X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Jesienne Fasolki - październikowe testowanie 2017
Odpowiedz

Jesienne Fasolki - październikowe testowanie 2017

Oceń ten wątek:
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 27 października 2017, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    Yosel Sylwia o tym progu pisała że musi być niski (poniżej5) żeby podchodzić w ogóle do stymulacji do punkcji.

    ale ja do stymulacji czy punkcji nie bede podchodzic. Ja bede leciec na cyklu sztucznym. Czyli od 2dc estrofem a prg dopiero jak endo bedzie ok.

    Ale zastanowilam sie nad wypowiedzia jednej z dziewczyn, ze jest w cyklu sztucznym w 5dc a prg ma 9 wiec zaczelam sie zastanawiac jak to mozliwe.

    Musze popytac o to lekarza jak to wyglada

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • panan12 Autorytet
    Postów: 3023 548

    Wysłany: 27 października 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Najlepiej zapytaj o to lekarza bo wiem że dziewczyny zbijają ale za bardzo się na tym nie znam.
    Panan to twoj pierwszy cykl z ovu więc @ jest dłuższa i inna

    Hahaha doświadczyłam cudu jakim jest owulacja więc ns pierwszy raz dla mnie to coś dziwnego :)

    A ciągnacy śluz ma być,?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2017, 22:00

    f2w3k0s3plke7odf.png
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 27 października 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Witajcie Dziewczyny wieczorową porą Wszystkie pozdrawiam z wątpliwie pięknej Łodzi;) jestem świeżo po wizycie u doktora P i jestem ogolnie zadowolona. Doktor jest sprawny, rzeczowy. Zaczął od wywiadu ile sie staramy, jakie metody leczenia przeszliśmy, jakie mamy badsnia, czy bylam kiedykolwiek w ciąży, czy mam siostry ktore mają dzieci, czy moja mama miała problemy itp. Najpierw przeglądnął badania emka, zapytał o test MAR ktorego nie mielismy, ale obejrzał wyniki nasienia i nie kazał tego testu robić. Potem obejrzał moje, skupił się na immunofenotypie i stwierdził że jest bardzo poprawny, dalej ANA ujemne, mutacje MTHFR i śmiał się że nie pamieta pacjentki z wykluczonymi wszystkimi wariantami mutacji ;0. Po czym stwierdził ze ASA są wysokie, ale nie zaburzają immunofenotypu wiec nie mogą mieć istotnego znaczenia jeśli chodzi o silną agresję w stosunku do plemników a ich obecność jest wynikiem jakiś infekcji, duża szansa ze to helicobacter namieszała, ale mogą być inne infekcje. Patrzac na wyniki nadienia i na ogół stwierdził że będziemy szukać przyczyn problemów z zagnieżdzeniem lub innych (?). Dostałam zlecienie na testy LCT, CBA, wszystko w kierunku trombofilii, limfocyty th1/2 i chyba jeszcze coś ale nie pamietam :) pyta£am o test ba wrogość sluzu, mowił ze możemy zrobić ale w zapyziałym Rzeszowie nie ma takiej możliwości, wiec pewnie sie wstrzymamy:). Kolejna wizyta 1go grudnia. Co najwazniejsze powiedział, ze absolutnie nie wuklucza naturalnego poczęcia co dla mojego emka było miodem na uszy :)


    I dlatego dokorek taki chwalony lepiej jechać do konkretnego tyle kilometrów jak chodzić do konowałów ;)
    tak myślałam że te badania zleci zwłaszcza LCT czy nie jesteś uczulona na męża. Tak samo się sprawdza to co piszę o teście MAR a ślużie bo chłop może unieruchomiać plemniki i wyjdzie że są nieruchome a test śluzu wyjdzie fałszywie dodatni.
    Teraz jesteś w dobrych rękach <3 fasolka to kwestia czasu !!!!
    Nie ma to jak tchnąć w człowieka optymizm !!

    Rucola lubi tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 27 października 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panan12 wrote:
    Hahaha doświadczyłam cudu jakim jest owulacja więc ns pierwszy raz dla mnie to coś dziwnego :)

    A ciągnacy śluz ma być,?
    Juz masz owulacje? Przeciez dopiero testowałaś... Czy zle kojarzę

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 27 października 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    I dlatego dokorek taki chwalony lepiej jechać do konkretnego tyle kilometrów jak chodzić do konowałów ;)
    tak myślałam że te badania zleci zwłaszcza LCT czy nie jesteś uczulona na męża. Tak samo się sprawdza to co piszę o teście MAR a ślużie bo chłop może unieruchomiać plemniki i wyjdzie że są nieruchome a test śluzu wyjdzie fałszywie dodatni.
    Teraz jesteś w dobrych rękach <3 fasolka to kwestia czasu !!!!
    Nie ma to jak tchnąć w człowieka optymizm !!
    Dalej się boję :) ale teraz już mniej ;) a najwazniejsze jest to, ze z moją głową jest coraz lepiej. Chce Dziecko, ale nie kosztem mojego małżeństwa i całokształtu życia

    Flowwer, Yoselyn82, pilik, Bunia86, Amy333, Sarna84, Karolina90 lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 27 października 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateKum wrote:
    Witam się przy piątku, wycięli mnie z życia w pracy, nawet nie miałam czasu odetchnąć i zajrzeć.
    Czekam grzecznie na @ i powiem Wam szczerze dziewczyny, ze powrót do pracy i ta sieczka, która mnie spotkała przez ten tydzień, tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, ze jeżeli będzie wszystko ok, to od następnego cyklu zaczynam starania.

    Teraz tylko badanie progesteronu i wizyta u gin po @
    Nie ma to jak wielki powrót !!! Będzie się dziać :D

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 27 października 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Dalej się boję :) ale teraz już mniej ;) a najwazniejsze jest to, ze z moją głową jest coraz lepiej. Chce Dziecko, ale nie kosztem mojego małżeństwa i całokształtu życia

    Akurat te uczucie mi jest doskonale znane :)

    Dziś dzwoni mój eMek do pracy w małej sprawie, powiedzieć "że mnie kocha" ehhhh te nasze połówki albo liczy bo weekend się zbliża hahha z <3 Jakaś podkładka musi być :P

    summer86, Bunia86, Jedna_z_Wielu, Sarna84 lubią tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 27 października 2017, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer, fajny ten Twój eMek ;)

    Rucola, cieszę się, że wizyta u dr P. udana i trzymam kciuki za Was <3

    Flowwer lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2017, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka śliczne Zające!!! :D <3

    Agniechaaaa lubi tę wiadomość

  • Meśka Autorytet
    Postów: 1542 1918

    Wysłany: 27 października 2017, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czrna jutro o 6 melduje sie pod Twoja lazienka i trzymam kciuki;*

    Bocianiątko lubi tę wiadomość

    19.11.2018 laparo - jajowody przedmuchane, bez endomendy
    Starania od lipca 2016 r.
    Synuś ❤️ 11.2014 r.
  • panan12 Autorytet
    Postów: 3023 548

    Wysłany: 27 października 2017, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Juz masz owulacje? Przeciez dopiero testowałaś... Czy zle kojarzę

    Też dziwne... No dziś 6 dc

    f2w3k0s3plke7odf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2017, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czerwcyzny bo nurtuje mnie pytanie bo w weekend zmiana czasu jak z lekami zmieniamy godzinę podawania?? Na logikę dla mnie tak ale chciałam potwierdzenia :p

  • Melevis Autorytet
    Postów: 1316 4760

    Wysłany: 27 października 2017, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czrna łap szybko wiruski przed testowaniem &&&&&& !! :) trzymam kciuki!

    Czrna 81, Lunaris lubią tę wiadomość

    l22nj48ay1qfqnoi.png
    klz9jw4z9e5d3ouc.png
    qb3cg7rfn0fbukfn.png
    02.2017 [*] 6tc
    01.2019 [*] 10tc
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 27 października 2017, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Witajcie Dziewczyny wieczorową porą Wszystkie pozdrawiam z wątpliwie pięknej Łodzi;) jestem świeżo po wizycie u doktora P i jestem ogolnie zadowolona. Doktor jest sprawny, rzeczowy. Zaczął od wywiadu ile sie staramy, jakie metody leczenia przeszliśmy, jakie mamy badsnia, czy bylam kiedykolwiek w ciąży, czy mam siostry ktore mają dzieci, czy moja mama miała problemy itp. Najpierw przeglądnął badania emka, zapytał o test MAR ktorego nie mielismy, ale obejrzał wyniki nasienia i nie kazał tego testu robić. Potem obejrzał moje, skupił się na immunofenotypie i stwierdził że jest bardzo poprawny, dalej ANA ujemne, mutacje MTHFR i śmiał się że nie pamieta pacjentki z wykluczonymi wszystkimi wariantami mutacji ;0. Po czym stwierdził ze ASA są wysokie, ale nie zaburzają immunofenotypu wiec nie mogą mieć istotnego znaczenia jeśli chodzi o silną agresję w stosunku do plemników a ich obecność jest wynikiem jakiś infekcji, duża szansa ze to helicobacter namieszała, ale mogą być inne infekcje. Patrzac na wyniki nadienia i na ogół stwierdził że będziemy szukać przyczyn problemów z zagnieżdzeniem lub innych (?). Dostałam zlecienie na testy LCT, CBA, wszystko w kierunku trombofilii, limfocyty th1/2 i chyba jeszcze coś ale nie pamietam :) pyta£am o test ba wrogość sluzu, mowił ze możemy zrobić ale w zapyziałym Rzeszowie nie ma takiej możliwości, wiec pewnie sie wstrzymamy:). Kolejna wizyta 1go grudnia. Co najwazniejsze powiedział, ze absolutnie nie wuklucza naturalnego poczęcia co dla mojego emka było miodem na uszy :)

    Kochana, super wiesci:) Wierze, ze juz niedlugo strzelicie naturalsika;-)
    Przypomnij mi prosze jakie wyniki ma Twoj M. My teraz jestesmy na etapie badania M-ka i dlatego tak dopytuje:)

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 27 października 2017, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośkaaa wrote:
    Flo, co do trombofilii, czy miałaś jakieś objawy z tym związane?
    Mnie praktycznie co cykl w okresie okoloowulacyjnym boli głównie prawa łydka, ale to nie mięsień, w moim odczuciu to coś siedzi głębiej. I w tym cyklu jest to nie do wytrzymania. Trwa nadal, a juz dawno powinno przestać boleć.
    Po poronieniu zrobiłam przeciwciala antykardiolipinowe i było ok, d-dimery też ok, bie wskazują na jakikolwiek skrzep... Na nogach bez powodu wychodzą mi tez czasem siniaki, zrzucam wine na słabe naczynka, bo troche pajączków tez mam. Jak to wyglada u Ciebie?
    Ja objawów mam zero nogi bez ani jednej pajączki gdzie moja siostra od 16 rż miała straszne zresztą wu niej w czasie ciązy nastąpiło zapalenie żył przy CRP 216!! rzut tocznia też miała i występuje u mniej tylko w ciąży.
    Ja szłam tym tropem bo u mojej siostry ewidentnie organizm chciał pozbyć się ciąży. Waga urodzeniowa w 34+1 tc 1650g

    Historia mojej koleżanki pierwsza ciąża bez komplikacji druga w 25dc poszedł zakrzep i helikopterem zabrano ją do Krakowa ale niestety synka nie uratowano. Diagnoza Trombofilia. Ze starań zrezygnowała.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 28 października 2017, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to zaczynamy

    e214752f9b11541dmed.jpg

    Bocianiątko, Czrna 81, Paulina.G, Karolina90, summer86, Yoselyn82, Lunaris, Karma88 lubią tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Bocianiątko Autorytet
    Postów: 11030 13100

    Wysłany: 28 października 2017, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    Bocianiątko ja polecam zrobić badania w kierunku trombofilii. Przy wszystkich badaniach które robimy to już nie jest taki duży koszt, badanie szybkie, bezbolesne i wszystko będziesz wiedziała
    Zośka trombofilia może (choć nie musi) objawić się w ciąży. Np. Moje siostry mając leidena hetero - nie wiedząc o tym - przeszły ciąże, ale każda miała przeboje, szpitale i wcześniaki z wagą urodzeniową od 1800 do 2300 czyli malutkie.
    Przy homo np. Można nie mieć tyle szczęście i pod koniec ciąży mieć zakrzep przez który dziecko umrze. To jest tak duże ryzyko przy niewiedzy, że te 350zł to naprawdę niska cena za spokojne sumienie i wiedzę czy wprowadzać leczenie w ciąży
    Dziękuję :) teraz już wszystko wiem i nie będę z tym czekać ;) tym bardziej, że jak sobie pomyślę o mojej rodzinie, to ja wcześniak, siostra mojej mamy też... ech, może coś być na rzeczy... lepiej wiedzieć zawczasu :) tylko nawet jesli coś wyjdzie, to pytanie co ja mogę z tym zrobić jeśli nie mogę zajść w ciążę??? Bo w ciąży to jasne, ale czy można jakoś jeszcze pomóc w zagnieżdżaniu, oprócz acardu?

    Rucola, cudowne wiadomości!!! Jeszcze chwila i chyba tez do niego pojadę :) A teraz trzymam kciuki za naturalsika! :D a dostałaś od niego jakieś leczenie teraz? Czy tylko badania?

    event.png

    🍍FET 09.04.2022 ⛄4.1.1 💙
    6 dpt beta 35.4
    10 dpt beta 192
    12 dpt beta 412
    14 dpt beta 994
    18 dpt (5+1) GS 9x5mm; YS 2mm
    7+1 CRL 1 cm FHR 136
    8+3 CRL 1.99 cm FHR 166
    10+1 CRL 3.36 cm FHR 158
    15+4 130g
    17+3 200g
    20+2 337g 💕córeczka
    23+2 583g
    26+4 925g
    28+4 1125g
    31+4 1764g
    34+2 2200g
    35+4 2350g
    36+4 2475g
    37+4 2840g
    38+4 16.12.2022 Zosia 2815g, 51 cm miłości ❤️ 🥰👶🏻👨‍👩‍👧😍

    3️⃣ IMSI 11.2021: zostało ❄❄❄❄❄ na zimowisku 🥰
    2️⃣ ICSI 01.2021: ❄ 3.2.3 FET ❌
    1️⃣ IVF+ICSI 2019-2020: ET 8c ❌ ❄ bl2+M3 FET ❌
    🧪2x IUI 2018 ❌
    ⏰starania od 2016 ❌
    PAI-1 4G homo, ANA 1:1280, rozsiana zaawansowana adenomioza, mięśniaki, silne skurcze macicy, Hashimoto, niedoczynność tarczycy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2017, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    Yosel Sylwia o tym progu pisała że musi być niski (poniżej5) żeby podchodzić w ogóle do stymulacji do punkcji.

    Kate Kochana, musi być poniżej 1 ;)

    KateHawke lubi tę wiadomość

  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 28 października 2017, 05:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moje kochane możecie już puścić kciuki :-( Temperatura spadła, test nie pokazał nawet cienia :-( Przepraszam za zamieszanie związane z moją osobą. Muszę przyznać że wczoraj narobiłam sobie ogromnej nadzieji... Przypuszczam że program za szybko zaznaczył owulację. Teraz płakać mi się chce a trzeba iść do pracy :'(
    Jesteście kochane i cieszę się że Was mam! <3 <3 <3

    Czarna81
    22 cs.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2017, 05:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam przepraszam ze mnie tu nie bylo dlugo ale jestem na urlopie. Dzis mam 12dpo, myslicie ze to reakcja chemiczna? Bo kreska dosyc jasna. Nie moge isc na bete,ale mogę powtorzyc test w poniedzialek.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/43da7b1debb4.jpg

    Bunia86, Czrna 81, KateHawke, Kaczorka, Bocianiątko, lamka, Flowwer, KateKum, Lunaris, Agniechaaaa, Jedna_z_Wielu, blue00 lubią tę wiadomość

‹‹ 390 391 392 393 394 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ