Forum W oczekiwaniu na testowanie KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)
Odpowiedz

KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)

Oceń ten wątek:
  • KateHawke Autorytet

Wysłany: 10 kwietnia 2018, 13:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bocianiątko wrote:
    ogniska endometriozy są zazwyczaj poza macicą (bo na tym to właściwie polega...) więc tutaj tylko laparoskopia zadziała...
    Też mi się tak wydaje. Ale jakby były jakieś ogniska to wtedy można podejrzewać endomendę.

08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • Dip88 Autorytet

Wysłany: 10 kwietnia 2018, 13:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia gratuluję :)

3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • Bocianiątko Autorytet

Wysłany: 10 kwietnia 2018, 13:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    Resecik jak potrzebujesz estrofem to mogę podesłać, bo mi została paczka :D

Bociuś no właśnie tak myślałam a mi jajowody do ivf niepotrzebne.

Kate :* to dzisiaj Mańka zapytam oto i jak najszybciej się zapiszę na histero, tylko nie wiem jak potem z odczekaniem do ivf. Czy to koliduje czy nie...ale w sumie jak to taki średnio inwazyjny zabieg to chyba zmieści się w tych 3 cyklach.
    warto zrobić histero w cyklu poprzedzającym ivf. Przy pobraniu wycinka do badań robi się ryska na endometrium (scratching) i to zwiększa receptywność endometrium... Ew jak są jakieś podejrzenia polipów itp to teraz histero z usuwaniem "większych rzeczy" a tuż przed transferem sam scratching.

Frelcia lubi tę wiadomość

laUgp2.png
    3. IMSI Gameta długi protokół start 10.10.2021 :) jeanine-->gonapeptyl-->rekovelle
    2. ICSI OviKlinika 2021: krótki protokół z antagonistą: 10 komórek - 1 blastka
    * CRIO 3.2.3 z 7 doby - 01.04.2021 :(
    1. ICSI nOvum 2019 - krótki protokół z antagonistą: 7 komórek - 3 trzydniowce
    * CRIO 2.3.3 i M3 - 29.10.2020 :( :(
    * ET cl9.3 - 01.08.2019 :(
    IUI - 19.11.2018 :(
    IUI - 24.10.2018 :(
    AMH 2.7 - spadło z 6 po dwóch procedurach... stan zapalny endometrium wyleczony, test Be Ready - endometrium prereceptywne, KIR Bx, alloMLR 33,9%
    PAI-1 4G homo, ANA 1:1280, rozsiana zaawansowana adenomioza, mięśniaki, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, hiperinsulinemia, hiperprolaktynemia, rozjechane cytokiny
  • nick nieaktualny

Wysłany: 10 kwietnia 2018, 13:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bocianiątko wrote:
    warto zrobić histero w cyklu poprzedzającym ivf. Przy pobraniu wycinka do badań robi się ryska na endometrium (scratching) i to zwiększa receptywność endometrium... Ew jak są jakieś podejrzenia polipów itp to teraz histero z usuwaniem "większych rzeczy" a tuż przed transferem sam scratching.

Też o tym myślałam ale zapytam już dzisiaj gina.

• nick nieaktualny

Wysłany: 10 kwietnia 2018, 14:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Admiralka gratuluję :)
    Bajka dobrze że Mała zdrowa, mam nadzieję że szyjka się opanuje,a Ciebie ominie szpital.
    Trzymam za Was i Wasze bąble kciuki :)

• nick nieaktualny

Wysłany: 10 kwietnia 2018, 14:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgonia spoko pęcherzyk, ja w 8dc mam około 10mm, a owulacja 15-18dc. Ostatnio miałam w 8dc 10mm na prawym jajniku, a owulkę w ogóle z drugiego jajnika w 21dc także różne rzeczy się mogą dziać.

Malgonia, reset lubią tę wiadomość

• nick nieaktualny

Wysłany: 10 kwietnia 2018, 14:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia trzymam kciuki za wizytę :)

• Malgonia Autorytet

Wysłany: 10 kwietnia 2018, 14:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    Małgonia przede wszystkim lekarz idiota... Ja zawsze miałam takie w tym dc mniej więcej i owulka około 14dc. Pęcherzyki rosną ok. 1,5mm na dobę więc możesz wykorzystać eMka w niedzielę a armia przetrwa nawet do wtorku ;) to są silne bestie :P ktoraś z dziewczyn nawet ostatnio 5 dni miała od serduszkowania do owulki a zafasolkowała ;)

Mąż już był gotów się poświecić i wrócić w poniedziałek na noc. no tak myślę, że niedziela wieczór i wtorek wieczór i powinniśmy się załapać. Częściej to mój małż i tak nie dałby rady :P

Lameczko, trochę mnie straszysz, taki maraton przez tydzień aż do 20 dc co drugi dzień to już nie na nasze zdrowie :P

Reset opowiadaj szczegóły :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2018, 14:09

KateHawke lubi tę wiadomość

age.png

Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • reset Autorytet

Wysłany: 10 kwietnia 2018, 14:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tamta wiadomość była z samochodu, więc na szybko, teraz ciut więcej.

Gin na cukier nie powiedział nic, tzn. stwierdził, że tak mała hipoglikemia nie kwalifikuje się na metę i niech się endo najwyżej wypowie co myśli (endo w piątek). Na AMH stwierdził, że "ciut za wysokie", ale ogólnie niezłe. Dziesięć dni temu chciał walczyć z prolaktyną, teraz uznał, że skoro wyjściowa jest dobra, a ostatnio wręcz bardzo dobra to nie ruszamy.

Patrzył w moje zestawienie wyników (to był dobry pomysł, miał wszystko przed oczami) i stwierdził, że w sumie to mnie blokuje stres. No czekałam tylko aż mi każe wino pić... ;) Uznał, że mam przyjść na monitoring sprawdzić, czy w tym cyklu będzie owulacja. Ale wtedy uśmiechnęłam się i zapytałam, czy coś robimy z tym moim endometrium i uznał, że tak - ruszamy z estrofemem i czekamy na owulację. Po czym drugi raz dzisiaj zapytał ile mam lat i jak mu z jeszcze większym uśmiechem wyartykułowałam capslockiem, że TRZYDZIEŚCI DWA to cyt.: "Bez sensu czekać, dorzućmy clo i zobaczymy, co będzie". Kolejny podgląd za tydzień, to będzie 11 dc.

Dziś zrobił też usg i na prawym jajniku jest pęcherzyk 10 mm, który nie wiadomo, czy jest z poprzedniego cyklu czy już z tego (ale skąd taki duży w 4 dc?!) oraz dużo drobnicy na lewym jajniku.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2018, 14:30

Czrna 81 lubi tę wiadomość

relgmg7ymfbmxgyl.png

* 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

Wysłany: 10 kwietnia 2018, 14:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już krwawię :D i mam głupią nadzieję, że w tym cyklu mogłabym histero zrobić...

• nick nieaktualny

Wysłany: 10 kwietnia 2018, 14:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgonia luz, ja wtedy antybiotyk brałam i pewnie dlatego mi się przesuneło, ale w sumie od czego są testy owulacyjne ;-)

Frelcia <3 tulę.

Reset no i taki działanie mi się podoba. Wiesz, może weźmiesz w tym cyklu przykład z Bociana i będziesz miała ovu-express. ;)

reset, Malgonia lubią tę wiadomość

• Sanka Autorytet

Wysłany: 10 kwietnia 2018, 14:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też już po wizycie. Badania wszystkie wyszły super. Jedynie na usg trochę średnio - endo 9mm już jak w drugiej fazie cyklu, mówiła że prawidłowe. Niestety na jajnikach nie było widać ewidentnego ciałka żółtego, pocieszała że może gdzieś z tyłu się schowało na przekroju niedostępnym badaniu. Płynu w zatoce też nie było :( za tydzień mam iść sprawdzić progesteron.

16udrjjgntojuwbl.png
    7cs - szczęśliwy! 14dpo-202,3 16dpo-607,4
    25.11.2017 - 6tc [*]
    Córeczka - 08.2016
  • Malgonia Autorytet

Wysłany: 10 kwietnia 2018, 14:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset to fantastycznie. Ja chyba założyłam za duże szpilki i za kusą kieckę, bo na moje TRZYDZIEŚCI DWA powiedział tylko, ze młoda jestem :P

No ale najważniejsze, że coś się dzieje i rusza z kopyta. Za jakieś 10 dni już pewnie będziesz w ciąży!

Frelciu, gdybym mogła to bym Cię przytuliła.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2018, 14:19

reset, lamka lubią tę wiadomość

age.png

Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • reset Autorytet

Wysłany: 10 kwietnia 2018, 14:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lamka wrote:
    Reset no i taki działanie mi się podoba. Wiesz, może weźmiesz w tym cyklu przykład z Bociana i będziesz miała ovu-express. ;)

Biorę w ciemno! Mam już dość długich cykli i ciągłego czekania...

relgmg7ymfbmxgyl.png

* 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

Wysłany: 10 kwietnia 2018, 14:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam Narazie morfologie...

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a36d105b37cc.png

NA resztę czekam dalej

• Sanka Autorytet

Wysłany: 10 kwietnia 2018, 14:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    nenusia wrote:
    Mam Narazie morfologie...

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a36d105b37cc.png

NA resztę czekam dalej
    Na podstawie tych wyników mogę powiedzieć że masz niedokrwistość z niedoboru żelaza, na szczęście nie bardzo dużą.

16udrjjgntojuwbl.png
    7cs - szczęśliwy! 14dpo-202,3 16dpo-607,4
    25.11.2017 - 6tc [*]
    Córeczka - 08.2016
  • nick nieaktualny

Wysłany: 10 kwietnia 2018, 14:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sanka wrote:
    Na podstawie tych wyników mogę powiedzieć że masz niedokrwistość z niedoboru żelaza, na szczęście nie bardzo dużą.
    Wczoraj wrzucalam wyniki z zeszłego tygodnia.. I tez wskazywało na anemia, czekam na wynik żelaza, ferrytyny, TSH, ft3 i tf4

• Bocianiątko Autorytet

Wysłany: 10 kwietnia 2018, 14:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Tamta wiadomość była z samochodu, więc na szybko, teraz ciut więcej.

Gin na cukier nie powiedział nic, tzn. stwierdził, że tak mała hipoglikemia nie kwalifikuje się na metę i niech się endo najwyżej wypowie co myśli (endo w piątek). Na AMH stwierdził, że "ciut za wysokie", ale ogólnie niezłe. Dziesięć dni temu chciał walczyć z prolaktyną, teraz uznał, że skoro wyjściowa jest dobra, a ostatnio wręcz bardzo dobra to nie ruszamy.

Patrzył w moje zestawienie wyników (to był dobry pomysł, miał wszystko przed oczami) i stwierdził, że w sumie to mnie blokuje stres. No czekałam tylko aż mi każe wino pić... ;) Uznał, że mam przyjść na monitoring sprawdzić, czy w tym cyklu będzie owulacja. Ale wtedy uśmiechnęłam się i zapytałam, czy coś robimy z tym moim endometrium i uznał, że tak - ruszamy z estrofemem i czekamy na owulację. Po czym drugi raz dzisiaj zapytał ile mam lat i jak mu z jeszcze większym uśmiechem wyartykułowałam capslockiem, że TRZYDZIEŚCI DWA to cyt.: "Bezsensu czkać, dorzućmy clo i zobaczymy, co będzie". Kolejny podgląd za tydzień, to będzie 11 dc.

Dziś zrobił też usg i na prawym jajniku jest pęcherzyk 10 mm, który nie wiadomo, czy jest z poprzedniego cyklu czy już z tego (ale skąd taki duży w 4 dc?!) oraz dużo drobnicy na lewym jajniku.
    Kochana, ja kiedyś miałam 20 mm w 5 dc! :P a tak poważnie, to super że się wziął do roboty :) a nie zaniepokoiła go ta drobnica w drugim jajniku? bo to cholera trochę na pcos wygląda razem z tymi cyklami bezowulacyjnymi... zobaczymy co endo powie ale z mojego doświadczenia wynika że takiego endo co zwróci uwagę na lekką IO czy HI to ze świecą szukać! tym bardziej jak nie masz insuliny po obciążeniu...

laUgp2.png
    3. IMSI Gameta długi protokół start 10.10.2021 :) jeanine-->gonapeptyl-->rekovelle
    2. ICSI OviKlinika 2021: krótki protokół z antagonistą: 10 komórek - 1 blastka
    * CRIO 3.2.3 z 7 doby - 01.04.2021 :(
    1. ICSI nOvum 2019 - krótki protokół z antagonistą: 7 komórek - 3 trzydniowce
    * CRIO 2.3.3 i M3 - 29.10.2020 :( :(
    * ET cl9.3 - 01.08.2019 :(
    IUI - 19.11.2018 :(
    IUI - 24.10.2018 :(
    AMH 2.7 - spadło z 6 po dwóch procedurach... stan zapalny endometrium wyleczony, test Be Ready - endometrium prereceptywne, KIR Bx, alloMLR 33,9%
    PAI-1 4G homo, ANA 1:1280, rozsiana zaawansowana adenomioza, mięśniaki, Hashimoto, niedoczynność tarczycy, hiperinsulinemia, hiperprolaktynemia, rozjechane cytokiny
  • Karolina90 Autorytet

Wysłany: 10 kwietnia 2018, 14:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    nenusia wrote:
    Wczoraj wrzucalam wyniki z zeszłego tygodnia.. I tez wskazywało na anemia, czekam na wynik żelaza, ferrytyny, TSH, ft3 i tf4

Nenusia polecam Chela Ferr forte (żelazo polecił mi hematolog) ;) najlepiej przyjmować z wit C bo się lepiej wchłania :)

nenusia, Malgonia lubią tę wiadomość

relgpx9idcwsnjby.png

starania od I 2016
    M: morfo 1%
    Ja: rozjechane androgeny; mutacje PAI - 1 oraz V (R2) - (acard 75 mg); anemia, hiperinsulinemia (meta 1000);
    immuno - ok
    VII 2018 - histeroskopia - ok
    X 2018 - laparo + HSG - ok
    wrzesień 2020 - ICSI
    18.09.2020- punkcja
    23.09.2020 - transfer ET 5.1.1
    Mamy 4 ❄️
    7dpt - beta 83.4, progesteron <60ng/l
    9 dpt - beta 218
    12dpt - beta 1104
    22dpt - <3
  • nick nieaktualny

Wysłany: 10 kwietnia 2018, 14:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zeszłym tygodniu na wizycie lekarz (na NFZ) powiedział że takie wyniki są w normie.. A czuje się okropnie i wyglądam okropnie. Ale ja przebiegła i sobie dorzuciłam więcej badań (on zlecił samo tsh i żelazo)

‹‹ 154 155 156 157 158 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego