X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Kwiecień 2019-testowanie.
Odpowiedz

Kwiecień 2019-testowanie.

Oceń ten wątek:
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie drugi dzień masakry w pracy ale wpadam, czytam i wielkie kciuki za Ciebie Małgoniu! Super wyniki, jutro wizyta Cię uspokoi :*

    Moni, tez byłabym zła :/

    Malgonia lubi tę wiadomość

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni, wiadomo, że Twoja decyzja, ale to oni są lekarzami i powinno Cię jakoś ukierunkowac patrząc na wyniki, bo co Ty masz intuicyjnie podjąć decyzję... Ehhh

    szona lubi tę wiadomość

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agamk- jasne, pisz do mnie jak tylko masz jakieś pytania !:)

    5ylwian- wiem właśnie czytam Twoje posty już od dawna, trzymam za Ciebie ogromne kciuki i mam nadzieje ze Ci się uda zajść w upragniona ciąże i ja utrzymać- popieram Twój plan nie odstawiania metforminy!

    Ochmanka- jak tak ładnie mnie zapraszasz to ja bardzo chętnie się tu do Was wproszę, a może akurat moje wirusy tez pomogą potrzebującym :*
    Dziękuje 😍

    Małgonia- trzymam mocno kciuki, plamienia są bardzo częste we wczesnej ciąży wiem ze ciężko się nie denerwować ale jestem pewna, ze Twój kropek jest silny i da radę!

    Moni- masakra, lekarze zostawiają tak naprawdę wszystko w rękach matki bez żadnej wskazówki co oni by zalecali :/ współczuje

    Ochmanka, 5ylwian, Malgonia, Iseko lubią tę wiadomość

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe, właśnie... każą mi brać odpowiedzialność za zdrowie, a może i życie dziecka, a nie mam zielonego pojęcia co będzie lepsze. Co jest większym ryzykiem, bo obie opcje niosą je za sobą...
    Mój prowadzący prywatnie powiedział mi ostatnio, ze nie robiłby. Ze biorę antybiotyk od 7tc a dopiero 1,5 miesiąca później zaczęło pracować łożysko. Obraz usg jest prawidłowy, nie widać żadnych wad. No i niewiele zmieni to, bo leki, na które by mi wdrożyli w przypadku, gdy dziecko byłoby zakażone, nie są bezpieczne dla dziecka a dla mnie miałyby skutki porównywalne do chemii... tak czy siak zbadają dziecko po porodzie.
    Nie wiem sama. Jasne, ze bym chciała wiedzieć, przygotować się, ale wizja straty zdrowego dziecka przez aminopunkcje mnie przeraża...
    7 maja mam wizytę u mojego lekarza, porozmawiam z nim. Z tym Poznaniem nadal nie wiem, muszę to przegadać z Emkiem. Ponoć czytam, ze terminy odległe jak cholera... a punkcja 21.05 lub 28.05. Przed samym ślubem...

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2020, 21:50

    moni05 lubi tę wiadomość

  • Irvine90 Autorytet
    Postów: 555 1854

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia, piękne wyniki! Nie denerwuj się, odpoczywaj, wszystko jest super :) trzymam mocno kciuki ;)

    Moni, wcale się nie dziwię, że jesteś zła... Spróbuj rzeczywiście jeszcze to skonsultować z kimś innym, no i z eMkiem. Jeśli obraz usg jest prawidłowy i wcześnie zaczęłaś brać leki, to ja wierzę, że dzidziuś jest zupełnie zdrowy i wszystko jest w najlepszym porządku. :) Tak to jest z tymi lekarzami... po wyjściu z wizyty wiesz mniej niż przed wejściem :/

    Malina, prog 27 to zaden niski wynik :) Spokojnie :D ja miałam 23.6 przy pierwszej becie i bardzo się jaram tym wynikiem :D w pierwszej ciąży miałam 17.8 na początku i też był to w zupełności wystarczający wynik. Zwłaszcza, że jeszcze masz dupka :)

    moni05, Malgonia lubią tę wiadomość

    01.2019 - poronienie zatrzymane (10tc) Aniołek

    age.png

    Antoś 25.12.2019 <3 3740 g, 56 cm

    age.png

    Alicja 07.04.2023 <3 3600 g, 57 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni05, porozmawiaj z mężem na spokojnie. Może znacie jakąś mamę, która miała amniopunkcję? Co nie wybierzesz pamiętaj, że jesteś super mamą, która robi wszystko dla dobra dziecka i nikt Cię nie może za ten wybór krytykować, bo podyktowany był Twoimi najlepszymi intencjami.

    Małgonia, trzymam kciuki. Leż jak najwięcej do jutrzejszej wizyty, weź wolne w pracy, wstawaj tylko do toalety. Przeciwskurczowo działa podobno melisa i nie wiem czy u mnie to nie efekt placebo, ale mi zawsze pomagała na skurcze. I jakby coś się działo to na izbę.

    moni05, Malgonia, szona lubią tę wiadomość

  • moyeu Autorytet
    Postów: 1294 2149

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    No zwiekszylam. Wczesniej bralam 3×1 teraz bede brac 3×2

    Przepraszam, ze ja tak ciagle o sobie, ale to jest tak emocjobujacy czas, ze wylacza sie przyswajanie informacji.
    Malgoniu, wybaczamy Ci, nie przejmuj się, pisz nam o wszystkim! Kochana, będzie dobrze, tak jak dziewczyny piszą, czasami pojawiają się plamienia i wszystko jest ok. Wszystko będzie dobrze, trzymam za to kciuki! ✊✊✊

    Malgonia, szona lubią tę wiadomość

    30 lat 🍍 starania od II 2018
    🩺Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Endometrioza I st., niskie AMH, jajowody drożne
    ❌ Mutacja MTHFR wariant A1289C - A/C heterozygota ❌ Białko S
    ❌AMH
    IX 2020 0,72 -> IV 2021 0,42 ->II 2022 0,49 💪🏻

    👦🏻On: morfologia 3%, reszta wyników w normie

    💉IVF💊
    IV 2021 Invimed Warszawa dr K. długi protokół
    19.05.21 punkcja - pobrano 2 komórki jajowe - IMSI + FertileChip
    22.05.21 transfer 2 zarodków 9bl I i 8bl I - CB 😭

    💉IMMUNOLOGIA🦠
    IV 2022 pierwsza wizyta u doc. P. w Łodzi, zlecił badania
    ❌TEST IMK
    ❌TEST CBA
    ❓ANA 3
    ✅P/c przeciwplemnikowe
    ❓KIR
    ❓HLA-C

    Od X 2021 Trulicity 1,5 mg BMI 30 -> IV 2022 -11 kg, -10cm w biodrach, BMI 26,9 💪🏻
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krew na proga oddana. Jeszcze bede tego żałować :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2019, 10:22

    MonikA_89!, agge, szona lubią tę wiadomość

  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Nie było mnie jakiś czaaaaas, bo miałam tyle na głowie, że nie byłam w stanie nawet wchodzić na forum, a co dopiero czytac. Ale odwiedziłam pierwszą stronę i widze mnóstwo serduszek <3 Jeeej :)

    Zwłaszcza jak zobaczyłam serduszko u Małgonii :* Wiedziałyśmy, że tak będzie - miałaś się nie nastawiać, tutaj wyjazd itd - no wprost idealnie. Wyszło jak zawsze :P

    Przykro mi też z powodu cb u Izape :( Niestety nie znam żadnych szczegółów bo nie nadrobie 100 stron forum, ale może pocieszy Cię to że tyle sie starałaś a tutaj od razu po operacji cb, a kolejna to już będzie piękna i zdrowa ciąża ! :)

    Całuję Was laseczki i postaram się Was podczytywać regularniej :( Chociaż tak mało mam czasu ostatnio :( ...

    Ochmanka, moni05, Malgonia, agge, aeiouy, nuśka91 lubią tę wiadomość

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia ale my bardzo chcemy żebyś tutaj pisała co u Was. Przychodzisz ciężkie chwile i my to w zupełności rozumiemy! Wyniki masz przepiękne, prog powala. Mocno wierzę że będzie dobrze!❤❤

    Moni05 no to Ci poradzili.... nie znam się kompletnie na tym ale pamiętam to 70% o którym pisałaś i dla mnie to dużo. Analizuj, dyskutuj z wieloma lekarzami na ile to możliwe. Masz jeszcze trochę czasu. Szkoda że przed ślubem takie trudne chwile przed Tobą.. ściskam 😙

    Mama_zuzia jak ten czas leci. MamęStasia kojarzę z grudnia bo testowałyśmy tego samego dnia ale Ciebie to bym do lutego, może stycznia przypisywala. Ale ten czas leci... Masz fotki Maluszka? Znacie płeć?

    moni05, Malgonia, szona lubią tę wiadomość

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgoniu piękne wyniki :) tym bardziej, że dupek nie wychodzi w badaniach więc masz go jeszcze więcej :)

    Mnie dziś będzie mało, bo tak mnie boli głowa, że już druga tabletka nie podziałała :( w piątek mamy wziytę w Białymstoku , tam gdzie Olga :) może i mi się poszczęści .. :)

    Ochmanka, Malgonia, Malinowa91, MonikA_89!, Sasanka55, Agamk, szona, aeiouy lubią tę wiadomość

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla lubię za wizytę, nie za ból głowy. Olga już jest w ciąży, Malinowa zaraz będzie to i Tobie Białystok przyniesie szczescie❤ no chyba, że nie zdąży...😉

    Heeej Cukrzyk! Jak się czujesz? A kto to tak gania ciężarną???? Jak tam Dzidek?

    Ja miałam dziś testować ale... obudziłam się na pomiar temp i zasnełam z termometrem 😕 ledwo zdążyłam do pracy. Testu nie kupiłam, nie sikałam bo temperatura spadła i czuje się okresowo. Wieczorem @ przyjdzie

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Zuzia wrote:
    Agamk- jasne, pisz do mnie jak tylko masz jakieś pytania !:)

    5ylwian- wiem właśnie czytam Twoje posty już od dawna, trzymam za Ciebie ogromne kciuki i mam nadzieje ze Ci się uda zajść w upragniona ciąże i ja utrzymać- popieram Twój plan nie odstawiania metforminy!

    Ochmanka- jak tak ładnie mnie zapraszasz to ja bardzo chętnie się tu do Was wproszę, a może akurat moje wirusy tez pomogą potrzebującym :*
    Dziękuje 😍

    Małgonia- trzymam mocno kciuki, plamienia są bardzo częste we wczesnej ciąży wiem ze ciężko się nie denerwować ale jestem pewna, ze Twój kropek jest silny i da radę!

    Moni- masakra, lekarze zostawiają tak naprawdę wszystko w rękach matki bez żadnej wskazówki co oni by zalecali :/ współczuje
    A ja trzymam kciuki za szczesliwe donoszenie i latwy porod :) dajesz ogromna nadzieje :)

    Malgonia, Agamk lubią tę wiadomość

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgonia, wyniki masz super. Pewnie plamienie pojawiło się z powodu większego ukrwienia tkanek. Wiele dziewczyn plami początku ciąży, szczególnie w okolicach planowanej @

    Mama Zuzia, wpadaj śmiało i pisz co tam leży na sercu :)

    Moni, ciężka decyzja :( Myślę, że konsultacja z tym specjalistą z Poznania to dobry pomysł. Dzwoniłaś jakie są terminy?

    Malgonia lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, jeszcze nie. Poczekam do wieczora. Pogadam najpierw z moim jak wróci z pracy.

    Dziękuje Wam wszystkim ❤️
    I przepraszam ze tak nadaje o sobie. Zbili mnie strasznie.
    Nawet sobie czytałam u mamy ginekolog, ze amniopunkcja jest badaniem ostatecznym, jeśli test pappa i obraz usg prenatalnego wykazują nieprawidłowości. Mój prowadzący jest tego samego zdania - jeśli wyniki są ok to nie ma sensu...
    Ogłupiec można.

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skurcze ustały i plamienia też nie widzę. Nie jestem wcale spokojniejsza, ale wiem, ze już więcej zrobić nie mogę. rozłożyłam sobie pufy w pracy i jestem w pozycji polezacej. Jakos ten dzień wytrzymam. Potem pojadę do brata życzenia wielkanocne sobie złożyć.
    Dziękuję Wam za wsparcie. Nie wiem czy cokolwiek z tej ciąży będzie, ale jeśli ma być dobrze to będzie.

    Salome, Niecierpliwa..., MonikA_89!, Sasanka55, Irvine90, Nuch, Iseko, 5ylwian, agge, Ochmanka, moni05, aeiouy, szona, malamisia, Tele...79, moyeu, eemmiilliiaa, nuśka91 lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa- kciuki za wynik proga!

    Kingulla- mnie tez non stop ostatnio głowa boli to chyba kwestia tej pogody i tego jak ona się zmienia:( trzymam kciuki za Wasza wizytę i oczywiście skutek w postaci maluszka!

    5ylwian- dziękuje bardzo każde kciuki mile widziane :*

    Ochmanka- Tobie to jakieś baty na tyłek by się przydały za ten brak testu!
    Ja tez bym się przypisała gdzieś później, bo ten czas w drugiej ciąży mi leci tak błyskawicznie ze to aż szok! Wczoraj minęła mi połowa ciąży, ja miałam tyle planów ze zrobię a póki co się lenię haha :)
    Płeć znamy i poznaliśmy ja bardzo szybko bo w 12tyg4dniu- ma być dziewczynka. Mamy już 6latka w domu wiec będzie parka :)
    Wstawię Wam tu zaraz zdjęcie malutkiej, w czwartek mam usg połówkowe to liczę na nowe zdjęcie :)

    MonikA- dziękuje, z takim miłym przyjęciem to się tu u Was zatrzymam na dłużej z pisaniem a nie tylko podglądaniem :*

    A to obiecane zdjęcie małej z 18tyg:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d958cb30e337.jpg

    Niecierpliwa..., Malgonia, MonikA_89!, Sasanka55, Irvine90, Nuch, Salome, Pati96, 5ylwian, agge, Magduullina, Ochmanka, moni05, Angelika1313, aeiouy, Agamk, Tele...79, nuśka91 lubią tę wiadomość

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Zuzia wrote:
    Niecierpliwa- kciuki za wynik proga!

    Kingulla- mnie tez non stop ostatnio głowa boli to chyba kwestia tej pogody i tego jak ona się zmienia:( trzymam kciuki za Wasza wizytę i oczywiście skutek w postaci maluszka!

    5ylwian- dziękuje bardzo każde kciuki mile widziane :*

    Ochmanka- Tobie to jakieś baty na tyłek by się przydały za ten brak testu!
    Ja tez bym się przypisała gdzieś później, bo ten czas w drugiej ciąży mi leci tak błyskawicznie ze to aż szok! Wczoraj minęła mi połowa ciąży, ja miałam tyle planów ze zrobię a póki co się lenię haha :)
    Płeć znamy i poznaliśmy ja bardzo szybko bo w 12tyg4dniu- ma być dziewczynka. Mamy już 6latka w domu wiec będzie parka :)
    Wstawię Wam tu zaraz zdjęcie malutkiej, w czwartek mam usg połówkowe to liczę na nowe zdjęcie :)

    MonikA- dziękuje, z takim miłym przyjęciem to się tu u Was zatrzymam na dłużej z pisaniem a nie tylko podglądaniem :*

    A to obiecane zdjęcie małej z 18tyg:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d958cb30e337.jpg

    Piękne bejbi :) imię już macie ? :)

  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Piękne bejbi :) imię już macie ? :)

    W sumie póki co jedyne w którym się zgodziliśmy i nie było awantury to Helenka :) ale nie wiem czy zostanie

    Niecierpliwa..., MonikA_89!, Salome, JaSzczurek, szona, aeiouy, nuśka91 lubią tę wiadomość

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
‹‹ 161 162 163 164 165 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ