X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze że macie plan działania ;) Jako mama 2 wyindukowanych facetów powiem Ci że przy tej ogromnej frustracji (że nie wyłazi) plus jest taki że wszystko można zaplanować i nie ma niespodzianek. Najważniejsze żeby było zdrowo i bezpiecznie <3 a tak czy siak dłużej niż do po świętach nikt Was trzymał nie będzie . Buzka na ostatniej prostej.... dopiero co test robiłaś :)

    nowa na dzielni lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza - ze swojej strony polecam Ci pieluszki Dada z Biedronki. One, jako chyba jedyne, mają z tyłu ściągacz dzięki czemu lepiej się trzymają na pupie.
    Olka była chudziutka i jak nasikała (a sikała dużo) to inne pieluszki (Lupilu, Pampers) jej zjeżdżały z pupci. Tylko Dada się trzymała.
    Poza tym fajnie trzymają, nie przepuszczają i nie śmierdzą 🙂

    Izape_91, Jeżowa lubią tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Kaziaa Przyjaciółka
    Postów: 114 231

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Chciałam Was poprosić o pomoc, zasięgnąć porady, wymienić doświadczenia.
    Mianowicie: biorę duphaston na regulację cykli. Niestety w tym miesiącu wcale mi nie wyregulował. Dostawałam krwawienia 2 dni po odstawieniu, teraz mam czwarty dzień po i nic. Brzuch mnie ciągnie, test robiłam i negatyw.
    Czy któraś z Was tak miała?
    Jeśli to ma pomóc, to tutaj można zerknąć na cykl:
    f83af5f0bb74d563617b0bdd93013dea.png

    Starania od X.2019
    10.08.2020 ⏸️
    11.08.20 bHCG 30,75 ❤️
    13.08.20 bHCG 116,9 :)
    🤰Okruszku, zostań z nami ♥️
    oar8yx8d57cjppf5.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape szczerze mówiąc nie wiem czy tyle wcześniej coś się może stać, wydaje mi się że nie, ale ja bym się za to wzięła koło 36tc ;)

    A kwarantanna ma właśnie niby pomóc służbie zdrowia, żeby zachorowań nie było aż tylu na raz... zobaczymy jak to dalej będzie wyglądać...

    Ja do sklepu już chyba się nie odważę jednak przed świetami, chociaż mleko nam się kończy więc mąż będzie musiał w Biedronce wystać 🙈

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa pomodlę się za Was! Pamiętaj, że już bliżej niż dalej!❤️

    Izulku ciężko podpowiedzieć,bo każde dziecko jest inne. U nas niestety Dada odpadła od razu, tak samo Pampers, bo obaj chłopcy od nich mieli pawianie tyłki. Jedyne jakie się sprawdziły to Bamboo z Rossmana i Fun&fit też z Rossmana, tu się nic nie działo, nie śmierdziały i używam ich do tej pory. Ale teraz chyba będę próbowała z wielopielo.... Przeraża mnie trochę to, ale mam takie wyrzuty sumienia, że tyle śmieci generujemy jako rodzina, że aż mi słabo.

    nowa na dzielni lubi tę wiadomość

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape_91 wrote:
    Ja nie widze zeby sluzba zdrowia sie przygotowywala na tą sytuacje lepiej :p mam wrazenie odwrotne, ze wszystko jest sparalizowane, pozamykane i brak jest opieki dla tych, ktorzy akurat jej potrzebują. Duzo ludzi poumiera nie na koronawirusa, ale dlatego, ze będą mieli pecha i ktos im nie wykona niezbednego zabiegu, nie udzieli na czas pomocy... Wiecej jest paniki niz dobrej organizacji. Najzabawniejsze jest to, ze np. U mojej kumpeli w pracy mimo ze pielegniarki chodzily do pracy to z uwagi na wypisana kwarantanne chcą im zaplacic 80% pensji za te dni, kiedy mialy ja wypisana, mimo ze fizycznie w pracy byly.


    Meza wyslalam na zakupy o 8 , to dzwoni ze 25 osob w kolejce 😭 wrócił, bo przeciez i tak by pewnie wszedl miedzy 10 a 12... Chyba ruszy na nocne łowy.

    Dziewczyny czy te pampersy lupilu 1 dla malucha polecacie kupic? Chcialabym cos juz kupic z pieluch chociaz na wyjscie, zeby miec w razie w, bo w domu to wielo bede probowala.

    Pilik kupilam sobie lanoline, ale nie wiem jak sie zabrac za lanolinowanie, czy robic to juz, czy lepiej dopiero blizej porodu, czy to ma znaczenie?? Masz jakis sprawdsony sposob?

    Ja polecam pampersy lupilu, u nas się sprawdziły. Miałam też pampersy babyboo z rossmana ale są droższe i mniej ich jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 14:50

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza u nas też na tapecie Dada głównie, ale Agata jest dzieckiem które nigdy od niczego nie miało odparzenia, więc Dadę kupujemy bo odpowiada nam stosunek cena/jakość :) odrobinę lepsze od Dady są ewentualnie Pampers Premium ale jak to mówi reklama "jak nie widać różnicy to po co przepłacać" :D natomiast w szpitalu miałam Lipilu i się sprawdziły także :)

    Nowa ostatnia prosta, wiem, że by się chciało teraz i już ale każda z opcji - niespodziewany poród naturalny, wywoływany poród naturalny, cesarka na zimno, cesarka po próbach porodu naturalnego - ma swoje plusy i minusy i najważniejsze to efekt końcowy <3 mam nadzieję że już niedługo się spotkacie <3

    nowa na dzielni lubi tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape, jeśli kupujesz w Rossmanie to warto być w "Rossnę!". Nie wiem jak teraz ale dla Ani otrzymałam opakowanie Pampers Premium za 1gr. Tam były chyba 22szt. Idealne małe opakowanie do szpitala.

    Uważam, że ten pierwszy okres jest super na testowanie różnych marek. Dlaczego? Bo te pieluchy są w małych opakowaniach i są najtańsze. Jeśli kupimy 20-30szt to nawet jak nam nie podpasują to nie stracimy wiele.

    Sama się zastanawiam jak podejść do pieluchowania z drugim maluchem. Ale chyba wybiorę model jak przy Ani, czyli najpierw jednorazówki a z czasem przejście na wielo (które będzie po Ani).

    Izape_91, frezyjciada, Anna Stesia lubią tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Lunaaa Autorytet
    Postów: 731 1182

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape od siebie dodam, że moja Zuzinka była maleńka i na początek przydał się rozmiar 0, nosiła go parę tygodni :) u nas pampers lub dada, najbardziej 'lubie' właśnie dadę, ale każdy tyłek inny

    Nowa jak się macie z synkiem? Myślę o Was :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 18:03

    Nasz najkochańszy Synek już z nami 💙 29.12.2022 (36+6)

    age.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza możesz lanolinować teraz, na luzie ale co do sposobu to nie podpowiem, bo mi wychodziło to beznadziejnie i m.in dlatego nie poszłam w wełnę.

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas kieszonki -sytuacja sprzyja wielopielo. Jak siedzimy w domu to siedzi w wielkich majciochach :D tyle że on je zawsze przesikuje, nie wiem jak to się dzieje ale jeden sik i już do zmiany. Przy Franku jakoś inaczej to działało :P
    Też tak macie?


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Siwulec Autorytet
    Postów: 3166 5686

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello :)
    Nowa - ściskam kciuki za „już „ i „szybko” ✊🏻✊🏻

    Iza - nauczona doświadczeniem przy córce, kupiłam przed porodem z Borysem pieluchy dady i lupilu, małe opakowania po Ok 15 szt. a w szpitalu dostawałyśmy pampersa. Sprawdziło się to samo co przy córce i niestety dada odpadła po użyciu chyba 5 pieluch, lupilu i pampers się sprawdziły. Kup sobie po małej paczce z rożnej firmy i sprawdzisz co u Was podpasuje ;)
    Tez dostałam w „rossne” paczkę pampersow za 1 grosz :)

    Zdrowka dla Was wszystkich 😘😘😘

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    relgwn15fhhth20g.png
    30.05 - 9dpo HCG 2,24; 04.06 - 14dpo HCG 268,80; 06.06 - 16doo HCG 496,00; 13.06 - 24dpo HCG 8619,00
    20.06 zarodek 3,4mm z czynnością serca
    02.2018 - 12tc [*] ♥️
    Siła jest kobietą <3
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza u nas na początku tylko Pampers Premium, wszystkie inne odparzały, nawet Bamiboo z Rossmanna. Mieliśmy później na chwilę powrót do Dady, ale po 3 tygodniach spokoju znów pupa czerwona była.

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris wrote:
    U nas kieszonki -sytuacja sprzyja wielopielo. Jak siedzimy w domu to siedzi w wielkich majciochach :D tyle że on je zawsze przesikuje, nie wiem jak to się dzieje ale jeden sik i już do zmiany. Przy Franku jakoś inaczej to działało :P
    Też tak macie?
    Kurcze my lecimy tylko na kieszonkach i zero przecieków. No chyba że bardzo długo nie zmieniam, to się zdarzy. Jak na poczatku uzywałam otulaczy, czy to z PULu czy z wełny przecieki były często.
    Aktualnie na dobę schodzą nam 3 pieluchy, jedna na noc i 2 jak jesteśmy na działce a reszta nocnik :)

    Lunaris lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Iza u nas na początku tylko Pampers Premium, wszystkie inne odparzały, nawet Bamiboo z Rossmanna. Mieliśmy później na chwilę powrót do Dady, ale po 3 tygodniach spokoju znów pupa czerwona była.
    Bambiboo odparzały?? jesteś pewna, ze chodzi o te bambusowe bambiboo?

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola to jestem w pozytywnym szoku bo u nas nawet pampers w nocy przecieka i ok 4 zmieniam. Może dlatego że moje dziecko budzi się wielokrotnie w nocy i domaga się mleka (ostatnio na przemian z wodą).
    Nie przeszkadza mi to że przesikuje kieszonki bo mogę go przebierać do woli będąc w domu. Tyle że małemu średnio się to podoba jak mu przerywam bieganie co godzinę.
    Nocnik próbowałam już raz ale u nas porażka jeszcze na tym polu.


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris u nas jest słabo w piciem, wciskam Młodemu wodę, herbaty w zasadzie bez przerwy ale z marnym skutkiem. Od tygodnia cycek tylko do drzemki i do spania, ale pssst. Nie chce zapeszać ;) Ale jak zrobi sika do nocnika to konkret, tylko do nocnika widać, ze już zbiera chwilę a w pieluszkę to po troszku co chcwilę, tak mi się wydaje przynajmniej.

    JustynaG, Lunaris lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Bambiboo odparzały?? jesteś pewna, ze chodzi o te bambusowe bambiboo?

    Tak, Ania w pierwszych tygodniach mocno się odparzała, więc byłam gotowa nawet płacić sporo za te eko pieluszki, ale u nas nie zdały egzaminu.

    Uratowało nas Tormentalum i częste wietrzenie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 22:29

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, regularnie lanolinuję moje wełniaczki, robię to wg przepisu ze strony igle-figle (producent Puppi), czyli mam wrzątek (szklanka), dodaję łyżeczkę płatków mydlanych, łyżeczkę lanoliny, dokładnie mieszam, dolewam chłodniejszej wody, żeby był litr. Kiedy cała mikstura ma taką temperaturę, że mogę spokojnie włożyć do niej rękę, wrzucam tam wełniaka. Jesli masz z wełny recyklingowej to lanolinuj ok. 6 godzin, jeśli z nowej - 4 godziny powinny wystarczyć. Potem wyciągasz, zawijasz wełniaka w ręcznik, wygniatasz z niego wodę i rozwieszasz na płasko do wyschnięcia. Kocham lanolinowanie i czuję się zawsze jak jakiś czarnoksiężnik nad tajnymi miksturami.

    Rucola, o nie! A co z Twoim cudnym otulaczem CareAware!

    Izape_91 lubi tę wiadomość

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza- u nas zaczynaliśmy od Pampers Premium Care (a w szpitalu dawali jakieś z toruńskiej belli), ale po tygodniu okazało się, że... dużo lepiej sprawdza się Dada. Brało się to też z tego, że po tygodniu skończyły mi się Pampersy 0, a akurat nigdzie nie było, zaś Dada była mniejsza od Pampersa 1. Ale okazała się dla nas super i używamy do dziś - nigdy Julki nie przewijam w nocy, a pupa idealna. Za to rossmanowskie były tak kiepskie, że szkoda gadać...

    Nowa- ja indukcji nie wspominam źle. Właściwie jako control freak to nawet czułam się z tym nieźle, że wszystko jest pod kontrolą. I poszło szybko - owszem, żel niewiele dał, ale jak założyli balonik ok. 11 rano to ładne ruszyło, a potem to nawet nie zdążyli mnie znieczulić ;)

    nowa na dzielni lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
‹‹ 3690 3691 3692 3693 3694 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ