X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Fasoleczko moja miła obyś w końcu się zjawila :D
Odpowiedz

Fasoleczko moja miła obyś w końcu się zjawila :D

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2016, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda Wam jeszcze pozwala, Aki, na pool-party w ogródku? Czy te deszcze też do Was przylazły?
    Właśnie coś widzę po wykresie, że ta owulka to taka pi razy oko :/ Może, jak już Was przejmie klinika, pochodzisz na monitoringi i wtedy się okaże, co tam w trawie piszczy ;)

    A seriale wszystkie w necie oglądam :) nie cierpię polskiego lektora... w sumie żadnego lektora, więc nawet jakbyśmy mieli tv w pokoju, to pewnie i tak bym gdzieś na stronkach online szukała.
    Nawet Gry o Tron nie oglądałaś ;)?

  • NIEPOKORNA Autorytet
    Postów: 3559 1459

    Wysłany: 18 lipca 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dagn
    Ja nie przepadam za wampirami itp. Dlatego też nie mam pojęcia co to za serial.
    Co do lekarza to na razie na żadną wizytę się nie wybieram. Ale za jakiś czas na pewno pójdę na kontrolę. A co do zachodzenia to powiedziano mi, że minimum 6 miesięcy mam poczekać, ale nie muszę aż 2 lata. Wiesz... ja się goję jak pies także niczego się nie obawiam :)
    Co do Orange to już się nie mogę doczekać ostatniego odcinka. I faktycznie – też zazdroszczę Kotowej :D




    U nas dzisiaj zapowiadają 27 stopni, ale ja z racji okresu nie wychodzę, bo jest zbyt obfity, że zmieniam wkład praktycznie co 1-2 godziny, a przecież w parku to niemożliwe :P

    linia-podzialu-ruchomy-obrazek-0012.gif
    2nn3vfxm0x0qzs5t.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 18 lipca 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dagn było kilka dni deszczowo ale już jest poprawa, wiec zaraz jadę do domu i siup do basenu. Może w weekend znów poolparty hihi
    Bardzo liczę na to, że będę miała monitoring, wtedy też przekonam się czy moje obserwacje są tak dokładne jak mi się wydawało. W sumie to już nie mogę się doczekać.
    Gre o tron chyba widziałam ale czy to był serial? Nie wiem, wydawało mi się, że to film poprostu. Jestem strasznie zacofana ;) zbyt dużo czasu w necie hihi

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2016, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bym raczej powiedziała, że skoro w ciągu 5 lat emisji serialu nie słyszałaś o nim, to chyba za mało czasu w necie :P

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 18 lipca 2016, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O masz ! 5 lat mówisz? To chyba poruszam się nie w tym kierunku co trzeba hehe. Najpierw był serial a później film zrobili? Bo serial nie trwa ponad 1.5 godziny prawda? Może kiedyś poszukam go i obejrzę, ale to dopiero bliżej jesieni bo mi lata szkoda na siedzenie przed lapkiem ;)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Amore Autorytet
    Postów: 437 227

    Wysłany: 18 lipca 2016, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero do was zajrzałam.. W pracy złapalam 2h wolnego i trochę się skoncentrowalam.. Jestem na etapie że do pracy się idzie żeby odpocząć.. M 2 tydzień siedzi w domu.. Tu nie ma tak z l4 ma zwolnienie ale zapłacą mu tylko 20% dniowki z ubezpieczenia. Resztę powinna dopłacić firma ale nie płaci.

    Trzymam kciuki za was.. Jak to się trochę poukłada to mam nadzieję że wrócę do Was..

    xvqvdqg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2016, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2f723e5d8b99.jpg
    Hej ho, pamiętacie mnie jeszcze? Na początku przepraszam za swoją nieobecność :( Mam nadzieję, że wybaczycie. Dużo się działo, najpierw urlop, potem wir pracy i poszukiwania pracy. Masakra :P
    Podczytywałam Was od czasu do czasu, ale wybaczcie jeśli nie odniosę się do każdego wpisu – za dużo tego :( No ale… zrobiłam sobie zaległości i sama sobie jestem winna.

    She, eh, miałam taką cichą nadzieję, że te cienie na testach mają coś na rzeczy. Przykro mi, że @ przyszła:( Ale… Cykl z IUI, nowa nadzieja. trzymam kciuki, niezmiennie :*
    Super, że udało Ci się zarezerwować domek, ten co Ci podesłała, cieszę się:) Kiedy wyjeżdżacie? iiiii, kiedy się będziemy widzieć? <3

    Kotowa, super, że wyniki są dobra i zaczynacie we wrześniu. To mega duży krok do przodu <3
    Co z wakacjami, kiedy wyjeżdżacie?

    Akilegna, mojemu mężowi dr przepisała WitC 1000mg + kwas foliwy + salfazin + l-karnityna 2000mg, jako zamiennik FertilMan (to tańsza wersja). Ciekawe jaki plan podejmą co do Was w sierpniu w tej klinice.

    Dagn, miło, że pamiętasz o mojej Karpatce :D hihi, nie wiedziałam, że aż tak trafiłam w Twoje potrzeby :P

    Co u mnie?
    Najpierw urlop <3 Było super, kilometrów zrobiliśmy trochę, wymęczyłam się na maksa, ale warto było :)
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/50cbbfd43382.jpg
    Po urlopie przyjechała teściowa, więc nie miałam czasu na nic w sumie – powiem Wam, że było całkiem fajnie :) A potem rzuciłam się w wir pracy (a było dość ciężko, chyba miałam depresję pourlopową :P ) no i zgodnie z obietnicą, zaczęłam szukać pracy ;) Byłam już na dwóch rozmowach, po tej drugiej to nawet już dostałam pracę. Wszystko wyglądało fajnie, rozwojowo i w ogóle, ale jak przyszło co do czego, to na drugim spotkaniu, zaczęła babka coś kręcić. Strasznie jej zależało, wręcz mnie namawiała na pracę u nie (już podejrzane), a potem przez telefon zaproponowała umowę na pół etatu i pół pensji, gdzie w rzeczywistości pracowała bym normalnie. No więc, w mojej sytuacji pensja na papierze mniejsza niż rzeczywiście jest mega niekorzystna. A poza tym, nie po to zmieniam pracę, żebym miała gorsze warunki, co nie? Tak więc szukam dalej, zobaczymy jak będzie:)

    No i najważniejsze, czyli mój niekończący się cykl i portfel bez dna ;)
    Cykl miał być bez stymulacji, pierwsza i druga wizyta potwierdziła moje obawy, w prawym jajniku urósł pęcherzyk 10mm, i nie urósł między wizytami. Pani dr, żeby nie zmarnować cyklu zapisała mi clo, które brałam 5 dni (17-22dc ;) ) – słyszałyście o czymś takim? :P Bałam się, że zrobi się tylko z tego bałagan. No ale cóż miałam robić – grzecznie brałam. No i wczoraj na wizycie ilas mam taki: w prawym jeden pęcherzyk 14mm, a w lewym (!) pojawiły się dwa 14mm i 18mm.
    (Mam wątpliwości co do tej lekarki, że mi nie mówi wszystkiego – w lewym jajniku nie mówiła o żadnym pęcherzyku, a teraz nagle pojawiły się dwa? Dla mnie to dziwne.)
    No i zapisała mi gonapeptyl 0,1 2 ampułki. Mam to zaaplikować (Aaaaaa! <Boi się>) jutro, o ok. 19:00.
    W czwartek mamy odstawić BabyDance o 24:00-24:30 (kurcze, tak co do godziny to jeszcze nie było ;/ )i w piątek rano iść na wymaz do badania na wrogość śluzu. I w piątek wieczorem wszystko się okaże.
    Nie wiem jak jutro przeżyję te zastrzyki, M. musi to zrobić, bo jak mi babka w aptece tłumaczyła co i jak, to mało nie zemdlałam (serio! :( )
    To tak pokrótce co u mnie :)
    Obiecuję już nie znikać :*

  • NIEPOKORNA Autorytet
    Postów: 3559 1459

    Wysłany: 20 lipca 2016, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika
    Jestem z Ciebie bardzo dumna. Nareszcie wzięłaś się za szukanie pracy. A skoro jedną już praktycznie dostałaś to na bank pojawi się kolejna :)
    Nie słyszałam o Clo w takich dniach cyklu, ale może jest to jakaś metoda. Najważniejsze by wszystko, co robi lekarka zadziałało i by się wreszcie udało :D Trzymam kciuki :*


    Dagn
    Obejrzałam ostatni odcinek Orange i jestem pod wrażeniem. Co prawda najbardziej podobał mi się przedostatni. Ale ogólnie seria świetna :) Szkoda, że teraz trzeba rok czekać na kolejną...

    Monika*** lubi tę wiadomość

    linia-podzialu-ruchomy-obrazek-0012.gif
    2nn3vfxm0x0qzs5t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2016, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, a jak te zastrzyki się robi? W brzuch? Mi też się wydawało, że prędzej umrę, jak miałam sobie sama robić po cc, ale dało radę. To była malusia igiełka, naprawdę :) Dasz radę ^^
    Ten 18mm dobrze rokuje. Chyba.

    Niepokorna, fakt :) Przedostatni zrobił największe wrażenie. Ogólnie.. .tęsknię za tym powiewem lekkości z pierwszego sezonu.

    Malagosia, NIEPOKORNA lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, te zastrzyki to był KOSZMAR. najpierw 10 minut paniki - nie mogłam się przemóc i uchylalam się przed strzykawka. a potem sam zastrzyk po prostu bolał - może M. robił to za wolno, nie wiem - ale bolało jak diabli :P
    nie wiem jak można sobie samemu zrobić takie zastrzyki :P ...I nie wiem co zrobię, jak będę musiała znowu je zrobic, brrr :(

    Dagn,W brzuch. to była taka strzykawka z igłą taka krótka ok 1-1,5cm

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2016, 21:15

  • Kotowa Autorytet
    Postów: 2992 3627

    Wysłany: 20 lipca 2016, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, miło Cię widzieć :)
    Mnie we wrześniu czekają takie zastrzyki przez około miesiąc :P
    Wyjeżdżamy 12-go sierpnia, już nie mogę się doczekać :)

    Małgosia 24tc +15.08.2015💔
    09.2016 - 1 ICSI PGD: 22 oocyty->18 zarodków->0 po PGD
    02.2017 - 2 ICSI PGD: 20 oocytów->14 zarodków->1 po PGD-> cb 😔
    10.2017 - 3 ICSI PGD: 19 oocytów->12 zarodków->2 po PGD
    02.2018 - crio 1 blastki 😔
    06.2018 - crio 1 blastki 😔
    05.2019 - 4 ICSI PGD: 20 oocytów->16 zarodków->2 po PGD
    12.2019 - cb😔
    09.2020 - "niespodzianka!"
    Jasiek 15tc +23.11.2020💔
    03.2021 - crio 1 blastki 😔
    06.2021 - crio 1 blastki 😔
    02.2022 - 5 ICSI PGD: 14 oocytów->2 blastki->1❄po PGD
    09/2022 - crio blastki, 5dpt - 16, 7dpt - 40, 9dpt - 113, 11dpt - 382, 19dpt - 6563,
    4/10 - usg, crl 9,1mm, ❤ 135/min
    Alicja ❤️ 26/05/23, 3600g, 50cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2016, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko, to wspolczuje tych zastrzykow. nie słuchaj tego co pisze - histeryczka ze mnie, zdaje sobie sprawie ze więcej w tym było strachu niż bólu ;)
    oj to już niedługo urlopik:D sierpień Ci minie tak szybko przez ten urlop jak mi czerwiec :) Ani się obejrzysz a będzie wrzesień ;)

  • Kotowa Autorytet
    Postów: 2992 3627

    Wysłany: 20 lipca 2016, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika już mam za sobą serię takich zastrzyków przeciwzakrzepowych po operacji, także wiem z czym to się je ;)

    Monika*** lubi tę wiadomość

    Małgosia 24tc +15.08.2015💔
    09.2016 - 1 ICSI PGD: 22 oocyty->18 zarodków->0 po PGD
    02.2017 - 2 ICSI PGD: 20 oocytów->14 zarodków->1 po PGD-> cb 😔
    10.2017 - 3 ICSI PGD: 19 oocytów->12 zarodków->2 po PGD
    02.2018 - crio 1 blastki 😔
    06.2018 - crio 1 blastki 😔
    05.2019 - 4 ICSI PGD: 20 oocytów->16 zarodków->2 po PGD
    12.2019 - cb😔
    09.2020 - "niespodzianka!"
    Jasiek 15tc +23.11.2020💔
    03.2021 - crio 1 blastki 😔
    06.2021 - crio 1 blastki 😔
    02.2022 - 5 ICSI PGD: 14 oocytów->2 blastki->1❄po PGD
    09/2022 - crio blastki, 5dpt - 16, 7dpt - 40, 9dpt - 113, 11dpt - 382, 19dpt - 6563,
    4/10 - usg, crl 9,1mm, ❤ 135/min
    Alicja ❤️ 26/05/23, 3600g, 50cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo, czyli takie strzykaweczki jak fraxiparine :D Przy pierwszym też reagowałam, jak Ty ;) przy dziesiątym to już zero spiny.

    Odliczam dni do tego wyjazdu weekendowego ^^ Nie mogę się doczekać. Dobrze, że to już tak blisko.

    Dzwoniłam wczoraj do kuzynki męża, której 3 lata temu daliśmy kilka rzeczy. Mega obszernych dzwonów ciążowych już co prawda nie ma, ale becik do chrztu owszem :) Przy okazji dorzucili kilka rzeczy po swoich chłopakach.
    Jak dobrze pójdzie, to może na długi sierpniowy weekend się do nich wybierzemy z wizytą. Czyli do tego czasu muszę poogarniać rzeczy po Eryku, pochować w tapczan i opróżnić te szuflady, za które chciałam się zabrać dopiero na jesień :P
    Choć kupiłam już jeden ciuch jakiś, bo wyjątkowa promocja była w Auchan, to ciągle mam wrażenie, że to jeszcze za wcześnie na tego typu zakupy :/

    Dobrego dnia, dziewczyny :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2016, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie jestem w temacie z tym Waszym serialem :P ...czekam na ciążę, żeby nadrobić zaleglosci, hehehe :)

    mam chyba owulacje z swój jajników - tak uwierają z dwóch stron, ze ledwo się ruszam. wieczorem będę podglądać czy mam rację i poznam wynik testu po stosunku - trzymajcie kciuki, żeby wynik przybliżył mnie do tajemnicy niepłodności ;)

    She, gdzie się podziewasz? już na urlop wyjechalas? ;)

    Kotowa, widziałam ma fb, ze opałach się przed urlopem? hehe, ja przed swoim musiałam się sztucznie chwilę odpalić, żeby nie wyjść biala jak ściana :D

    Dagn_ lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2016, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak zajdziesz, jak ja Ci zarzucę listą seriali, to nie będziesz miała czasu na nic :P A szczególnie na martwienie się betami, sretami, objawami czy ich brakiem :D

    Trzymam kciuki za dzisiejsze podglądanie :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2016, 08:52

  • Kotowa Autorytet
    Postów: 2992 3627

    Wysłany: 22 lipca 2016, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, to był jeden z większych błędów mojego życia: wybrać się w upał na cały dzień nad jezioro i opalać się po raz pierwszy w sezonie... Wszystko mnie pali, jestem czerwona jak burak, wieczorem dostałam gorączki i nie dałam rady spać. Teraz ruszam do pracy, trzymajcie kciuki
    Powodzenia na wizycie :)

    Małgosia 24tc +15.08.2015💔
    09.2016 - 1 ICSI PGD: 22 oocyty->18 zarodków->0 po PGD
    02.2017 - 2 ICSI PGD: 20 oocytów->14 zarodków->1 po PGD-> cb 😔
    10.2017 - 3 ICSI PGD: 19 oocytów->12 zarodków->2 po PGD
    02.2018 - crio 1 blastki 😔
    06.2018 - crio 1 blastki 😔
    05.2019 - 4 ICSI PGD: 20 oocytów->16 zarodków->2 po PGD
    12.2019 - cb😔
    09.2020 - "niespodzianka!"
    Jasiek 15tc +23.11.2020💔
    03.2021 - crio 1 blastki 😔
    06.2021 - crio 1 blastki 😔
    02.2022 - 5 ICSI PGD: 14 oocytów->2 blastki->1❄po PGD
    09/2022 - crio blastki, 5dpt - 16, 7dpt - 40, 9dpt - 113, 11dpt - 382, 19dpt - 6563,
    4/10 - usg, crl 9,1mm, ❤ 135/min
    Alicja ❤️ 26/05/23, 3600g, 50cm
  • NIEPOKORNA Autorytet
    Postów: 3559 1459

    Wysłany: 22 lipca 2016, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika
    Ja po operacji 3 lata temu i teraz po porodzie też musiałam przyjmować zastrzyki w brzuch. W domu robił mi je mąż. I niezależnie od tego, czy robił je wolno, czy szybko to czasem bolało, a czasem nie.

    linia-podzialu-ruchomy-obrazek-0012.gif
    2nn3vfxm0x0qzs5t.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 22 lipca 2016, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo!
    Monika Kotowa współczuję wam tych zastrzyków. Ja w laboratorium nie mam z tym problemu, ale sama nie zrobię sobie raczej. Ciekawe jak to będzie, kiedy i ja będę do tego zmiszona.
    Tez jestem ciekawa co oni w tej klinice nam poradzą. Na pewno wszystkie wyniki (w tym liczę bardzo na AMH) będą chcieli powtórzyć. Mam nadzieję też na monitoring. Już niedługo się dowiem ;)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotowa, znam ten ból:( dlatego właśnie prZed wyjściem na pierwsze słońce "hartuje" się w solarium, tak z 5-8minut.

    Akilegna, oby się obyło bez zastrzykow i poszło Wam to szybko :)

    Niepokorna, dobrze że mówisz, że niezależnie od szybkości wstrzykiwania boli podobnie- to ja wolę zdecydowanie szybko :P

    A wychodzi na to, że zastrzyki czekają mnie i w następnym cyklu...
    wynik testu po stosunku negatywny: po 8H "zaobserowano W polu widzenia 6 plemnikow" A minimum jest 35. nie wiem czy dobrze zrozumiałam, bo lekarka bardzo zdawkowo się wypowiada, nawet nie zobaczyłam wyników osobiście.
    szkoda, bo w tym cyklu pekły wszystkie trzy pęcherzyki (w tym 2 w lewym, co mnie bardzo cieszy, ze w końcu ruszył do pracy).
    dostałam tez Luteine i estra... coś tam (nie pamiętam nazwy) "aby stworzyć dobre warunki dla ew. ciąży jeszcze w tym cyklu" - nie powiedziała jakie są kupowane temu powody, no ale ok... każe brać to biorę.
    no i w następnym cyklu IUI na clo.
    ...powinnam być zadowolona, Ale reakcja mojego męża na diagnozę... eh... zachowuje się tak, jak by świat stanął. tak jak by to, że myśleliśmy że to tylko we mnie jest problem było ok, Ale jak się okazuje ze parametry nasienia są słabe (bo tak obstawia lekarka) to nagle koniec świata i dół na maksa.
    eh, ci faceci...
    i teraz zamiast poprawiać babydance dziś, bo prawdopodobnie dziś była owulacja to się poklocilismy i każde ogląda tv w innym pokoju:(
    słabo trochę :(
    ale całe szczęście ze już znamy problem - mam nadzieje, że to już ostatni!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2016, 22:15

‹‹ 809 810 811 812 813 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ