X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Kwietniowe staraczki :)
Odpowiedz

Kwietniowe staraczki :)

Oceń ten wątek:
  • Almanah Autorytet
    Postów: 711 221

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Australijka wrote:
    Dziewczyny, czy miałyście mdłości i zawroty głowy w drugiej fazie cyklu? Dzisiaj ciągle mi niedobrze, słabo mi i w głowie się krèci. Staramy się już kilka lat i jeszcze tak nie miałam, ale... Może tak się zdarza? Duża ilość hormonów albo inna franca?

    Ja tak miałam w poprzednim cyklu. Mdliło mnie strasznie, zmęczona byłam. I nic. Ale myślę, że te mdłości mogę zwalić na żelazo, które brałam na czczo (jak odstawiłam to przeszły).

    Jeszcze taki pro tip dla wszystkich - teoretycznie cykl ma trzy fazy. Pierwsza faza to ta przed dniami płodnymi (mniej więcej do 6 dni przed owu), nazywa się ją fazą względnej niepłodności. Druga to faza płodna, czyli te około 6 dni przed i 3 dni po owulacji. Trzecia, którą wszystkie nazywacie tutaj (nie wiedzieć czemu) drugą, to faza niepłodności bezwzględnej, trwa do końca cyklu.
    Taka forumowa porada dnia, nie narzucam specjalistycznego nazewnictwa, tylko uczę i bawię. :P A przynajmniej się staram. :P

    Australijka, AJA_S, infinity888 lubią tę wiadomość

    Alicja | 24 l | 11 cs
    I will try to find a little more good in me to give to you.
    9tZNp1.pnghftpp2.png
  • Kozisina Autorytet
    Postów: 1060 450

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Almanah wrote:
    Ja tak miałam w poprzednim cyklu. Mdliło mnie strasznie, zmęczona byłam. I nic. Ale myślę, że te mdłości mogę zwalić na żelazo, które brałam na czczo (jak odstawiłam to przeszły).

    Jeszcze taki pro tip dla wszystkich - teoretycznie cykl ma trzy fazy. Pierwsza faza to ta przed dniami płodnymi (mniej więcej do 6 dni przed owu), nazywa się ją fazą względnej niepłodności. Druga to faza płodna, czyli te około 6 dni przed i 3 dni po owulacji. Trzecia, którą wszystkie nazywacie tutaj (nie wiedzieć czemu) drugą, to faza niepłodności bezwzględnej, trwa do końca cyklu.
    Taka forumowa porada dnia, nie narzucam specjalistycznego nazewnictwa, tylko uczę i bawię. :P A przynajmniej się staram. :P

    Hihi. To Ci się udało ;)

    PCOS, niedoczynność, problem męski
    2 x IUI, 2017 próba IVF, ICSI + PICSI
    4.12 start / 15.12 pick up 4 jaj/ 20.12 podany 1 5d orzeszek/ 7dpt beta 55.5/10dpt beta 284
  • Australijka Przyjaciółka
    Postów: 83 26

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Almanah dzięki za info. Piszę po swojemu :) dziele cykl na przed owulacją i po :) i pewnie wprowadzam spore zamieszanie:)
    Oczywiście szacun dla koleżanek Ekspertek ;) od tego są żeby Nas uczyć ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2016, 19:48

    Australijka
  • Australijka Przyjaciółka
    Postów: 83 26

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reddie137 wrote:
    Miałam tak, ale chyba wszystko sobie wmowilam, bo ciąży nie było :(
    To przynajmniej przyoszczędzę na testach :) no i fajnie:P

    Australijka
  • Almanah Autorytet
    Postów: 711 221

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah, już wiem skąd jet ta "druga faza". Faza folikularna i lutealna. Ok, ale w tym nazewnictwie jest podział na cztery fazy (pierwsza jest menstruacja i trzecia jest owulacja) i fl jest z kolei czwartą fazą. :D Więc może nazywajmy ją ostatnią fazą. :D To nawet brzmi tak bardziej optymistycznie. Ostatnia faza na jakieś 8 miesięcy. :D

    Alicja | 24 l | 11 cs
    I will try to find a little more good in me to give to you.
    9tZNp1.pnghftpp2.png
  • Seraya Ekspertka
    Postów: 167 54

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie brzuch boli coraz bardziej...do tego jajniki czuję...trochę za wcześnie na miesiączkę więc nie wiem skąd mi się to bierze

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny mam pytanko, bylam dzisiaj u ginka i robil mi usg (martwilam sie bo bolal mnie prawy jajnik chyba miesiac i plamiłam ostatnio przed 3 okresami). pokazał mi macice i część ktora ma sie złuszczać podczas okresu. Czy to oznacza ze on na usg widzial ze na 100 bede miec okres?

  • Almanah Autorytet
    Postów: 711 221

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamiliaa24 wrote:
    dziewczyny mam pytanko, bylam dzisiaj u ginka i robil mi usg (martwilam sie bo bolal mnie prawy jajnik chyba miesiac i plamiłam ostatnio przed 3 okresami). pokazał mi macice i część ktora ma sie złuszczać podczas okresu. Czy to oznacza ze on na usg widzial ze na 100 bede miec okres?

    Kurcze, mogłaś go spytać, bo to w sumie ciekawe czy oni mogą to przewidzieć. Bo równie dobrze mógł ci pokazać po prostu endometrium i tak to niezgrabnie nazwać. Mówił, że wygląda jakby się miało zaraz złuszczyć?

    Alicja | 24 l | 11 cs
    I will try to find a little more good in me to give to you.
    9tZNp1.pnghftpp2.png
  • Seraya Ekspertka
    Postów: 167 54

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamiliaa24 wrote:
    dziewczyny mam pytanko, bylam dzisiaj u ginka i robil mi usg (martwilam sie bo bolal mnie prawy jajnik chyba miesiac i plamiłam ostatnio przed 3 okresami). pokazał mi macice i część ktora ma sie złuszczać podczas okresu. Czy to oznacza ze on na usg widzial ze na 100 bede miec okres?
    Na 100 to chyba nie...ładny masz wykres, temp na razie nie spada...moja faza lutealna trwa 14 dni i ok. 11 już mi zawsze temp na miesiączkę spada...a u Ciebie jest ok :)

  • Almanah Autorytet
    Postów: 711 221

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Australijka wrote:
    Almanah dzięki za info. Piszę po swojemu :) dziele cykl na przed owulacją i po :) i pewnie wprowadzam spore zamieszanie:)
    Oczywiście szacun dla koleżanek Ekspertek ;) od tego są żeby Nas uczyć ;)

    Spoko, mnie to trochę dezorientuje bo jestem przyzwyczajona do tego fachowego klepania z for NPRu. Ale to w gruncie rzeczy mój problem, hehe. :D

    Alicja | 24 l | 11 cs
    I will try to find a little more good in me to give to you.
    9tZNp1.pnghftpp2.png
  • Seraya Ekspertka
    Postów: 167 54

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Almanah wrote:
    Spoko, mnie to trochę dezorientuje bo jestem przyzwyczajona do tego fachowego klepania z for NPRu. Ale to w gruncie rzeczy mój problem, hehe. :D
    w sumie każdy wie o co chodzi to co za różnica...jak zwał tak zwał :D

  • Almanah Autorytet
    Postów: 711 221

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HERETYCY! :D

    Ja będę od dziś o mojej lutealnej mówić ostatnia faza. W sumie mogłabym nawet Fazeńka, taka jest malutka i króciutka. :P

    AJA_S lubi tę wiadomość

    Alicja | 24 l | 11 cs
    I will try to find a little more good in me to give to you.
    9tZNp1.pnghftpp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Almanah wrote:
    Kurcze, mogłaś go spytać, bo to w sumie ciekawe czy oni mogą to przewidzieć. Bo równie dobrze mógł ci pokazać po prostu endometrium i tak to niezgrabnie nazwać. Mówił, że wygląda jakby się miało zaraz złuszczyć?

    szczerze to pokazał takie "kółko" odznaczające się od reszty i powiedział ze to jest część która się podczas okresu złuszcza. Ale z drugiej strony jezeli jest ciaza to nie dochodzi do miesiączki, więc ta część się nie złuszcza. sorki masło maślane i dziwne określenia. w sumie to chyba gdzies slyszałam że dlatego idzie sie pozniej na usg pierwsze w ciazy bo nie widac odrazu.

  • Almanah Autorytet
    Postów: 711 221

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamiliaa24 wrote:
    szczerze to pokazał takie "kółko" odznaczające się od reszty i powiedział ze to jest część która się podczas okresu złuszcza. Ale z drugiej strony jezeli jest ciaza to nie dochodzi do miesiączki, więc ta część się nie złuszcza. sorki masło maślane i dziwne określenia. w sumie to chyba gdzies slyszałam że dlatego idzie sie pozniej na usg pierwsze w ciazy bo nie widac odrazu.


    No to ja w takim razie myślę, że szans na złuszczanie masz 50%, czyli po staremu. ;) A co ci powiedział na ból jajnika i plamienia?

    Alicja | 24 l | 11 cs
    I will try to find a little more good in me to give to you.
    9tZNp1.pnghftpp2.png
  • AJA_S Autorytet
    Postów: 2707 656

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Australijka wrote:
    Dziewczyny, czy miałyście mdłości i zawroty głowy w drugiej fazie cyklu? Dzisiaj ciągle mi niedobrze, słabo mi i w głowie się krèci. Staramy się już kilka lat i jeszcze tak nie miałam, ale... Może tak się zdarza? Duża ilość hormonów albo inna franca?
    I Bunia
    W wcześniejszym cyklu miałam tak przed miesiączką i bardzo wysoką temp co wskazywało na dużą ilość progesteronu... później niestety przyszła @... Czyli to tzw PMS :/

    Australijka lubi tę wiadomość

    17.11.17-poronienie całkowite
  • kika77 Przyjaciółka
    Postów: 181 44

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi jak się ostatnio przedłużała ostatnia faza (hihi) poszłam do gina i powiedział, że ciąży nie widać, a macica jest "cienka" - w sensie nie przyrosło nic co miałoby się złuszczać i dostałam tabletki żeby przyspieszyć nadejście @
    Więc możliwe Kamila, że u Ciebie macica już była przygotowana, szkoda, że nie zapytałaś..

    Almanah, Kamiliaa24 lubią tę wiadomość

    Szczęściu trzeba pomagać..
  • pomylonaa Przyjaciółka
    Postów: 138 29

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mam takie pytania raczej techniczne. To dopiero mój drugi cykl z mierzeniem temperatury, więc nie wiem jeszcze jak rozwiązywać takie problemy.
    To tej pory mierzyłam temperaturę o 7 rano. No ale cóż, wczoraj rozmowa o pracę, dziś telefon, od jutra szkolenia, a od poniedziałku (tego albo przyszłego, zależy od zmian) czeka mnie wstawanie koło 5.15. Spora różnica, da się ten wykres jakoś uratować? A może zawczasu zmienić czas mierzenia póki jest jeszcze przed owulacją? Jutro 11 dc, owu czeka mnie pewnie koło 17.

    24.12.2013 - dwie kreski
    23.08.2014 - Kuba <3 (39+4 tc)
    12.05.2016 - dwie kreski
    21.12.2016 - Maciek <3 (36+2 tc)
  • Australijka Przyjaciółka
    Postów: 83 26

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJA_S wrote:
    I Bunia
    W wcześniejszym cyklu miałam tak przed miesiączką i bardzo wysoką temp co wskazywało na dużą ilość progesteronu... później niestety przyszła @... Czyli to tzw PMS :/
    Dzięki waszym poradom-obserwacjom zaoszczędzę na testach :) przynajmniej w tym cyklu :) może następny będzie szczęśliwszy :) swoją drogą mój pierwszy PMS w wieku 37 lat... :) grunt że przed 40-tką :D

    Australijka
  • Almanah Autorytet
    Postów: 711 221

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pomylonaa wrote:
    Dziewczyny ja mam takie pytania raczej techniczne. To dopiero mój drugi cykl z mierzeniem temperatury, więc nie wiem jeszcze jak rozwiązywać takie problemy.
    To tej pory mierzyłam temperaturę o 7 rano. No ale cóż, wczoraj rozmowa o pracę, dziś telefon, od jutra szkolenia, a od poniedziałku (tego albo przyszłego, zależy od zmian) czeka mnie wstawanie koło 5.15. Spora różnica, da się ten wykres jakoś uratować? A może zawczasu zmienić czas mierzenia póki jest jeszcze przed owulacją? Jutro 11 dc, owu czeka mnie pewnie koło 17.

    Generalnie powinno się stopniowo zmieniać czas, przesuwać o 15 minut (albo 30? nie pamiętam) na dzień. Możesz spróbować tak. Tak się robi przy zmianie czasu. :P Tam chyba ci jednego dnia będzie brakować żeby to zrobić o 15 minut, to może spróbuj o 20 minut. Ale też jak to jest tyle przed owu, to możesz też po prostu teraz przestawić czas pomiaru od razu. ;)

    Alicja | 24 l | 11 cs
    I will try to find a little more good in me to give to you.
    9tZNp1.pnghftpp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w sumie jak on mi powiedział ze bedzie okres to juz zakodowałam ;D a na bole jajników powiedzial ze zadnych zmian nie widzi szyjka jest ok nie ma polipow ani innych zmian wiec z punktu anatomii jest na najlepszym porządku. przy okazji TSH prawidłowe, progesteron tez. Więc kazał działać i sie nie stresować.

‹‹ 123 124 125 126 127 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ