X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Magiczny GRUDZIEŃ
Odpowiedz

Magiczny GRUDZIEŃ

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i plamienie dalej jest ale juz bardziej brazowe

  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mephala246 wrote:
    Testu ciążowego jeszcze nie robiłam. Zrobiłam owulacyjny i jedna jest ciemna, druga taka ledwo ledwo. Narobiłam sobie rozkminy nie wiem po co :P

    To w takim razie nie wiem, czy to coś znaczy.

    Ja też robiłam raz owulacyjny już po owulacji i też wyszła blada kreska. A ciąży nie było. Ale ja robiłam wcześniej trochę niż Ty, to może dlatego.

    Zrób najlepiej ciążowy :D

    JaSzczurek lubi tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mephala246 wrote:
    Testu ciążowego jeszcze nie robiłam. Zrobiłam owulacyjny i jedna jest ciemna, druga taka ledwo ledwo. Narobiłam sobie rozkminy nie wiem po co :P

    Nie ma co owulacyjnymi sprawdzać :) jednak odpowiadają za inny hormon więc nie ma co się nakręcać.

  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm. Oby to była ciąża.
    ☺️
    Ja mając bardzo niereguralne cykle testowałam owu czasami przed miesiączka i też wychodziły w połowie drogi do owulacji..
    Ale niektórym test owu wykrył ciążę

  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dam znać o wyniku progesteronu. Najgorzej jak wyjdzie taki 10..i myśl człowieku. Chyba, że to w ogóle nie jest 8dpo...

  • mephala246 Znajoma
    Postów: 18 21

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra nie bedę sie nakręcac ;]

  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do testów owu. Ja polecam tę clearblue które robimy z malinowa. Są drogie ale wynik jednoznaczny. I ja w jednym cyklu zużyłam tylko trzy..
    Są dwie wersje, ja teraz kupię tańszą. Ale powiem wam, że komfort odczytu w porównaniu do analizy pasków.. Nieporównywalny ;)

    Malinowa91 lubi tę wiadomość

  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mephala246 wrote:
    Dobra nie bedę sie nakręcac ;]

    A nakręcaj się do woli. Czasem fajnie przez chwilę poczuć się w ciąży :)) niezależnie od tego czy jest czy nie :))

    Sasanka5 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a które testy ciążowe ogólnie polecacie jeśli chodzi o najwcześniejszą wykrywalność ?

  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Dziewczyny, a które testy ciążowe ogólnie polecacie jeśli chodzi o najwcześniejszą wykrywalność ?

    Pink super czułe z Rossmanna mają czułość 10. Ale jak tak czytam na grupach, to często te zwykłe o czułości 25 pokazywały lepiej.
    Czasem jak jest ciąża, to najzwyklejszy pokaże :) nie zawsze, wiadomo.

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślicie że jak robiłam te testy owu wieczorem, to dziś mogę zrobić koło południa? Ciekawi mnie czy może na tych paskowych nie pokazuje tej kreski jaśniejszej niż powinna, tak jak wczoraj u Niecierpliwej.
    Mam jeszcze jeden jakiś płytkowy to chyba dziś go zrobię, a potem zostają mi już te Facelle

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • Irvine90 Autorytet
    Postów: 555 1854

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Dziewczyny, a które testy ciążowe ogólnie polecacie jeśli chodzi o najwcześniejszą wykrywalność ?
    Ja robiłam 3 różne, wszystkie o czułości 25, zdecydowanie najbardziej wyraźną kreskę pokazał Bobo Test. Pewnie w takim razie wykryłby najwcześniej. ;)

    Arashe, serdeczne dzięki za pamięć! :) Beta dopiero wieczorem, ale oczywiście dam znać:)

    01.2019 - poronienie zatrzymane (10tc) Aniołek

    age.png

    Antoś 25.12.2019 <3 3740 g, 56 cm

    age.png

    Alicja 07.04.2023 <3 3600 g, 57 cm
  • mephala246 Znajoma
    Postów: 18 21

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emmainthegarden wrote:
    A nakręcaj się do woli. Czasem fajnie przez chwilę poczuć się w ciąży :)) niezależnie od tego czy jest czy nie :))

    Tylko że ja w tej ciąży to jestem już od 2 miesiecy wcale w niej nie będąc :P w poprzednim cyklu od owulacji mialam niemiłosierne skurcze podbrzusza. Bolało coś jak na okres lub owulkę. Naczytałam się oczywiście że to jedna z oznak ciąży w dodatku nigdy czegoś takiego nie miałam, więc się nakręciłam. Potem przyszła @ ( było mi bardzo smutno z tego powodu ) a brzuch bolał dalej... zaczeło się chodzenie po lekarzach i ginekologach bo już byłam w strachu że to jakaś choroba kobieca... a okazało się że to bezczelne, pasukudne i dziwne zapalenie pęchęrza tzw "choroba miesiąca miodowego" czyli za dużo, za często itd...

    Dlatego teraz mówię sobie, że te cycki mnie bolą jak nigdy pewnie dlatego że mam jakieś "zapalenie cycków " :P

    Arashe lubi tę wiadomość

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mephala246 jasna kreskę na teście owu możesz mieć przez prawie cały cykl, bo LH masz w organizmie cały czas tylko w rożnym stężeniu. Gdyby Ci wyszła tak samo ciemna to można by rozkminiać czy to hcg jej nie wybarwiło, a tak to niestety musisz czekać na testowanie.

    A co do testów to dla mnie najlepsze są nordtesty. Są bardzo czułe, ale nie pokazują kresek gdy ich tam nie ma (no oczywiście po kilku godzinach rożnie może być, ale ja nie miałam nawet poczasiaków na nich). Oficjalnie mają czułość 10, ale wyłapią i niższą bete.

    mephala246 lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, o tych nordtestach nie słyszałam :)

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona28 wrote:
    No i plamienie dalej jest ale juz bardziej brazowe
    To może lepiej faktycznie dzisiaj iść do lekarza z tym. Będziesz wiedziała co i jak

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mephala246 wrote:
    Testu ciążowego jeszcze nie robiłam. Zrobiłam owulacyjny i jedna jest ciemna, druga taka ledwo ledwo. Narobiłam sobie rozkminy nie wiem po co :P

    Byloby pieknie, gdyby tak to dzialalo, no ale niestety... U mnie na tescie owu druga kreseczka, a na ciazowym biel. Czekam na wyniki bety, poniewaz przyplatalo mi sie zapalenie oskrzeli i lekarz kazal wstrzymac sie z antybiotykiem do czasu wykluczenia ciazy.. Sama nie wiem, czy modle sie o wynik dodatni, czy wyjatkowo z powodu choroby lepiej byloby nie fasolkowac.

  • Olga_89 Autorytet
    Postów: 1152 2430

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) mam pytanie odnośnie owulacji.. jeżeli śluz był idealnie płodny, temperatura się utrzymuje, skok był( co widać na wykresie) , test owu pozytywny..to czy jest przy tym możliwość, że owulacji jednak nie było? zastanawia mnie to, bo w PL mialam co miesiac monitoring i miałam problemy z owulką, przez co byłam stymulowana CLO +ovitrelle. teraz jestem w UK , tutaj nie da się chodzić od tak sobie na monitoringi i nie wiem...

    8p3oskjozzzi1rdx.png
    Udzial w badaniach lkinicznych, Kriobank Bialystok-IVF
    AMH 8.62
    lekko Policystyczne jajniki
    07.03. 19 transfer 5 dniowego kropka 4AA
    mamy jeszcze:❄️❄️❄️
    15.03.19 8dpt beta 0
    Crio 05.04.19 4AA
    9dpt--> beta 178 😍 prog 15.53... 11dpt--> beta 389 😊 18dpt-->beta 8630 😄
    05.05--> serce wali jak dzwon :) <3 mamy 11mm :)
    07.07.19--> znamy plec :) chlopczyk! Gabrys <3
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olga_89 wrote:
    Hej dziewczyny :) mam pytanie odnośnie owulacji.. jeżeli śluz był idealnie płodny, temperatura się utrzymuje, skok był( co widać na wykresie) , test owu pozytywny..to czy jest przy tym możliwość, że owulacji jednak nie było? zastanawia mnie to, bo w PL mialam co miesiac monitoring i miałam problemy z owulką, przez co byłam stymulowana CLO +ovitrelle. teraz jestem w UK , tutaj nie da się chodzić od tak sobie na monitoringi i nie wiem...

    Myślę, że była. Temperatura się nie myli, jeśli mierzy się prawidłowo. Jak do tego dochodzą pozytywne testy i płodny śluz, to raczej już pewnik.

    Olga_89 lubi tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    mephala246 jasna kreskę na teście owu możesz mieć przez prawie cały cykl, bo LH masz w organizmie cały czas tylko w rożnym stężeniu. Gdyby Ci wyszła tak samo ciemna to można by rozkminiać czy to hcg jej nie wybarwiło, a tak to niestety musisz czekać na testowanie.

    Tak jak pisze Małgonia - druga kreska zawsze jakaś tam może być, nawet bielutka bo LH może być 0, ale równie dobrze może być go ciut więcej i wtedy też kreska druga wyjdzie. Jeżeli druga kreska jest jednak barwniejsza, zblizona do testowej to wtedy może to już oznaczać ciąże. Nie musi być ona równie intensywna co testowa, ale blisko.

    Czytałam kiedyś, że te hormony hcg i lh się krzyżują bo mają podobną budowę chemiczną, wiec hcg może być wyłapywane przez test jako lh.
    Pogrzebałam w wikipedii i zarówno hcg jak i lh to ta sama chemiczna grupa glikoprotein. Tzw "alpha subunit" w obu hormonach jest identyczna (92 aminokwasy), a beta subunit się trochę różni ---> "This beta subunit contains an amino acid sequence that exhibits large homologies with that of the beta subunit of hCG and both stimulate the same receptor. However, the hCG beta subunit contains an additional 24 amino acids, and the two hormones differ in the composition of their sugar moieties"


    Tak w szybkim tłumaczeniu - różnią się 24 aminokwasami w sekwencji beta, wykazują więc dużą homologię (podobieństwo) i stymulują ten sam receptor :) :) :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 11:55

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
‹‹ 52 53 54 55 56 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ