X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Listopadowe testowanie, czyli przedświąteczne prezenty :)
Odpowiedz

Listopadowe testowanie, czyli przedświąteczne prezenty :)

Oceń ten wątek:
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 1 listopada 2017, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie, bo zwariuję. Według ovufriend mam dostać @ w sobotę, według mnie raczej niedziela/ poniedziałek. A tu wczoraj wieczorem plamienie takie bordowe i lekki ból w dole brzucha. Ogólnie u mnie plamienia w drugiej fazie to często, ale w tym cyklu czyściutko do tej pory. W pierwszym momencie załamka, że to już @, ale w ma razie nie przyszła, a brzuch dalej pobolewa, ale coś dziwnego stało się z temperaturą. Mierzę kilka razy dziennie, bo walczę z przeziębieniem i cały czas ponad 37, a wczoraj wieczorem 36,4. Zwykle wieczorem rośnie, więc to dziwne. Mierzyłam dwa razy i tak wyszło, a potem jeszcze w nocy i nad ranem i już 36,6. A teraz o mojej zwykłej porze już 37. Czy to mogła być implantacja?

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • Kejt Ko Znajoma
    Postów: 24 33

    Wysłany: 1 listopada 2017, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Jestem tu nowa ale regularnie Was podczytuje :)
    Kahanka na tempie się nie znam ale z doświadczenia pamiętam, że w 1 ciąży bardzo długo bolał mnie brzuch jak na @. Pamiętam też jak w nocy wybudził mnie ból implantacyjny :)

    Staram się o 2 dzieciątko i wiecie co... mam dosłownie wszystkie objawy ciąży od bólu implantacyjnego po śluz ból piersi i nie wiem co jeszcze! Teściochy wychodzą negatywnie. Mam bardzo krótkie cykle 24-25 dniowe dziś jest 26 dzień i czuje że zaraz pojawi się @. Ale to takie info ku przestrodze ,,wczesnych objawów'' dosłownie wszystko mam inne w tym cyklu wszystko! Powodzenia dziewczny

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 1 listopada 2017, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Flowwer <3

    Nalia, beta jest spraedzana z krwi a testy sprawdzają zawartość w moczu. Mi wychodził bladzioch po południu a na drugi dzień w badaniu wyszła beta 500. Sprawdź jutro przyrost i daj sobie spokój z testami ;)

    StaraczkaNika, dlaczego przy MTHFR nie powinno się stosować metforminy? chodzi o wchłanianie witamin z grupy B?
    Tak, meta blokuje wchłanianie witamin z grupy B i powoduje wzrost homocysteiny. W przypadku mutacji lepiej odstawić metę, stosować dietę o niskim IG i stosować naturalne suple takie jak berberyna, wyciąg z cynamonu, morwa biała (do owulacji), któr w przeciwieństwie do mety nie powodują, że trzeba łykać duże ilości metyli. Zresztą mutanty w ogóle powinny żreć jak najmniej chemii. Ja mam do tego PCOS, a niedawno się dowiedziałam, że meta i inozytol wzajemnie się blokują, więc odstawienie mety pozwoli może wreszcie zadziałać inozytolowi na moje jajniki. Ogólnie, same plusy - w teorii. Muszę tylko się teraz kłóć w palucha kilka razy dziennie i sprawdzać, czy zastępcze suple dają raďę obniżać cukier. Póki nie mam znowu stymulacji, a przez to sdnsownej owulacji, to mogę trochę poeksperymentować. Na pomysł wpadłam przedwczoraj, kiedy odstawiłam metę przed szpitalem ( wiem, że mnie nie będą usypiać, als mam zakodowane, że przed szpitalem odstawia się przeciwcukrzycowe. Kropka). I czuję się świetnie, mam więcej siły, nie zasypiam o 9ej. Myślę, że dobrze mi bez mety!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2017, 07:23

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 1 listopada 2017, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka, ja mam MTHFR i biorę metę. Wczoraj dostałam wynik B12 i jest w normie (jakos 480 przy max poziomie 600 z hakiem a min 170), homocysteinę też mam w normie a na kwas foliowy czekam jeszcze, powinien być w piątek.
    Naczytałam się że w I trymestrze wahania cukru i insuliny mogą doprowadzičdo poroniebia i dlatego na zachodzie zalecaja kontynuować branie metu nawet w ciąży.

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 1 listopada 2017, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Staraczka, ja mam MTHFR i biorę metę. Wczoraj dostałam wynik B12 i jest w normie (jakos 480 przy max poziomie 600 z hakiem a min 170), homocysteinę też mam w normie a na kwas foliowy czekam jeszcze, powinien być w piątek.
    Naczytałam się że w I trymestrze wahania cukru i insuliny mogą doprowadzičdo poroniebia i dlatego na zachodzie zalecaja kontynuować branie metu nawet w ciąży.
    Spokojnie, wrócę do mety, kiedy znowu zacznę stymulację - przy potężnej hormonalnej chemii biorę tylko to, co skonsultuję z lekarzem, bo się boję współoddziaływań ( zawsze jest tak, że coś wzmacnia albo ogranicza działanie innych leków, strach coś brać na własną rękę). Ale teraz chcę szybko uzupełnić poziom wit. B i kwasu w organizmie, więc nie chcę, żeby mi go meta wypłukiwała. Im szybciej się nametyluję, tym szybciej wracam do gry☺ Nie chcę obciążać potomeczka, gdybym jednak zaszła za szybko, kiedy jeszcze nie będę w stanie mu dostarczyć dość kwasu i witaminek, a z drugiej strony chcę skrócić ten czas czekania na dupie zamiast lepiej z niej korzystać. Na koniec cyklu powtórzę badanie kwasu i b12 i zobaczę, czy już jest na poziomie, czy jeszcze jeden cykl odpuścić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2017, 07:39

    summer86 lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 1 listopada 2017, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt Ko wrote:
    Hej dziewczyny! Jestem tu nowa ale regularnie Was podczytuje :)
    Kahanka na tempie się nie znam ale z doświadczenia pamiętam, że w 1 ciąży bardzo długo bolał mnie brzuch jak na @. Pamiętam też jak w nocy wybudził mnie ból implantacyjny :)

    Staram się o 2 dzieciątko i wiecie co... mam dosłownie wszystkie objawy ciąży od bólu implantacyjnego po śluz ból piersi i nie wiem co jeszcze! Teściochy wychodzą negatywnie. Mam bardzo krótkie cykle 24-25 dniowe dziś jest 26 dzień i czuje że zaraz pojawi się @. Ale to takie info ku przestrodze ,,wczesnych objawów'' dosłownie wszystko mam inne w tym cyklu wszystko! Powodzenia dziewczny
    Kejt witaj :)
    Też mam inny ten cykl i pewnie dlatego się tak nakręcam. Niestety zarazem czuję, że zaraz dostanę okres. Można zwariować.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 1 listopada 2017, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt Ko wrote:
    Hej dziewczyny! Jestem tu nowa ale regularnie Was podczytuje :)
    Kahanka na tempie się nie znam ale z doświadczenia pamiętam, że w 1 ciąży bardzo długo bolał mnie brzuch jak na @. Pamiętam też jak w nocy wybudził mnie ból implantacyjny :)

    Staram się o 2 dzieciątko i wiecie co... mam dosłownie wszystkie objawy ciąży od bólu implantacyjnego po śluz ból piersi i nie wiem co jeszcze! Teściochy wychodzą negatywnie. Mam bardzo krótkie cykle 24-25 dniowe dziś jest 26 dzień i czuje że zaraz pojawi się @. Ale to takie info ku przestrodze ,,wczesnych objawów'' dosłownie wszystko mam inne w tym cyklu wszystko! Powodzenia dziewczny


    Czesc ;) ja też mam ten cykl inny, brzuch już od tygodnia mnie pobolewa i mam śluz obfity i bezwonny - nigdy tak nie miałam w 2 połowie cyklu.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 1 listopada 2017, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Czesc ;) ja też mam ten cykl inny, brzuch już od tygodnia mnie pobolewa i mam śluz obfity i bezwonny - nigdy tak nie miałam w 2 połowie cyklu.
    Nalia, powodzenia :) Kiedy testujesz?

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2017, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, że jest nas coraz więcej <3 witam nowe dziewczyny.
    I witam się oficjalnie w listopadzie, z pyszną poranną kawką i piesełkiem na kolanach :-)

    Flowwer, Paulina.G lubią tę wiadomość

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 1 listopada 2017, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Nalia, powodzenia :) Kiedy testujesz?

    Ja już testowałam, wchodzą same bladziochy, beta 105, jutro ide na powtórna zobaczyć czy jest przyrost.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 1 listopada 2017, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Ja już testowałam, wchodzą same bladziochy, beta 105, jutro ide na powtórna zobaczyć czy jest przyrost.
    Nalia ja jeszcze nigdy nawet bladziochy nie widziałam. Może tym razem...?

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 1 listopada 2017, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina90 wrote:
    Obok mojego miejsca zamieszkania tez krąży nozownik, a ze ja kiedyś miałam niestety już "przyjmnosc" spotkania się z takim typem(na szczęście nic się nie stalo) to teraz nie wychodzę sama z domu bo się boje.
    Ludzie coraz bardziej świrują : / strach wychodzić z domu... ja nie wiem co bym zrobiła w takim wypadku, pewnie by mnie sparaliżowało, to co to za facet i co chciał Ci zrobic? Moja koleżankę kiedyś chłopak chciał zgwałcić w ciemnej ulicy ale mu sie wyrwała i uciekła...

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 1 listopada 2017, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj leje.... az sie nie chce z domu wychodzić : (

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2017, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape_91 wrote:
    Ludzie coraz bardziej świrują : / strach wychodzić z domu... ja nie wiem co bym zrobiła w takim wypadku, pewnie by mnie sparaliżowało, to co to za facet i co chciał Ci zrobic? Moja koleżankę kiedyś chłopak chciał zgwałcić w ciemnej ulicy ale mu sie wyrwała i uciekła...
    Też mam wrażenie, że coraz więcej psychopatów i świrów jest na świecie... Moja przyjaciółka przeżyła tragedię, bo została zgwałcona w dzieciństwie przez któregoś z sąsiadów... I jeszcze nie powiedziała o tym nikomu z rodziny :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2017, 08:15

  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 1 listopada 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co ja mam zrobić :( w nocy zaczął mnie mocno kłuć ten jajnik gdzie jest torbiel. Taki mocny ból jak przy zapaleniu pęcherza. Czy mógł pęknąć czy to przez Gonapeptyl? Nie wiem co mam robić bo dzisiaj święto i raczej nigdzie nie pojadę sprawdzić...

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2017, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    Dziewczyny co ja mam zrobić :( w nocy zaczął mnie mocno kłuć ten jajnik gdzie jest torbiel. Taki mocny ból jak przy zapaleniu pęcherza. Czy mógł pęknąć czy to przez Gonapeptyl? Nie wiem co mam robić bo dzisiaj święto i raczej nigdzie nie pojadę sprawdzić...
    Ja tak miałam przy torbieli 4cm i na kontroli torbiel była już pomniejszona, więc niekoniecznie musi być to coś groźnego.

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 1 listopada 2017, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    Dziewczyny co ja mam zrobić :( w nocy zaczął mnie mocno kłuć ten jajnik gdzie jest torbiel. Taki mocny ból jak przy zapaleniu pęcherza. Czy mógł pęknąć czy to przez Gonapeptyl? Nie wiem co mam robić bo dzisiaj święto i raczej nigdzie nie pojadę sprawdzić...
    Przetrwałe pęcharzyki i torbiele mogą pęknąć właśnie przez gonapeptyl. Ja miałam dużo przetewalców w pierwszym stymulowanym cyklu, i jak pękały po zastrzykach to bolało potwornie, 2 dni wolnego wzięłam na tamtą owulację.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2017, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to zaczynamy listopad, oby był wspaniały dla nas :)

    lamka, KateHawke lubią tę wiadomość

  • Bunia86 Autorytet
    Postów: 1488 2133

    Wysłany: 1 listopada 2017, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się oficjalnie w listopadzie i zaciskam kciuki za wszystkie dziewczyny. Wybaczcie Ale nie nadrobie wszystkich stron

    Mnie w nocy obudził ból brzucha a nad ranem mialam przy podcieraniu lekko zabarwiony śluz :( teraz jest ok Ale boję się że to już koniec mojego szczęścia :(

    ojxeej28a64grrny.png

    * Starania od stycznia 2014 * 5 Anioków w niebie
    *Listopad 2018 - laparoskopia - udrożnione oba jajowody
    *PAI-1 G4 homo,On: OligoAsthenoTeratozoospermia, Mofrologia 0%, Fragmentacja 48,15%, ROS 3,26
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 1 listopada 2017, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Przetrwałe pęcharzyki i torbiele mogą pęknąć właśnie przez gonapeptyl. Ja miałam dużo przetewalców w pierwszym stymulowanym cyklu, i jak pękały po zastrzykach to bolało potwornie, 2 dni wolnego wzięłam na tamtą owulację.

    Tak nie jest niestety przetrwała. To torbiel endometrialna (czekoladowa). Ale pocieszam się że jakby się wylała do otrzewnej to już bym raczej z wami nie pisała. Ale kurcze... Przepraszam za bezpośredniość ale poszlam teraz zrobić "dwójeczkę" i zaraz przestało tak mocno kłuć. W nocy miałam to samo zasnęłam dopiero o czwartej jak poszłam do wc. Kłuje nadal ale nie tak jak 10 minut temu. Nic już nie wiem...

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
‹‹ 46 47 48 49 50 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ