ogóle jeszcze nie wysadzam, oczywiście już coraz więcej złotych rad że powinnam.
    macie jakieś ciekawe artykuły, strony jak w ogóle się do tego zabrać? Od czego zacząć?

    Kaczorka co do okularów to moja ciocia (prowadzi od lat kilka zakładów optycznych) poleca
    https://realshades.pl/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2020, 07:52

    Kaczorka lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Kaczorka a ciągle karmisz Aluske? Bo pamiętam jak pisałaś że już chyba koniec? Albo coś pomyliłam :)

    U nas z pieluszek głównie Dada, na początku te pampersy, później wielo (tylko kieszonki), teraz w żłobku głównie Dada. Na nocnik w ogóle jeszcze nie wysadzam, oczywiście już coraz więcej złotych rad że powinnam.
    macie jakieś ciekawe artykuły, strony jak w ogóle się do tego zabrać? Od czego zacząć?
    Popatrz na fb jest Mariola Kurczyńska doradca rodzicielski. Ostatnio miała 60 min live stream o gotowości do odpieluchowania :)

    veritaa lubi tę wiadomość

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita, Ania nie jest jeszcze gotowa ale to nie zmienia faktu, że staram się jej tłumaczyć do czego służy nocnik.
    Kilka dni temu połowa dwójki znalazła się na podłodze a połowa w nocniku. Co zabawne, gdy posadziłam ją na nocniku w jej pokoju, ona sięgnęła po książeczkę i sobie ją dalej oglądała. Nie zmuszałam jej do siedzenia. Na nocnik wola Sisi, chętnie sama na niego siada. Ale jeszcze nie łapie tego momentu, że właśnie teraz robi. Ale też bardzo przeszkadza jej pielucha i robi wszystko by latać po domu z gołym tyłkiem.
    Cały czas obserwuję, tłumaczę, pokazuję. Jak będzie gotowa to złapie. Bez spiny.

    Teraz u nas jest etap:
    - odsmoczkowanie (smoczek obcięty, podawany tylko do spania, czekamy aż sama z niego zrezygnuje)
    - przeniesienie do jej pokoju (myślę, że Ani nie robi to problemu. Dużą radością jest dla niej fakt, że ma cały czas możliwość wyjścia z łóżeczka i nad ranem biegnie do naszej sypialni)
    - mamy mleko na miesiąc. Chcemy przerzucić mm na napój owsiany. A docelowo, by po kąpieli i myciu zębów była tylko woda.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. U nas też wie chyba do czego służy nocnik bo pokazuje i mówi "siusiu". Jak ja korzystam z toalety to też mówi mama siusiu. Czasami sama usiądzie w ubraniu, ale jeszcze nigdy nie posadziłam jej sama i po prostu nie wiem jak się do tego zabrać. Co pewnego razu po prostu ja posadzić czy co? :p głupie pytanie wiem.

    U nas w zasadzie zostało chyba tylko to odpieluchowanie aczkolwiek ja nie mam z tym problemu, bardziej czuje presję naokoło (mama, teściowa). Nawet ostatnio maz co raczej to go w ogóle nie interesuje zapytał czemu jeszcze Ani nie sadzamy. Myślę że mamusia mu coś nagadala):D

    Śpi sama w pokoju, nie ma smoczka, cyca pozeganlysmy (ostatnio przytuliła się do mnie, wsadza rękę w bluzkę i mówi patrząc mi w oczy - moje cyce Moje moje. Po czym zrobiła papa cyce i pobiegła :p),od kilku dni zasypia też sama bez bujania na rękach. Jest super :)

    JustynaG lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:

    Rucola, o nie! A co z Twoim cudnym otulaczem CareAware!
    Kochana już na wakacjach poszedł w świat :) w zamian dostałam kokosi z coolmaxem :P

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Tak, Ania w pierwszych tygodniach mocno się odparzała, więc byłam gotowa nawet płacić sporo za te eko pieluszki, ale u nas nie zdały egzaminu.

    Uratowało nas Tormentalum i częste wietrzenie.
    Ojej, to jestem w szoku! te pieluszki wydają się być naprawdę ok, ale faktycznie nie maja w składzie nic łagodzacego. Niktóre pupki trzeba ciągle wietrzyć i całowac ;)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczorka my mamy okulary marki Babiators ale dopieralismy u optyka, co prawda w zeszłym roku ale ten rok jeszcze też obskoczy ;)
    Dziewczyny mega Wam zazdroszczę samodzielnego zasypiania dzieci, ja z kolei nie mam pojęcia jak sie za to zabrać choć nie ukrywam, że lubię to robić :P Karmię piersią już tylko do spania i dzięki temu tez mam większa kontrolę nad tym kiedy Mały pójdzie spać. pewnie dopiero po powrocie do żłobka i pracy podejmiemy temat samodzielnego zasypiania.
    U nas Mały w domu chodzi tylko w majteczkach. Oczywiście, ze zdarzaja się wpady, ale jest ich stosunkowo niewiele. My sadzaliśmy od 9go miesiąca, ale na luzie ale uważam, ze dzieki temu teraz mi jest łatwiej, bo Mały nie oponuje przed nocnikiem, lubi go :) Siada bardzo często sam, potem przybiega i mnie woła żeby pokazac swoje dzieło.
    Smoka w zasadzie pożegnaliśmy :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola u nas mało co odparzało a właśnie bambiboo czy jak to tam nam nie siadło, teraz na awarie jak coś potrzebuje to mam te niby lepsze z rossmana z tygryskiem, ale zawsze jak takiego ubiorę to jest przeciek 🤦🏼‍♀️ Ale Nina pije sporo, po 3-4 bidony wciąga plus trzy razy dziennie zwykle 200ml napoju owsianego.

    Lunaris ja obstawiam za słabe wkłady albo stary pul. Z jakich wkładów korzystasz?

    U nas trochę więcej ostatnio pulu bo panienka zaczęła sobie wybierać wzory i wełny nie raz nie da sobie założyć na pupę. Plus wiecznie wylewające się dwójki brudzace wełniaki - w ciąży mnie to przerosło i wolałam przejść na pul niż jedno. O teraz mamy mieszane z przewagą pulu jednak 🤷‍♀️ Jak sama sobie wybierze pieluchę to sama się kładzie, wyciąga wkład i leży i czeka na przebranie, a potem podziwia 😂

    Kaczorka ciekawe czy i u nas tak będzie, na razie się nastawiam na nie kupowanie pajaców w ogóle 😂
    A co do okularów Nina ma drugi sezon realshades właśnie i spokojnie myśle ze jeszcze na kolejny jak nie dwa będzie miała. Konsultowałam zakup z bratem, optykiem, który bardzo je polecał. Zaraz fotę wrzucę tylko mi panienka da 🙈

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Nina często mówi, że będzie robić do nocnika, nawet chętnie siada, ale nigdy nic się tan nie znalazło. Jak się cieplej zrobi to będzie latała na golasa i będziemy próbować, marzy mi się odpieluchowanie dzienne chociaż przed porodem, choć wiem że to może być trudne albo może być potem regres. Więc nie mam ciśnienia...

    Okulary te dokładnie, staniały nawet widzę ;p są jeszcze droższe w opcji z polaryzacją i jako drugie już na pewno takie wybierzemy. Nina ma delikatny światłowstręt i sama bardzo często prosi i okulary jak idziemy na spacer/balkon albo nawet jak stoi w oknie i na coś patrzy, a jest słonecznie

    https://www.fabrykawafelkow.pl/okulary-przeciwsloneczne-dla-dzieci/14755-okulary-przeciwsloneczne-explorer-aqua-and-pink-0.html?gclid=CjwKCAjw7LX0BRBiEiwA__gNw8oKWHUHi6fTo3hoLogAU4jIUt7Tn2skP8tbnEp34D5VSN5_KAQVgxoCG8oQAvD_BwE#FWPPqW81K6wj

    26d5fe5e6646.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2020, 09:42

    Izape_91, Yoselyn82, Ania_1003, veritaa, Kaczorka, Rucola, sliweczka92, nowa na dzielni, JustynaG, Lunaris, Lunaaa lubią tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Bambiboo odparzały?? jesteś pewna, ze chodzi o te bambusowe bambiboo?

    Ja sobie chwale. Super są . Tak samo pampersy lupilu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2020, 10:02

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik super! Ja nie wiem jaki kupić właśnie rozmiar czy 0-2 czy 2-4. Nie mam możliwości teraz dobrac więc tylko wysyłka i nie wiem czy zaryzykować 2-4 a jak będą za duże to niestety bede musiala kupić 0-2 a tamte poczekają na przyszly rok najwyżej ;/ Ania ma dośc dużą głowę

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajne te explorery 🙂 chyba się na nie zdecyduję.

    Aluśka już nie piła mleka z cyca, gdy byłam w ciąży. Niestety, gdy wróciłam z Olą do domu, Aluśka zwariowała ponownie na punkcie cycusiów.. domaga się milion razy na dzień, co powoduje spięcia między nami, bo ja się na to nie godzę.

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2020, 12:51

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, za jakiś czas powinien przyjść do Ciebie mail, że masz do odebrania. Czasem pojawia się taka informacja w aplikacji. O ile się nie mylę, to wiadomość wysyłają jakoś na 6tyg przed planowanym terminem porodu.

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jakby co dalej nic, kończy mi się cierpliwość ;). Mam wrażenie, ze zamiast być bliżej porodu to mały się coraz wygodniej rozsiada i już do końca życia będę w ciąży

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2020, 12:51

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa, u mnie metody przyspieszajace nic nie dały, trzeba było Młodego wyganiac tydzień po terminie 🙈 trzymam kciuki, żeby u Ciebie było inaczej 😁 👍👍

    nowa na dzielni lubi tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
  • sliweczka92 Autorytet
    Postów: 759 1824

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, zwykle płatki mydlane. Ja np. kupuje w Kauflandzie, w Auchan też widziałam. Ja płatków uzywalam przez pierwszy miesiąc do prania ubranek Piotrusia, bo Hania po porodzie miała reakcję alergiczne na proszek, więc nie chciałam p9nownie ryzykować. Teraz piore już w loveli i jest ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2020, 12:09

    pilik lubi tę wiadomość

    <3
    k0kdcwa14mfoy763.png
    <3
    o1483e5ewjmvno6w.png
    <3
    ijpbdf9h3waux8rd.png
‹‹ 3691 3692 3693 3694 3695 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ