X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie LIPCOWE TESTOWANIE '18, czyli idealny czas na ciążę
Odpowiedz

LIPCOWE TESTOWANIE '18, czyli idealny czas na ciążę

Oceń ten wątek:
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się również na tym wątku - 3 dpo, lub 15 dzień ciąży (na razie wyłącznie spożywczej) :)

    m_d_f lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kubku, nie wkurzaj się z rana, temperatura jest ok :) Hej, ja też mam dzisiaj 7 dc i od dzisiaj zaczynam operację "BOBO" :D Chociaż nie wiem, jak to będzie, ciągle czuję się średnio, ostatnio jeszcze mnie pięta zaczęła napierdzielać. To już kurde przegięcie :/ Mam nadzieję, że samo przejdzie i nie będę musiała cisnąć do lekarza...

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mdf- na szczęście pięta jest Ci najmniej potrzebna w akcji "BOBO" :D

    Dori1811 lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To fakt :D Chyba, że byłoby jak w tym kawale:

    Budzi się mąż.
    Zaczyna chodzić po pokoju.
    Budzi się żona i pyta się męża:
    - Czemu nie idziesz spać?
    - Bo seksu mi się chce.
    - No to chodź!
    - No przecież chodzę!


    ...a przy chodzeniu boląca pięta przeszkadza :P

    Dori1811, Iga66, patuniek86, kubekkawy, Siwulec, golonat lubią tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można już zacząć odliczanie do lipcowego testowania ;) 3...
    Dzisiejsza porcja wirusów: *&&*&-++++()*##/_$$$&-_&&$$$###+&())/*+-+++":)

    Ola_445, m_d_f, patuniek86 lubią tę wiadomość

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, ja ostatnio z wirusami za pan brat, więc mam nadzieję, że te ciążowe się też przyjmą ;)

    Zastanawiam się czy kupować testy owu, bo coś moja wiara w nie ostatnio mocno podupadła :P A w sumie to i tak wiem, kiedy +/- mam owulację, więc co za różnica...

    ef36 lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Ola_445 Ekspertka
    Postów: 262 54

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Dziękuję, ja ostatnio z wirusami za pan brat, więc mam nadzieję, że te ciążowe się też przyjmą ;)

    Zastanawiam się czy kupować testy owu, bo coś moja wiara w nie ostatnio mocno podupadła :P A w sumie to i tak wiem, kiedy +/- mam owulację, więc co za różnica...

    To calkiem tak jak ja. Cale szczescie juz zdrowieje :) ale antybiotyki niestety jeszcze biorę.
    Co do testów to jak mniej wiecej wiesz to mysle ze niepotrzebne. Tylko regularnie ♡ i mysle ze testy zbedne. W sumie sama nie wiem po co ja kupilam. Tylko soe stresuje w tym cyklu przez nie.

    03.2014 r Aniołek
    Syn 2015 ♡
    Ponad 2 lata starań
  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do testów to ja nie wiem czy kupować owulacyjnych, robię zamówienie w aptece i chyba wezmę, bo mam przeczucie że nie wyjdzie w tym cyklu, tym bardziej przez ten spadek temperatury.

    Od rana o tym myślałam, mam zły humor. Przez to miałam stłuczkę. A teraz wróciłam od kosmetyczki - drugi raz w życiu byłam, przed ślubem to trzeba, ale nie moja bajka, nigdy więcej :D

    Ef, twój wirus przypomniał mi o nauce na sobotni egzamin z łamania szyfrów itd. :D

    ef36 lubi tę wiadomość

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • Ola_445 Ekspertka
    Postów: 262 54

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki spadek w takim momencie moze rownie wrozyc cos dobrego. Trzymam kciuki :) mysle ze temperatura jeszcze pojdzie w gore :)

    Acilya, kubekkawy lubią tę wiadomość

    03.2014 r Aniołek
    Syn 2015 ♡
    Ponad 2 lata starań
  • kubekkawy Ekspertka
    Postów: 232 84

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    To fakt :D Chyba, że byłoby jak w tym kawale:

    Budzi się mąż.
    Zaczyna chodzić po pokoju.
    Budzi się żona i pyta się męża:
    - Czemu nie idziesz spać?
    - Bo seksu mi się chce.
    - No to chodź!
    - No przecież chodzę!


    ...a przy chodzeniu boląca pięta przeszkadza :P

    Muszę sprzedać to mężowi haha

    To będzie dobry dzień, ale najpierw kawa.
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acilya wrote:
    Co do testów to ja nie wiem czy kupować owulacyjnych, robię zamówienie w aptece i chyba wezmę, bo mam przeczucie że nie wyjdzie w tym cyklu, tym bardziej przez ten spadek temperatury.

    Od rana o tym myślałam, mam zły humor. Przez to miałam stłuczkę. A teraz wróciłam od kosmetyczki - drugi raz w życiu byłam, przed ślubem to trzeba, ale nie moja bajka, nigdy więcej :D

    Ef, twój wirus przypomniał mi o nauce na sobotni egzamin z łamania szyfrów itd. :D


    O, kurczę, dobrze, że tylko stłuczka a nie nic poważniejszego :/ Czemu kosmetyczka taka straszna? Miałaś jakieś sadystyczne zabiegi typu regulacja brwi, czy czyszczenie manualne twarzy? :) Ja po ostatnim takim czyszczeniu, też stwierdziłam w duchu, że chyba poród był już mniej bolesny i że to ostatni raz, kiedy się tak męczę. Zwłaszcza, że efekt i tak nie jest wart tych cierpień :P

    A spadkiem temperatury się nie przejmuj, spadki w pierwszej fazie cyklu są dobre, ponoć tak to ma działać, że w dniu owu jest spadek, bo plemniki lubią jak jest chłodniej ;)

    Podjęłam decyzję, że jednak kupię testy owu, bo ten cykl może być trochę zaburzony, a mimo wszystko dają one jakiś pogląd na sytuację :) Nawet miałam iść do Rossmanna w drodze z przedszkola, ale dzieć stwierdził, że chce "kuuupęęęę", no więc trzeba było pędzić do domu :D

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    O, kurczę, dobrze, że tylko stłuczka a nie nic poważniejszego :/ Czemu kosmetyczka taka straszna? Miałaś jakieś sadystyczne zabiegi typu regulacja brwi, czy czyszczenie manualne twarzy? :) Ja po ostatnim takim czyszczeniu, też stwierdziłam w duchu, że chyba poród był już mniej bolesny i że to ostatni raz, kiedy się tak męczę. Zwłaszcza, że efekt i tak nie jest wart tych cierpień :P

    A spadkiem temperatury się nie przejmuj, spadki w pierwszej fazie cyklu są dobre, ponoć tak to ma działać, że w dniu owu jest spadek, bo plemniki lubią jak jest chłodniej ;)

    Podjęłam decyzję, że jednak kupię testy owu, bo ten cykl może być trochę zaburzony, a mimo wszystko dają one jakiś pogląd na sytuację :) Nawet miałam iść do Rossmanna w drodze z przedszkola, ale dzieć stwierdził, że chce "kuuupęęęę", no więc trzeba było pędzić do domu :D
    Ale właśnie ja już po owu :( Był ładny skok, 4 dni przyrostu i dziś mocny spadek :( Chociaż jak dodam 0,1 (mierzyłam godzinę wcześniej) to nie tak tragicznie. Zobaczymy jak jutro.
    Regulację też miałam, ale to nie takie straszne, gorsze było leżenie z 1,5h z paskudną muzyką, obniżoną głową i bez możliwości otworzenia oczu :D Czyli rzęsy. A pazury to sama mogę sobie zrobić :D

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acilya - tylko spadek kilka dni po owu może świadczyć o implantacji ;) Nie musi, ale może :)

    ef36 lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • AdasiowaMama Autorytet
    Postów: 274 135

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama nie wiem co myslec o moim.cyklu przez ostatnie dni temp spadala a dzis podskoczyla do gory . Boje sie miec nadzieje ze to moze jednak szczesliwy cykl ...

    14.07.2014 - Adaś Nasze Szczęście :*
    1.09.2019 - termin randki z naszym drugim szczesciem :)
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adasiowa - no faktycznie - śliczny nagły wzrost :)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • AdasiowaMama Autorytet
    Postów: 274 135

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dlaczego tak przez kilka dni temp spadala ? Ach wiecznie sie nakrecam .

    14.07.2014 - Adaś Nasze Szczęście :*
    1.09.2019 - termin randki z naszym drugim szczesciem :)
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tego nikt Ci nie powie :) Gdyby wykresy ciążowe były zawsze identyczne, nie byłoby tylu pytań :D

    m_d_f lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acilya, faktycznie Ty już przecież po owu! Spadkiem się nie przejmuj, zwłaszcza, że mierzyłaś wcześniej niż zwykle. Poza tym to wcale nieprawda, że co godzinę rośnie 0,1, bo może urosnąć więcej. Ja tak kiedyś mierzyłam i różnica była prawie 0,2 stopnia, a mierzyłam bez wstawania ani nic, po prostu po pierwszym pomiarze poszłam spać dalej, więc nie powinno mieć to jakiegoś dużego wpływu na kolejny.
    W każdym razie najlepiej nie rozkminiać takich temperatur, tylko je ignorować, bo liczą się tylko te zmierzone prawidłowo, o prawidłowym czasie. Więc dzisiejszej temperatury nie było i tego się trzymaj, zobaczysz, jaka będzie jutrzejsza, a na pewno będzie wysoka! ;)

    A co do wizyty u kosmetyczki - o, rany, też tego nienawidzę. Pamiętam, jak pierwszy raz kosmetyczka się mnie spytała, czy nie mam klaustrofobii, a ja że nieee, że spoko. To ona mi, bach, nawaliła maseczki na oczy i na usta :D Myślałam, że się uduszę. Teraz już wiem, że chyba jednak mam lekką formę klaustrofobii :P


    AdasiowaMama, reguła jest taka, że jeśli temperatura nie spada na ani poniżej linii wyższych temperatur to się nie ma czym martwić. I jeśli nie waha za bardzo z dnia na dzień. U Ciebie jest wszystko w normie :)

    Acilya lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patuniek, 5 dpo to chyba na to za wcześnie :(
    Adasiowa, wiem co czujesz, ale dobrze mieć nadzieję ;) Chociaż męczące bardzo. Ale wzrost rzeczywiście masz piękny :)

    Ola_445 lubi tę wiadomość

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak z serduszkowaniem w czasie po owu? Mogłoby przeszkodzić w ew. implantacji czy można śmiało? :D

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ