X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie MARCOWE TESTOWANIE – PIERWSZY POWIEW WIOSNY
Odpowiedz

MARCOWE TESTOWANIE – PIERWSZY POWIEW WIOSNY

Oceń ten wątek:
  • Kargo31 Autorytet
    Postów: 1738 1275

    Wysłany: 1 marca 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczerze, to ma mnie w przypadku bólu gardła działają tylko halls-y ze sklepu spożywczego :P po nich naprawdę przestaje boleć, a te jakieś niby tabsy na ból to jak cukierki...

    Może to ja jestem dziwna :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2018, 13:59

    Bocianiątko, Diamond92 lubią tę wiadomość

    *starania od marca 2017

    *iui x 3 - nieudane
    - I - 17.07.2020: 1 pęcherzyk,
    - II - 10.09.2020: 2 pęcherzyki,
    - III - 9.12.2020: 2 pęcherzyki.

    *I ivf - krótki protokół, 15 pecherzyków - 3 komórki - 2 zarodki:
    - I FET 27.08.2021 (57cs) - 3 dniowy Maluch
    11dpt- beta88,9, prog16,1
    13dpt- beta218,9, prog14,3
    19dpt -beta 2541, prog 16,6
    26dpt- ❤
    28.10.2021 poronienie zatrzymane (Aniołek 8tc-11tc)
    - II FET 13.01.2022 (59cs)- 6-dniowy Maluch 4ba
    6dpt- beta 0, prog 12,5
    11dpt -beta 0, prog 40,33

    *II ivf - dlugi protokół (7 komórek, 2 zarodki)
    - I FET - 3 Dniowy Maluch - beta 0
    - II FET 23.012023 - zarodek 4BB
    5dpt bladzioch
    7dpt negatyw
    10dpt beta 0
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na gardło najlepsza jest woda utleniona z wodą przegotowaną, najlepiej przewaga utlenionej :) ja nawet angine ropną tak wyleczyłam :) można też ssać miód prawdziwy aby był

  • moli5 Autorytet
    Postów: 476 461

    Wysłany: 1 marca 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina90 wrote:
    Witam Was w Marcu! :)

    Ja mam niusa a propo lekarzy napro. Ja wczoraj byłam u takiego na wizycie pierwszy raz. Ogólnie nawet miły koleś.
    Ale to chyba nie dla mnie. Jedyne co mnie cieszy to dal mi mete na hiperinsulinemie. I jak przez 3 miesiące nie będzie ciąży to zrobi mi laparo na NFZ bo on podejrzewa endometrioze, czego żaden wcześniej lekarz nie sugerował. No i chciał mnie wysłać na nauki badania śluzu ale zaprotestowalam :D bo powiedziałam że mam go bardzo mało. Ale on przy badaniu odnalazł go sporo przy szyjce (śluz płodnyy). Owulak z wczoraj bordowy więc dziś wykorzystam M. Endo ładne bo 13 mm. :)
    Ale trochę czułam się tam jak w Kościele :P
    My dzięki lekarzom Napro doczekaliśmy się synka. Nikt inny nie dawał nam szans na naturalne poczęcie. Wszyscy widząc wyniki mojego męża mówili ,że naturalnie nie ma szans a jednak się udało.
    Nie skreslalbym Napro od razu ,może warto dać sobie szansę.:) W każdym razie bradzo trzymam kciuki!

    Karolina90 lubi tę wiadomość


    mt7wfge.png
    2nn3gzu3xr2ol32b.png
    09.2015- początek leczenia (napro)
    6.06.1016- synek, nasz cud (16 mc starań)
    3.10.2017Aniołek 8tydz.6 dz.(




  • Veles Koleżanka
    Postów: 141 5

    Wysłany: 1 marca 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok a przeciwciała przeciwplemnikowe(test friberga),ANA przeciwciała przeciwjądrowe też powinnam zrobić? To jest z krwi śluzu czy nasienia? I zespół antyfosfolipidowy bo doczytałam gdzieś to w kompedium waszym czy nie ma sensu na razie?

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 1 marca 2018, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frezyjciada wrote:
    Hokus pokus, czary mary, Bóg niech daje Tobie dary, siknij szybko kreski dwie, niech ujawnią szybko się! :D
    Trzymam kciukasy! :*

    :) chyba sobie druknę i powieszę nad łóżkiem :)

    Czrna 81 lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2018, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veles wrote:
    Ok a przeciwciała przeciwplemnikowe(test friberga),ANA przeciwciała przeciwjądrowe też powinnam zrobić? To jest z krwi śluzu czy nasienia? I zespół antyfosfolipidowy bo doczytałam gdzieś to w kompedium waszym czy nie ma sensu na razie?
    Zespół antyfosfolipidowy to jest białko c, s, antykoagulant, przeciwciała przeciwko beta-2-glikoproteinie itp. Ja bym to zrobiła na pierwszym miejscu + czynniki krzepnięcia, które masz na nfz od lekarza ogólnego + d-dimery.

  • Veles Koleżanka
    Postów: 141 5

    Wysłany: 1 marca 2018, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I mam jeszcze pytanie w kwestii stresu ja rozumiem że to może mieć wpływ bo śluz się zmnienia bo wydzielają się hormony typu adrenalina bo edometrium się zmienia część z tego obchodzi inseminacja no śluz próbowałam już nawet pić olej z wiesiołka w I fazie cyklu bo ginekolog mi zasugerował że śluz mam marny. Chciałam zrobić badanie na wrogość śluzu ale nigdzie w całej zielonej Górze i w okolicach tego nie robią nawet nie wiedzą co to za test postkoidalny co mogę Zrobić w zamian? CZy przeciwciała w nasieniu nie wyszły by p tych podstawowych badaniach przed inseminacją? Ale wracając do tematu stresu tak sobie to tłumaczę skoro pierwszą córkę urodziłam bez problemów w drugą ciążę też zaszłam.Ale cieżko przerwać ten zaklęty krąg po takim czasie nadzieji stres rozczarowanie.. ale z drugiej strony jak to jest że kobiety bez problemów zachodziły w czasie wojen w krajach reżimu w krajach ogarniętych konfliktami zbrojnymi w Afryce w biedzie w braku higieny,kobiety po gwałtach przecież one też miały stresy brak jakiś witamin d ,kwasów foliowych etc też miały traumy ..czy gdybym stres był przyczyną nie byłoby aborcji bo wystarczy się mega chronicznie denerować co o tym myślicie??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2018, 14:24

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    :) chyba sobie druknę i powieszę nad łóżkiem :)
    Żeby kogoś tylko nie wystraszyć takim cytatem "najwyższych lotów" :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veles - stres nie jest powodem bezpłodności, powód jest inny tylko jeszcze go nie odkryłaś. A od testu na wrogość śluzu się odchodzi.

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 1 marca 2018, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veles wrote:
    Chciałam zrobić badanie na wrogość śluzu ale nigdzie w całej zielonej Górze i w okolicach tego nie robią nawet nie wiedzą co to za test postkoidalny co mogę Zrobić w zamian?

    Pomijając wartość diagnostyczną tego badania (mała albo wręcz znikoma), to chyba źle szukasz. Diagnostyka w czterech punktach to robi w samej tylko Zielonej Górze, w okolicy Ci nie sprawdzę, bo to nie moje tereny.
    https://diag.pl/katalogi/badania/test-po-stosunku-post-coital-test/?city=Zielona%20G%C3%B3ra

    Sugeruję mniej emocji, a więcej rozsądku w staraniach. Badania też konkretne, a nie tak od sasa do lasa, od immunologi po krzepnięcie. Wykluczaj po jednej przyczynie.
    A przeciwciała p/plemnikowe mogą być też u mężczyzn i wtedy test MAR.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2018, 14:27

    Malgonia, Siwulec, Luna1993 lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • patylka Przyjaciółka
    Postów: 113 29

    Wysłany: 1 marca 2018, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veles a miałaś sprawdzaną drożność? Badanie nic nie kosztuje ale na pewno ma sens

    Luty 2017 spermiogram 3 mln
    Kwiecień usunięcie żylaków powrózka
    10.06.2017 sonohsg -jajowody niedrożne
    13.06.2017 hydrotubacja
    13.11.2017 hsg jajowody drożne
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 1 marca 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frezyjciada wrote:
    Żeby kogoś tylko nie wystraszyć takim cytatem "najwyższych lotów" :D

    Mój maż się tylko kolejnego żeń-szenia boi :P

    frezyjciada, Czrna 81 lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Mój maż się tylko kolejnego żeń-szenia boi :P
    Malgonia :D hahahhahahaha :D
    Co do cytatów to ja polecam ten-> (mój ulubiony)"Ufaj, córko, Pan nieba obdarzy cię radością w miejsce twego smutku. Ufaj, córko!"

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 1 marca 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frezyjciada wrote:
    Malgonia :D hahahhahahaha :D
    Co do cytatów to ja polecam ten-> (mój ulubiony)"Ufaj, córko, Pan nieba obdarzy cię radością w miejsce twego smutku. Ufaj, córko!"

    Ja po poronieniu dostałam książkę "Jezu, Ty się tym zajmij" i trzyma mnie ona przy życiu :) Ale ten też sobie zapamiętam na chwile zwątpienia :)

    frezyjciada lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Siwulec Autorytet
    Postów: 3166 5686

    Wysłany: 1 marca 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frezyjciada wrote:
    Halo halo nikt tu jeszcze nic nie wysikał? Dziewczyny! Proszę tam czarować te siki!<3
    Ja już po wizycie i prenatalnych, wszystko jest ok, foteczki i opis na wrześniówkach jakby któraś miała chęć podejrzeć ;) nie będę Was tu 'zaśmiecać' ale pozwolę sobie zostawić troszki wirusków :D %%%%%€€€€€¢&_&&&&#*$$$$$$&&&&&%%%%%%% bierzcie wszystkie! :*


    Bardzo się ciesze ze połówkowe przebiegły pomyślnie, teraz już na spokojnie i radośnie do września <3

    Pozdrów ode mnie wrzesniowki bo kurde anulowałam kalendarz ciąży i nie mam już wstępu na fioletowa :/ a premium jak na razie nie wykupuje

    frezyjciada lubi tę wiadomość

    relgwn15fhhth20g.png
    30.05 - 9dpo HCG 2,24; 04.06 - 14dpo HCG 268,80; 06.06 - 16doo HCG 496,00; 13.06 - 24dpo HCG 8619,00
    20.06 zarodek 3,4mm z czynnością serca
    02.2018 - 12tc [*] ♥️
    Siła jest kobietą <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pomaga dentosept do plukania bardzo.

    Dziewczyny ja w tym miesiącu będę rzadko zaglądać. Posypało mi się bardzo dużo problemów rodzinnych. Dowiedziałam się że mój dziadzio był na pogotowiu. Z moja mama jest źle. I dużo rzeczy do ogarnięcia że Zlobkiem.

    Także trzymam za Was mocno kciuki. Mam nadzieję że dużo serduszek będzie w Bocousiowym wątku. Jak będę miała punkcje/transfer to poproszę o moc wsparcia.

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 1 marca 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siwulec wrote:
    Bardzo się ciesze ze połówkowe przebiegły pomyślnie, teraz już na spokojnie i radośnie do września <3

    Pozdrów ode mnie wrzesniowki bo kurde anulowałam kalendarz ciąży i nie mam już wstępu na fioletowa :/ a premium jak na razie nie wykupuje

    Kochana ja też anulowałam i też mi sie tak wydawało, ale..
    u góry klikasz w społeczność, potem w forum i na dole masz W CIĄŻY, jak klikniesz to przejdziesz na fioletową stronę mocy :)

    Siwulec lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 1 marca 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siwulec wrote:
    Bardzo się ciesze ze połówkowe przebiegły pomyślnie, teraz już na spokojnie i radośnie do września <3

    Pozdrów ode mnie wrzesniowki bo kurde anulowałam kalendarz ciąży i nie mam już wstępu na fioletowa :/ a premium jak na razie nie wykupuje

    a jak ty sie czujesz?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 1 marca 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    Mi pomaga dentosept do plukania bardzo.

    Dziewczyny ja w tym miesiącu będę rzadko zaglądać. Posypało mi się bardzo dużo problemów rodzinnych. Dowiedziałam się że mój dziadzio był na pogotowiu. Z moja mama jest źle. I dużo rzeczy do ogarnięcia że Zlobkiem.

    Także trzymam za Was mocno kciuki. Mam nadzieję że dużo serduszek będzie w Bocousiowym wątku. Jak będę miała punkcje/transfer to poproszę o moc wsparcia.

    zdrowka dla dziadka i mamy! oby to nic bylo powaznego!!

    Trzymaj sie i trzymam mocno kciuki! za stymulacje i punkcje i potem transfer :)

    jak cos to pisz :)

    Frelcia lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane widać że nowy miesiąc się rozpoczął bo ciężko nadążyć :) trzymam za Was kciuki w tym mcu!ja odczuwam dziś mocno owulację i taaak żałuję że nie możemy w tym mcu próbować ale co się odlecze to wiadomo:)
    Kiedy ktoś sika? :) Potrzeba na wiosnę dobrych wiadomości!

‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ