X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Lutowe testowanie 2019 - jeszcze zdążymy w tym roku
Odpowiedz

Lutowe testowanie 2019 - jeszcze zdążymy w tym roku

Oceń ten wątek:
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Ja czekam na okres. Dziś prog 0,3. Zaczynam sie oswajac z myślą, ze moge juz nie miec wiecej dzieci. Kupilam nawet na ta okazje wino. Brzuch mnie napierdziela. Dawno mnie tak nie bolał przed @
    :( Myślę, że jakiegoś proga musisz wyżebrać od lekarza i łykać po owu

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agge wrote:
    Dziewczyny a czemu progesteron robi się akurat 7 dni po owulacji? :P
    Wtedy jest jego najwyższe stężenie :)

    agge lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Irvine90 wrote:
    Ach, czyli wszystko jeszcze przede mną... :(
    Mam nadzieję, że to się szybciutko u Ciebie unormuje. Idź do gina faktycznie i daj znać koniecznie...
    Napisze na pewno. Az mi sie to w glowie.noe miesci.przed ciaza mialam okres po 7-8dni i to taki,ze po wyjsciu z domu i dojechaniu do pracy musialam tampona zmieniac. Po ciazy skrocilo sie do 5dni,gdzie 5ty to juz raczej plamienie. A teraz? Masakra. Po zabiegu plamilam tylko.1 @ trwala 3dni+1 plamienie,2@ 4dni ale delikatne,ze nawet na podpaski sie przerzucilam mimo ze nie lubie.a teraz nic. Patyczkiem jak sprawdzam to mam zabarwiony delikatnie na brazowo sluz.no ale sprobuje liczyc to jako nowy cykl.

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Z Endo nigdy nie miałam problemu. W tym cyklu 5dc miałam 7mm, 13dc 11mm a dzisiaj 17dc 17mm.
    Pierwszy cykl po łyżeczkowaniu to było plamienie, nawet nie wiedziałam czy to w ogóle @ była. Potem 2 razy mnie dosłownie zalało. Kolejne 2 razy średnie krwawienie 1 dnia, potem 2-3 dni takiego lekkiego.

    To jest twój 3 cykl po łyżeczkowaniu? Może jeszcze organizm się nie wyregulował. Bierzesz jakieś leki, które mogłyby ewentualnie wpływać na cykl? Myślę, że warto by było zbadać hormony, jeśli tego nie robiłaś
    Lyzeczkowanie 1.11.bylo, @ dostalam 7.12 i nastepna 7.01. Oprocz luteiny biore Castagnus. 3 opakowanie. Jakies 3 tyg mi zostaly do zakonczenia 90dniowej kuracji.moze to przez to? A hormonow oprocz tarczycowych nie sprawdzalam po poronieniu. A co bys radzila?jakie?

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    fizycznie w porządku, organizm szybko dochodzi do siebie, psychicznie tak sobie, wszyscy wokół mnie w sumie wkurzają zwłaszcza osoby w pracy, które nie potrafią uszanować l4 lub próbują się wprosić na wizytę na mieszkanie, gdzie dobrze mi w piżamie i nie zamierzam na razie tego zmieniać.
    Mój M jest cudowny, naprawdę stanął na wysokości zadania łącznie z tym że opieprzył moją mamę, żeby przestała się nade mną użalać bo to nie jest to czego potrzebuję i muszę na jakiś czas przestać na niego narzekać :)
    Ogólnie chlipię sobie trochę w poduszkę wieczorami, ale z dnia na dzień jest lepiej.
    Z technicznych rzeczy to zaczęłam dzisiaj plamic i nie wiem czy to @ się zaczyna czy co, ale jutro jestem po 19 umówiona na rozmowę telefoniczną z moim ginem to się dopytam co i jak tam.
    No i w zaleceniach lekarskich mam hsg ale się go trochę cykam, no i muszę się dopytać ile od zabiegu mogę go zrobić.
    Trochę słabe tematy przy optymistycznych staraniach sorki :)

    Niecierpliwa, przytulas dla Ciebie :* Lez sobie w pizamie, ile potrzebujesz. Teraz Ty jestes najwazniejsza i wszyscy powinni to uszanowac :) Super, ze M. jest Twoim bohaterem. Mam wrazenie, ze takie historie czesto wzmacniaja zwiazek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2019, 19:29

    Niecierpliwa... lubi tę wiadomość

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    fizycznie w porządku, organizm szybko dochodzi do siebie, psychicznie tak sobie, wszyscy wokół mnie w sumie wkurzają zwłaszcza osoby w pracy, które nie potrafią uszanować l4 lub próbują się wprosić na wizytę na mieszkanie, gdzie dobrze mi w piżamie i nie zamierzam na razie tego zmieniać.
    Mój M jest cudowny, naprawdę stanął na wysokości zadania łącznie z tym że opieprzył moją mamę, żeby przestała się nade mną użalać bo to nie jest to czego potrzebuję i muszę na jakiś czas przestać na niego narzekać :)
    Ogólnie chlipię sobie trochę w poduszkę wieczorami, ale z dnia na dzień jest lepiej.
    Z technicznych rzeczy to zaczęłam dzisiaj plamic i nie wiem czy to @ się zaczyna czy co, ale jutro jestem po 19 umówiona na rozmowę telefoniczną z moim ginem to się dopytam co i jak tam.
    No i w zaleceniach lekarskich mam hsg ale się go trochę cykam, no i muszę się dopytać ile od zabiegu mogę go zrobić.
    Trochę słabe tematy przy optymistycznych staraniach sorki :)
    Najważniejsze, że masz wsparcie w mężu. Jesteście w końcu w tym razem. Ból z czasem zmaleje, nawet jeśli teraz myślisz, że to niemożliwe. Płacz jest dobry, mi pomagał, działał jakby oczyszczająco. Choć przyznam, że później starałam się już nie płakać przy mężu, bo nie chciałam, żeby się martwił.
    Do kiedy masz L4? Jesteś gotowa wrócić do pracy? W razie czego możesz poprosić ugną o przedłużenie zwolnienia, do czasu aż nie poczujesz się lepiej. Ciężko uśmiechać się w pracy i udawać, że jest dobrze.
    Dużo siły Ci życzę!

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    fizycznie w porządku, organizm szybko dochodzi do siebie, psychicznie tak sobie, wszyscy wokół mnie w sumie wkurzają zwłaszcza osoby w pracy, które nie potrafią uszanować l4 lub próbują się wprosić na wizytę na mieszkanie, gdzie dobrze mi w piżamie i nie zamierzam na razie tego zmieniać.
    Mój M jest cudowny, naprawdę stanął na wysokości zadania łącznie z tym że opieprzył moją mamę, żeby przestała się nade mną użalać bo to nie jest to czego potrzebuję i muszę na jakiś czas przestać na niego narzekać :)
    Ogólnie chlipię sobie trochę w poduszkę wieczorami, ale z dnia na dzień jest lepiej.
    Z technicznych rzeczy to zaczęłam dzisiaj plamic i nie wiem czy to @ się zaczyna czy co, ale jutro jestem po 19 umówiona na rozmowę telefoniczną z moim ginem to się dopytam co i jak tam.
    No i w zaleceniach lekarskich mam hsg ale się go trochę cykam, no i muszę się dopytać ile od zabiegu mogę go zrobić.
    Trochę słabe tematy przy optymistycznych staraniach sorki :)
    Nie wszystkie sa optymistyczne i po to jestesmy zeby sie wyzalic nawzajem i wysluchac. Doskonale Cie rozumiem.ja tez mialam swone krolestwo w domu po poronieniu i zabiegu i nie chcialam zeby mi tu nawet bliskie osoby sie krecily i probowaly pocieszac tekstami np. DOBRZE,ZE MASZ CHOCIAZ JEDNO, JAK NIE WYJDZIE TO MACIE CHOCIAZ JEDNEGO, TAK MIALO BYC LEPIEJ TERAZ NIZ POZNIEJ.a Ty wtedy masz ochote drzec sie,ze nie tak mialo byc,gdzie sprawiedliwosc skoro patologia moze miec jedno za drugim. Ehh ale nic nie zrobisz. Tylko czas łagodzi rany,nie leczy bo tego sie nie zapomni ale łagodzi bol

    Agamk lubi tę wiadomość

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Jajca pękły! Mam 4 ciałka żółte! Lekarka się za głowę chwyciła bo się boi, że zmajstrowaliśmy czworaczki :D :D :D

    Ale czaaaad :D !!!

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Najważniejsze, że masz wsparcie w mężu. Jesteście w końcu w tym razem. Ból z czasem zmaleje, nawet jeśli teraz myślisz, że to niemożliwe. Płacz jest dobry, mi pomagał, działał jakby oczyszczająco. Choć przyznam, że później starałam się już nie płakać przy mężu, bo nie chciałam, żeby się martwił.
    Do kiedy masz L4? Jesteś gotowa wrócić do pracy? W razie czego możesz poprosić ugną o przedłużenie zwolnienia, do czasu aż nie poczujesz się lepiej. Ciężko uśmiechać się w pracy i udawać, że jest dobrze.
    Dużo siły Ci życzę!
    Do 25 lutego, wystarczy :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5ylwian wrote:
    Nie wszystkie sa optymistyczne i po to jestesmy zeby sie wyzalic nawzajem i wysluchac. Doskonale Cie rozumiem.ja tez mialam swone krolestwo w domu po poronieniu i zabiegu i nie chcialam zeby mi tu nawet bliskie osoby sie krecily i probowaly pocieszac tekstami np. DOBRZE,ZE MASZ CHOCIAZ JEDNO, JAK NIE WYJDZIE TO MACIE CHOCIAZ JEDNEGO, TAK MIALO BYC LEPIEJ TERAZ NIZ POZNIEJ.a Ty wtedy masz ochote drzec sie,ze nie tak mialo byc,gdzie sprawiedliwosc skoro patologia moze miec jedno za drugim. Ehh ale nic nie zrobisz. Tylko czas łagodzi rany,nie leczy bo tego sie nie zapomni ale łagodzi bol

    Z tym optymistycznymi to palnełam sorki, piłam do euforii po 4 jajcach Moniki i nie chciałam psuć chwilowego prądu grupy :)

    5ylwian lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    :( Myślę, że jakiegoś proga musisz wyżebrać od lekarza i łykać po owu
    Łykalam teraz duphaston. Od 2 dnia po owu. W nastepnym cyklu tez wezme duphaston i pojde zbadac proga. Wiem,ze on nie wykdzie z krwi,tym bardziej sprawdze jak moj organizm wytwarza.

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5ylwian wrote:
    Lyzeczkowanie 1.11.bylo, @ dostalam 7.12 i nastepna 7.01. Oprocz luteiny biore Castagnus. 3 opakowanie. Jakies 3 tyg mi zostaly do zakonczenia 90dniowej kuracji.moze to przez to? A hormonow oprocz tarczycowych nie sprawdzalam po poronieniu. A co bys radzila?jakie?
    Wydaje mi się, że progesteron, estrogen i prolaktyna mają największy wpływ na cykl. Jeszcze estradiol, ale to bardziej na wzrost pęcherzyków, a u Ciebie jest problem z endometrium. Przy zbyt wysokiej prolaktynie często występują cykle bezowulacyjne albo są bardzo nieregularne. A progesteron i estrogen "pilnują", żeby cykl przebiegał prawidłowo i ładnie rosło endo

    Znalazłam taką listę wspomagaczy, może Ci się przyda:

    Poradnik - czyli jakie sposoby na małe endo;

    1. Wspomagacze naturalne:
    orzechy
    migdały
    ryby
    czerwone wino

    2. Wspomagacze „bez recepty”
    Wiesiołek (do owulacji)
    Magnez
    B complex
    Vit E (do owulacji)
    Omega 3
    Acard
    Hormeel S
    Ilości wg ulotki :!:

    3. Leki na receptę
    stymulacja estrogenami: Estrofem, Estrofem forte, Progynowa 21, Progynowa 21mite, estroplastry
    stymulacja gonadotropinami: Menogon, Humegon, Puregon
    witamina D3 = Vigantoletten 1000.
    Tamoxifen
    Duphaston
    Luteina

    5ylwian lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Wtedy jest jego najwyższe stężenie :)

    Dzięki za wyjaśnienie :D zrobię sobie jutro

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Łykalam teraz duphaston. Od 2 dnia po owu. W nastepnym cyklu tez wezme duphaston i pojde zbadac proga. Wiem,ze on nie wykdzie z krwi,tym bardziej sprawdze jak moj organizm wytwarza.
    Koniecznie zrób badania, bo może się okazać, że sam duphaston to za mało. Najlepiej w 7 i 12 dpo (chyba, że masz krótką fazę lutealną). U mnie na samym dupku temperatura się nie trzymała w 2 fazie i miałam taką parabolę. Dopiero jak mi lekarka dorzuciła progesteron besins od 7dpo to wykresy zaczęły normalnie wyglądać.

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Koniecznie zrób badania, bo może się okazać, że sam duphaston to za mało. Najlepiej w 7 i 12 dpo (chyba, że masz krótką fazę lutealną). U mnie na samym dupku temperatura się nie trzymała w 2 fazie i miałam taką parabolę. Dopiero jak mi lekarka dorzuciła progesteron besins od 7dpo to wykresy zaczęły normalnie wyglądać.
    No zrobię. A w kwietniu pójdę do gina i zobaczę jaki będzie miał pomysl

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Wydaje mi się, że progesteron, estrogen i prolaktyna mają największy wpływ na cykl. Jeszcze estradiol, ale to bardziej na wzrost pęcherzyków, a u Ciebie jest problem z endometrium. Przy zbyt wysokiej prolaktynie często występują cykle bezowulacyjne albo są bardzo nieregularne. A progesteron i estrogen "pilnują", żeby cykl przebiegał prawidłowo i ładnie rosło endo

    Znalazłam taką listę wspomagaczy, może Ci się przyda:

    Poradnik - czyli jakie sposoby na małe endo;

    1. Wspomagacze naturalne:
    orzechy
    migdały
    ryby
    czerwone wino

    2. Wspomagacze „bez recepty”
    Wiesiołek (do owulacji)
    Magnez
    B complex
    Vit E (do owulacji)
    Omega 3
    Acard
    Hormeel S
    Ilości wg ulotki :!:

    3. Leki na receptę
    stymulacja estrogenami: Estrofem, Estrofem forte, Progynowa 21, Progynowa 21mite, estroplastry
    stymulacja gonadotropinami: Menogon, Humegon, Puregon
    witamina D3 = Vigantoletten 1000.
    Tamoxifen
    Duphaston
    Luteina

    Witaminę E można tylko do owulacji? Kurczę nie wiedziałam. A ja biorę przez cały cykl.

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa, co do HSG, to myślę, że lepiej zrobić. Ja się zdziwiłam, jak się okazało, że to podstawowe badanie, a nikt mi nigdy go nie zlecał (do tej pory nie miałam). Po laparoskopii mogą się robić zrosty i dlatego lekarze często wola dmuchać na zimne i wpuścić w jajowody trochę pianki przeczyszczającej :)

    Niecierpliwa... lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Przepraszam, że nie odniosę się do wcześniejszych postów, ale muszę się Was poradzić/wyżalić/sama nie wiem co...
    Od wczoraj leże w szpitalu bo mam podłączaną tą nową pompę (pisałam już gdzieś o tym). Leżę na Polnej w Poznaniu. I robili mi już 2 razy USG (dzień po dniu). Wczoraj nie widzieli za bardzo pęcherzyka, ewentualnie mówili że może coś widzą jakby jednocześnie w macicy, a jednocześnie w jajowodzie.

    Dziś beta 2000 (w sobotę miałam 534). I typowo pęcherzyka nadal nie widzieli, ale zobaczyli coś a'la pęcherzyk i to wymierzyli. I najgorsze jest to, że niby nie jest w trzonie macicy tylko przy ujściu jajowodu, w górnym rogu macicy. Powiedzieli że kolejne USG w pt i że jeśli to to, to może zejdzie trochę w dół. Może, ale nie musi.

    W ogóle podczas tych USG czułam się jak "przypadek kliniczny". Około 5 lekarzy + studenci, nic nie mówione wprost do mnie tylko jakby zagadkami do studentów. Tak bardzo się boję :( Dlaczego beta 2000 i mega dobry sprzęt a pęcherzyka nie widać wyraźnie...Kurde, staramy się 8 miesięcy. Jakiś czas temu ciąża biochemiczna a teraz pozamaciczna? :(

    EDIT: brzuch mnie nie boli, nie plamię. Ale biorę luteinę 2x1
    Generalnie jestem w 4t 5 dniu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2019, 19:55

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agge wrote:
    Witaminę E można tylko do owulacji? Kurczę nie wiedziałam. A ja biorę przez cały cykl.
    Lepiej zapytać gina, albo doczytać. Ja tą listę wzięłam z neta, więc bym nie ufała że jest w 100% bezbłędna.

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89 ale będzie niesamowicie! Wszystkim będzie trudno wytrzymać do Twojego testowania ;) Nie życzę Ci aż czwórki, bo to musi być olbrzymie obciążenie dla organizmu, ale jedno albo bliźniaki to super. Wierzę, że się uda <3

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

‹‹ 170 171 172 173 174 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ