X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Magiczny GRUDZIEŃ
Odpowiedz

Magiczny GRUDZIEŃ

Oceń ten wątek:
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Blada kreska cały czas wychodzi, już się zastanawiałam, czy na tym co mi wyszedł pozytywnie 11 grudnia to, ten co składał przypadkiem wkładu pod okienkami testu nie zamienił :D

    Więc pewnie już po owulacji. Tobie przynajmniej blade wychodzą, a mi ciemniejsze, hahaha :D

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • Iskierka21 Ekspertka
    Postów: 183 56

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukrzyk w następnym tygodniu mam lekarzy, odbieram wyniki badań i może się czegoś więcej dowiem. Do tej pory wariowały mi cukry i tarczyca.
    Na razie nie chce zapeszać ;)

  • Iskierka21 Ekspertka
    Postów: 183 56

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    No... Ja mam ten sam problem z lekarzami. Mam czasem wrażenie, że czasem ja mam większą wiedzę niż oni wszyscy razem wzięci :P

    Ta książka to "Dieta niskowęglowodanowa w przepisach". Kupiłam chyba w Empiku ;)

    Staraniowa kto jest autorem bo nie mogę znaleźć tej książki :( Możesz wrzucić linka albo zdjęcie okładki? Będę wdzięczna :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 20:57

  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka21 wrote:
    Cukrzyk w następnym tygodniu mam lekarzy, odbieram wyniki badań i może się czegoś więcej dowiem. Do tej pory wariowały mi cukry i tarczyca.
    Na razie nie chce zapeszać ;)

    To widzę że podobny zestaw co ja :) No to prawidłowych wyników życzę ;)

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka21 wrote:
    Staraniowa kto jest autorem bo nie mogę znaleźć tej książki :( Możesz wrzucić linka albo zdjęcie okładki? Będę wdzięczna :)

    https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,57584,Dieta-niskoweglowodanowa-w-przepisach :)

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukrzyk, nie wiem czy mogę zapytać... Tak z ciekawości... Wiem, że teraz masz pompę insulinową. Wcześniej jak używałaś pena to jakiego rzędu miałaś dawki?

    Ja póki co małe mam. Zaczęłam od 2 i co wieczór zwiększam o 1. Dziś było 5. Nadal jednak z rana glukoza podwyższona...

    Nie wiem czy mam się martwić czy póki co to dawki "dla rozruszania się"? :D

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    Cukrzyk, nie wiem czy mogę zapytać... Tak z ciekawości... Wiem, że teraz masz pompę insulinową. Wcześniej jak używałaś pena to jakiego rzędu miałaś dawki?

    Ja póki co małe mam. Zaczęłam od 2 i co wieczór zwiększam o 1. Dziś było 5. Nadal jednak z rana glukoza podwyższona...

    Nie wiem czy mam się martwić czy póki co to dawki "dla rozruszania się"? :D

    Pisząc 1,2 i 5 masz na myśli jednostki? (ustawiasz na skali tej takiej pena?)
    Ja penów ostatni raz użyłam w 2005 roku :D i jednomiesięcznie jeszcze raz w 2013 jak pompa mi siadła. Ale moje dawki były kompletnie inne, nie ma znaczenia czy na pompie czy na penach :) Pompa jest takim nowoczesnym penem :) Ale tak jak miałam 8 lat to pewnie z 20-30 jednostek na dobę? Teraz mam od 40-50 jednostek dobowo. Ale mną się nie sugeruj bo mi trzustka w ogóle nie wytwarza własnej insuliny,a u Ciebie pen jest dodatkiem do Twojej własnej ;)

    Słyszałam faktycznie że insulina potrafi zacząć działać dopiero po 2 tygodniach jak się np. cukrzycy czasem przestawiają z jednej insuliny na inną. Być może potrzebujesz czasu. Dawek bym u Ciebie jakoś mocniej nie zwiększała. Może jest zły czas podania lub zły typ insuliny. A jaką Ci dali?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 22:16

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mówię o jednostkach ustawianych na penie.

    Mam tą długodziałającą, ludzką. Podaję sobie zawsze o 22 w udo i ostatni posiłek jem o 20-20:30 max.

    Może faktycznie to musi trochę dłużej podziałać... Choć kojarzę jak babka mówiła, że póki co jednostki będą małe i nie mam się sugerować tym że nie działają jeszcze, spokojnie mam zwiększać do 6 i w poniedziałek przedstawić rezultaty. Wtedy pewnie zdecyduje i nowym dawkowaniu.

    Sama nazwa insuliny to Insulatard Penfill 100 j.m na ml

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 22:30

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraniowa - każda (musiałabyś nazwę konkretną podać z opakowania) ma swój szczyt działania po iluś tam godzinach lub minutach (insulin jest duzzzzooo). Na pewno Twój diabetolog dobrze ją dobrał. Faktycznie jak dawki masz małe, to moja rada jest jeszcze taka, że przed wyjęciem pena z fałdki skórnej odczekaj z 10-20 sekund leciutko potrząsając ostatnie kropelki insuliny jakby wewnętrz "iniekcji", gdy pen jest jeszcze wbity.

    Ogólnie to jak się denerwujesz (bo to wszystko nowość dla Ciebie :)) to pisałam Ci kiedyś (na str. 42 tego wątku) radę, że jest grupa na fb dla lasek z cukrzycą, które zaszły w ciąże. Mogę Ci podać link, one będą mieć większą wiedzę - są tam też laski z cukrzyca ciążową. Ja Ci z typem 1 mogę za dużo nie pomóc. Tylko przeczytaj to co pisałam na stronie 42 ;) bo ta grupa na fb jest "specyficzna" xD

    staraniowa lubi tę wiadomość

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agge wrote:
    Jeszcze mam pytanie odnośnie alkoholu.
    Pijecie w okresie między owulacją a spodziewaną @?
    Nie chodzi mi o jakieś wysokoprocentowe alkohole, bardziej o piwo 4,5%. Myślicie że można sobie czasem pozwolić czy po owulacji już lepiej sobie odpuścić?

    Jak starałam się o pierwszego synka to nie odmawiałam sobie drobnej ilości alkoholu, bo mogę być w ciąży... Wiem, że to banał, ale jednak nie ma sensu jakoś się mega nakręcać, bo to wcale nie pomaga. Uważam, że jeśli ktoś stara się już długo, korzysta z pomocy lekarskiej to wtedy taka abstynencja byłaby uzasadniona - wtedy detale mają znaczenie, a nie nakręcania się i tak nie unikniesz... Ale to Twój drugi cykl dopiero, więc wypij to piwko czy kieliszek winka i ciesz się chwilą :) Ze Stasiem zaszłam w cyklu grudniowym, na wigilii firmowej zabalowałam ostro i spisałam cykl na straty. W styczniu popiłam jeszcze likieru na imprezie rodzinnej, po powrocie do domu mąż zmusił mnie do testowania i szok :D

    Teraz wypiję sobie trochę piwa czy wina raz na jakiś czas, jak najdzie mnie ochota. Ale nie piję dużo, bo nadal karmię i w sumie to dopiero ten cykl liczę jako pierwszy staraniowy. W tym akurat nie piłam, ale nie dlatego, że starania, po prostu nie miałam ochoty ;P

    agge lubi tę wiadomość

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie prog 13 to dobry wynik. Może mówię tak, bo to i mój wynik, ale w normach się mieszczę, endo też twierdzi, że prog ładny. Ja dzisiaj przerażająco śpiąca jestem, ale to pewnie wina wczorajszej imprezki i %. Choinki nie dałam rady ubrać.

    cukrzyk1991 lubi tę wiadomość

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, trzymam pena dłużej w tej fałdce :D

    Zajrzę na tą grupę i może coś doczytam :)

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tu masz link ---> tylko tak jak pisałam na stronie 42 w tym wątku, zadawaj pytania pisząc wprost że masz cukrzyce ciążową :)

    https://www.facebook.com/groups/910720279033648/?epa=SEARCH_BOX

    Dziewczyny Ci na pewno pomogą ;)

    P.S. Musisz się dodać do tej grupy. Jakby link nie zadziałał to grupa się nazywa "ciąża u diabetyków"

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 22:43

    staraniowa lubi tę wiadomość

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do Świąt to u mnie nie tyle sprzątanie i gotowanie co szykowanie prezentów. Synkowi robię sama skrzynię na zabawki z tablicami manipulacyjnymi na ściankach. A dziadkom moim i męża dziergam koszyki na szydełku, do środka włożę jeszcze jakiś drobny upominek ;)

    aeiouy lubi tę wiadomość

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/244c112d499c.jpg

    Taki dziś po 3 minutach wynik.

    I jeszcze porównanie.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7e618f1cb9ce.jpg

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agge wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/244c112d499c.jpg

    Taki dziś po 3 minutach wynik.

    I jeszcze porównanie.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7e618f1cb9ce.jpg

    Kurcze ten wczorajszy jak pozytyw wygląda, nadmiar informacji chyba szkodzi...
    A jak reszta potencjalnych objawów owulacyjnych?

  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Kurcze ten wczorajszy jak pozytyw wygląda, nadmiar informacji chyba szkodzi...
    A jak reszta potencjalnych objawów owulacyjnych?

    Teraz tak wygląda. Zaraz po zrobieniu też był blady. Zaraz wstawię zdjęcie.

    A objawów żadnych nie ma. Przez kilka dni miałam okropnie wrażliwe piersi, ale już dużo mniej.
    Poza tym nic :)
    No ale już raczej nie mam złudzeń, że już po. W sumie dobrze. Jeśli ta owulacja była w środę, tak jak mi teraz pokazuje, to super :) wtedy była największa szansa.

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa... wrote:
    Kurcze ten wczorajszy jak pozytyw wygląda, nadmiar informacji chyba szkodzi...
    A jak reszta potencjalnych objawów owulacyjnych?

    Wczorajszy zaraz po zrobieniu wyglądał tak: https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e1f00fcf7e93.jpg

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś negatyw. Ale z innej firmy, tamte mi się skończyły... No i temp w dół. Zaczynam wątpić, czy w ogóle miałam owu...

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u mnie @ jeszcze nie ma, ale czuje, ze jest o krok. Test negatywny, niestety sie nie udalo.

    Wam zycze spelnienia marzen w magicznym grudniu i pozbycia sie wszystkich okropnych dolegliwosci, chorob, hamulcow, ktore blokuja droge do szczescia. Tym z Was, ktore testowaly z niepowodzeniem, zycze mimo wszystko radosnych i spokojnych swiat, a takze duzo taktu i zrozumienia ze strony bliskich podczas wigilijnych zyczen. Jak nie grudzien, to moze styczen, on jest prawie tak samo magiczny ;) Ja w miedzyczasie bede cieplo myslec o moim Aniolku, choc stracilam Go zaledwie w 8.tygodniu, wciaz kocham calym sercem i traktuje jak moj maly cud. Swieta to dobry czas, by sie zatrzymac, wspomniec, zastanowic. Powodzenia, Staraczki :*

    aeiouy, agge lubią tę wiadomość

‹‹ 77 78 79 80 81 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ