X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie MARCOWE TESTOWANIE – PIERWSZY POWIEW WIOSNY
Odpowiedz

MARCOWE TESTOWANIE – PIERWSZY POWIEW WIOSNY

Oceń ten wątek:
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 1 marca 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi777 wrote:
    Hej dziewczyny! Obserwuję Was na różnych wątkach od jakiegoś czasu. Wieloma historiami jestem głęboko poruszona. Chciałbym zapytać o przyjaciółkę, ponieważ mam wrażenie że nie otrzymuje odpowiedniej pomocy lekarskiej z żadnej strony. Mimo, że przeszła przez wielu lekarzy, wydaje mi się że nie znalazła nikogo zaangażowanego na swojej drodze, kto wskazał by jej drogę postępowania.Przynajmniej część z Was ma wiedzę której wielu lekarzom brakuje, albo po prostu traktuje pacjentki jako kolejny numerek. Z racji że czas nie wpływa na jej korzyść, ona próbuje siebie przekonać że nie jest im dane posiadanie dzieci i zaakceptować sytuację jaką jest chciałabym zapytać Was jaki kolejny krok byście podjęły w jej sytuacji. Pakiet hormonalny miała w normie - fsh, LH, prolaktyne, progesteron, hormony tarczycy(jest po usunięciu tarczycy, ale od wielu lat pod opieką endokrynologa, hormony uregulowane), mąż miał kiepskie wyniki nasienia, ale po kuracji witaminami, suplementami, odstawieniu alkoholu i papierosów poprawiły się. Miała usuwane mięśniaki z macicy i podczas zabiegu została wykonana droznosc jajowodow (były drozne). Ponieważ jeden z mięśniakow był położony środsciennie kazano im zaniechania staran na pół roku. Podczas zabiegu usunięto ognisko endometriozy z pęcherza. Oczywiście przeszła wiele monitoringow cyklu, owulacja występuje książkowo, dwie próby inseminacji

    Hej :) Może niech spróbuje porobic te badania które opisałam wyżej dla Veles. Może zmiana lekarza, nie wiem skąd jesteście. W Katowicach można np. w Invikcie pójść do dr Cygal.

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • Megi777 Koleżanka
    Postów: 52 33

    Wysłany: 1 marca 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stymulację.. W chwili obecnej miała stwierdzona prawdopodobnie torbiel endometrialna, przepisane tabletki anty na miesiąc i niby torbiel się wchlonela.. Lekarz powiedział że zaleca jeszcze jedna próbę inseminacji do której jest teraz obowiązkowy pakiet badań.. Po tym powiedział że sensu inwestowania w kolejne nie widzi i zaleca in vitro. Ona jest załamana.. Nie mają wielkich luzow finansowych, pochodzi z miasta gdzie żadnych dofinansowan do in vitro nie ma w związku z czym byłoby to kompletnie wyrzeczenie gdzie przyczyną ich niepowodzen jest nieznana.. Nie było w międzyczasie ani razu ciąży a to trwa od wielu lat.. Ma 34 lata, wynik amh w normie.. Żadnych badań immunologicznych ani genetycznych nie miała zleconych.. Lekarz twierdzi że te badania wykonuje się w przypadku poronien. Jeśli są podobne wątki ale konkretnego informację co po kolei to pokierujcie mnie gdzie tego szukać..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi777 wrote:
    Stymulację.. W chwili obecnej miała stwierdzona prawdopodobnie torbiel endometrialna, przepisane tabletki anty na miesiąc i niby torbiel się wchlonela.. Lekarz powiedział że zaleca jeszcze jedna próbę inseminacji do której jest teraz obowiązkowy pakiet badań.. Po tym powiedział że sensu inwestowania w kolejne nie widzi i zaleca in vitro. Ona jest załamana.. Nie mają wielkich luzow finansowych, pochodzi z miasta gdzie żadnych dofinansowan do in vitro nie ma w związku z czym byłoby to kompletnie wyrzeczenie gdzie przyczyną ich niepowodzen jest nieznana.. Nie było w międzyczasie ani razu ciąży a to trwa od wielu lat.. Ma 34 lata, wynik amh w normie.. Żadnych badań immunologicznych ani genetycznych nie miała zleconych.. Lekarz twierdzi że te badania wykonuje się w przypadku poronien. Jeśli są podobne wątki ale konkretnego informację co po kolei to pokierujcie mnie gdzie tego szukać..
    Zapraszamy kolezanke na wątek.

  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 1 marca 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi777 wrote:
    Stymulację.. W chwili obecnej miała stwierdzona prawdopodobnie torbiel endometrialna, przepisane tabletki anty na miesiąc i niby torbiel się wchlonela.. Lekarz powiedział że zaleca jeszcze jedna próbę inseminacji do której jest teraz obowiązkowy pakiet badań.. Po tym powiedział że sensu inwestowania w kolejne nie widzi i zaleca in vitro. Ona jest załamana.. Nie mają wielkich luzow finansowych, pochodzi z miasta gdzie żadnych dofinansowan do in vitro nie ma w związku z czym byłoby to kompletnie wyrzeczenie gdzie przyczyną ich niepowodzen jest nieznana.. Nie było w międzyczasie ani razu ciąży a to trwa od wielu lat.. Ma 34 lata, wynik amh w normie.. Żadnych badań immunologicznych ani genetycznych nie miała zleconych.. Lekarz twierdzi że te badania wykonuje się w przypadku poronien. Jeśli są podobne wątki ale konkretnego informację co po kolei to pokierujcie mnie gdzie tego szukać..

    Jeśli torbiel się wchłonęła to raczej nie była endometrialna. Wiem co mówię bo moja paskuda potrafiła urosnąć 2 cm w ciągu 2 tygodni ale żadna antykoncepcja nie pomoże bo to w środku jest taka maź o konsystencji i kolorze czekolady. Nie wiem czy byłby sens podchodzić do in vitro bez tych badań o których tu piszemy. Podejdzie i się okaże, że bez leków immunosupresyjnych nie da rady zagnieździć się zarodek. Szkoda kasy.

    Karma88 lubi tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • Megi777 Koleżanka
    Postów: 52 33

    Wysłany: 1 marca 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    Hej :) Może niech spróbuje porobic te badania które opisałam wyżej dla Veles. Może zmiana lekarza, nie wiem skąd jesteście. W Katowicach można np. w Invikcie pójść do dr Cygal.
    Jesteśmy z Wielkopolski, leczenie zarówno u lekarzy z jej rodzinnej miejscowości, jak i wiele miesięcy leczenia w klinice leczenia niepłodności i endokrynologii rozrodu w Poznaniu..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo halo nikt tu jeszcze nic nie wysikał? Dziewczyny! Proszę tam czarować te siki!<3
    Ja już po wizycie i prenatalnych, wszystko jest ok, foteczki i opis na wrześniówkach jakby któraś miała chęć podejrzeć ;) nie będę Was tu 'zaśmiecać' ale pozwolę sobie zostawić troszki wirusków :D %%%%%€€€€€¢&_&&&&#*$$$$$$&&&&&%%%%%%% bierzcie wszystkie! :*

    Yoselyn82, KateHawke, Anaaa90, Malgonia, lamka, -Mamunia-, Diamond92, Siwulec, agnieszka00, Czrna 81, blue00, ANkaG, MaryAnn, Bobisia, Roxanne lubią tę wiadomość

  • Kotowa Autorytet
    Postów: 2992 3627

    Wysłany: 1 marca 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2021, 16:17

    Małgosia 24tc +15.08.2015💔
    09.2016 - 1 ICSI PGD: 22 oocyty->18 zarodków->0 po PGD
    02.2017 - 2 ICSI PGD: 20 oocytów->14 zarodków->1 po PGD-> cb 😔
    10.2017 - 3 ICSI PGD: 19 oocytów->12 zarodków->2 po PGD
    02.2018 - crio 1 blastki 😔
    06.2018 - crio 1 blastki 😔
    05.2019 - 4 ICSI PGD: 20 oocytów->16 zarodków->2 po PGD
    12.2019 - cb😔
    09.2020 - "niespodzianka!"
    Jasiek 15tc +23.11.2020💔
    03.2021 - crio 1 blastki 😔
    06.2021 - crio 1 blastki 😔
    02.2022 - 5 ICSI PGD: 14 oocytów->2 blastki->1❄po PGD
    09/2022 - crio blastki, 5dpt - 16, 7dpt - 40, 9dpt - 113, 11dpt - 382, 19dpt - 6563,
    4/10 - usg, crl 9,1mm, ❤ 135/min
    Alicja ❤️ 26/05/23, 3600g, 50cm
  • Anaaa90 Autorytet
    Postów: 1476 1121

    Wysłany: 1 marca 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a tak z innej beczki potrzebuje jakiś specyfik na ból gardła tak bezpieczny w razie w :) płukać woda z sola nie dam rady bo zwymiotuje. Jakieś bezpieczne leki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2018, 13:20


    2nn33e3kuc9837dy.png
    Aniołek - 7 mcż [*]
    MTHFR 1298A-C - homo, PAI - 1 4G - Homo
    Pozytywna beta 30.11 - 198
    18.12 - mamy <3
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 1 marca 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anaaa90 wrote:
    Dziewczyny a tak z innej beczki potrzebuje jakiś specyfik na ból gardła tak bezpieczny w razie w :) płukać woda z sola nie dam rady bo zwymiotuje. Jakieś bezpieczne leki?

    Tantum verde można stosować :)

    Anaaa90 lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frezyjciada wrote:
    Halo halo nikt tu jeszcze nic nie wysikał? Dziewczyny! Proszę tam czarować te siki!<3
    Ja już po wizycie i prenatalnych, wszystko jest ok, foteczki i opis na wrześniówkach jakby któraś miała chęć podejrzeć ;) nie będę Was tu 'zaśmiecać' ale pozwolę sobie zostawić troszki wirusków :D %%%%%€€€€€¢&_&&&&#*$$$$$$&&&&&%%%%%%% bierzcie wszystkie! :*
    Ja dzisiaj sikam po poludniu woec czaruj me siki,!

    frezyjciada, blue00 lubią tę wiadomość

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 1 marca 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można też Faringosept, mi w ciąży lekarz przepisał i mówił, że bezpieczny. Ma dzialanie antybakteryjne i dla mnie był bardziej skuteczny niż tantum verde.
    Jest jeszcze Prenalen - seria lekow dla kobiet w ciaży, Isla, Fiorda

    Anaaa90 lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Veles Koleżanka
    Postów: 141 5

    Wysłany: 1 marca 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chciałam nikogo atakować jeśli ktoś to tak odebrał to przepraszam.Wiem ,że poruszyłam drażliwy tenat 500plus ale powiedzmy sobie szczerze dla zwykłych ludzi to jest pomoc inaczej by z niej nie korzystali. Jak ja zarabiam 1600 to 500 to dla mnie sporo .Czy jak zarabiam 1600 to nie powinnam mieć drugiego dziecka?Mojemu nic nie brakuje ale kiedy zasypałyście mnie ilością badań naraz to tochę mnie to przeraziło że nie dam rady.Mój mąż chce dziecka ale po prostu nie wierzy w to że takie rzeczy pomogą woli tę kasę wydać na córkę.No każdy jest inny. Pisałam że nasze problemy zaczęły się p lata bezowocnych starań a nie odwrotnie gdybym zaszła w ciąże ich źródło by się slończyło a tak frustracja ,ból,rozczarowania nas niszczą więc tu żadna przerwa nie pomoże. Ja rozumiem że ktoś tam ma brata z 15 letnią różnicą wieku i się dogadują ale ja marzyłam by moje dziecko miało rodzeństwo teraz miało się z kim bawić etc a nie było praktycznie jedynaczką jak ja.. kiedy jej koleżanki mają. Cykle pisałam mam naturalne książkowe 28 dniowe 14
    dzień owulacja zawsze p pęcherzyku mniej więcej 18-20 mm pęka endometrium na 10 mm.. te badania które mi poleciłyście to są badania w kierunku problemów z płodnością czy tego poronienie i jego przyczyn? Dziękuję

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2018, 13:34

  • Anaaa90 Autorytet
    Postów: 1476 1121

    Wysłany: 1 marca 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Tantum verde można stosować :)
    Mam tylko słabo działa ;/


    2nn33e3kuc9837dy.png
    Aniołek - 7 mcż [*]
    MTHFR 1298A-C - homo, PAI - 1 4G - Homo
    Pozytywna beta 30.11 - 198
    18.12 - mamy <3
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 1 marca 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veles wrote:
    (...)te badania które mi poleciłyście to są badania w koerunku problemów z płodnością czy tego poronienie i jego przyczyn? Dziękuję

    W kierunku jednego i drugiego. Może to byc przyczyną poronienia. A u niepłodnych dziewczyn może byc przyczyną braku ciąż.

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • Anaaa90 Autorytet
    Postów: 1476 1121

    Wysłany: 1 marca 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka wrote:
    Można też Faringosept, mi w ciąży lekarz przepisał i mówił, że bezpieczny. Ma dzialanie antybakteryjne i dla mnie był bardziej skuteczny niż tantum verde.
    Jest jeszcze Prenalen - seria lekow dla kobiet w ciaży, Isla, Fiorda
    Kurczę to jest tego trochę. Dziękuję kupię ten pierwszy i wyprubuje :*


    2nn33e3kuc9837dy.png
    Aniołek - 7 mcż [*]
    MTHFR 1298A-C - homo, PAI - 1 4G - Homo
    Pozytywna beta 30.11 - 198
    18.12 - mamy <3
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 1 marca 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anaaa90 wrote:
    Kurczę to jest tego trochę. Dziękuję kupię ten pierwszy i wyprubuje :*
    O imbirze pamiętaj :) działa antyseptycznie. Potrzeć troche do ciepłej herbatki :)

    Anaaa90 lubi tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • Veles Koleżanka
    Postów: 141 5

    Wysłany: 1 marca 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dziękuję

  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 1 marca 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isla fajnie działa na kaszel :)

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • moli5 Autorytet
    Postów: 476 461

    Wysłany: 1 marca 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Mój plan pierwotny był taki.
    1. Zrobić coś z immuno czyli ana.
    2. Zrobić mutacje genetyczne.
    3. Białko c i s żeby coś z krzepliwosci zacząć.
    Potem poleciało.
    Wyszły mutacje wiec zrobiłam homocysteine a gin założył hrparyne i acard.
    Poszłam do hematologa dostałam różne badania związane z krzepliwoscia.
    Gin kazał zrobic cukier i insulinę i wyszła io.
    Pokombinuj trochę.
    Nikt nie każe Ci wykładać w jednym miesiącu grubych tysięcy na badania.
    Hope bardzo mi przykro :(Bardzo za Ciebie trzymałam i trzymam kciuki.
    Jeśli czegoś nie doczytałam to przepraszam a czy nie myslałaś może o encortonie ?
    Może Twój układ immunologiczny jest za silny i odrzuca z jakiegoś powodu maleństwa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2018, 13:53


    mt7wfge.png
    2nn3gzu3xr2ol32b.png
    09.2015- początek leczenia (napro)
    6.06.1016- synek, nasz cud (16 mc starań)
    3.10.2017Aniołek 8tydz.6 dz.(




  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2018, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -Mamunia- wrote:
    Ja dzisiaj sikam po poludniu woec czaruj me siki,!
    Hokus pokus, czary mary, Bóg niech daje Tobie dary, siknij szybko kreski dwie, niech ujawnią szybko się! :D
    Trzymam kciukasy! :*

    Yoselyn82, Simons_cat, Malgonia, Jedna_z_Wielu, Diamond92, Czrna 81, ANkaG lubią tę wiadomość

‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ