X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Listopadowe testowanie, czyli przedświąteczne prezenty :)
Odpowiedz

Listopadowe testowanie, czyli przedświąteczne prezenty :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadranka wrote:
    Cześć Dziewczyny, Ania nie udzielam się ale czytam Was codziennie :D
    Agniecha, polecam jedno kiwi dziennie, zapomnisz o zaparciach (a wręcz działają trochę w drugą stronę) :) ja bez kiwi nie funkcjonuje ;)
    DZiekuje za rade!!! :) juz 18 tc!? Cudownie <3 <3


    Yose mam ten sam problem co Ty :D ale kocham buty i mam miliony par :D

    Amy333 lubi tę wiadomość

  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 24 listopada 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Witam sie w ten piekny dzien :)

    Jedna_z_Wielu a powiedz czemu przechodzisz na Letrox? na Euthyroxie masz za duzy wynik ?

    Brałam euthyrox na początku, ale Endo stwierdzil, że pomimo coś działało na tsh,ale powoli bardzo i samopoczucia nie zmienia na lepsze, więc zmienił na novothyral, zaczął ładnie działać i później przestał bo wzrosło do 4,080. Endo podwyższył dawkę, a tsh znów wzrosło i to do punktu startowego praktycznie na 5,140 ( zaczynałam od 5,170). Postanowil, żebym zobaczyła jak będę reagować na Letrox.

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 24 listopada 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadranka cudowność <3

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 24 listopada 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udalo sie przez tel... troche sie nameczylam :D ale JEST !! :)


    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5a92bd969357.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2017, 13:50

    KateHawke, StaraczkaNika, Flowwer, pilik, MamaStasia, Emilkap11, Lunaris, Lena21, staraczka1111, Bunia86, Czrna 81, Amy333, Emiilka lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 24 listopada 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna z Wielu - ja w sierpniu zmieniła euthyrox na letrox, na mnie ma lepsze działanie, bo nie zbija mi tak radykalnie jak euthyrox, który w 4 tygodnie zbił mi TSH z 8 do 0,3.

    Olik, dlaczego badasz co kilka dni TSH? Powinno się, przyjmując leki, badać co 4-6 tygodni, nie cześciej. Zrób sobie ft4, bo ono jest miarodajne, nie TSH.

  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 24 listopada 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadranka wrote:
    Dziękuję :) Tfu tfu tfu #$&!*:"^*&/<3
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b8a2da0d2c96.jpg to moja Dziewczynka w 15 tygodniu :)

    Aaale to leci! :D A dopiero co podglądałam Cię na innym wątku i widziałam że Ci się udało. Cudnie <3 Łapię wiruski i wysyłam buziole od e-cioci :* :)

    Jadranka, Agniechaaaa, Rucola, MamaFabianka lubią tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 24 listopada 2017, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Jedna z Wielu - ja w sierpniu zmieniła euthyrox na letrox, na mnie ma lepsze działanie, bo nie zbija mi tak radykalnie jak euthyrox, który w 4 tygodnie zbił mi TSH z 8 do 0,3.

    Olik, dlaczego badasz co kilka dni TSH? Powinno się, przyjmując leki, badać co 4-6 tygodni, nie cześciej. Zrób sobie ft4, bo ono jest miarodajne, nie TSH.


    FT4 ostatnie mam z 13.10 1,81 a norma do 1,7 przy TSH 0,226
    Lekarz kazał mi odstawić Leutroks 200mg a brać Eutyroks 175mg
    po miesiącu TSH nadal okolice 0,3
    więc kazał odstawić na 5 dni ( doszło do 2,9) i zacząć od Eutyroks 150mg zrobiłam sobie dziś po 5 dniach kontrolnie czy spada i wyszło, że wzrosło TSH w ciągu 5 dni z 2,9 do 6,5

    Nie rozumiem tego..

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olik, tylko, że badanie co 5 dni jest niemiarodajne, nie powinno się badać szybciej niż po 4 tygodniach (to kwiestia przesyłu informacji). FT4 masz faktycznie trochę za duże, szkoda, że nie zbadałaś razem z TSH, bo trzeba zobaczyć, czy hormony tarczycy działają (TSH nie mówi o hormonie tarczycy, tylko mówi o tym, że z tarczycą potencjalnie może dziać się coś niedobrego).

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Musze spróbowac przez tel wstawic tutaj zdjecie, ciekawa jestem czy mi sie uda :P

    nie umiem... jak mam ten link skopiowac? i ktory to po wgraniu juz?
    Ja tylko przez tel ;) uda się :)
    Edit. Zdolna bestia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2017, 14:11

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    YOS You made my day :D :D :D
    Jadranka wrote:
    Dziękuję :) Tfu tfu tfu #$&!*:"^*&/<3
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b8a2da0d2c96.jpg to moja Dziewczynka w 15 tygodniu :)
    Łapię, łapię na jutrzejsze testowanie! Niech się zdrowo rozwija <3 :)

    ...narozrabiałam :P zaprosiłam 2 koleżanki na kręgielnie dziś -żeby czas szybciej leciał do jutra... zrobiła się z tego impreza na 10 osób z czego 2 wprosiły się do mnie na noc O_o będę musiała się kryć z testem w kibelku z rana :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2017, 14:11

    Yoselyn82, reset, Bunia86, lamka, Czrna 81, Zośkaaa, Emiilka lubią tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina Ty pisałaś o dochodzeniu w sprawie SusannaDean? Bo mnie to żywo ineresuje. Ona utrzymała tą ostatnią ciążę?

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2bddcf07dc6a.jpg

    Mam wyniki subpopulacji! Nk 9, to dobrze, a reszta w normach, to chyba też dobrze?
    Pani z labu przesłała mi skan - sterroryzowłam ich tam i teraz tacy mili, ale to fajnie, że tak szybko mam wynik.
    A co do tarczycy - chcę minimalnie zbić tsh domowymi sposobami - słyszałyście o macy? Działa?

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2bddcf07dc6a.jpg

    Mam wyniki subpopulacji! Nk 9, to dobrze, a reszta w normach, to chyba też dobrze?
    Pani z labu przesłała mi skan - sterroryzowłam ich tam i teraz tacy mili, ale to fajnie, że tak szybko mam wynik.
    A co do tarczycy - chcę minimalnie zbić tsh domowymi sposobami - słyszałyście o macy? Działa?

    Super! A o macy słyszałam, mozna spróbować, ale jej skuteczność jest baaaardzo średnia (mówiąc łagodnie).

  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Selina Ty pisałaś o dochodzeniu w sprawie SusannaDean? Bo mnie to żywo ineresuje. Ona utrzymała tą ostatnią ciążę?
    Selina na wątku grudniowym ;)

    _Hope_ lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Olik, tylko, że badanie co 5 dni jest niemiarodajne, nie powinno się badać szybciej niż po 4 tygodniach (to kwiestia przesyłu informacji). FT4 masz faktycznie trochę za duże, szkoda, że nie zbadałaś razem z TSH, bo trzeba zobaczyć, czy hormony tarczycy działają (TSH nie mówi o hormonie tarczycy, tylko mówi o tym, że z tarczycą potencjalnie może dziać się coś niedobrego).

    Aniu zadzwoniłam do lab zrobią mi ft4 z tej samej próbki co TSH, czyli mówisz, żeby na TSH w ogóle nie patrzeć?

    Dziękuję za Twoją odpowiedź wyżej, strasznie się zdenerwowałam w pierwszej chwili

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ ona stracila ciaze szybciej ode mnie... byla na watku grudniowym.

    O jakim dochodzeniu mowisz? bo zaciekawilas mnie!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2017, 14:25

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    _Hope_ ona stracila ciaze szybciej ode mnie... byla na watku grudniowym.

    O jakim dochodzeniu mowisz? bo zaciekawilas mnie!
    Chyba Selina pisała ze ona wróciła pod innym nickiem a to obok pn moja ulubiona uzytkowniczka ivf :)

    Jedna_z_Wielu, Meśka, Karolina90 lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam mały tutorial na szybko. Może się przyda. Pozwalam kopiować te bazgroły :P
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/af7c45073d4d.png

    Yoselyn82, Lunaris, ANkaG lubią tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olik321 wrote:
    Aniu zadzwoniłam do lab zrobią mi ft4 z tej samej próbki co TSH, czyli mówisz, żeby na TSH w ogóle nie patrzeć?

    Dziękuję za Twoją odpowiedź wyżej, strasznie się zdenerwowałam w pierwszej chwili

    Na pewno nie ma co badać TSH kilka dni od zmienionej dawki. Ja badam sobie co 28-30 dni, kiedyś zbadałam w 24 dniu i spanikowałam, ale lekarz mi wyjaśnił, że na ten wynik nawet nie popatrzy :-) Myśle, że musisz po prostu odczekać jeszcze 3 tygodnie z hakiem i dopiero wtedy sprawdzić, jak działa dobrana dawka. I bądź dobrej myśli - moje TSH skakało od 0,0005 do 8, a w ciążę zaszłam :-) Najważniejsze, żeby ft4 było w normie, więc dobrze, że zrobią Ci to badanie, bo ostatnio miałaś za wysokie. Oczywiście wiadomo, że najlepiej jak TSH jest stabilne, ale ono po prostu lubi sobie skakać, zwłaszcza u cześci podatnych na to osób. Badałaś sobie prolaktynę? Bo czasem to ma związek.

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Chyba Selina pisała ze ona wróciła pod innym nickiem a to obok pn moja ulubiona uzytkowniczka ivf :)

    a to cos kojarze ze bylo pisane o tym. Ale to pod jakim nickiem wrocila.. :D twoja ulubiona powiadasz :)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
‹‹ 391 392 393 394 395 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ