X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie FIT STARACZKI :D CZYLI WĄTEK MOTYWACYJNY!
Odpowiedz

FIT STARACZKI :D CZYLI WĄTEK MOTYWACYJNY!

Oceń ten wątek:
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każda staraczka napewno doświadczyła tego uczucia strachu, które towarzyszyło wszlekiej aktywności fizycznej w okresie poowulacyjnym. Wymówek do ćwiczeń i zdrowego odżywiania mamy wiele, a bo w ciąży mogę mieć mdłości i na nic nie będę miała ochoty, a bo zarodek się dobrze nie zagnieździ jak zrobię te 20 przysiadów itd. itp...

    Ja tak sobie odmawiam od 1,5 roku, i efekty są widoczne w lustrze, więc skoro i tak moje leżenie nic nie pomagało i zarodek się nie zagnieździł ani ja nie mam nadal mdłości, tak więc otwieram wątek dla wszystkich staraczek, które chcą zadbać o swoją kondycję fizyczną i oczywiście duchową ! Bo jest to sposób, żeby zająć się czymś innym niż nieustannym myśleniem, liczeniem i czekaniem.


    Zachęcam Was do wrzucania tutaj przepisów na zdrowe potrawy oraz przetestowanych treningów :) i dzielenie się sukcesami, jakie osiągnęłyśmy !


    NASZE PRZEPISY:

    ŚNIADANIA:
    -OWSIANKA NR 1 -STR. 1

    OBIADY:
    - mielone z soczewicą STR 1
    -placki z kaszy jaglanej i szpinaku str 2

    KOLACJE:


    SŁODKOŚCI:
    -RAFAELLO Z KASZY JAGLANEJ -STR.1

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2018, 16:07

    Emiilka, olik321, Siwulec, MaryAnn, Jedna_z_Wielu, Sarna84, Bocianiątko, Czrna 81, Yoselyn82, MamaStasia lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Emiilka Autorytet
    Postów: 923 2321

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wspaniały watek :D Świetna robota Izunia ;)

    Kochane, to chyba moja pierwsza i ostatnia wizyta, bo ćwiczyć nie lubię, za to lubię dobrze zjeść :D Emek zabiera mnie dzisiaj na romantico kolację do MCDonald's, bo mu powiedziałam, że marzę o Big Macu :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2018, 17:30

    12 cs. - szczęśliwy! Cudzie trwaj! <3
    url=https://www.suwaczki.com/]mhsv20mmi0dw1s0w.png[/url]
    1 cs. - Aniołek - 6 tc.
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emiilka wrote:
    Wspaniały watek :D Świetna robota Izunia ;)

    Kochane, to chyba moja pierwsza i ostatnia wizyta, bo ćwiczyć nie lubię, za to lubię dobrze zjeść :D Emek zabiera mnie dzisiaj na romantico kolację do MCDonald's, bo mu powiedziałam, że marzę o Big Macu :D


    Emilka należy Ci się ! i to pooodwójny :D

    Emiilka lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • amb83 Ekspertka
    Postów: 154 84

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka ja myślałam że zachcianki pojawiają się trochę później :) ale fakt należy Ci się :) a ja jak przeczytałam to też mam chętkę :) ale kochane BigMac to trochę mało dietetycznie :) dawać proszę pomysły na dobry styl żywienia dla staraczek i dla M-ków :)

    Emiilka lubi tę wiadomość

    34 lata Hashimoto, TSH 5,54 - euthyrox 75, prolaktyna 1203! (norma do 493)
    25 miesięcy starań
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja na zachętę wrzucę coś słodkiego i zdrowego - Rafaello z kaszy jaglanej. Smakuje praktycznie jak oryginał! Potrzeba:
    * 50 ml wody
    * 200 ml mleka kokosowego
    * 100 ml suchej kaszy jaglanej
    * 1 duża łyżka miodu
    * 3 kopiate łyżki wiórków kokosowych + z 2 garści do obtaczania kulek
    * migdały bez skórki
    * szczypta soli
    Zagotować wodę z mlekiem. Wrzucić kaszę uprzednio przepłukaną na sitku zimną wodą, wiórki koko, miód i sól. Gotować aż do uzyskania gęstej masy, po czym wystudzić. Z chłodnej masy formować kulki, wciskać po migdale do każdej z nich, a następnie kulki obtaczać w wiórkach koko. Wstawić do lodówki do schłodzenia. Py-cho-ta!

    Siwulec, Emiilka, sliweczka92, Pomi, Izape_91 lubią tę wiadomość

  • Pomi Autorytet
    Postów: 327 475

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape w punkt! U mnie taka sama sytuacja, kiedyś ginka mi powiedziała, że ćwiczenia mogą podnosić prolaktynę i przez to blokować owulacje. Z miejsca przestałam chodzić na siłownię. Ale w ciąży nadal nie jestem, wiec to nie to. Od tego czasu minął prawie rok, przybyło parę kg, kondycja spadła mocno. Ostatnio pytałam gina z kliniki i powiedział ze ćwiczenia tylko na plus - byle to nie był wyczynowy sport, kiedy tkanka tluszczowa spada poniżej ilus tam % (co mi osobiście nie grozi ;) ). Także od stycznia wróciłam do siłownię i powoli odbudowuje kondycję :) tylko ze zdrowym jedzeniem mam trochę problem, za bardzo lubię jeść dobre rzeczy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2018, 10:26

    09.2016 - Start
    11.2017 - czas na pomoc - Gameta
    04.2018 - operacja żpn
    08-09.2019 - 3 IUI nieudane
    10.2019 - Ivf krótki protokół
    16.12.19 - FET 4bb, beta <0. 1
  • Karma88 Autorytet
    Postów: 3088 3640

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj wątek ekstra! :D

    Ja trzeci miesiąc jak wróciłam na fitness. Co prawda na razie na 2x w tygodniu, ale musze spokojnie się znowu przyzwyczaić do ruchu, bo lata nie ćwiczenia swoje zrobiły w postaci kilku kg. :/

    A że zawsze chodziłam w jedno miejsce i zawsze rezygnowałam z zajęć jak okazywało się, że jestem w ciąży to licze, że powrót do ćwiczeń swoje zrobi i moje ciało znowu zechce zaskoczyć.

    Powodzenia dla ćwiczących i wytrwałych!

    Izape_91, Rucola lubią tę wiadomość

    Emilka <3

    gg649vvjtg0z1oj0.png

    Od 09.2013:02.2014-5t6dc <3 07.2015-12tc <3
    MTHFR A1298C+C667T+PAI-1 4G-hetero, immunologia
  • Ginger Koleżanka
    Postów: 54 14

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, wątek genialny :)
    Odkąd pamiętam, to zawsze byłam trochę większa. Po jednych wakacjach stwierdziłam, że czas się wziąć za siebie i straciłam z 15 kilo. Wszystko było fajnie, ale wpadłam na genialny pomysł z tabletkami i dzięki nim plus oczywiście "zdrowemu" jedzeniu odzyskałam więcej niż 15 kilo. Teraz znowu planuję zacząć ćwiczyć i zdrowo jeść. A ćwiczenia to zdecydowanie najlepsza forma żeby odciągnąć myśli od presji starań i wgl :)

    Izape_91 lubi tę wiadomość

  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ćwiczę bardzo dużo i w pierwsza ciąże zaszłam w pierwszym cyklu starań i biegałam oraz ćwiczyłam po owulacji. Poza tym staram się zdrowo odżywiać i jestem szczupłej budowy.
    Mam dużo koleżanek biegaczek, które bez problemu zachodzą w ciąże, która kończy się sukcesem. Także nie dajmy się zwariować.

    Izape_91, Rucola, Skarpeta, elforia lubią tę wiadomość

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna_blondi wrote:
    Ja ćwiczę bardzo dużo i w pierwsza ciąże zaszłam w pierwszym cyklu starań i biegałam oraz ćwiczyłam po owulacji. Poza tym staram się zdrowo odżywiać i jestem szczupłej budowy.
    Mam dużo koleżanek biegaczek, które bez problemu zachodzą w ciąże, która kończy się sukcesem. Także nie dajmy się zwariować.


    ja właśnie zaczęłam biegać, póki co małe dystanse, bo zaledwie 3 km, ale myślę, że z czasem to się zmieni :)


    wrzucam mój pomysł na śniadanie, które uwielbiam :D a mianowicie owsianka na mleku z bananem, rodzynkami i miodem - pychota :)

    lamka lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izunia przez tą wczorajszą gorączkę zupełnie zapomniałam że założyłaś wątek, przepraszam i melduję się dziś :-P Witam wszystkie dziewczyny, z którymi się jeszcze nie znamy. Ja jestem w grupie osób które potrzebują motywacji, mam nadzieję że ją tutaj znajdę :-) Biegałam przed staraniami (ok 6 km, więc żaden szał) ale to było prawie półtora roku i kilka kilo temu :-P

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • Kolorowapani Ekspertka
    Postów: 178 172

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja latam na silownie. Obowiazkowo zajęcia Shape-kształtowanie sylwetki z użyciem handli z elementami fitnessu i jeszcze chodzę na trampoliny-niezły wycisk serio godzinka na trampolinie i jestem mokra aż do majtek:D jeszcze fajni panowie prowadzą hehe:) polecam dziewczyny taka aktywność. Nie dość, że można zrzucić parę kilo to jeszcze +10 do atrakcyjności:) I da dawka energii zaraz po treningu (w trakcie chcesz umrzeć:D) super!!

    Izape_91 lubi tę wiadomość


    f2w390bvbt1an0rs.png
    Aniołek. 14tc. Lipiec 2017. Tęsknię
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kochane. Jeszcze tak zaglądam z łóżka, bo mąż się kąpie.

    Też byłam dzisiaj biegać (z pieskiem). Niestety po kilku miesiącach przerwy moja kondycja jest w depresji. Ale od czegoś trzeba zacząć, nieprawdaż?

    Izape - do tej Twojej pysznej owsianki dodałabym jeszcze garść orzechów, żeby mniejszyć wyrzut glukozy po posiłku. :-)

    Kolorowapani - trampoliny nie są niestety zalecane przez fizjoterapeutów ze względu na bardzo silne obciążenie mięśni dna miednicy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2018, 07:57

    Czrna 81, Izape_91 lubią tę wiadomość

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O hello :) jeszcze ze 2 dni opychania się szitem pocieszajacym i wpadnę tu ;)

    summer86, lamka, Meśka, Czrna 81, Emiilka lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Meśka Autorytet
    Postów: 1542 1918

    Wysłany: 1 lutego 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O maj got ! ten watek jest dla mnie :) tylko ja zawsze zaczynam od jutra, które nie nadchodzi albo trwa do wieczora...
    Motywacja to by mi się przydała bardziej od przepisów bo diet mam od cholery w domu.

    Czrna 81, MaryAnn, Emiilka lubią tę wiadomość

    19.11.2018 laparo - jajowody przedmuchane, bez endomendy
    Starania od lipca 2016 r.
    Synuś ❤️ 11.2014 r.
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 1 lutego 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meśka wrote:
    O maj got ! ten watek jest dla mnie :) tylko ja zawsze zaczynam od jutra, które nie nadchodzi albo trwa do wieczora...
    Motywacja to by mi się przydała bardziej od przepisów bo diet mam od cholery w domu.
    Meśka przybij piątala! Jak po dłuuuugich podchodach zrobiłam Skalpela to mnie dwa dni doopa bolała i wewnętrzna strona ud haha! Taką mam teraz kondycję :-P Ale jak już zrobiłam pierwszy krok, to muszę postawić następny!

    Meśka, Izape_91, Emiilka lubią tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • Meśka Autorytet
    Postów: 1542 1918

    Wysłany: 1 lutego 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czrna 81 wrote:
    Meśka przybij piątala! Jak po dłuuuugich podchodach zrobiłam Skalpela to mnie dwa dni doopa bolała i wewnętrzna strona ud haha! Taką mam teraz kondycję :-P Ale jak już zrobiłam pierwszy krok, to muszę postawić następny!

    Eeee to luksus ! Trzymaj tak dalej :)
    Ja wczoraj wróciłam na nogach z synem z przedszkola :) wyczyn jak cholera :)

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    19.11.2018 laparo - jajowody przedmuchane, bez endomendy
    Starania od lipca 2016 r.
    Synuś ❤️ 11.2014 r.
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 1 lutego 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meśka wrote:
    Eeee to luksus ! Trzymaj tak dalej :)
    Ja wczoraj wróciłam na nogach z synem z przedszkola :) wyczyn jak cholera :)


    my ostatnio z mężem stwierdziliśmy, że trzeba ruszać tyłki i chodzić więcej. Za kawalera to do mnie latał, że hoho :P a teraz rozpłaszczył tłek i siedzi, ja z resztą też !

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 1 lutego 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    macie jakiś fajny pomysł na obiad z brokułem ?

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 1 lutego 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja mogę dodać przepis z wczoraj na mielone z soczewicą, nawet eMek się zajadał.

    ok 40dag mięsa ( ja poprosiłam o zmielenie łopatki)
    ok 80dag soczewicy ( użyłam zielonej)
    1 marchew
    1 cebula
    1 jajko
    ok 2 łyżek bułki tartej

    Soczewice namoczył 30 minut potem ugotowałam i zblendowałam ( nie jakoś idealnie na gładką masę)
    Do tego dodałam mięso, jajko, startą merchewkę i pokrojoną drobno cebule oraz bułkę tarta.
    Doprawiłam solą, pieprzem i ostrą papryka.
    Całość wymieszałam i formowałam kotleciory ( rozmiar jaki kto chce, mniejsze lepiej się smażą i łatwiej przewracają)

    I tadam koniec ;)
    Dobre na ciepło i na zimno :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2018, 13:39

    lamka, Czrna 81, Izape_91, Emiilka, teverde lubią tę wiadomość

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ