X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Listopadowe testowanie, czyli przedświąteczne prezenty :)
Odpowiedz

Listopadowe testowanie, czyli przedświąteczne prezenty :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadranka wrote:
    Cześć Dziewczyny, Ania nie udzielam się ale czytam Was codziennie :D
    Agniecha, polecam jedno kiwi dziennie, zapomnisz o zaparciach (a wręcz działają trochę w drugą stronę) :) ja bez kiwi nie funkcjonuje ;)
    DZiekuje za rade!!! :) juz 18 tc!? Cudownie <3 <3


    Yose mam ten sam problem co Ty :D ale kocham buty i mam miliony par :D

    Amy333 lubi tę wiadomość

  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 24 listopada 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Witam sie w ten piekny dzien :)

    Jedna_z_Wielu a powiedz czemu przechodzisz na Letrox? na Euthyroxie masz za duzy wynik ?

    Brałam euthyrox na początku, ale Endo stwierdzil, że pomimo coś działało na tsh,ale powoli bardzo i samopoczucia nie zmienia na lepsze, więc zmienił na novothyral, zaczął ładnie działać i później przestał bo wzrosło do 4,080. Endo podwyższył dawkę, a tsh znów wzrosło i to do punktu startowego praktycznie na 5,140 ( zaczynałam od 5,170). Postanowil, żebym zobaczyła jak będę reagować na Letrox.

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna.
    Udało się po 7 latach !!!
    ( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 24 listopada 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadranka cudowność <3

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna.
    Udało się po 7 latach !!!
    ( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 24 listopada 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udalo sie przez tel... troche sie nameczylam :D ale JEST !! :)


    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5a92bd969357.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2017, 13:50

    KateHawke, StaraczkaNika, Flowwer, pilik, MamaStasia, Emilkap11, Lunaris, Lena21, staraczka1111, Bunia86, Czrna 81, Amy333, Emiilka lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 24 listopada 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna z Wielu - ja w sierpniu zmieniła euthyrox na letrox, na mnie ma lepsze działanie, bo nie zbija mi tak radykalnie jak euthyrox, który w 4 tygodnie zbił mi TSH z 8 do 0,3.

    Olik, dlaczego badasz co kilka dni TSH? Powinno się, przyjmując leki, badać co 4-6 tygodni, nie cześciej. Zrób sobie ft4, bo ono jest miarodajne, nie TSH.

  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 24 listopada 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadranka wrote:
    Dziękuję :) Tfu tfu tfu #$&!*:"^*&/<3
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b8a2da0d2c96.jpg to moja Dziewczynka w 15 tygodniu :)

    Aaale to leci! :D A dopiero co podglądałam Cię na innym wątku i widziałam że Ci się udało. Cudnie <3 Łapię wiruski i wysyłam buziole od e-cioci :* :)

    Jadranka, Agniechaaaa, Rucola, MamaFabianka lubią tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 24 listopada 2017, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Jedna z Wielu - ja w sierpniu zmieniła euthyrox na letrox, na mnie ma lepsze działanie, bo nie zbija mi tak radykalnie jak euthyrox, który w 4 tygodnie zbił mi TSH z 8 do 0,3.

    Olik, dlaczego badasz co kilka dni TSH? Powinno się, przyjmując leki, badać co 4-6 tygodni, nie cześciej. Zrób sobie ft4, bo ono jest miarodajne, nie TSH.


    FT4 ostatnie mam z 13.10 1,81 a norma do 1,7 przy TSH 0,226
    Lekarz kazał mi odstawić Leutroks 200mg a brać Eutyroks 175mg
    po miesiącu TSH nadal okolice 0,3
    więc kazał odstawić na 5 dni ( doszło do 2,9) i zacząć od Eutyroks 150mg zrobiłam sobie dziś po 5 dniach kontrolnie czy spada i wyszło, że wzrosło TSH w ciągu 5 dni z 2,9 do 6,5

    Nie rozumiem tego..

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olik, tylko, że badanie co 5 dni jest niemiarodajne, nie powinno się badać szybciej niż po 4 tygodniach (to kwiestia przesyłu informacji). FT4 masz faktycznie trochę za duże, szkoda, że nie zbadałaś razem z TSH, bo trzeba zobaczyć, czy hormony tarczycy działają (TSH nie mówi o hormonie tarczycy, tylko mówi o tym, że z tarczycą potencjalnie może dziać się coś niedobrego).

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Musze spróbowac przez tel wstawic tutaj zdjecie, ciekawa jestem czy mi sie uda :P

    nie umiem... jak mam ten link skopiowac? i ktory to po wgraniu juz?
    Ja tylko przez tel ;) uda się :)
    Edit. Zdolna bestia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2017, 14:11

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    YOS You made my day :D :D :D
    Jadranka wrote:
    Dziękuję :) Tfu tfu tfu #$&!*:"^*&/<3
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b8a2da0d2c96.jpg to moja Dziewczynka w 15 tygodniu :)
    Łapię, łapię na jutrzejsze testowanie! Niech się zdrowo rozwija <3 :)

    ...narozrabiałam :P zaprosiłam 2 koleżanki na kręgielnie dziś -żeby czas szybciej leciał do jutra... zrobiła się z tego impreza na 10 osób z czego 2 wprosiły się do mnie na noc O_o będę musiała się kryć z testem w kibelku z rana :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2017, 14:11

    Yoselyn82, reset, Bunia86, lamka, Czrna 81, Zośkaaa, Emiilka lubią tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina Ty pisałaś o dochodzeniu w sprawie SusannaDean? Bo mnie to żywo ineresuje. Ona utrzymała tą ostatnią ciążę?

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2bddcf07dc6a.jpg

    Mam wyniki subpopulacji! Nk 9, to dobrze, a reszta w normach, to chyba też dobrze?
    Pani z labu przesłała mi skan - sterroryzowłam ich tam i teraz tacy mili, ale to fajnie, że tak szybko mam wynik.
    A co do tarczycy - chcę minimalnie zbić tsh domowymi sposobami - słyszałyście o macy? Działa?

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2bddcf07dc6a.jpg

    Mam wyniki subpopulacji! Nk 9, to dobrze, a reszta w normach, to chyba też dobrze?
    Pani z labu przesłała mi skan - sterroryzowłam ich tam i teraz tacy mili, ale to fajnie, że tak szybko mam wynik.
    A co do tarczycy - chcę minimalnie zbić tsh domowymi sposobami - słyszałyście o macy? Działa?

    Super! A o macy słyszałam, mozna spróbować, ale jej skuteczność jest baaaardzo średnia (mówiąc łagodnie).

  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Selina Ty pisałaś o dochodzeniu w sprawie SusannaDean? Bo mnie to żywo ineresuje. Ona utrzymała tą ostatnią ciążę?
    Selina na wątku grudniowym ;)

    _Hope_ lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Olik, tylko, że badanie co 5 dni jest niemiarodajne, nie powinno się badać szybciej niż po 4 tygodniach (to kwiestia przesyłu informacji). FT4 masz faktycznie trochę za duże, szkoda, że nie zbadałaś razem z TSH, bo trzeba zobaczyć, czy hormony tarczycy działają (TSH nie mówi o hormonie tarczycy, tylko mówi o tym, że z tarczycą potencjalnie może dziać się coś niedobrego).

    Aniu zadzwoniłam do lab zrobią mi ft4 z tej samej próbki co TSH, czyli mówisz, żeby na TSH w ogóle nie patrzeć?

    Dziękuję za Twoją odpowiedź wyżej, strasznie się zdenerwowałam w pierwszej chwili

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ ona stracila ciaze szybciej ode mnie... byla na watku grudniowym.

    O jakim dochodzeniu mowisz? bo zaciekawilas mnie!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2017, 14:25

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    _Hope_ ona stracila ciaze szybciej ode mnie... byla na watku grudniowym.

    O jakim dochodzeniu mowisz? bo zaciekawilas mnie!
    Chyba Selina pisała ze ona wróciła pod innym nickiem a to obok pn moja ulubiona uzytkowniczka ivf :)

    Jedna_z_Wielu, Meśka, Karolina90 lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam mały tutorial na szybko. Może się przyda. Pozwalam kopiować te bazgroły :P
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/af7c45073d4d.png

    Yoselyn82, Lunaris, ANkaG lubią tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olik321 wrote:
    Aniu zadzwoniłam do lab zrobią mi ft4 z tej samej próbki co TSH, czyli mówisz, żeby na TSH w ogóle nie patrzeć?

    Dziękuję za Twoją odpowiedź wyżej, strasznie się zdenerwowałam w pierwszej chwili

    Na pewno nie ma co badać TSH kilka dni od zmienionej dawki. Ja badam sobie co 28-30 dni, kiedyś zbadałam w 24 dniu i spanikowałam, ale lekarz mi wyjaśnił, że na ten wynik nawet nie popatrzy :-) Myśle, że musisz po prostu odczekać jeszcze 3 tygodnie z hakiem i dopiero wtedy sprawdzić, jak działa dobrana dawka. I bądź dobrej myśli - moje TSH skakało od 0,0005 do 8, a w ciążę zaszłam :-) Najważniejsze, żeby ft4 było w normie, więc dobrze, że zrobią Ci to badanie, bo ostatnio miałaś za wysokie. Oczywiście wiadomo, że najlepiej jak TSH jest stabilne, ale ono po prostu lubi sobie skakać, zwłaszcza u cześci podatnych na to osób. Badałaś sobie prolaktynę? Bo czasem to ma związek.

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 24 listopada 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Chyba Selina pisała ze ona wróciła pod innym nickiem a to obok pn moja ulubiona uzytkowniczka ivf :)

    a to cos kojarze ze bylo pisane o tym. Ale to pod jakim nickiem wrocila.. :D twoja ulubiona powiadasz :)

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
‹‹ 391 392 393 394 395 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ