X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Lutowe testowanie 2019 - jeszcze zdążymy w tym roku
Odpowiedz

Lutowe testowanie 2019 - jeszcze zdążymy w tym roku

Oceń ten wątek:
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 6 lutego 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nuśka91 wrote:
    E to chyba 15 min nie wystarczy. Jak zalecają żeby nawet przytulanek dzień wcześniej nie było.
    Przytulanki są chyba bardziej wyczerpujące niż droga na badanie :P
    Ale fakt, idealnie by było zrobić od razu po przebudzeniu, jak się ma blisko laboratorium. No chyba, że któraś się umie teleportować i powie jak to zrobić :D

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 6 lutego 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scarlet88 wrote:
    zazdroszcze Wam owulaków... My to się raczej nie wyrobimy... eMek jedzie w sobote wieczorem :(
    To niech zostawi armię bezpośrednio przed wyjazdem. Zrobi oblężenie szyjki na kilka dni :)

    agge, moni05 lubią tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 6 lutego 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyby, nic dziwnego, że prolaktyna wyższa w nocy, tak ma być bo w nocy jest wyrzut...zawzze będzie w nocy wyższa.
    Najczęściej jednak człowiek idzie na pobranie rano, na wyniku jest godzina pobrania i lekarz ocenia poziom na ten czas.

    Agge, idź w sobote, niech małż śpi z córą, wstaniesz zanim ona się obudzi :)

    agge lubi tę wiadomość

  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 6 lutego 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja już kiedyś o tym pisałam i teraz znowu się pojawił temat clexane.
    Te które mają jakieś lekarza, który jest na czasie dopytajcie się proszę, dla nas wszystkich.
    Poznałam kobietę która zamiast clexane brała tabletki. Nie pamiętała nazwy niestety. Podobno jakąś nowość (była wtedy nowością a jej dziecko ma 4 lata teraz) i zdrowsza dla organizmu. Bo przecież duże dawki clexane robią sitko z kości. Gdybym zaszła musiałabym brać. Wolałabym bezpieczniejsze tabletki...i w dodatku tabletki a nie śniadanko z cieniem igły zza plecami..

  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 6 lutego 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    To niech zostawi armię bezpośrednio przed wyjazdem. Zrobi oblężenie szyjki na kilka dni :)

    Weź, mąż tak się przejmie, że jak napompuje, to nam się koleżanka rozedmie ;)
    Myślę, że trzeba łapać każda szansę. Zwłaszcza jak słyszę o owulacji w 7 dc..

    agge, MonikA_89! lubią tę wiadomość

  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 6 lutego 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emmainthegarden wrote:
    Dziewczyny, ja już kiedyś o tym pisałam i teraz znowu się pojawił temat clexane.
    Te które mają jakieś lekarza, który jest na czasie dopytajcie się proszę, dla nas wszystkich.
    Poznałam kobietę która zamiast clexane brała tabletki. Nie pamiętała nazwy niestety. Podobno jakąś nowość (była wtedy nowością a jej dziecko ma 4 lata teraz) i zdrowsza dla organizmu. Bo przecież duże dawki clexane robią sitko z kości. Gdybym zaszła musiałabym brać. Wolałabym bezpieczniejsze tabletki...i w dodatku tabletki a nie śniadanko z cieniem igły zza plecami..
    W jaki sposób sitko z kości? Już kiedyś słyszałam, że heparyna włączona profilaktycznie nie jest dobra, ale właśnie nie mogłam znaleźć dlaczego.

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 6 lutego 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos heparyny - ja sie chyba jutro zapisze do gina i moze mnie jeszcze przyjmie? Czy ginowie znaja sie na tych wynikach z krzepliwoscia i antykoagulantem tocznia itd ? Nie spodziewalam sie podniesionego az dwukrotnie wyniku antykoagulanta. Przeczesalam wczoraj neta i znalazlam ze na to (nawet jak nie stwietdzono zespolu antyfosf.) tez sie daje juz acard + heparyne. I ponoc leki te wlaczone do 6 tc daja nadzieje. Jaka bierzecie dawke acardu?

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 6 lutego 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    A mnie coś na ręcę wyskoczyło i nawet mi się do lekarza pierwszego kontaktu nie udało na dzis zapisac.. wszystko pod górkę, ale idę jutro po ginekologu, także może i lepiej że wszystko na raz.

    Dawaj nam znać co tam :) a na usg idziesz do tego samego co poprzednio? to co pisałaś że do szpitala?

  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 6 lutego 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swoją drogą pierwszy raz w życiu miałam dziwny sen. Śniłam się sobie w zaawansowanej ciąży. Urodziłam i zabrali mi dziecko niby do mycia. Tyle, że to był jakiś pokój w domu, a nie szpital. I tak nie przynosili mi dziecka z powrotem i zaczęłam się denerwowac, że coś złego się stało. Tak bardzo się zdenerwowałam, że otworzyłam oczy. Zmierzyłam temperaturę i pomyslalam „uff jednak wszystko w porządku”. A dopiero po chwili dotarł do mnie poziom absurdu, który właśnie ma miejsce :D

    Arashe lubi tę wiadomość

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 6 lutego 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szona, to jaka tepmka dzisiaj? :P

    szona lubi tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukrzyk ja biore 150. U mnie tez ze wzgledu na wage. Tak mi kazal brav gin

    cukrzyk1991 lubi tę wiadomość

  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 6 lutego 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    A propos heparyny - ja sie chyba jutro zapisze do gina i moze mnie jeszcze przyjmie? Czy ginowie znaja sie na tych wynikach z krzepliwoscia i antykoagulantem tocznia itd ? Nie spodziewalam sie podniesionego az dwukrotnie wyniku antykoagulanta. Przeczesalam wczoraj neta i znalazlam ze na to (nawet jak nie stwietdzono zespolu antyfosf.) tez sie daje juz acard + heparyne. I ponoc leki te wlaczone do 6 tc daja nadzieje. Jaka bierzecie dawke acardu?
    Ja acard 75 ,zabronila mi Rabiega wiekszej dawki.Mysle ,ze gin moze wiedziec jak sie tym tematem interesuje.Na pewno nie zaszkodzi zapytac

    cukrzyk1991 lubi tę wiadomość

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 6 lutego 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Cukrzyk ja biore 150. U mnie tez ze wzgledu na wage. Tak mi kazal brav gin

    A waga ma tutaj znaczenie? Bo ja tez do szczypiorkow nie naleze wiec moze dlatego ten wynik podniesiony? Myslisz ze to sie moze jakos wiazac? Przytylam po slubie, przed staraniami z 68 kg do 78...eh xD Mam 170cm. Tylko u mnie tej wagi dzieki Bogu tak nie widac, nie wiem czemu:)

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nuśka91 wrote:
    Dawaj nam znać co tam :) a na usg idziesz do tego samego co poprzednio? to co pisałaś że do szpitala?

    Tak. Ten sam. On ma dyżur w szpitalu i kazał mi przyjsć.

    agge lubi tę wiadomość

  • Olliiii Autorytet
    Postów: 1335 983

    Wysłany: 6 lutego 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny macie jakiś sposób na kaszel? Zaraz płuca wypluje i ciągle się martwię, że kropek tego nie wytrzyma. Syrop z cebuli nie pomaga, a lekarz twierdzi, że nie ma nic na kaszel w ciąży :/

    12.01.2018r. - 2 Aniołki [*] 8tc 👼🏻👼🏻
    06.09.2018r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻
    18.10.2019 r. - Synek 👶🏼❤
    30.10.2021r. - Aniołek [*] 5tc 👼🏻

    07.12.2021r. - ⏸️ hej maluchu 😍❤

    🔸️Mthfr C677T hetero
    🔸️Mthfr A12986 hetero
    🔸️Pai-1 4G homo

    3jgx43r8z5x07y20.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzie moja @... ani @, ani plamien, ani bety. CB namieszala mi w brzuszku, lobuuuziara. Buziaki za Was,by bylo WSZYSTKO dobrze :*

    Magduullina, aeiouy lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olliiii wrote:
    Dziewczyny macie jakiś sposób na kaszel? Zaraz płuca wypluje i ciągle się martwię, że kropek tego nie wytrzyma. Syrop z cebuli nie pomaga, a lekarz twierdzi, że nie ma nic na kaszel w ciąży :/
    Jesy syrop plrenalen dla kobiet w ciazy

    agge lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    A waga ma tutaj znaczenie? Bo ja tez do szczypiorkow nie naleze wiec moze dlatego ten wynik podniesiony? Myslisz ze to sie moze jakos wiazac? Przytylam po slubie, przed staraniami z 68 kg do 78...eh xD Mam 170cm. Tylko u mnie tej wagi dzieki Bogu tak nie widac, nie wiem czemu:)
    No wedlug mojego gina ma. No ja waze 75,5kg. Ale mam 164cm wzrostu

  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 6 lutego 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, że tak Was męczę o ten antykoagulant toczniowy :( Ale po prostu nie spodziewałam się, ze tak się sprawy potoczą... W 21 dc robiłam te wszystkie badania na przeciwciała, a 4 dni później zrobiłam pozytywny test. Na wyniki tych przeciwciał niby się miało czekać 10-14 dni, ale zrobili szybciej i przypadkiem odbierając wczorajszą betę odebrałam wyniku antykoagulantu...
    Boje się, że mój gin się nie będzie znał i mi nic nie przepisze bo nie będzie w ogóle znał się na temacie, a ja sobie potem będe pluła w twarz. Może to tak miało być że jednocześnie dowiem się o dodatniej becie i tym wyniku antykoagulantu, żeby móc zareagować...?

    Wizytę u immunologa mamy dopiero 25.02, bo wtedy mieliśmy mieć pierwszy termin wizyty w invimedzie. Wcześniej się nie da.

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 6 lutego 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, jest Prenalen dla kobiet w ciąży. :)

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
‹‹ 101 102 103 104 105 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ