X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie MARCOWE TESTOWANIE – PIERWSZY POWIEW WIOSNY
Odpowiedz

MARCOWE TESTOWANIE – PIERWSZY POWIEW WIOSNY

Oceń ten wątek:
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 3 marca 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cykle mam dość regularnie, różnice góra dwóch dni, ale teraz mam pierwszy cykl po poronieniu i tak jakoś głupio łudziłam się, ze skoro pojawił się śluz płodny to do @ dwa tygodnie a od wczoraj nasilają mi się okresowe objawy... nie martwiłabym się gdybym nie była w pracy (wtedy to bym się pewnie i ucieszyła).


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • truskawka_oli Przyjaciółka
    Postów: 97 61

    Wysłany: 3 marca 2018, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kciuki

    f2w3gox1m8thuj2d.png
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 3 marca 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was <3

    Malgonia, ja przy bez owulacyjnych miałam wszystko normalnie (śluz, bóle owulacyjne, i @ w terminie) , więc jakie było moje zdziwienie, że jej nie ma.

    Tulę strasznie mocno z jedną kreską i spadkami temp, u mnie też taki spadek, że nie pozostawia złudzeń ;(

    Miłego dnia <3

    Malgonia lubi tę wiadomość

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 3 marca 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia dlaczego mi ovf zlikwidował wyznaczoną owu. Wychodzi na to, że znów nie było, a objawy i nawet testy mi robiły nadzieje, że będzie. Cóż potwierdza się tylko, że już bez leków jej mieć nie będę. W tamtym cyklu raczej była, a po dłuższej przerwie od clo już nie.
    Do bani z tym wszystkim.

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Lagertha88 Debiutantka
    Postów: 7 3

    Wysłany: 3 marca 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.czytam Was od dawna , ale dzisiaj postanowilam dolaczyc do staraczek.Pare slow o mnie:mam 30lat, to nasz 6cs.mam niedoczynnosc tarczycy.biore euthyrox 75.jak narazie nie robilam zadnych badan w kierunku nieplodnosci itp.jestem pod opieke endokrynologa.ostatnie badanie w styczniu tsh:3,70.lekarz stwierdzil,iz jest za wysokie jak na osobe starajaca sie o dziecko.badanie z wczoraj:tsh 1.82.takze juz lepiej.mam nadzieje ze przyczyna niepowodzen moglo byc za wysokie tsh,ktorego zaluje ze nie zbadalam przed podjeciem staran.ale licze sie z tym, ze powodow moze byc wiele..z innych badan prolaktyna robiona w styczniu:wynik 24.7 (przy normie 24.1)...endo powiedziala ze narazie nie da mi nic na zbicie prolaktyny poniewaz, uwaza ze prolaktyna jest podwyzszona ze wzgledu na wysokie tsh.nie wiem jak teraz.ale musze ponownie zbadac prolaktyne i zobaczyc jak teraz to wyglada.

    Lagertha
  • Lagertha88 Debiutantka
    Postów: 7 3

    Wysłany: 3 marca 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam jeszcze, ze bylam miesiac temu u ginekologa.mialam robione usg. lekarz stwierdzil , ze wszystko w porzadku.jedyne na co zwrocil uwage to, ze owulacja moze byc przesunieta tzn kazal serduszkowac w 15 i 16 dniu cyklu.co tez uczynilismy,ale niestety bezskutecznie.zwrocil tez uwage,iz to ze mam praca zmianowa (pracuje na nocki) moze wplywac na owulacje i hormo y.

    Lagertha
  • Amal Autorytet
    Postów: 603 1183

    Wysłany: 3 marca 2018, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam się w nowym dniu, nadgoniłam zaległości, ale pędzicie :)
    Myślę, że najważniejsze zeby maluszek byl zdrowy a czy listopad czy styczeń... :)
    moja mama jest z listopada, ja ze stycznia. W grudniu fajnie, bo można mieć prezent dla święta, ale czy dla malucha fajnie ? kumulacja prezentów, ja bym chyba nie chciała będąc dzieckiem :)

    Moja przyjaciółka urodziła 5 grudnia i łączą to z 6 grudnia, więc dziecko ma 1 frajdę mniej w roku.. :)

    Mi przewiduje termin na 9 listopada, czyli dzień urodzin mojej mamy :) Ale ja już jestem po 2 poronieniach, raz w wieku 20 lat w 8 tyg, raz w wieku 23 w 7 tyg. Więc teraz się troszkę boję. Ale co na górze przewidziane dla mnie , to będzie.

    Trzymam kciukasy za Was, marzec dopiero się zaczął, a wiadomo, bociany, wiosna, proszę ładnie sikać :) Ja dziś mam dzień sprzątania a jednocześnie dzień niemocny, rano było mi tak niedobrze, że ledwo śniadanie wcisnęłam, i brzuch mi momentami daje w kość, jak mnie zaboli, zakłuję , to czasem az się zegnę, ale od razu przechodzi. Staram się wytrwać, wiem, że można brac nospę, ale staram się nie nadużywać jak nie muszę. Mieszkam zagranicą, i tu opieka zdrowa jest kulawa, jak masz znajomości to ok, jak nie, to lepiej nie jechac do szpitala jak nie masz zagrożenia życia. Więc będzie z tym wszystkim pod górkę. Kiedyś miałam zapalenie nerek, kiepskie wyniki moczu, 40 stopni gorączki,a lekarz w szpitalu robi mi usg i mówi że moje objawy to owulacja a nie zapalenie nerek, a w sumie to może mnie plecy od kręgosłupa bolą ? I chciał mi dac zstrzyk w okolicę kręgosłupa żeby działało na kręgi w kręgosłupie, a apalenie nerek ? Wymyśliłam sobie.. Dobrze ze jest internet. Sama się wyleczylam.. Także... Zapowiada się miło :)

    KateHawke lubi tę wiadomość

    km5smg7yt99xz96j.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 3 marca 2018, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna z Wielu może nie jest tak źle, tylko progesteron nie skacze Ci na tyle by ta temperatura jakoś wyraźnie się podniosła. Mam nadzieję, że mimo wszystko owulacja była i w następnym cyklu będziesz miała namacalny dowód.

    Lagertha - powodzenia :)

    Amal masz rację, termin nie ma znaczenia, ale jak przychodzi @ zamiast wymarzonych kresek to jakoś się trzeba pocieszać :)
    Ja tam bym i skorpionka przygarnęła :P

    Czrna 81 lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Emiilka Autorytet
    Postów: 923 2321

    Wysłany: 3 marca 2018, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Lasencje :)

    Kingulla, ehh... przytulam mocno! Twoje argumenty jednak mnie przekonały - trzymam kciuki za grudniowy prezent! :)

    Mesia, dla Ciebie również soczysty przytulasek <3 Kochana, walczymy dalej, bo kto nie walczy, ten nie niańczy! Chociaż wiem, że najchętniej, to rzuciłoby się to wszystko w ch****ę...

    Nikuś, też jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej wiedzy. Zawsze będę powtarzać, że forum to kopalnia wiedzy!

    Co do terminów porodów - haha, pamiętam dobrze te czasy, kiedy wybredzałam z terminem. W lato nie, bo za gorąco, zimą nie bo za zimno. Czas zweryfikował moje podejście i w końcu to mogłabym rodzić nawet we Wszystkich Świętych! ;) Jakie to życie jest przewrotne.

    Miłej soboty dla Was <3

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    12 cs. - szczęśliwy! Cudzie trwaj! <3
    url=https://www.suwaczki.com/]mhsv20mmi0dw1s0w.png[/url]
    1 cs. - Aniołek - 6 tc.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2018, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meśka wrote:
    Dziewczyny jakie sa objawy endometriozy? Czy jest mozliwe ze na usg nic nie widac, nie ma dolegliwosci a i tak to dziadostwo moze w nas siedziec?

    Meska, ja nie miałam żadnych objawów, może poza bolesnymi miesiączkami, ale to nic specjalnego. Na kontrolnym usg pojawiła się torbiel, dostałam skierowanie na laparoskopię, żeby sprawdzić co i jak, i sprawdzić drożność. Nikt nawet nie wspomniał o endometriozie.
    A okazało się, ze mam endometriozę III stopnia, z licznymi ogniskami nawet na jelitach :(
    Z tego co się dowiedziałam, tylko laparoskopia potwierdza endometriozę.

  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 3 marca 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lagertha88 wrote:
    Dodam jeszcze, ze bylam miesiac temu u ginekologa.mialam robione usg. lekarz stwierdzil , ze wszystko w porzadku.jedyne na co zwrocil uwage to, ze owulacja moze byc przesunieta tzn kazal serduszkowac w 15 i 16 dniu cyklu.co tez uczynilismy,ale niestety bezskutecznie.zwrocil tez uwage,iz to ze mam praca zmianowa (pracuje na nocki) moze wplywac na owulacje i hormo y.

    Hej Lagherta :) Powodzenia, poli co obserwujcie się spokojnie, może samo opanowanie tego tsh wystarczy :)

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Sanka Autorytet
    Postów: 973 1507

    Wysłany: 3 marca 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do terminu porodu też bym wolała w grudniu nie rodzić i odczekać do stycznia. Jednak wiele takich dzieci z utrudnionym startem w szkole właśnie z tego powodu że były najmłodsze i jeszcze niedojrzałe widziałam. Ale będzie co ma być, tak samo nie chciałam nigdy rodzić w wakacje a mam córkę z sierpnia ;)

    16udrjjgntojuwbl.png
    7cs - szczęśliwy! 14dpo-202,3 16dpo-607,4
    25.11.2017 - 6tc [*]
    Córeczka - 08.2016
  • Meśka Autorytet
    Postów: 1542 1918

    Wysłany: 3 marca 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny za wszystkie opinie. Czyli generalnie zawsze wychodzi jakas torbiel na usg ktora jest wskazaniem do laparoskopi i wtedy okazuje sie co jest w srodku.

    19.11.2018 laparo - jajowody przedmuchane, bez endomendy
    Starania od lipca 2016 r.
    Synuś ❤️ 11.2014 r.
  • Lagertha88 Debiutantka
    Postów: 7 3

    Wysłany: 3 marca 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_na_dzielni mam nadzieje, ze w tym miesiacu sie uda, nie chce sie tez nakrecac.pozyjemy zobaczymy.testuje 24.03 :-)zycze Nam zeby marzec byl szczesliwy i owocny !

    Malgonia lubi tę wiadomość

    Lagertha
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niekoniecznie od razu do laparoskopii. Ja już w swojej karierze prawie rocznej pod kontrolą lekarza miałam dwie torbiele. Jedna się usunęła wraz z miesiączka a druga jest teraz "leczona" antykami. Może to też zależy od ilości, częstości pojawiania się albo wielkości.

  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 3 marca 2018, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    No niekoniecznie od razu do laparoskopii. Ja już w swojej karierze prawie rocznej pod kontrolą lekarza miałam dwie torbiele. Jedna się usunęła wraz z miesiączka a druga jest teraz "leczona" antykami. Może to też zależy od ilości, częstości pojawiania się albo wielkości.
    To zależy od rodzaju torbieli. Ty masz torbiele czynnościowe. Do laparoskopii najczęściej idą torbiele czekoladowe(endometrialne) i wtedy się okazuje że w macicy i innych barządach są ogniska endometriozy.

    Cabrera, monika_85, agnieszka00, lamka lubią tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 3 marca 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate ma racje. Gin na podstawie obrazu podczas usg jest w stanie okreslic rodzaj torbieli. Ja mialam taka powstala wlasnie po przetrwalym pecherzyku. Takie najczesciej same się wchlaniaja do 3 m-cy. Czasami lekarze przepisuja hormony. To torbiele endometrialne stanowia jedno ze wskazan do laparoskopii.

    KateHawke lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 3 marca 2018, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tego slynnego ananasa od razu po owu jesc? Jak dlugo? :)

    Karolina90 lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 3 marca 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka wrote:
    Dziewczyny tego slynnego ananasa od razu po owu jesc? Jak dlugo? :)

    Ja jadłam od owu, starałam sie codziennie. W sumie to nie zaszkodzi chyba wiec mozna i wczesniej zaczac :)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 3 marca 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heloł :-)
    Dziewczyny przykro mi z powodu białych testów, strasznie dołujący widok :-(

    Jedna kocham twój avatarek! :-D

    Sanka kiedyś myślałam w podobny sposób, teraz mogłabym mieć dziecko z grudnia, nawet ze Sylwestra haha! Mój dziesięcioletni syn urodził się w styczniu, więc wtedy myślałam fajnie, będzie starszy w klasie, może będzie łatwiej z nauką... Potem weszła ustawa o sześciolatkach, z jego rocznika musiało iść do szkoły tylko pierwsze półrocze. Teraz jest najmłodszy z klasy (on i trójka innych dzieci) bo reszta jest rok starsza. Ale na szczęście nie odstaje od reszty, daje sobie radę. Dlatego teraz już nie myślę w tych kategoriach, że grudniowe dziecko będzie pokrzywdzone,bo najmłodsze :-)

    Dziewczyny mam pytanie niezwiązane ze staraniami. Czym nawilżyć suchą, wręcz odwodnioną skórę? Moje kremy nawilżające nie dają rady. Zimno dało mi się we znaki :-/

    Czarna81
    22 cs.
‹‹ 43 44 45 46 47 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ