X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Listopadowe testowanie, czyli przedświąteczne prezenty :)
Odpowiedz

Listopadowe testowanie, czyli przedświąteczne prezenty :)

Oceń ten wątek:
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 24 listopada 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2bddcf07dc6a.jpg

    Mam wyniki subpopulacji! Nk 9, to dobrze, a reszta w normach, to chyba też dobrze?
    Pani z labu przesłała mi skan - sterroryzowłam ich tam i teraz tacy mili, ale to fajnie, że tak szybko mam wynik.
    A co do tarczycy - chcę minimalnie zbić tsh domowymi sposobami - słyszałyście o macy? Działa?

    Masz piękną immunologię :D NK super a jeszcze lepiej th1/th2 !!! możesz spać spokojnie

    StaraczkaNika lubi tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 24 listopada 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Na pewno nie ma co badać TSH kilka dni od zmienionej dawki. Ja badam sobie co 28-30 dni, kiedyś zbadałam w 24 dniu i spanikowałam, ale lekarz mi wyjaśnił, że na ten wynik nawet nie popatrzy :-) Myśle, że musisz po prostu odczekać jeszcze 3 tygodnie z hakiem i dopiero wtedy sprawdzić, jak działa dobrana dawka. I bądź dobrej myśli - moje TSH skakało od 0,0005 do 8, a w ciążę zaszłam :-) Najważniejsze, żeby ft4 było w normie, więc dobrze, że zrobią Ci to badanie, bo ostatnio miałaś za wysokie. Oczywiście wiadomo, że najlepiej jak TSH jest stabilne, ale ono po prostu lubi sobie skakać, zwłaszcza u cześci podatnych na to osób. Badałaś sobie prolaktynę? Bo czasem to ma związek.
    Tak prolaktyne w 3dc miałam 20 a norma od 4,8-23,3
    W takim układzie czekam na ft4

    dziękuje za doradzenie
    TSH miałam zawsze troche powyżej 1 z lekami, a teraz kiedy staramy sie o fasolkę to skacze jak szalone ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2017, 15:25

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 24 listopada 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Złapałam się na tym, że o ile pierwsze trzy cykle były absolutnie lajtowe, czwarty był taki sobie, tak ten przeżywam za bardzo. Siedziałam w sądzie, czekając na rozprawę i zamiast przeglądać akta, to ja... przeglądałam wykresy w galerii (i łudziłam się, że może jeszcze jednak jest nadzieja).
    Dlatego chyba jutro oprócz sikania (to 12 dpo) pójdę i zrobię betę. Rozumiem, że ona będzie już wiarygodna na 100%? Muszę uspokoić głowę, poza tym jeśli wyjdzie negatywna, to mogę wieczorem napić się wina bez zastanawiania się i krygowania (a to nasza spóźniona impreza poprawinowa ;)). Reset - nomen omen - by się przydał.

    I teraz tak - mam możliwość zrobić jutro też inne badania bezpłatnie, stąd pytanie - czy jest sens równo 4 tyg po rozpoczęciu brania euthyroxu badać tsh? Czy jeśli ft3 i ft4 miałam w normie to badać je również jutro? Co ewentualnie jeszcze zbadać?

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 24 listopada 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2bddcf07dc6a.jpg

    Mam wyniki subpopulacji! Nk 9, to dobrze, a reszta w normach, to chyba też dobrze?
    Pani z labu przesłała mi skan - sterroryzowłam ich tam i teraz tacy mili, ale to fajnie, że tak szybko mam wynik.
    A co do tarczycy - chcę minimalnie zbić tsh domowymi sposobami - słyszałyście o macy? Działa?

    Jeśli mogę coś doradzić to mi sport w naturalny sposób obniżył TSH
    tylko teraz mi szalone skacze :)

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 24 listopada 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Nie utrzymała. Była nagonka na nią, że podjęła się nowej pracy w której się nosi i dźwiga a już była w początkowej ciąży i że to nie fair wobec pracodawcy, że go nie ostrzegła albo nie znalazła lżejszej pracy. Miała pretensje na forum, że miala dźwigać jakiś karton a nie chce bo może poronić no i dziewczyny mówiły, że nie postępuje rozsądnie. Parę dni potem poroniła z tego co pamiętam, ale przez co nie wiadomo no i odeszła z forum, bo się wywiązała kłótnia
    Piszesz o tym co w lipcu się jej udało i zaczynała od niskiej bety, że w labie u niej > 2 to ciąża ?

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 24 listopada 2017, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset jeśli nie miałaś ovitrelle to wiarygodna już z tego dnia powinna być :)

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 24 listopada 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna_z_Wielu wrote:
    reset jeśli nie miałaś ovitrelle to wiarygodna już z tego dnia powinna być :)

    Nie, nic nie brałam. Wg ginekologa to owu byławet sb/ ndz, wg OF w poniedziałek. Gdyby liczyć wg ginekologa to mam dziś nie 11 dpo, a 12/13 dpo.

    Jedna_z_Wielu lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 24 listopada 2017, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny! Bo ja wiedziałam tylko , że nk jest dobre tylko do 12% a o reszcie nawet nie poczytałam. A normom też nie można wierzyć, tak jak z tymi nk - niby norma 27% a jak przychodzi co do czego, to dla staraczek 12%. Jeszcze będę sobie szperać po necie wieczorem, może nabędę mądrości. To teraz czekam w napięciu na ana3 i resztę towarzystwa

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 24 listopada 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olik, ale ja ze sportem coś się nie mogę dogadać. Wrodzone lenistwo stoi barykadą, nijak je pokonać!
    Zamawiam macę! Niech chociaż trochę mnie ratuje. A w poniedziałek zapiszę się gdzieś na usg tarczycy

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • KateKum Autorytet
    Postów: 1451 1706

    Wysłany: 24 listopada 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia86 wrote:
    lamka ja taki problem mam często ze szpilkami, a w takich zazwyczaj chodzę o pracy, i często mnie boli mały palec :/ co nie zmienia faktu że nowe buty lubię i koją moją duszę w trudnych chwilach :D


    Nika wyniki super :)


    Lunaris, mnie zaciekawiło jak to on sobie z tym wrwanym jądrem do domu poszedł :D Jakoś ciężko mi to zwizualizować :P

    Bunia czyżby byłaś moją siostrą :) I love shoes <3
    Im wyższe tym lepiej wyglądają

    Bunia86, Lena21 lubią tę wiadomość

    xnw4lbete8c7uekt.png

    10.2017 [*] 8tc
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 24 listopada 2017, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lamka wrote:
    Bunia Ja nienawidzę kupować butów, mam bardzo delikatne stopy, wymagające, w dodatku halluksa na jednej i wszystkie buty są dla mnie niewygodne, a rozchadzanie ich to mordęga. :-(
    Unikam jak mogę.
    O Kochana mam to samo. Mam b.wąską stope,wszystkie buty mi spadaja,o szpilkach bez paska moge zapomniec:/ czesto robie zakupy na dziale dziecieco mlodziezowym:) ostatnio w akcie rozpaczy chcialam juz kupic sobie baleriny ze Swinka Pepą,tylko one mi nie klapaly;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2017, 16:32

    olik321, reset, Czrna 81, Lunaris, Bunia86, blue00, Emiilka lubią tę wiadomość

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 24 listopada 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amyyy balerinki z świną pepo szał sex i szał :)

    Czrna 81, Amy333 lubią tę wiadomość

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 24 listopada 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lamka z butami mam identycznie i kocham lato bo mam parę crocsow w których od nowości nie czuje nic poza wygodą :)

    reset lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 24 listopada 2017, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziewczyny... mam zwyrodnienia kostno - stawowe w stopie, dwie operacje na stopy już za mną, mam luźne więzadła w stopach, szerokie palce i wąską piętę oraz idealnie wchodzę w 37.5, którego prawie nigdzie nie ma :P
    Nienawidzę kupować butów, kupuję jak już muszę.

    Ostatnio pół niedzieli schodziłam za botkami... Miałam już upatrzone średnio wygodne (!) botki w Kazarze za jedyne 549 zł (auć!), po czym weszłam do...Sinsaya kupić mojej pasierbicy gumki do włosów i znalazłam tam buty idealnie leżące (gdyby były ze skóry to jeszcze byłby raj) na idealnie wygodnym obcasie! W jakiejś promocji, że przy zakupie 3 sztuk rzeczy ma się na cały paragon rabat 40% zakupiłam: gumki do włosów za 7,90 zł, lakier do paznokci za 1 zł (do oddania Młodej - brokatowy, w sam raz na jednorazowe malowanie paznokci na sylwestra) oraz moje buty za 79,90, które po przecenie wyszła ok 54 zł :D
    I kocham je bardziej niż moje oficerki za miliony monet :P

    Lunaris, Bunia86, Czrna 81, Emiilka lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 24 listopada 2017, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Lamka z butami mam identycznie i kocham lato bo mam parę crocsow w których od nowości nie czuje nic poza wygodą :)

    Mój M. nienawidzi crocksów, zagroził rozwodem jak zacznę nosić. Mam więc na lato dwie pary wygodnych balerinek (bo dodam, że nie wolno mi nosić butów z odkrytą piętą lub palcami w stylu sandałki, klapki z uwagi na moje problemy) i modlę się, by żyły jak najdłużej.
    Ostatnio, o dziwo, nabyłam dwie pary szpilek - jedne w Ryłko, drugie w Mohito i obie wygodne.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Kiyka 123 Ekspertka
    Postów: 136 73

    Wysłany: 24 listopada 2017, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mamy piątek (ten prawdziwy, po 16) :). Z racji, że ciągle mam odruch wymiotny myśląc o siłowni, idę jednak pobuszować po sklepach. Nie będę się zmuszać do czegoś, co dziś na pewno nie sprawi mi radości. Też potrzebuję nowych butów, obym coś znalazła! Ale jak chce coś kupić, to nic się nie podoba, a jak gotówki brak, to wszystko bym kupiła... :)

    22.11.2017 -pierwsza biochem :(
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 24 listopada 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset ale są super crocsy! Sandałki, ładne balerinki, klapki.
    Jestem wielką fanka i bronię :p mam sandały crocs, po trzej sezonach jak nowe, uwielbiam je <3
    Reset to niezłe masz przejścia! Ja tez nienawidzę kupować butów. Jeszcze zimowe pół biedy? Ale jakieś dopasowane... mam prawie rozmiar różnicy między stopami, do tego lekkie płaskostopie. Wszystko mnie obdziera i masakra!

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2017, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane wróciłam! Mąż kupił mi botki (CCC, nie lubię bardzo, ale te mi się spodobały i jest szansa że nie będą masakrycznie niewygodne), szalik i kalosze na wypady z sunią. Kto zgadnie jakie są moje ulubione kolory? :-D Odebrałam również ciuszki dla piesła.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/59293ad34992.jpg

    pilik, Amy333, Lunaris, Bunia86, Jedna_z_Wielu, Czrna 81, staraczka1111, KateKum, Yoselyn82, Emiilka lubią tę wiadomość

  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 24 listopada 2017, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Olik, tylko, że badanie co 5 dni jest niemiarodajne, nie powinno się badać szybciej niż po 4 tygodniach (to kwiestia przesyłu informacji). FT4 masz faktycznie trochę za duże, szkoda, że nie zbadałaś razem z TSH, bo trzeba zobaczyć, czy hormony tarczycy działają (TSH nie mówi o hormonie tarczycy, tylko mówi o tym, że z tarczycą potencjalnie może dziać się coś niedobrego).

    Aniu mam wyniki ft4=1,75 a norma 0,9-17 przy TSH 6,5 dawnka Eutyroks 175mg zamiana od 5 dni na 150mg
    poprzednie wyniki ft4= 1,81 przy TSH 0,266 z 13 października 2017 dawka Letrox 200mg

    prolaktyna tak jak wcześniej pisałam w normie

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 24 listopada 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    Reset ale są super crocsy! Sandałki, ładne balerinki, klapki.
    Jestem wielką fanka i bronię :p mam sandały crocs, po trzej sezonach jak nowe, uwielbiam je <3
    Reset to niezłe masz przejścia! Ja tez nienawidzę kupować butów. Jeszcze zimowe pół biedy? Ale jakieś dopasowane... mam prawie rozmiar różnicy między stopami, do tego lekkie płaskostopie. Wszystko mnie obdziera i masakra!

    Pilik, wiem, mamy w Krakowie duży salon firmowy Crocksa i widziałam baleriny itp. Zapowiedziałam, że jak kiedyś uda nam się z dzieckiem, to do piaskownicy będę nosić takie baleriny crocksowe - akurat idealne, spłucze się prysznicem z piachu i voila!
    Z nogami to nie koniec - będę mieć jeszcze w życiu pewnie kilka operacji (u nas to rodzinne i genetyczne), co kilka miesięcy robię na zamówienie wkładki itp. Nawet ciążę mam prowadzić pod nadzorem...ortopedy, bo wtedy więzadła luzują się w całym ciele przygotowując się do porodu i moje stopy źle to zniosą. Ale co tam;)

    Lamka - super buty! I zakupy w moich kolorach (szary i róż- kocham Siostro!) Ja też bym poszła dziś poszaleć, ale uświadomiłam sobie, że pieniądze dziś wydam na zmianę opon :P

    Do tego objawy @ wszystkie minęły, za to mi lekko niedobrze po kawie. Paranoja.

    pilik lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
‹‹ 393 394 395 396 397 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ