X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie FIT STARACZKI :D CZYLI WĄTEK MOTYWACYJNY!
Odpowiedz

FIT STARACZKI :D CZYLI WĄTEK MOTYWACYJNY!

Oceń ten wątek:
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każda staraczka napewno doświadczyła tego uczucia strachu, które towarzyszyło wszlekiej aktywności fizycznej w okresie poowulacyjnym. Wymówek do ćwiczeń i zdrowego odżywiania mamy wiele, a bo w ciąży mogę mieć mdłości i na nic nie będę miała ochoty, a bo zarodek się dobrze nie zagnieździ jak zrobię te 20 przysiadów itd. itp...

    Ja tak sobie odmawiam od 1,5 roku, i efekty są widoczne w lustrze, więc skoro i tak moje leżenie nic nie pomagało i zarodek się nie zagnieździł ani ja nie mam nadal mdłości, tak więc otwieram wątek dla wszystkich staraczek, które chcą zadbać o swoją kondycję fizyczną i oczywiście duchową ! Bo jest to sposób, żeby zająć się czymś innym niż nieustannym myśleniem, liczeniem i czekaniem.


    Zachęcam Was do wrzucania tutaj przepisów na zdrowe potrawy oraz przetestowanych treningów :) i dzielenie się sukcesami, jakie osiągnęłyśmy !


    NASZE PRZEPISY:

    ŚNIADANIA:
    -OWSIANKA NR 1 -STR. 1

    OBIADY:
    - mielone z soczewicą STR 1
    -placki z kaszy jaglanej i szpinaku str 2

    KOLACJE:


    SŁODKOŚCI:
    -RAFAELLO Z KASZY JAGLANEJ -STR.1

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2018, 16:07

    Emiilka, olik321, Siwulec, MaryAnn, Jedna_z_Wielu, Sarna84, Bocianiątko, Czrna 81, Yoselyn82, MamaStasia lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Emiilka Autorytet
    Postów: 923 2321

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wspaniały watek :D Świetna robota Izunia ;)

    Kochane, to chyba moja pierwsza i ostatnia wizyta, bo ćwiczyć nie lubię, za to lubię dobrze zjeść :D Emek zabiera mnie dzisiaj na romantico kolację do MCDonald's, bo mu powiedziałam, że marzę o Big Macu :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2018, 17:30

    12 cs. - szczęśliwy! Cudzie trwaj! <3
    url=https://www.suwaczki.com/]mhsv20mmi0dw1s0w.png[/url]
    1 cs. - Aniołek - 6 tc.
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emiilka wrote:
    Wspaniały watek :D Świetna robota Izunia ;)

    Kochane, to chyba moja pierwsza i ostatnia wizyta, bo ćwiczyć nie lubię, za to lubię dobrze zjeść :D Emek zabiera mnie dzisiaj na romantico kolację do MCDonald's, bo mu powiedziałam, że marzę o Big Macu :D


    Emilka należy Ci się ! i to pooodwójny :D

    Emiilka lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • amb83 Ekspertka
    Postów: 154 84

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka ja myślałam że zachcianki pojawiają się trochę później :) ale fakt należy Ci się :) a ja jak przeczytałam to też mam chętkę :) ale kochane BigMac to trochę mało dietetycznie :) dawać proszę pomysły na dobry styl żywienia dla staraczek i dla M-ków :)

    Emiilka lubi tę wiadomość

    34 lata Hashimoto, TSH 5,54 - euthyrox 75, prolaktyna 1203! (norma do 493)
    25 miesięcy starań
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja na zachętę wrzucę coś słodkiego i zdrowego - Rafaello z kaszy jaglanej. Smakuje praktycznie jak oryginał! Potrzeba:
    * 50 ml wody
    * 200 ml mleka kokosowego
    * 100 ml suchej kaszy jaglanej
    * 1 duża łyżka miodu
    * 3 kopiate łyżki wiórków kokosowych + z 2 garści do obtaczania kulek
    * migdały bez skórki
    * szczypta soli
    Zagotować wodę z mlekiem. Wrzucić kaszę uprzednio przepłukaną na sitku zimną wodą, wiórki koko, miód i sól. Gotować aż do uzyskania gęstej masy, po czym wystudzić. Z chłodnej masy formować kulki, wciskać po migdale do każdej z nich, a następnie kulki obtaczać w wiórkach koko. Wstawić do lodówki do schłodzenia. Py-cho-ta!

    Siwulec, Emiilka, sliweczka92, Pomi, Izape_91 lubią tę wiadomość

  • Pomi Autorytet
    Postów: 327 475

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape w punkt! U mnie taka sama sytuacja, kiedyś ginka mi powiedziała, że ćwiczenia mogą podnosić prolaktynę i przez to blokować owulacje. Z miejsca przestałam chodzić na siłownię. Ale w ciąży nadal nie jestem, wiec to nie to. Od tego czasu minął prawie rok, przybyło parę kg, kondycja spadła mocno. Ostatnio pytałam gina z kliniki i powiedział ze ćwiczenia tylko na plus - byle to nie był wyczynowy sport, kiedy tkanka tluszczowa spada poniżej ilus tam % (co mi osobiście nie grozi ;) ). Także od stycznia wróciłam do siłownię i powoli odbudowuje kondycję :) tylko ze zdrowym jedzeniem mam trochę problem, za bardzo lubię jeść dobre rzeczy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2018, 10:26

    09.2016 - Start
    11.2017 - czas na pomoc - Gameta
    04.2018 - operacja żpn
    08-09.2019 - 3 IUI nieudane
    10.2019 - Ivf krótki protokół
    16.12.19 - FET 4bb, beta <0. 1
  • Karma88 Autorytet
    Postów: 3088 3640

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj wątek ekstra! :D

    Ja trzeci miesiąc jak wróciłam na fitness. Co prawda na razie na 2x w tygodniu, ale musze spokojnie się znowu przyzwyczaić do ruchu, bo lata nie ćwiczenia swoje zrobiły w postaci kilku kg. :/

    A że zawsze chodziłam w jedno miejsce i zawsze rezygnowałam z zajęć jak okazywało się, że jestem w ciąży to licze, że powrót do ćwiczeń swoje zrobi i moje ciało znowu zechce zaskoczyć.

    Powodzenia dla ćwiczących i wytrwałych!

    Izape_91, Rucola lubią tę wiadomość

    Emilka <3

    gg649vvjtg0z1oj0.png

    Od 09.2013:02.2014-5t6dc <3 07.2015-12tc <3
    MTHFR A1298C+C667T+PAI-1 4G-hetero, immunologia
  • Ginger Koleżanka
    Postów: 54 14

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, wątek genialny :)
    Odkąd pamiętam, to zawsze byłam trochę większa. Po jednych wakacjach stwierdziłam, że czas się wziąć za siebie i straciłam z 15 kilo. Wszystko było fajnie, ale wpadłam na genialny pomysł z tabletkami i dzięki nim plus oczywiście "zdrowemu" jedzeniu odzyskałam więcej niż 15 kilo. Teraz znowu planuję zacząć ćwiczyć i zdrowo jeść. A ćwiczenia to zdecydowanie najlepsza forma żeby odciągnąć myśli od presji starań i wgl :)

    Izape_91 lubi tę wiadomość

  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ćwiczę bardzo dużo i w pierwsza ciąże zaszłam w pierwszym cyklu starań i biegałam oraz ćwiczyłam po owulacji. Poza tym staram się zdrowo odżywiać i jestem szczupłej budowy.
    Mam dużo koleżanek biegaczek, które bez problemu zachodzą w ciąże, która kończy się sukcesem. Także nie dajmy się zwariować.

    Izape_91, Rucola, Skarpeta, elforia lubią tę wiadomość

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna_blondi wrote:
    Ja ćwiczę bardzo dużo i w pierwsza ciąże zaszłam w pierwszym cyklu starań i biegałam oraz ćwiczyłam po owulacji. Poza tym staram się zdrowo odżywiać i jestem szczupłej budowy.
    Mam dużo koleżanek biegaczek, które bez problemu zachodzą w ciąże, która kończy się sukcesem. Także nie dajmy się zwariować.


    ja właśnie zaczęłam biegać, póki co małe dystanse, bo zaledwie 3 km, ale myślę, że z czasem to się zmieni :)


    wrzucam mój pomysł na śniadanie, które uwielbiam :D a mianowicie owsianka na mleku z bananem, rodzynkami i miodem - pychota :)

    lamka lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izunia przez tą wczorajszą gorączkę zupełnie zapomniałam że założyłaś wątek, przepraszam i melduję się dziś :-P Witam wszystkie dziewczyny, z którymi się jeszcze nie znamy. Ja jestem w grupie osób które potrzebują motywacji, mam nadzieję że ją tutaj znajdę :-) Biegałam przed staraniami (ok 6 km, więc żaden szał) ale to było prawie półtora roku i kilka kilo temu :-P

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • Kolorowapani Ekspertka
    Postów: 178 172

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja latam na silownie. Obowiazkowo zajęcia Shape-kształtowanie sylwetki z użyciem handli z elementami fitnessu i jeszcze chodzę na trampoliny-niezły wycisk serio godzinka na trampolinie i jestem mokra aż do majtek:D jeszcze fajni panowie prowadzą hehe:) polecam dziewczyny taka aktywność. Nie dość, że można zrzucić parę kilo to jeszcze +10 do atrakcyjności:) I da dawka energii zaraz po treningu (w trakcie chcesz umrzeć:D) super!!

    Izape_91 lubi tę wiadomość


    f2w390bvbt1an0rs.png
    Aniołek. 14tc. Lipiec 2017. Tęsknię
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kochane. Jeszcze tak zaglądam z łóżka, bo mąż się kąpie.

    Też byłam dzisiaj biegać (z pieskiem). Niestety po kilku miesiącach przerwy moja kondycja jest w depresji. Ale od czegoś trzeba zacząć, nieprawdaż?

    Izape - do tej Twojej pysznej owsianki dodałabym jeszcze garść orzechów, żeby mniejszyć wyrzut glukozy po posiłku. :-)

    Kolorowapani - trampoliny nie są niestety zalecane przez fizjoterapeutów ze względu na bardzo silne obciążenie mięśni dna miednicy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2018, 07:57

    Czrna 81, Izape_91 lubią tę wiadomość

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O hello :) jeszcze ze 2 dni opychania się szitem pocieszajacym i wpadnę tu ;)

    summer86, lamka, Meśka, Czrna 81, Emiilka lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Meśka Autorytet
    Postów: 1542 1918

    Wysłany: 1 lutego 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O maj got ! ten watek jest dla mnie :) tylko ja zawsze zaczynam od jutra, które nie nadchodzi albo trwa do wieczora...
    Motywacja to by mi się przydała bardziej od przepisów bo diet mam od cholery w domu.

    Czrna 81, MaryAnn, Emiilka lubią tę wiadomość

    19.11.2018 laparo - jajowody przedmuchane, bez endomendy
    Starania od lipca 2016 r.
    Synuś ❤️ 11.2014 r.
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 1 lutego 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meśka wrote:
    O maj got ! ten watek jest dla mnie :) tylko ja zawsze zaczynam od jutra, które nie nadchodzi albo trwa do wieczora...
    Motywacja to by mi się przydała bardziej od przepisów bo diet mam od cholery w domu.
    Meśka przybij piątala! Jak po dłuuuugich podchodach zrobiłam Skalpela to mnie dwa dni doopa bolała i wewnętrzna strona ud haha! Taką mam teraz kondycję :-P Ale jak już zrobiłam pierwszy krok, to muszę postawić następny!

    Meśka, Izape_91, Emiilka lubią tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • Meśka Autorytet
    Postów: 1542 1918

    Wysłany: 1 lutego 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czrna 81 wrote:
    Meśka przybij piątala! Jak po dłuuuugich podchodach zrobiłam Skalpela to mnie dwa dni doopa bolała i wewnętrzna strona ud haha! Taką mam teraz kondycję :-P Ale jak już zrobiłam pierwszy krok, to muszę postawić następny!

    Eeee to luksus ! Trzymaj tak dalej :)
    Ja wczoraj wróciłam na nogach z synem z przedszkola :) wyczyn jak cholera :)

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    19.11.2018 laparo - jajowody przedmuchane, bez endomendy
    Starania od lipca 2016 r.
    Synuś ❤️ 11.2014 r.
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 1 lutego 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meśka wrote:
    Eeee to luksus ! Trzymaj tak dalej :)
    Ja wczoraj wróciłam na nogach z synem z przedszkola :) wyczyn jak cholera :)


    my ostatnio z mężem stwierdziliśmy, że trzeba ruszać tyłki i chodzić więcej. Za kawalera to do mnie latał, że hoho :P a teraz rozpłaszczył tłek i siedzi, ja z resztą też !

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 1 lutego 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    macie jakiś fajny pomysł na obiad z brokułem ?

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 1 lutego 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja mogę dodać przepis z wczoraj na mielone z soczewicą, nawet eMek się zajadał.

    ok 40dag mięsa ( ja poprosiłam o zmielenie łopatki)
    ok 80dag soczewicy ( użyłam zielonej)
    1 marchew
    1 cebula
    1 jajko
    ok 2 łyżek bułki tartej

    Soczewice namoczył 30 minut potem ugotowałam i zblendowałam ( nie jakoś idealnie na gładką masę)
    Do tego dodałam mięso, jajko, startą merchewkę i pokrojoną drobno cebule oraz bułkę tarta.
    Doprawiłam solą, pieprzem i ostrą papryka.
    Całość wymieszałam i formowałam kotleciory ( rozmiar jaki kto chce, mniejsze lepiej się smażą i łatwiej przewracają)

    I tadam koniec ;)
    Dobre na ciepło i na zimno :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2018, 13:39

    lamka, Czrna 81, Izape_91, Emiilka, teverde lubią tę wiadomość

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ