Forum W oczekiwaniu na testowanie LIPCÓWKI :)
Odpowiedz

LIPCÓWKI :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 2 lipca 2017, 21:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer, dzis maz zadal mi pytanie odnosnie in vitro na ktore nie znalam odpowiedzi. Powiedzial, cytuje- "to zapytaj Flo" :D No to pytam:D
    Lekarka cos wspominala ze procedura to 7800zl a leki ok tys zl bo cos tam cos tam refundacja. Ogolnie dofinansowania wiem ze nie ma od roku jakos. Ale czy Angelius w jakis sposob ma jakas refundacje? Czy ta kwota jaka podala jest juz z ta refundacja? Jesli tak to ile wynosi in vitro bez niej?

Bocianiątko lubi tę wiadomość

• Flowwer Autorytet

Wysłany: 2 lipca 2017, 21:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    summer86 ja jestem negatywnie nastawiona na antyki, jakos mam zle wspomnienia z nimi, ale moze tobie faktycznie na jakis czas beda potrzebne, poukladasz sobie wszystko, dojdziesz do siebie a jak zaczniecie na nowo staranka to odsstawisz je i pewnie szybko sie uda!

Ja mam te same odczucia co ty uuuuuu miałam mega depresję po nich a libido równie 0 !!
    A jak w głowie przychodziła myśl że nawet nie mam szans na ciążę to już mega dołek i chodziłam non stop z łezkami w oczach.

kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Yoselyn82 Autorytet

Wysłany: 2 lipca 2017, 21:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Wierzysz w to że za 14 lat małżeństwa nie byłyśmy razem na wakacjach !! Musimy gdzieś wylecieć i odpocząć ale niestety przez IVF w okrojonym budżetem. Ja chcę lecieć na złote piaski tak odpoczać z all inclusive.

ooo Bułgaria :P pewnie ze jezdzie i odpoczywajcie :) a moze z maluszkiem wrocicie.

Mój kochany Michałek ❤️❤️❤️

Starania o drugiego maluszka 💕🥰

Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • staraczka1111 Autorytet

Wysłany: 2 lipca 2017, 21:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann89 wrote:
    Flowwer, dzis maz zadal mi pytanie odnosnie in vitro na ktore nie znalam odpowiedzi. Powiedzial, cytuje- "to zapytaj Flo" :D No to pytam:D
    Lekarka cos wspominala ze procedura to 7800zl a leki ok tys zl bo cos tam cos tam refundacja. Ogolnie dofinansowania wiem ze nie ma od roku jakos. Ale czy Angelius w jakis sposob ma jakas refundacje? Czy ta kwota jaka podala jest juz z ta refundacja? Jesli tak to ile wynosi in vitro bez niej?
    Ja płaciłem 13.900 + około 1000 zł za leki. Mam w tym 3 pełne procedury punkcja + transfer. Wizyty za darmo oraz usg. Badania hormonów za darmo. Betę za darmo. I opiekę do 12 tyg za darmo. Jak się uda za 1 razem oddadzą nam 6.900 a i jeszcze 1000 zł za mrożenie 4 zarodków po 2. Na rok

Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 21:40

f2wl3e5e75ssm4p5.png
    bHCG 7dpt - 14.7 , 9dpt-64, 13dpt-542, 20dpt-11534 <3
    25.07.2017 - transfer dwóch ⛄ ⛄
    26.08.2019 transfer dwóch 🐣🐣 7 dpt hcg 1,9 10dpt hcg 6 11dpt hcg 9,4 12dpt 14,3 hcg 15 dpt hcg 14,5 :( *
  • nick nieaktualny

Wysłany: 2 lipca 2017, 21:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka1111 wrote:
    Ja płaciłem 13.900 + około 1000 zł za leki. Mam w tym 3 pełne procedury punkcja + transfer. Wizyty za darmo oraz usg. Badania hormonów za darmo. Betę za darmo. I opiekę do 12 tyg za darmo. Jak się uda za 1 razem oddadzą nam 6.900
    W sensie ze trzy podejscia do in vitro i jesli np uda sie za pierwszym razem to za dwie pozostale zwracaja tak?

Wysłany: 2 lipca 2017, 21:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann89 wrote:
    W sensie ze trzy podejscia do in vitro i jesli np uda sie za pierwszym razem to za dwie pozostale zwracaja tak?
    Tak. Dokładnie to jest to program 2 plus 1. Ta jedna procedura jest tak jakby gratis gdy się nie udadzą dwie pierwsze.

f2wl3e5e75ssm4p5.png
    26.08.2019 transfer dwóch 🐣🐣 7 dpt hcg 1,9 10dpt hcg 6 11dpt hcg 9,4 12dpt 14,3 hcg 15 dpt hcg 14,5 :( *
  • Flowwer Autorytet

Wysłany: 2 lipca 2017, 21:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann89 wrote:
    Z IVF nie jestem tak do przodu ;) ale z tego co wiem leki do stymulacji są redundowane dlatego teraz to mniejszy koszt. Z tego co się oriętuję zmieściły się w 12 tyś bo dochodzi koszt transferu 1000 zł ja z pewnoscią wezmę nacinanie otoczki i klej ;)
    Ale niech wypowiedzą się dziewczyny które już podeszły Inna, Agniechaaa i Staraczka !?

kjmni09k3h9ob9x5.png
    Provita-Paliga
    ⛄⛄⛄
  • nick nieaktualny

Wysłany: 2 lipca 2017, 21:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie nacinanie otoczki i klej?:0

Wysłany: 2 lipca 2017, 21:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak leki są refundowane tylko trzeba tam jakieś warunki spełniać chyba.

Ann89 lubi tę wiadomość

f2wl3e5e75ssm4p5.png
  • Lunaris Autorytet

Wysłany: 2 lipca 2017, 21:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inna przesuń mnie na 27 lipca plizzz, wcześniej nie ma co próbować. Dzięki!

age.png

[/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Flowwer Autorytet

Wysłany: 2 lipca 2017, 22:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann89 wrote:
    Jakie nacinanie otoczki i klej?:0

Tu masz o nacinaniu otoczki
    https://www.klinikainvicta.pl/nieplodnosc-faq/wspomagane-wyleganie-zarodka-assisted-hatching-ah/

I o kleju

,,Embryo Glue (enzym zwiększający zdolność implantacji zarodków) jest medium dedykowanym specjalnie do transferu zarodków. To obecnie jedyne tego typu podłoże, którego działanie, polegające na wyraźnym zwiększaniu wskaźnika implantacji, zostało udokumentowane badaniami. Podłoże Embryo Glue zawiera w swoim składzie wysoką koncentrację hialuronianu.
    Jak działa podłoże Embryo Glue?
    Podłoże Embryo Glue jest źródłem wszystkich składników odżywczych oraz energetycznych potrzebnych dla optymalnego rozwoju zarodka. Jednak jego najważniejszą przewagą jako medium stosowanego do embriotransferu jest wysoka zawartość hialuronianu.
    Hialuronian
    Hialuronian jest składnikiem obecnym w dużych stężeniach zarówno w płynie jajowodowym, jak również w macicy oraz w płynie pęcherzykowym. W warunkach fizjologicznych synteza hialuronianu wzrasta znacząco w dniu, w którym rozpoczyna się implantacja zarodka w macicy i następnie spada do podstawowego poziomu następnego dnia. Dzięki Embryo Glue i jego wysokiej zawartości hialuronianu można odtworzyć podczas transferu fizjologiczne warunki i pomóc zarodkowi w implantacji w macicy.
    Kiedy Embryo Glue może być stosowane?
    Embryo Glue może być zastosowane do transferu zarodków na każdym etapie ich rozwoju, włączając stadium blastocysty. Proponowane jest również podczas kriotransferów zarodków rozmrożonych. Może być także zastosowane w trakcie transferów zarodków, u których został wykonany zabieg laserowego nacięcia osłonki (Assisted Hatching)

kjmni09k3h9ob9x5.png
    Provita-Paliga
    ⛄⛄⛄
  • Yoselyn82 Autorytet

Wysłany: 2 lipca 2017, 22:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja pierwsza procedura to lekow nie mialam refundowanych, dopiero druga i 3, wiec gdybym chciala kiedys na nowo sie stymulowac to chyba bym miala ta 3 refundacje? czy tez nie? hmmm

AnnJesli zarodek ma gruba otoczke to sie nacina zeby mogla szybciej wyjsc i moc sie zagniezdzic. A klej podaje sie zeby mial lepsze warunki do zagniezdzenia sie

Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 22:06

Mój kochany Michałek ❤️❤️❤️

Starania o drugiego maluszka 💕🥰

Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Sasanka 87 Debiutantka

Wysłany: 2 lipca 2017, 22:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim. Pisałam w drugim wątku nie zauważyłam tego większego.
    To jeszcze raz... Niecierpliwie zatestowalam dzień przed terminem miesiączki (jutro) i jest bladziutka druga kreska. 4 cykl po poronieniu.
    Z tym że wydzielina jakas brazowawa a raczej beżowa delikatnie. Boję się że w nocy albo jutro @ przyjdzie. Lecieć jutro na hcg czy poczekać cierpliwie choć 2-3 dni?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 22:08

Marzec 2017 poronienie chybione 10tc
  • nick nieaktualny

Wysłany: 2 lipca 2017, 22:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja kreseczka sliczna jest :) kciuki trzymam!

Abs w zeszlym miesiacu mialam duzo objawow i strasznie bolace piersi. Cieszylam sie jak glupia i odgonilam zle mysli. Niestety ciaza nie utrzymala sie. A teraz oprocz od czasu do czasu bolacego brzucha nie mam zadnych objawow i spokojna jestem bo jak widac objawy nie gearantuja ze bedzie ok.

• Flowwer Autorytet

Wysłany: 2 lipca 2017, 22:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka 87 wrote:
    Hej wszystkim. Pisałam w drugim wątku nie zauważyłam tego większego.
    To jeszcze raz... Niecierpliwie zatestowalam dzień przed terminem miesiączki (jutro) i jest bladziutka druga kreska. 4 cykl po poronieniu.
    Z tym że wydzielina jakas brazowawa a raczej beżowa delikatnie. Boję się że w nocy albo jutro @ przyjdzie. Lecieć jutro na hcg czy poczekać cierpliwie choć 2-3 dni?
    Jutro koniecznie zrób betę, progesteron oraz TSH tarczyca często szaleje na początku ciąży.

kjmni09k3h9ob9x5.png
    Provita-Paliga
    ⛄⛄⛄

Wysłany: 2 lipca 2017, 22:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet o tym nie wiedziałam :Specjalne głośniki umieszczone w inkubatorze hodowlanym grają znajdującym się tam embrionom muzykę klasyczną, rock i pop. Dźwięki powodują delikatne drgania kropel pożywek hodowlanych, w których znajdują się zarodki. Ruchy te promują zapłodnienie i prawidłowy wzrost embrionów. Muzyka, obok stałej temperatury, zaciemnienia, odpowiedniego składu atmosfery bogatej w dwutlenek węgla i ubogiej w tlen, odtwarza warunki, w których komórka jajowa przemieszcza się do macicy. W naturalnych warunkach za przemieszczanie komórki jajowej odpowiedzialna jest perystaltyka jajowodu oraz ruchy rzęsek. W laboratorium, na ile to możliwe, próbuje się naśladować naturę.

Flowwer, Yoselyn82, Bocianiątko, Lunaris lubią tę wiadomość

f2wl3e5e75ssm4p5.png
  • Abs Ekspertka

Wysłany: 2 lipca 2017, 22:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    PodwojnaMama wrote:
    Maja kreseczka sliczna jest :) kciuki trzymam!

Abs w zeszlym miesiacu mialam duzo objawow i strasznie bolace piersi. Cieszylam sie jak glupia i odgonilam zle mysli. Niestety ciaza nie utrzymala sie. A teraz oprocz od czasu do czasu bolacego brzucha nie mam zadnych objawow i spokojna jestem bo jak widac objawy nie gearantuja ze bedzie ok.
    No niestety tak jest. Ja chyba bede spokojba i uciesze się dopiero jak urodze.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 22:22

PodwojnaMama lubi tę wiadomość

2016 Pawełek 28tc
    2018 Weronika moja największa radość
    2020 Piotruś moja druga największa radość
  • Flowwer Autorytet

Wysłany: 2 lipca 2017, 22:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abs wrote:
    No niestety tak jest. Ja chyba uciesze się dopiero jak urodze.
    Jaki masz poziom NK ?

kjmni09k3h9ob9x5.png
    Provita-Paliga
    ⛄⛄⛄
  • nick nieaktualny

Wysłany: 2 lipca 2017, 22:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje:*

• Milla_ Przyjaciółka

Wysłany: 2 lipca 2017, 22:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Bierze lub brała któraś z Was Metformine z powodu PCOS? Jak się po niej czułyście i czy miała ona jakiś wpływ na długość cyklu?

f2wljw4z2jsklqz3.png
‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego