X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Magiczny GRUDZIEŃ
Odpowiedz

Magiczny GRUDZIEŃ

Oceń ten wątek:
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja tu jestem chyba najmłodsza :D

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia - nie wiem ile masz lat, ale może pocieszy Cię to, że większość moich kuzynek jak już rodziła to po 30 lub bliżej 35. Mam nawet kuzynkę, która poroniła 3 pierwsze ciąże, a potem urodziła dwójkę super brzdąców ;) Historia mojej babci to już w ogóle jest straszna - po ślubie zaszła w ciąże - urodziła - dziecko zmarło po kilku dniach, znowu zaszła - urodziła- znowu zmarło po 2 tygodniach....i uwaga - trzecie dokładnie tak samo....Wszystkie jej porody były w miarę planowo, a nie że np. to był 7 czy 8 miesiąc ciąży.

    ....Ale nie poddała się ;) Zaczęła już myśleć o adopcji z dziadkiem...i pojawił się mój wujek na świecie :D A po kolejnych 3 latach - moja mama ;)

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez weekend przetrawiłam ten mój porazkowy cykl. Te druga polowe grudnia odpuściłam z mierzeniem tempki. Nie biorę tez duphastonu, żeby sprawdzić czy @ będzie, ale skoro endo przyroslo znaczaco w ciągu 4 dni to mam nadzieje ze będzie. Szkoda tylko ze idealnie w święta <jupi> ale na kolejny cykl zamówiłam sobie kombo dawkę supli, wit D z olejem lnianym., Koenzym q10, ovarin, olej z wiesiołka, plus clo, estradiol, dupek. I zobaczymy co będzie. Dodatkowo z rodzina brata i znajomymi jedziemy na narty w ferie oczywiście kiedy? Wtedy jak w styczniu wypadnie mi okres :D

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Malgonia - nie wiem ile masz lat, ale może pocieszy Cię to, że większość moich kuzynek jak już rodziła to po 30 lub bliżej 35. Mam nawet kuzynkę, która poroniła 3 pierwsze ciąże, a potem urodziła dwójkę super brzdąców ;) Historia mojej babci to już w ogóle jest straszna - po ślubie zaszła w ciąże - urodziła - dziecko zmarło po kilku dniach, znowu zaszła - urodziła- znowu zmarło po 2 tygodniach....i uwaga - trzecie dokładnie tak samo....Wszystkie jej porody były w miarę planowo, a nie że np. to był 7 czy 8 miesiąc ciąży.

    ....Ale nie poddała się ;) Zaczęła już myśleć o adopcji z dziadkiem...i pojawił się mój wujek na świecie :D A po kolejnych 3 latach - moja mama ;)
    No to faktycznie niezla historia rodziny... Ale daje nadzieję. Ja powoli zaczynam myśleć o in vitro. Zobaczymy ca dwa cykle co powie moja gin.

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    No to faktycznie niezla historia rodziny... Ale daje nadzieję. Ja powoli zaczynam myśleć o in vitro. Zobaczymy ca dwa cykle co powie moja gin.

    Już myślisz o in vitro? Bo z paseczka widzę że dopiero się starasz od czerwca 2018 :) Ja od sierpnia i szczerze to i wydaje mi się to krótko biorąc pod uwagę to, że większość par wcale nie zachodzi w pierwszym cyklu. Mój zdrowy brat ze zdrową bratową zaszli w 4 cyklu, mamaginekolog - po 1,5 roku; jakies laski na yt co prowadzą kanał o byciu mamą - w 9cs. Może daj sobie jeszcze czas, chociaż ze 2 lata :) Z tego co wiem to przed in vitro musisz wiele rzeczy udowodnić - badania/leczenia/próby inseminacji żeby się podjęli w ogóle in vitro. Robiłaś badania nasienia męża? :) Jestes pewna że każdy Twój cykl był bezowulacyjny od czerwca?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2018, 12:55

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Destiny może spróbuj pić więcej wody. nic mi więcej nie przychodzi do głowy :/
    Ja zawsze brałam donga tylko do owulacji, ale to pewnie też zależy kto w jakim celu go bierze.

    Elfi pół roku to nie jest długo. Czy poza tym jednym cyklem miałaś normalnie owulacje?

    Ja sobie zdaję sprawę, ze starsze kobiety ode mnie mają dzieci, ale i młodszym ode mnie kończy się rezerwa jajnikowa. Ja już mam mało czasu, a samo zajście w ciążę to dopiero połowa sukcesu.
    Same widzicie, że jesteście zdrowe i nie jest takie oczywiste, że ciąża się utrzyma.

    Ale nie można tracić wiary. Ja już mężowi zapowiedziałam,że w tym miesiącu to ja w ciążę zachodzę i już. Już się nie mogę weekendu doczekać żeby zacząć starania :P

    agge, moyeu lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Destiny może spróbuj pić więcej wody. nic mi więcej nie przychodzi do głowy :/
    Ja zawsze brałam donga tylko do owulacji, ale to pewnie też zależy kto w jakim celu go bierze.

    Elfi pół roku to nie jest długo. Czy poza tym jednym cyklem miałaś normalnie owulacje?

    Ja sobie zdaję sprawę, ze starsze kobiety ode mnie mają dzieci, ale i młodszym ode mnie kończy się rezerwa jajnikowa. Ja już mam mało czasu, a samo zajście w ciążę to dopiero połowa sukcesu.
    Same widzicie, że jesteście zdrowe i nie jest takie oczywiste, że ciąża się utrzyma.

    Ale nie można tracić wiary. Ja już mężowi zapowiedziałam,że w tym miesiącu to ja w ciążę zachodzę i już. Już się nie mogę weekendu doczekać żeby zacząć starania :P

    Dobre podejście :D musi się udać.

    Malgonia lubi tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Destiny może spróbuj pić więcej wody. nic mi więcej nie przychodzi do głowy :/
    Ja zawsze brałam donga tylko do owulacji, ale to pewnie też zależy kto w jakim celu go bierze.

    Elfi pół roku to nie jest długo. Czy poza tym jednym cyklem miałaś normalnie owulacje?

    Ja sobie zdaję sprawę, ze starsze kobiety ode mnie mają dzieci, ale i młodszym ode mnie kończy się rezerwa jajnikowa. Ja już mam mało czasu, a samo zajście w ciążę to dopiero połowa sukcesu.
    Same widzicie, że jesteście zdrowe i nie jest takie oczywiste, że ciąża się utrzyma.

    Ale nie można tracić wiary. Ja już mężowi zapowiedziałam,że w tym miesiącu to ja w ciążę zachodzę i już. Już się nie mogę weekendu doczekać żeby zacząć starania :P
    I to jest dobre podejście . I życzę byś w tym miesiącu już była w ciąży .

    Malgonia lubi tę wiadomość

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczytuje Was cały czas ale nie mam weny do pisania.

    Moje dziecko mnie wykończy w najbliższym czasie:(

    Brak snu daje sobie we wznaki. A zapowiada się że to może długo potrwac:(

    Miłego dnia mimo to życzę

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaStasia :) wrote:
    Podczytuje Was cały czas ale nie mam weny do pisania.

    Moje dziecko mnie wykończy w najbliższym czasie:(

    Brak snu daje sobie we wznaki. A zapowiada się że to może długo potrwac:(

    Miłego dnia mimo to życzę


    A ja mimo wszystko zazdroszcze synka, nieprzespanych nocy, zmeczenia i oczywiscie Mikolajkowego Prezentu :) Wzielabym caly pakiet, nawet z mdlosciami, bolem plecow i celulitem

    agge lubi tę wiadomość

  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Już myślisz o in vitro? Bo z paseczka widzę że dopiero się starasz od czerwca 2018 :) Ja od sierpnia i szczerze to i wydaje mi się to krótko biorąc pod uwagę to, że większość par wcale nie zachodzi w pierwszym cyklu. Mój zdrowy brat ze zdrową bratową zaszli w 4 cyklu, mamaginekolog - po 1,5 roku; jakies laski na yt co prowadzą kanał o byciu mamą - w 9cs. Może daj sobie jeszcze czas, chociaż ze 2 lata :) Z tego co wiem to przed in vitro musisz wiele rzeczy udowodnić - badania/leczenia/próby inseminacji żeby się podjęli w ogóle in vitro. Robiłaś badania nasienia męża? :) Jestes pewna że każdy Twój cykl był bezowulacyjny od czerwca?
    Wiem, ze sie powtarzam, ale powiemtak :P od maja juz mi się cos nie podobało z tymi moimi cyklami. Zaczęłam wtedy mierzyć temp i nie zauważyłam zadbgo skoku/spadku. Potem w czerwcu nie dostałam miesiączki, dalej żadnych zmian na wykresie, praktycznie jedna temp z drobnymi odchyleniami. W lipcu ciągle brak @. Zapisałam się juz do lekarza. Porobiłam badania. Od 9 sierpnia zaczęłam htz. W sierpniu nie mierzyłam temp. Bo byłam dwa tyg w podróży poślubnej. Jak wróciłam to okazało sie ze termometr zepsuty. Kupiłam nowy dopiero w październiku no i kolejne dwa cykle były bez skoku temp. Pokazałam to mojej gin, dala mi clo. No i teraz w grudniu po tych monitoringach się troche podłamałam i od piatku juz nie mierze temp, ale za to sie wysypiam ;).
    Co do in vitro, to powoli zaczynam się tylko z ta myślą oswajać. Zastanawiam sie jak miałabym to mężowi powiedzieć i jaka byłaby jego reakcja. Wiem ze mamy jeszcze czas. Ze to dopiero początek naszej drogi, a ta droga może być pelna zakrętów, przeszkód, ślepych zaułków, ale chciałabym dotrzeć do tego wymarzonego celu jakim jest zdrowa ciąża i zdrowie dziecko. Niezależnie od tego jaka to będzie droga.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2018, 13:46

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • NAg08 Przyjaciółka
    Postów: 89 120

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agge może nie tylko ty, ja mam 22 lata

    agge lubi tę wiadomość

    02.01.2019 II <3 (Kaja 15.09.2019r.)

    Teraz testuje 25.07.2023 🙈🙈
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Stasia ja też wezmę cały pakiet. cellulit możesz sobie zatrzymać, mam swój :P

    Elfi myślę, ze in vitro to jeszcze daleka droga. W pierwszej kolejności musza Ci wywołać owulację. Jeśli mogę coś ze swojej strony doradzić to sprawdźcie nasienie męża. Bo stymulować się nie można w nieskończoność, szkoda by było gdyby Tobie nadszarpnęli rezerwę jeśli się okaże, że np on też powinien jakieś suple połykać.

    agge lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NAg08 wrote:
    Agge może nie tylko ty, ja mam 22 lata

    Oo, to jednak nie jestem najmłodsza ;)
    Ja skończyłam 23 w październiku.

    Ale pierwsze dziecko urodziłam, jak miałam prawie 20 lat. Wcześnie, ale było to planowane dziecko :D zawsze miałam silny instynkt i chciałam młodo zostać mamą. Udało się, bardzo to doceniam, że miałam to szczęście.

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co z wynikami bety? Nikt nie pisze..

    agge lubi tę wiadomość

  • madziorek86 Autorytet
    Postów: 1042 2954

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki! beta: 11,1 :D wg labu 3-4 tydzień :)

    Myślę, że to 12 dpo - termin @ za 2 dni.

    Póki co cieszę się, że udało nam się zapłodnienie!!

    Jednak czekam do czwartku/piątku - wtedy zrobię drugą betę jeśli nie przyjdzie miesiączka :)

    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! <3

    cukrzyk1991, agge, Sasanka5, Emmainthegarden, Niecierpliwa..., Malgonia, aeiouy, makowa, Malinowa91, Kinga13, Arashe lubią tę wiadomość

  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziorek86 wrote:
    Mam wyniki! beta: 11,1 :D wg labu 3-4 tydzień :)

    Myślę, że to 12 dpo - termin @ za 2 dni.

    Póki co cieszę się, że udało nam się zapłodnienie!!

    Jednak czekam do czwartku/piątku - wtedy zrobię drugą betę jeśli nie przyjdzie miesiączka :)

    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! <3

    Gratulacje!!!! Trzymam kciuki za przyrost <3 Ale fajnie :)

    madziorek86 lubi tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Irvine, aeiouy, Weronika 2018, Malinowa91 - jak sytuacja u Was? Jak o kimś zapomniałam to przepraszam, ale dużo się dzieje na forum ostatnio ;)

    agge lubi tę wiadomość

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Mama Stasia ja też wezmę cały pakiet. cellulit możesz sobie zatrzymać, mam swój :P

    Elfi myślę, ze in vitro to jeszcze daleka droga. W pierwszej kolejności musza Ci wywołać owulację. Jeśli mogę coś ze swojej strony doradzić to sprawdźcie nasienie męża. Bo stymulować się nie można w nieskończoność, szkoda by było gdyby Tobie nadszarpnęli rezerwę jeśli się okaże, że np on też powinien jakieś suple połykać.
    Tak, oczywiście na razie 3 cykle maja być z clo. Zobaczymy czy w ogóle uda się wystymulowac jakikolwiek pęcherzyk

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • Meriko Nowa
    Postów: 5 18

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nadrabiam zaległości w waszych postach :)
    Miałam w pracy po urlopie ciężki powrót, za dobrze mi na tym krótkim urlopie chyba było ;) Od wczoraj jestem tak poddenerwowana no porostu sama ze sobą dziś nie mogę wytrzymać. Podkusiło mnie i kupiłam 2 testy. Jutro testuję ale ból brzucha i te nerwy plus wysyp na twarzy chyba zwiastują @ :(

‹‹ 85 86 87 88 89 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ