X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie w ten przepiękny poniedziałkowy dzień.
    Przepiękny dlatego, że pogoda za oknem to prawdziwa wiosna.
    Patrzę na te moje okna, ktore wołają o pomstę do nieba i zamówiłam myjkę Viledy i ściereczkę polecaną przez Frez. Mam nadzieję, że to pomoże mi je ogarnąć.

    Obecna sytuacja w kraju jest trudna. Gdyby chodziło o zamknięcie wszystkiego na 2 tygodnie to sprawa by wyglądała inaczej. Nie możemy jednak zamknąć wszystkiego na miesiąc/dwa. I tak, to co się dzieje teraz, mocno odbije się czkawką. Firmy zwalniają pracowników (albo nie przedłużają umów pechowcom, którym właśnie się skończyły), obniżają pensje. Z jednej strony - może fajnie mieć płacone postojowe i siedzieć w domu. Ale z drugiej strony, jak długo firmy będą w stanie to ciągnąć? Jak długo Ci pracownicy zarabiając 60% swoich zarobków będą w stanie tak żyć? A do tego jeszcze inflacja.

    Inna sprawa - kiedy Polacy robią remonty w domu? Bardzo często podczas urlopów/weekendów. Nie dziwmy się, że ludzie poszli do sklepów budowlanych. W końcu to świetny czas na porządki na działce, drobne i większe remonty.
    Każdy kij ma dwa końce. Postarajmy się być bardziej dla siebie wyrozumiali. Nie krytykujmy sąsiadki, co chodzi codziennie do piekarni po pieczywo. Może zwyczajnie nie ma możliwości mrożenia chleba?

    Niestety, wydaje mi się, że u nas został na początku popełniony podstawowy błąd. Gdy już znaleźliśmy chorego, zbyt mało było testów i poszukiwań wśród ludzi, którzy mogli się zarazić. I tym sposobem, teraz już wiele ludzi nie wie gdzie mogło złapać koronawirusa. A jeśli przechodzisz go bezobjawowo, to nawet jeśli siedzisz w domu i wychodzisz do sklepu raz w tygodniu, to i tak możesz zarazić wiele kolejnych osób. Obawiam się, że w niedzielę dojdziemy do 8tys oficjalnie wykrytych przypadków.

    pilik lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam jeszcze jedno... Obecnie nasza wolność jest mocno ograniczona (nie możemy chodzić na plażę, do parku, do lasu itp), wiele punktów handlowych jest zamkniętych.
    Do sklepów spożywczych wpuszczana jest określona liczba osób, a osoby stojące w kolejce mają być od siebie w odległości 2m. Nam naprawdę może się wydawać, że w tych sklepach są tłumy a tak naprawdę... wcale tak nie będzie.
    Im większa liczba miejsc zakazanych, tym więcej ludzi będziemy spotykać między blokowiskami.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyobrażacie sobie co by było gdyby ten cały wirus przyszedł do nas powiedzmy w listopadzie/grudniu? Kiedy dzień kończy się około 15.00, słońce jak już wstanie to ledwo przebija się przez chmury i prawie codziennie pada deszcz? Polska dostałaby zbiorowego pierdolca i depresji...

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta nic nie chce mówić ale są juz takie prognozy że na jesieni będzie powrót korony :( ... oby się nie spełniło!

    Ja się zastanawiam jak ludzie przetrwali 6 lat wojny... przecież do tego wszystkiego co mamy doszły braki w sklepach i jeszcze ciągłe zagrożenie życia, strach... w sumie i tak mamy lepiej niż nasi dziadkowie i pra dziadkowie. jest ciężko ale cieszmy się tym co mamy <3 buziaki dziewczyny!


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna tak bardzo się z Tobą zgadzam!
    Poza tym, są osoby samotne które zamknięte teraz w czterech ścianach w bloku co maja robić? Lepiej niech sobie zrobią remont jak im to pozwoli przetrwać, a nie wpadną w depresje. Nie nam oceniać po co kto gdzie idzie bo tego nie wiemy po prostu. Sami mieliśmy awarie drobną hydrauliczną no ale woda się ciurkiem cały czas lala, przecież nie będę czekać miesiąc na naprawę czegoś takiego... udało się w malutkim sklepie kupić, ale jakby się nie udało to by pojechał eMek do castoramy. Plus firmy budowlane, które przecież muszą pracować. Szwagier jest budowlańcem we Francji j mają powoli dramat bo przez zakaz przemieszczania nie może jeździć na budowy i są bez pieniędzy na nie wiadomo ile czasu. U nas też mogą dojść takie zakazy i tym bardziej - póki mogą niech pracują...

    Co do kościoła też mam obawy, że po prostu szli by ludzie nie zdający sobie sprawy z zagrożenia, a jednak zwykle w grupie ryzyka...

    Co do działki i mandatu to jeśli dobrze zrozumiałam Frez to mandat dotyczył drogi, a nie przebywania na działce... gdyby jechała autem z punktu a do punktu b to raczej już by nikt się nie mógł do niczego doczepić 🤔

    Rucola lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duzo z mezem rozmawiamy na ten temat i wiele kwestii jest bez sensu... Oczywiscie stosujemy sie do wszystkich zasad, ale jest ciężko.... Mialam teraz przyklad na mojej wlasnej przyjaciolce, ktora pracuje w tutejszym szpitalu. Jej kolezanka pielegniarka ma koronawirusa- a przynajmniej tak jej wyszlo w tescie, widziala sie z nia ostatnio na oddziale 26 marca . Na tym weekendzie wyszlo, ze tamta jest chora i co? Caly personel z jej odzialu chodzil z domu do pracy normalnie. Na oddziale pacjenci, ktorych wypuszczano w miedzyczasie do domu. Personel mial robione testy i wszystkie negatywne. Jej sanepid w dniu 3 kwietnia powiedzial ze ma kwarantanne od 26 marca do 8 kwietnia, czyli wstecz te 14 dni od dnia ostatniego kontaktu z nia. Przeciez to jest chore, bo na kwarantannie jezdzila normalnie autobusem do pracy, spotykala sie z chlopakiem itd. Nie wierze, ze ta kobieta pracujac z roznymi osobami w roznym wieku i pacjentami nie zarazilaby nikogo, gdyby faktycznie miała koronawirusa.... No nie wierze, tymbardziej ze kazdy trąbi, ze to tak latwo zlapac. Tak samo ta dziewczyna z koronawirusem, ktora zmarla na sepse. Tam tez z tego co wiem nikt sie nie zarazil. Gdyby to tak sie rozprzestrzenialo to u mnie byloby juz pol miasta zarazone.... Poza tym, dzien po dniu nagle zaczely wychodzic w roznych miejscach zachorowania. Nie bylo tak ze jeden sie zarazil w poznaniu, dlugo nic, potem kolejny w krakowie. Nagle dzien po dniu wychodzily nowe przypadki... Wydaje mi sie to malo naturalne nawet na ludzki rozum. Ludzie z polski przeciez tez duzo podrozuja, ale nie bylo przypadkow w styczniu dla przykladu, choc ja juz w lutym staralam sie unikac wychodzenia z domu tam gdzie nie musze. Moze mam zle myślenie, ale jakos mi sie to kupy nie trzyma. Zaostrzanie z dnia na dzien tych wyjsc itd. Nawet do lasu. Jak ktos bedzie chcial to i tak pojdzie i znajdzie sposob, sa tacy, co policji i mandatow sie nie boją. A policja teraz ma pole do popisu, bo przeciez tak latwo wlepic mandat kobiecie z dzieckiem...
    W tv apeluja zeby kupowac od polskich producentow. W lidlu? W biedronce? Mamy ogladac teraz kody czy zaczynaja sie na dane liczby? Jak kiedys szukalam polskiego czosnku w lidlu to nie zlalazlam, tylko hiszpanski. Mamy chodzic i analizowac skad dany produkt pochodzi na zakupach, ktore trzeba robic szybko, bo ludzie w kolejce czekaja. Marze, zeby kupic polskie warzywa, serio, ale u nas tego nie ma w marketach. W malych sklepikach predzej mozna dostac cos z lokalnej mleczarni itd. ale jak ktos robi zakupy raz na 2 tygodnie to wygodniej i bezpieczniej jest pojechac do marketu, zaopatrzyc sie w co sie da i w wiekszych ilosciach jednorazowo, niz teraz chodzic po sklepikach osiedlowych i szukac jablek z polski... Bo nasze jablka sa wywozone za granice, albo sprzedawane na rynku, ktorego teraz nie ma, bo jest zakaz. Teraz martwią sie o polską gospodarkę, ludzie sami sie uzaleznili od chin na wlasne życzenie, ciekawa jestem, czy ta sytuacja im da do myślenia, czy przeniosą produkcje do polski i beda szukali i chcieli rozwijac przemysł na terenie kraju. O ile w ogole to wszystko sie kiedys podniesie...

    frezyjciada, Lunaris, summer86 lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape, w lutym nikt nie robił testów na koronawirusa więc nawet jeśli ktoś wtedy chorował to nikt tego tak nie traktował.
    Nie wiem czy to dobre porównanie ale uprawiając seks można zajść w ciążę.
    Uprawiając seks regularnie (mieszkanie z osobą chorą na koronawirusa) daje spore szanse na ciążę.
    Uprawiając seks od czasu do czasu (spotkanie się z osobą chorą) daje możliwość zajścia ale trzeba trafić w odpowiedni czas.
    Uprawiając seks z zabezpieczeniem (stosując środki ochrony osobistej) minimalizujemy ryzyko zajścia ale ono zawsze jest.
    Rozwiązaniem Rządu jest eliminacja seksu z naszego życia. A my byśmy woleli go uprawiać ale tak, żeby ograniczać to ryzyko :P

    sliweczka92, Ochmanka, Lunaris, Izape_91, Jeżowa, Rucola lubią tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2020, 12:50

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna padłam :D :D :D

    Iza potwierdzam to co piszesz- obecnie zleciłam mojej mamie szycie maseczek wielorazowych wieczorami. W szpitalu jednorazówki sie kończą- raz są raz nie ma. Ja chcę mieć cokolwiek na wszelki wypadek. Niestety standardy też nie są stosowane. Z własnego podwórka wiem że koleżanka miała bezpośredni kontakt z osobą chorą w szpitalu, współpracowniczka się zaraziła i była dodatnia- nikt nie powiedział jej że ma siedzieć w domu. Sama na kwarantanne poszła, zadzwoniła do sanepidu a oni z tekstem: "ale pracodawca Pani nie zgłosił" ... Szok! to niech sobie chodzi dalej do pracy i do sklepu, jest potencjalnym źródłem zakażenia! I takich przykładów jest milion dlatego to żebyśmy zostali w domu ewentualnie wychodząc zadbali o swoje bezpieczeństwo- czy to na spacerze czy w sklepie jest istotną kwestią.

    Pociesz mnie spadek zachorowań w Chinach, mimo iż nie prawdziwy do końca to stan zachorowań u nas a martwi straszliwie stan w UK i sytuacja mojego brata który jest na 1 linii walki :( mam nadzieję że przetrwa bo nawet nie chcę myśleć co będzie jeśli on tam zachoruje a jest totalnie sam :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2020, 21:33


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris współczuję stresu o brata... To musi byc naprawde ciezka sytuacja dla Waszej rodziny, ale wierze, ze bedzie dobrze i wyjdzie z tego cało.

    No i nie da sie nie zauwazyc Twojego podobienstwa do Stasia!! On tez bedzie zawsze wyglądał jak mlody Bóg :D ojj piwa mu dlugo nie beda chcieli sprzedac.

    Lunaris lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza i dobrze :D Mamusia na mleczku będzie go do 18 trzymała (Stasia), poza tym Franio mi powiedział w zeszłym roku: "Mamo ja CIę tak kocham że nigdy się od CIebie nie wyprowadzę!" to i młodszego mogę jak włoska Mamma przechowywać do oporu ;)

    Rucola, Izape_91 lubią tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo tu jest ten problem, że nikt nie zna dobrej opcji. Nikt nie wie jaka taktyka jest lepsza i wszystko jest na chybił trafił i to na całym świecie. I luk też jest pełno. Choćby właśnie kwarantanna dla osoby która wróciła, ale dla jej wspoldomownikow już nie 🤦🏼‍♀️. I inne absurdy.
    Moja siostra we fr niby miała korona, ale... tam nie ma testow od dawna, testują tylko osoby w krytycznym stanie, a ona miała diagnozę przez telefon..!
    Siostry córka w uk ma aktualnie podejrzenie korona (nie choruje nigdy, a tu od tygodnia kaszel, gorączka nawracająca) no i też nie będzie nikt badał tylko ma rodzina odbyć na wszelki wypadek kwarantannę 14 dni...

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2105 1802

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Who I tak twierdzi że znaczna większość prędzej czy później zachoruje a kwarantanna nie sprawi że nie będzie wirusa tylko opóźnia zachorowanie ewentualne. No i żeby służba zdrowia miala więcej czasu na przygotowanie się.
    Ja mam znajoma w sWajcarii gdzie obecnie jest ponad 20 tys zakażeń. Ludzie sovie nic z tego nie robią. Normalnie chodzą na spacery, do parków itp. Są tylko plakaty z prośbami ale nie ma żadnego przymusu.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie się wydaje żę te ograniczenia mają sens -jeśli przeczekamy w domach wychodząc z rozsądkiem to ilość zachorować będzie mniejsza. Jeśli przeczekamy aż te zarażone osoby ozdrowieją to jest szansa że dużo mniejszy odsetek z nas zachoruje. niestety trwa to długo ale patrząc na Chiny, Włochy, Hiszpanię czy UK to chyba warto.

    Nowa melduj się! Dzień dobry :)

    Rucola, veritaa, nowa na dzielni, JustynaG lubią tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalej nic 😩. Wczoraj czułam się dziwnie i wydawało mi sie, ze moooze, ale w nocy nic, dzisiaj od rana tez nic. Mam nadzieje, ze dzisiaj albo jutro się zacznie.

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa a jesteś jakoś dogadana z lekarzem np że jeśli nic się nie wydarzy do jakieś terminu to masz się zgłosić do szpitala?


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tak, w czwartek mam wizytę i wcześniej umawialiśmy się, ze jak się do tej pory nic nie wydarzy ro dostanę skierowanie do szpitala i będziemy wywoływać, ale nie wiem czy od razu następnego dnia np, czy po swietach. Pewnie zależy co wyjdzie na badaniu, od stanu wód itd

    Lunaris lubi tę wiadomość

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2020, 12:50

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa mam nadzieje, ze na swieta to juz bedziecie sie tulic i nie trzeba będzie wywolywac porodu.

    nowa na dzielni lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa, ja nie mogę się już doczekać chyba tak bardzo jak Ty 😊
    Cały czas zaglądam I kibicuje 😘

    nowa na dzielni, Ochmanka lubią tę wiadomość

‹‹ 3689 3690 3691 3692 3693 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ