X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie LIPCÓWKI :)
Odpowiedz

LIPCÓWKI :)

Oceń ten wątek:
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 2 lipca 2017, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann89 wrote:
    Flowwer, dzis maz zadal mi pytanie odnosnie in vitro na ktore nie znalam odpowiedzi. Powiedzial, cytuje- "to zapytaj Flo" :D No to pytam:D
    Lekarka cos wspominala ze procedura to 7800zl a leki ok tys zl bo cos tam cos tam refundacja. Ogolnie dofinansowania wiem ze nie ma od roku jakos. Ale czy Angelius w jakis sposob ma jakas refundacje? Czy ta kwota jaka podala jest juz z ta refundacja? Jesli tak to ile wynosi in vitro bez niej?
    Z IVF nie jestem tak do przodu ;) ale z tego co wiem leki do stymulacji są redundowane dlatego teraz to mniejszy koszt. Z tego co się oriętuję zmieściły się w 12 tyś bo dochodzi koszt transferu 1000 zł ja z pewnoscią wezmę nacinanie otoczki i klej ;)
    Ale niech wypowiedzą się dziewczyny które już podeszły Inna, Agniechaaa i Staraczka !?

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie nacinanie otoczki i klej?:0

  • staraczka1111 Autorytet
    Postów: 1820 3237

    Wysłany: 2 lipca 2017, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak leki są refundowane tylko trzeba tam jakieś warunki spełniać chyba.

    Ann89 lubi tę wiadomość

    f2wl3e5e75ssm4p5.png
    bHCG 7dpt - 14.7 , 9dpt-64, 13dpt-542, 20dpt-11534 <3
    25.07.2017 - transfer dwóch ⛄ ⛄
    26.08.2019 transfer dwóch 🐣🐣 7 dpt hcg 1,9 10dpt hcg 6 11dpt hcg 9,4 12dpt 14,3 hcg 15 dpt hcg 14,5 :( *
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 2 lipca 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inna przesuń mnie na 27 lipca plizzz, wcześniej nie ma co próbować. Dzięki!


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 2 lipca 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann89 wrote:
    Jakie nacinanie otoczki i klej?:0


    Tu masz o nacinaniu otoczki
    https://www.klinikainvicta.pl/nieplodnosc-faq/wspomagane-wyleganie-zarodka-assisted-hatching-ah/

    I o kleju

    ,,Embryo Glue (enzym zwiększający zdolność implantacji zarodków) jest medium dedykowanym specjalnie do transferu zarodków. To obecnie jedyne tego typu podłoże, którego działanie, polegające na wyraźnym zwiększaniu wskaźnika implantacji, zostało udokumentowane badaniami. Podłoże Embryo Glue zawiera w swoim składzie wysoką koncentrację hialuronianu.
    Jak działa podłoże Embryo Glue?
    Podłoże Embryo Glue jest źródłem wszystkich składników odżywczych oraz energetycznych potrzebnych dla optymalnego rozwoju zarodka. Jednak jego najważniejszą przewagą jako medium stosowanego do embriotransferu jest wysoka zawartość hialuronianu.
    Hialuronian
    Hialuronian jest składnikiem obecnym w dużych stężeniach zarówno w płynie jajowodowym, jak również w macicy oraz w płynie pęcherzykowym. W warunkach fizjologicznych synteza hialuronianu wzrasta znacząco w dniu, w którym rozpoczyna się implantacja zarodka w macicy i następnie spada do podstawowego poziomu następnego dnia. Dzięki Embryo Glue i jego wysokiej zawartości hialuronianu można odtworzyć podczas transferu fizjologiczne warunki i pomóc zarodkowi w implantacji w macicy.
    Kiedy Embryo Glue może być stosowane?
    Embryo Glue może być zastosowane do transferu zarodków na każdym etapie ich rozwoju, włączając stadium blastocysty. Proponowane jest również podczas kriotransferów zarodków rozmrożonych. Może być także zastosowane w trakcie transferów zarodków, u których został wykonany zabieg laserowego nacięcia osłonki (Assisted Hatching)

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 2 lipca 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja pierwsza procedura to lekow nie mialam refundowanych, dopiero druga i 3, wiec gdybym chciala kiedys na nowo sie stymulowac to chyba bym miala ta 3 refundacje? czy tez nie? hmmm

    AnnJesli zarodek ma gruba otoczke to sie nacina zeby mogla szybciej wyjsc i moc sie zagniezdzic. A klej podaje sie zeby mial lepsze warunki do zagniezdzenia sie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 22:06

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Sasanka 87 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 2 lipca 2017, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim. Pisałam w drugim wątku nie zauważyłam tego większego.
    To jeszcze raz... Niecierpliwie zatestowalam dzień przed terminem miesiączki (jutro) i jest bladziutka druga kreska. 4 cykl po poronieniu.
    Z tym że wydzielina jakas brazowawa a raczej beżowa delikatnie. Boję się że w nocy albo jutro @ przyjdzie. Lecieć jutro na hcg czy poczekać cierpliwie choć 2-3 dni?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 22:08

    Marzec 2017 poronienie chybione 10tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2017, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja kreseczka sliczna jest :) kciuki trzymam!

    Abs w zeszlym miesiacu mialam duzo objawow i strasznie bolace piersi. Cieszylam sie jak glupia i odgonilam zle mysli. Niestety ciaza nie utrzymala sie. A teraz oprocz od czasu do czasu bolacego brzucha nie mam zadnych objawow i spokojna jestem bo jak widac objawy nie gearantuja ze bedzie ok.

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 2 lipca 2017, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka 87 wrote:
    Hej wszystkim. Pisałam w drugim wątku nie zauważyłam tego większego.
    To jeszcze raz... Niecierpliwie zatestowalam dzień przed terminem miesiączki (jutro) i jest bladziutka druga kreska. 4 cykl po poronieniu.
    Z tym że wydzielina jakas brazowawa a raczej beżowa delikatnie. Boję się że w nocy albo jutro @ przyjdzie. Lecieć jutro na hcg czy poczekać cierpliwie choć 2-3 dni?
    Jutro koniecznie zrób betę, progesteron oraz TSH tarczyca często szaleje na początku ciąży.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • staraczka1111 Autorytet
    Postów: 1820 3237

    Wysłany: 2 lipca 2017, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet o tym nie wiedziałam :Specjalne głośniki umieszczone w inkubatorze hodowlanym grają znajdującym się tam embrionom muzykę klasyczną, rock i pop. Dźwięki powodują delikatne drgania kropel pożywek hodowlanych, w których znajdują się zarodki. Ruchy te promują zapłodnienie i prawidłowy wzrost embrionów. Muzyka, obok stałej temperatury, zaciemnienia, odpowiedniego składu atmosfery bogatej w dwutlenek węgla i ubogiej w tlen, odtwarza warunki, w których komórka jajowa przemieszcza się do macicy. W naturalnych warunkach za przemieszczanie komórki jajowej odpowiedzialna jest perystaltyka jajowodu oraz ruchy rzęsek. W laboratorium, na ile to możliwe, próbuje się naśladować naturę.

    Flowwer, Yoselyn82, Bocianiątko, Lunaris lubią tę wiadomość

    f2wl3e5e75ssm4p5.png
    bHCG 7dpt - 14.7 , 9dpt-64, 13dpt-542, 20dpt-11534 <3
    25.07.2017 - transfer dwóch ⛄ ⛄
    26.08.2019 transfer dwóch 🐣🐣 7 dpt hcg 1,9 10dpt hcg 6 11dpt hcg 9,4 12dpt 14,3 hcg 15 dpt hcg 14,5 :( *
  • Abs Ekspertka
    Postów: 137 62

    Wysłany: 2 lipca 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PodwojnaMama wrote:
    Maja kreseczka sliczna jest :) kciuki trzymam!

    Abs w zeszlym miesiacu mialam duzo objawow i strasznie bolace piersi. Cieszylam sie jak glupia i odgonilam zle mysli. Niestety ciaza nie utrzymala sie. A teraz oprocz od czasu do czasu bolacego brzucha nie mam zadnych objawow i spokojna jestem bo jak widac objawy nie gearantuja ze bedzie ok.
    No niestety tak jest. Ja chyba bede spokojba i uciesze się dopiero jak urodze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 22:22

    PodwojnaMama lubi tę wiadomość

    2016 Pawełek 28tc
    2018 Weronika moja największa radość
    2020 Piotruś moja druga największa radość
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 2 lipca 2017, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abs wrote:
    No niestety tak jest. Ja chyba uciesze się dopiero jak urodze.
    Jaki masz poziom NK ?

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2017, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje:*

  • Milla_ Przyjaciółka
    Postów: 101 160

    Wysłany: 2 lipca 2017, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Bierze lub brała któraś z Was Metformine z powodu PCOS? Jak się po niej czułyście i czy miała ona jakiś wpływ na długość cyklu?

    f2wljw4z2jsklqz3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2017, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milla_ wrote:
    Hej dziewczyny. Bierze lub brała któraś z Was Metformine z powodu PCOS? Jak się po niej czułyście i czy miała ona jakiś wpływ na długość cyklu?

    Ja biore metformax na zbicie insuliny. Poki co 1 tab dziennie a od jutra juz dwie. Zupelnie nic po niej nie czuje chociaz lekarka przed zwiekszeniem dawki pytala czy dobrze sie czulam i czy nie wystepowala biegunka.
    Wplywu na dlugosc cyklu ja nie zauwazylam;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 22:42

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 2 lipca 2017, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milla_ wrote:
    Hej dziewczyny. Bierze lub brała któraś z Was Metformine z powodu PCOS? Jak się po niej czułyście i czy miała ona jakiś wpływ na długość cyklu?

    ja bralam, spadlam z wagi 12 kg, ale spedzalam dzien w dzien pol dnia w wc, to byla jakas masakra. Najpierw myslalam ze latac do wc bo zjadlam cos tlustego, ale potem nie bylo znaczenia co jadlam. Cykle mi sie w miare unormowaly i pojawiala sie czesciej owulka. Wiec mi metformina pomogla.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Abs Ekspertka
    Postów: 137 62

    Wysłany: 2 lipca 2017, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Jaki masz poziom NK ?
    Nie wiem za bardzo co to są te NK?

    2016 Pawełek 28tc
    2018 Weronika moja największa radość
    2020 Piotruś moja druga największa radość
  • Abs Ekspertka
    Postów: 137 62

    Wysłany: 2 lipca 2017, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytałam trochę w necie na temat tych komórek i sądzę że nie słyszałam o nich bo ja raczej mam problemy w późnej ciąży. A jak się nazywa badanie na te komórki i czy w diagnostyce je robią?

    2016 Pawełek 28tc
    2018 Weronika moja największa radość
    2020 Piotruś moja druga największa radość
  • Milla_ Przyjaciółka
    Postów: 101 160

    Wysłany: 2 lipca 2017, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    ja bralam, spadlam z wagi 12 kg, ale spedzalam dzien w dzien pol dnia w wc, to byla jakas masakra. Najpierw myslalam ze latac do wc bo zjadlam cos tlustego, ale potem nie bylo znaczenia co jadlam. Cykle mi sie w miare unormowaly i pojawiala sie czesciej owulka. Wiec mi metformina pomogla.
    A jakiej długości miałaś cykle przed metforminą a jakie masz teraz?
    No ja biegunkę to miałam parę razy na początku, ale to zwykłe to było raz może dwa dziennie, mi na razie spadło 2kg, a biorę ją troche ponad miesiąc. Nie wiem czy to przez metformine ale poprzedni cykl miałam krótszy o 2 dni, u mnie cykle są ok 40 -42 dni

    f2wljw4z2jsklqz3.png
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 3 lipca 2017, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Mega pozytyw !!!!!!!!! Gratuluję!!

    Ale sporo fasolek się pojawia tak się cieszę bo to czerwcowe nasionka :D
    Oj owocny miesiąc się nam szykuje :)

    MajaT gratuluję!!

    Flowwer lubi tę wiadomość

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ